• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.42

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 nás čeká nová aktualizace. Nová verze přinese drobná vylepšení a také jsme opět opravili některé chyby. Co na to říkáte?
 

iDavis

Legenda
Super, palec hore za možnosť vidieť čo sme dostali za pomoc pri vylepšovaní divov aj keď sme neboli online. :)
 

DeletedUser4422

Guest
Super a kdy opravit ty otravne bugy?
1) obcas e vykresli obraze ktery ma byt v zadu
2) hinty se ukazuji spatne pri prvnim najeti a musim na budovu najet 2x abych videl kdy se dokonci produkce a co produkuji.

Tyhle dva bugy jsou od zacatku co hru hraji a jsou otravne...

Diky.
 

DeletedUser2739

Guest
Taky jsem rád, za možnost zobrazení odměn. Jenom by se mi ještě líbilo, kdyby bylo vidět, u jakého hráče se ten div postavil, abych mu mohl jít pomoci s dalším divem ;)
 

papap

Mistr slova
A co ta chyba,když je spuštěná hra v jednom okně a pak přejdu do druhého okna a když se vrátím do hry,tak sice hra běží,podle zvuků,ale obraz se sekne a musím spustit znovu.To taky trvá nějakou dobu a nic se s tím nedělá.Myslím,že hra je plná chyb,nejenom ty dvě...
 

DeletedUser2739

Guest
Tak ještě bych upravil předešlou svou myšlenku: úplně nejlepší by bylo, kdybych to měl vše pěkně napsané v klasických oznámeních u zvonečku - i s tím jménem u koho se div dokončil. A to by bylo úplně super, kdyby se to spojilo rozdělením jednotlivých oznámení na záložky, jak to tu už někdo navrhoval. Nicméně bavíme se o tom jen jako o hezké myšlence :)

jinak mám trošku podezření, že při přihlášení, když vidím, že mi přišla odměna, tak se mi zdá, že nemám započítané VB za čas. ale musím to víc vysledovat...

@papap jo, to se mi taky stává
 

DeletedUser4336

Guest
papap >> Tak to je ale chyba jen u tebe, hra normálně běží, i když se přepíná třeba mezi deseti okny, stejně tak i mezi dalšími hrami, které třeba běží i na celou obrazovku. Nic se nesekne a běží to dál.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no zrovna ty odměny za výpomoc s divy mi připadnou víc rozbité, než vylepšené... teď mi naskočila odměna - VB i runa, ale bez děkovacího okna.

ráno jsem zase dostal tohle :))

VBček naskočilo správně 5, ale co tam bylo za runu, to už se nedozvím. počty si pamatuji jen u těch divů, které mě aktuálně zajímají.


divy_err.jpg
 

DeletedUser2739

Guest
třeba to bylo bez runy hele :D mně tam ty runy naskakujou
 

Angedev

Velmistr písma
@Pauleo není to chyba pouze u @papap , také se mi to stává... Ne 100% při každém přepnutí, ale poměrně často. A když třeba přestavuji město podle nákresu, který mám ve vedlejším okně, a každou chvíli musím provést refresh, je to docela otravné... Ale větší přestavbu provádím v podstatě vždycky jen na začátku nové kapitoly a jindy příliš nepřepínám, takže se to dá vydržet :)
 

Prealiena

Velmistr písma
@papap To ale není chyba hry.
Někdo to tu už zmiňoval, že některé prohlížeče přepnou neaktivní okna do "spánkového režimu" a flash animace to prostě zastaví.
A jo, stává se mi to taky a je to vskutku otravné :)
 

DeletedUser4336

Guest
Angedev >> Ok, mě se to stalo za dobu přes tři měsíce jednou při přepnutí ze hry v plném okně za plného dlouhodobého náročného běhu, tak jsem bral, že někdy se prostě funkční okno obnovit nepodaří, obzvlášť, když s tím dělám takové psí kusy, že furt přepínám, flash aplikace je taky poměrně nedokonalá, tak jsem bral, že je to normální a ani to není aplikací jako takovou, to se u zcela jiných her někdy stane taky. U normálních oken ve Widlích se mi to ještě nestalo a to je přepínám poměrně často. Teď jsem to řádně protestoval s hromadou přepnutí i do hry v režimu plné obrazovky, a nějak se mi to vyvolat nepodařilo. Pokud se to však stává, a je to na straně možnosti vývojářů s tím něco udělat, je chyba, že to ještě nebylo opraveno, s tím souhlasím ;-).
 

DeletedUser467

Guest
@Angedev Nákres si někam (na plochu třeba) ulož jako obrázek, pak si jej otevři v programu, který máš na prohlížení obrázků a nemusíš tak překlikávat mezi okny v prohlížeči ;) Nebo jej můžeš otevřít v jiném prohlížeči.

Jinak se k tomuto problému již Forseti vyjadřoval, viz níže (citace z tohoto tématu).
Mrzí nás, že máte s hrou takové nepříjemnosti, bohužel i kdyby naši vývojáři testovali od rána do večera, ničemu by to nepomohlo, protože se v tomto případě nejedná o chybu hry.

Kde je tedy problém? Krátce po sobě vydali tvůrci Firefoxu a Chrome speciální optimalizaci, která na jednu stranu zvyšuje výkon vašeho počítače (resp. prohlížeče), ale na druhou stranu vůbec nepřeje Flash Playeru (na kterém běží na tato hra), jenž vůbec nepracuje tak, jak bychom si přáli. Nejedná se tedy jen o problém Elvenaru, je to problém globální. Pokud hrajete jiné prohlížečové hry, které fungují právě díky Flash Playeru, určitě jste zaznamenali stejné problémy, které máme i zde.

