• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Opraveno zmrzání hry v prohližeči

Maxa

Znalec fóra
B]Verze hry:[/B] v1.37.3-(c51992e28) (2017-09-05 9:42)
Prohlížeč a jeho verze: firefox 55.0.3 (32 bitů) ; Chrome Verze 61.0.3163.79 (Oficiální sestavení) (64bitový)
Verze Flash Playeru: FF i chrome 26.0.0.151
Operační systém: win 7 64
Rozlišení obrazovky: ruzne
Herní svět:Arendyll

Jak často se chyba opakuje na stupnici od 1 do 5: 3/5

Detailní popis chyby:
Firefox :
Hra zamrzne hned při načtení. U mě pouze na slabším PC. (Tato chyba je zde hlašena samostatně)
Hra má pomalé reakce. Napřiklad při zadavani vyroby a při použití klavesovych zkratek se okna vyroby oteviraji i zavirají se spoždením az 2 vteřiny. Na slabším PC.
Při minimalizaci hry - např prekliknuti do jineho okna prohližeče nebo uplně jineho okna v PC - hra zamrzne.
Zamrznutí se projevuje tím, že nelze na nic kliknout, ale jsou videt animace.

Chrome:
Při minimalizaci hry - např prekliknuti do jineho okna prohližeče nebo uplně jineho okna v PC - hra zamrzne.
Zamrznutí se projevuje tím, že nelze na nic kliknout a zamrznou i animace

Kroky, které vedou k chybě (pro opravu chyby velmi nutná informace!):
1.Hra zamrzá, pokud není na popředí.
2.
3.

Screen (obrázek) chyby: není

Chyba ve firefoxu trva od posledního update hry
Chyba v chrome trvá několi týdnů a tato chyba měla již býti opravena, ale není.
 

DeletedUser1413

Guest
Souhlasím, na firefoxu tento problém je přesně jak popisuješ
 

Maxa

Znalec fóra
misto oprav se to po update jeste zhorsilo. co proboha overujete takovou dobu ? tohle vam snad potvrdi kazdy hrac.
 

DeletedUser2739

Guest
mně od aktualizace 1.39 v opeře zamrzá, když kliknu, že chci na wiki/fórum, občas když kliknu na "oříšky za akční cenu"...
 

DeletedUser2620

Guest
Ja mám od poslední verze hry 1.39.4 stejný problém, hra při klinutí do jiného okna přestane reagovat na myš. Stavby se dokončí, jako když jsem přihlášený, vše vidím, jen na myš hra nereaguje. Mám poslední aktualizaci firefoxu i adobe flashe, i když to teď pro firefox už nehraje moc roli, protože jej přestal podporovat. Je to vážně neuvěřitelné, jak vývojáři v téhle hře nejsou schopni verze před vydáním otestovat. Nikdy jsem s jinými hrami tolik problémů neměl.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Je to vážně neuvěřitelné, jak vývojáři v téhle hře nejsou schopni verze před vydáním otestovat.
Mrzí nás, že máte s hrou takové nepříjemnosti, bohužel i kdyby naši vývojáři testovali od rána do večera, ničemu by to nepomohlo, protože se v tomto případě nejedná o chybu hry.

Kde je tedy problém? Krátce po sobě vydali tvůrci Firefoxu a Chrome speciální optimalizaci, která na jednu stranu zvyšuje výkon vašeho počítače (resp. prohlížeče), ale na druhou stranu vůbec nepřeje Flash Playeru (na kterém běží na tato hra), jenž vůbec nepracuje tak, jak bychom si přáli. Nejedná se tedy jen o problém Elvenaru, je to problém globální. Pokud hrajete jiné prohlížečové hry, které fungují právě díky Flash Playeru, určitě jste zaznamenali stejné problémy, které máme i zde.

Co s tím? V tuto chvíli se naši vývojáři snaží přijít na to, jak zajistit, aby hra fungovala plynule, jak jsme byli zvyklí. Naneštěstí jak už jsme psali v tomto tématu, jedná se o velmi zapeklitý problém, který není snadné vyřešit. V tuto chvíli vám tedy můžeme doporučit použití jiného prohlížeče, než jsou Firefox a Chrome. Tj. např. Opera či Edge.

Případně si můžete pohrát s nastavením vašeho prohlížeče, ale pozor, činíte tak na vlastní riziko, nejedná se o námi doporučený postup!

Pokud máte výkonný počítač (ano, opravdu je nutný), můžete zkusit vypnout výše zmíněnou optimalizaci, se kterou přišel Firefox. Postupujte následovně: V prohlížeči vpravo nahoře si rozbalte nabídku, vyberte položku Možnosti > Obecné > Výkon > a odškrtněte možnosti Použít doporučené nastavení výkonu + Použít hardwarovou akceleraci, je-li dostupná.

U Chrome tento postup nedoporučujeme. Můžete pouze zkusit vypnout funkci "throttling". Ta - zjednodušeně řečeno - převádí do režimu spánku všechny otevřené karty, se kterými nepracujete. Stačí přejít na tuto stránku chrome://flags/#expensive-background-timer-throttling a u možnosti Throttle expensive background timers vybrat Disabled. Ale pozor, díky tomuto kroku se při více otevřených kartách výrazně zpomalí váš prohlížeč!

Závěrem se ještě jednou omlouváme za způsobené problémy, moc nás tato situace mrzí. Usilovně se snažíme přijít na řešení, které by vám zajistilo co nejlepší herní zážitek. Děkujeme za vaši trpělivost! :)
 
Nahoru