• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vaše oblíbené a nenáviděné jednotky

Sindri

Guest
Vážení Elvariané,

hra již nějakou dobu běží a mnozí z vás si ji stačili „ohmatat“, a to i po bojové stránce. A právě o tu nyní půjde.

Jaké jednotky vaší rasy máte nejraději? Jaké se vám nejvíce líbí po vzhledové anebo silové stránce (možno zohlednit i náklady na výcvik)? Příp. zažíváte situace, kdy dosahujete s danou jednotkou lepších úspěchů, ač dané okolnosti jsou pro ni nepříznivé, ale s jednotkou, jejíž nasazení by mělo být výhodnější, byste i tak pohořeli?

A naopak, je v provinciích jednotka, jíž opravdu nemáte rádi, až přímo nenávidíte, jelikož vám značně ztěžuje výhru?

Těším se na vaše postřehy a názory!
Sindri
 

graywolff

Guest
Sekerníci jsou poměrně dobří proti slabému nepříteli nablízko, kušníci občas někoho zastřelí, kerbery jsem už nevyzkoušel, protože jsem na boj zanevřel, jelikož proti potvorám, kterým mají čelit, jsou to všechno čučkaři.
 

DeletedUser34

Guest
obľúbená
lesný duch II. golem II , čarodejnica II
neobľúbené ten panák stým delom v rukách a psi :D
 

Vlnik

Guest
Mně se líbí lesní duchové. Náklady na výckvik mě nezajímají, protože mám pořád plný sklad a ohledně síly to stejně dost záleží na tom, proti jaké jednotce jdou, takže tam těžko hodnotit :D
V provinciích mě nejvíc štvou dělostřelci a nekromanti. Pak ještě kamenochodi, protože vypadají tak nějak....retardovaně o_O
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
no delostrelec už ma po chlebe použije golema síce trvá kým dôjdu ale sundajú ich ľahko a aj rytierov
 

Eshu

Guest
Za nejhorší jednotku považuji dělostřelce. Za prvé proto, že má velký rozptyl zranění, takže nikdy dopředu nevím, zda mi jednotku jen polehtá, nebo rozpráší. Za druhé proto, že pokud je terén opravdu špatně prostupný, stihne vystřelit několikrát a to je pak masakr.
 

Sindri

Guest
Mnozí se již dostali k trpaslíkům, tzn. k další úrovni jednotek... zajímalo by mě, jestli se změnilo něco ve vašem způsobu boje? Máte po vylepšení svých jednotek problém porazit jinou nepřátelskou jednotku? Vyhovuje vám nějaká jednotka po vylepšení méně, než předtím?
 

DeletedUser34

Guest
no ja mam ukonceny vyskum a som pne spokojny z zulovimy golemami nicia vsetko a vsade a v kombynacii z vilepsenymi mečmy takmer neihrozena kombinacia nakolko mece vilepsene na 3 uroven maju uz docel lepsiu vydrž a ako navnada ktoru poslem do predu vydrzia aspon jedno kolo a to postaci na to aby sa dopredu dostali golemovia a to uz potom je cisty masaker
a zase psi byvaju problem kedze utocia uz v 1000 kusovich svorkach ale tie sa teras daju nicit mečmy a carodejnicami lukostrelcov som za posledne 3 mesiace nepouzil ani raz stali sa pre mna v bojoch nepotrebné a slabé a ani stromy uz nevladzu to co volakedy zeras mam zostavu carodekjnica mece a golem insie ani nepouzivam a da sa stym zlikvidovcat vsetko niekedy z vecimy stratamy niekedy z mensimy ale zatial ani raz som neprehral
 

Zharthuru

Mistr slova
Hodně mi vadí že elfí lučištníci mají tak malý dostřel , zbrojnice by mohla fungovat jako výzkumné centrum pro různé zbraně a zbroje . Jako protiváha magické akademie . Enty všech
druhů můžu taky . Golemy bych nechal klidně jako jednotku trpaslíků
 
Naposledy upraveno:

Ethariel

Guest
Golemové jsou jako jednotka podle mě nepoužitelní. Jsou slabí, mají krátký dostřel a i obyčejní Kamenochodi z nich nadělají kupku štěrku. Lučištníci svou pohyblivostí i dostřelem Golemy předčí i za cenu nižšího útoku. Entové jsou skvělá tankovací jednotka, když to s nimi umíte. V kombinaci využití terénu a lučištníky jsou moje ztráty skoro nulové.
U lidí mi přijdou pejskové taky jako zbytečná, obětní, jednotka. Jakmile nemůžou přeběhnout celou mapu a chňapnout po střelcích, tak jsou na nic a hned v druhém kole jsou většinou mrtví.
Naneštěstí ještě nemám pátou jednotku u elfů a čtvrtou a pátou jednotku u lidí.
 

DeletedUser180

Guest
Nemám vyloženě jednotky které bych neměl rád.
To bude tím že je moc necvičím.
Mám osbní bojový postoj, který spočívá v uběhání soupeře. Utíkáte tak dlouho až to soupeř vzdá. Má to více výhod. Dostanete se do dobré kondice a nedostanete výprask.

Co jsem ale tak kontroloval jednotky, tak mi nejzbytečnější přijde Golem. Je to taková lemra, že než někam doleze, tak je po něm.
 

Deleted User - 42211

Guest
Golema jsem taky neměla v lásce a nepoužívala ho. A když už jsem ho povolala do boje, tak nevydržel ani nelikvidoval. Ovšem po vylepšení na druhou úroveň se z něho stal nejvyužívanější jednotka. Teď je v boji senzační, vydrží dlouho a likviduje ostatní jednotky nejlíp ze všech :)
 

papap

Mistr slova
Zdravím,měl bych dotaz a to jak přesně funguje kněz (hraji za lidi) ?To když se s ním očaruje nepřítel,tak v následujícím kole mu má jednotka více ublíží?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Přesně tak. Každá jednotka, která ho pak zasáhne, dá větší poškození o procenta, které to "kouzlo" dává (30/40/50%)

Edit: Teda samozřejmě v následujícím kole (kněz útočí jako poslední, takže bonus je následující kolo)
 

DeletedUser592

Guest
Tak moji oblíbení jsou lesní duchové a čarodějky, se mi vždy osvědčili, jen pravda, než si je docvičím do potřebného množství strávím nad tím mládí :D, nemám ráda vůbec panáčky s dělem, na ty si sice nasazuji rovnou čarodějky, ale než je stihnu dorazit mám půlku duchů vymlácených, mám většinou provincie, kde mají silnější oddíly než já, no a potom občas zápas projedu a to mě vzteká, bohužel to občas je poslední dobou celkem často, no a to přemýšlím na plné obrátky, takže jeden střet prohraji max jednou. Nu není to snadné. Celkem mi vadí u soupeřů vylepšení golemové, ti jsou taky docela nebezpeční, stejně jako chlápek s dělem.
 

Deleted User - 42211

Guest
Když mám dělostřelce, tak nasadím i obyčejné šermíře, u nich ta ztráta není tak tristní jako u duchů. Navíc jsem objevila kouzlo golemů, které po druhém vylepšení používám úplně všude, kde se dá. Likvidují bombasticky :) Stejně jako třetí vylepšení šermířů z nich dělá něco výjimečného ;)
 

DeletedUser592

Guest
nu třetí vylepšení šermířů ještě nemám, a asi golemama neumím, ty mám stejně jen po prvním vylepšení. tak si zkusím nasadit šermíře proti těm mrchám dělostřeleckým, třeba se propracuji dále.
 

Deleted User - 42211

Guest
Ono je dobré mít čarodějnice na dělostřelce, nejlépe v tom počtu, kolik máš dělostřelců proti sobě a mít je na místě, aby se hned napoprvé dostali k nim. A potom mít 2 šermíře, aby likvidovali dělostřelci je. šermíři nejsou tolik nároční na výrobu ani časově ani finančně :) Na dělostřelce taky dobře fungují golemové, dostanou se k ním až ve druhém tahu nejdřív, ale taky je dobře poničí :) a pokud proti tobě stojí základní jednotky šermířů, tak je výhodné postavení duchů a čarodějnic, ty je očarují a duchům neublíží ;)
 
Nahoru