Co s tím? V tuto chvíli se naši vývojáři snaží přijít na to, jak zajistit, aby hra fungovala plynule, jak jsme byli zvyklí. Naneštěstí jak už jsme psali v tomto tématu, jedná se o velmi zapeklitý problém, který není snadné vyřešit. V tuto chvíli vám tedy můžeme doporučit použití jiného prohlížeče, než jsou Firefox a Chrome. Tj. např. Opera či Edge.

Případně si můžete pohrát s nastavením vašeho prohlížeče, ale pozor, činíte tak na vlastní riziko, nejedná se o námi doporučený postup!

Pokud máte výkonný počítač (ano, opravdu je nutný), můžete zkusit vypnout výše zmíněnou optimalizaci, se kterou přišel Firefox. Postupujte následovně: V prohlížeči vpravo nahoře si rozbalte nabídku, vyberte položku Možnosti > Obecné > Výkon > a odškrtněte možnosti Použít doporučené nastavení výkonu + Použít hardwarovou akceleraci, je-li dostupná.

U Chrome tento postup nedoporučujeme. Můžete pouze zkusit vypnout funkci "throttling". Ta - zjednodušeně řečeno - převádí do režimu spánku všechny otevřené karty, se kterými nepracujete. Stačí přejít na tuto stránku chrome://flags/#expensive-background-timer-throttling a u možnosti Throttle expensive background timers vybrat Disabled. Ale pozor, díky tomuto kroku se při více otevřených kartách výrazně zpomalí váš prohlížeč!

Závěrem se ještě jednou omlouváme za způsobené problémy, moc nás tato situace mrzí. Usilovně se snažíme přijít na řešení, které by vám zajistilo co nejlepší herní zážitek. Děkujeme za vaši trpělivost! :)
 

DeletedUser4336

Guest
Navíc jsem si teď uvědomil, že jsem problém popsal špatně, on vlastně nezamrzl flash s Elvenarem, ale naopak nešla již obnovit jiná hra v režimu celé obrzovky, což se mi někdy při delším běhu náročnějších her a vícero přepínání stávalo. V tom případě se mi ten problém ještě neprojevil a přítom používám výše zmiňovaný Forefox 56.0.2 (64 bit), systém mám Win 7 Pro 64 bit.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Musím potvrdit to, co píše @Thespia. Velmi nás mrzi, že hra tzv. zamrzá, pokud přepínáte v prohlížeči mezi jednotlivými okny/panely, bohužel se ale jedná o chybu, která nemá s Elvenarem nic společného.

Ve zkratce se jde o problém, který způsobili vývojáři Firefoxu a Chrome jednou ze svých aktualizací (viz citace výše). Od chvíle, kdy se tento problém vyskytl, se usilovně snažíme najít řešení, jak se mu vyhnout, ve Firefoxu se nám to nejspíše podařilo, u Chrome bohužel ale zatím tak úspěšní nejsme. Prosíme vás proto o trpělivost! Do úplného vyřešení tohoto problému vám doporučujeme používat jiné prohlížeče, tj. např. Opera či Edge. ;)
 

Magni

Guest
@CorwinOfAmber Tady se nejedná o žádnou chybu, je to absolutně správně :) Okno ti ukazuje, že jsi dostal 2x odměnu po 5 vědomostních bodech. Nyní okno neukazuje pouze jednu odměnu, ale všechny odměny získané v době tvé nepřítomnosti či "neaktivitě". Pak může situace vypadat tak, jak vypadá u tebe :) Případně nějakým takovýmto způsobem (náhodně vygenerované odměny a všimni si posuvníku, který naznačuje, že jich je více):

0Pbu77W.png

Edit: někdy se ovšem stane, že hráč je "neaktivní" (má spuštěnou hru, ale není přítomen). Když v tuto dobu dostane odměnu, neobjeví se okno ihned, ale odměna se přičte. Okno se pak následně objeví při relognutí do hry :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Magni : děkuji za odpověď, proč mi pak ale naskočilo jenom +5VB ?

jinak zmíněné okno už jsem dnes opravdu viděl, ale musel jsem kvůli tomu refreshovat hru. najednou koukám, že mám strašně moc VB a žádná hláška, nikde nic. tak jsem zkusil hru refreshnout, okno zahlásilo vícero odměn, vše se správně přičetlo. ale nebylo to hned, jako dříve.
 

Magni

Guest
Dost možná z toho důvodu, který jsme tu oba zmínili. Okno odměny se objeví až poté, co odměna přiskočí. Pak přiskočí nová odměna a hra ukáže obě odměny v jednom okně. Což znamená, že ukáže jednu starou odměnu (za kterou jsi už vědomostní body dostal) a jednu novou (za kterou se ti přičetly v tu chvíli). Ve výsledku to pak může být matoucí.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
díky ještě jednou :) tím by se to docela vysvětlilo. jakože nechci se hádat o pár VB, které mám za několik hodin zpátky, ale přijít třeba o runu, to by mě mrzelo. každopádně jsem za, aby to naskočilo i do notifikací, včetně člověka, jemuž se div zrovna dokončil. bylo by to fajn. no jak psal Karindian.
 
Nahoru