• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze V Elvenaru se objevila neznámá vejce

M4r13nk4

Pokročilý žák
Můžete prosím někdo zkontrolovat, než budu psát na podporu?
Dnes jsem postavila 1 fénixovu laborku ještě v kapitole IV., před chvílí druhou v kapitole V. Předpokládála bych, že s pokrokem ve hře se mi budou progresivně hýbat i lidi/kultura... ale nic.
exjxwc

exjxyg
 

Přílohy

  • kpt4.jpg
    kpt4.jpg
    635,8 KB · Zobrazení: 67
  • kpt5.jpg
    kpt5.jpg
    578,5 KB · Zobrazení: 67

DeletedUser2097

Guest
Tak to bohuzel nefunguje. :)

Budovy a jejich staty se počítají podle kapitoly, kde je získáš, proto ta rozdílná čísla.
Pokud máš tu možnost, je dobré si raději vždy počkat na novou kapitolu a poté si budovy pořizovat, s těmihle eventy je to trošku horší, jelikož není moc času a kapitoly nestřídáš každý den, bohužel :) .
 

DeletedUser2097

Guest
Cenu to určitě má, jenom jsou jistá pravidla a nastavení ve hře, která spousta hráčů podceňuje, občas pomohou sami hráči zde na fóru nebo jukni na Wiki, nicméně z chyb se učíme všichni :)
Každopádně nevěš hlavu, počítám že v období prázdnin bude Letní event, kde budou zase lepší odměny.
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
Otázka zní: proč hrát o něco, co mi za 2 kapitoly nebude stačit. Bez progrese se opět bavíme o tom, co tu kritizujeme všichni. Totální neúcta k hrajícímu hráči, jediný zájem o nákup diamantů. Do letního eventu nebudu mít zájem o hru ani o event. Sorry jako.
 

GorGlin

Veterán
protože mezitím budeš mít možnost získat zase nové a lepší

Budovy z evetu máš jen za to, že klikáš.
Je to odměna za aktivitu.
Co by měli říkat ti, co mají kulturky za diamanty.
Fenixův kult je lepší než hlemejžď a taky je za pár kapitol překonanej a smutně ti trčí ve městě.
 
Naposledy upraveno:

M4r13nk4

Pokročilý žák
Když jednou postavím dům, nezbourám ho do základů a nezačnu znova. Pro mne hra postrádá smysl.
 

DeletedUser508

Guest
Já například v zimním eventu získala Otce pralesa (modrý strom) s hodnou 3600. A pořád je to hodně dobrá budova, i když už máme duben a v teď v eventu ho mám zase... Určitě se vyplatí, když vypočítáš hodnotu na políčko. Navíc, v těch eventech můžeš získat budovy, které jinak nemáš. Rozhodně se ti může stát, že budeš mít lepší budovy v nové kapitole, popravdě, to je i očekávané, dle mého názoru, ale tohle jsou budovy, které si jinak nepořídíš. Navíc je super, myslím, že s postupem v kapitolách ty budovy, když si je pořídíš, mají lepší, větší kulturu - je to vyvážené, protože je rozdíl jestli jsi v první nebo 9 kapitole.
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
Ty budovy ale NEMAJÍ lepší hodnotu!!! Viz to, co jsem psala výš.
Pokud by měly progres v čase, pak ano. Ale ony jej nemají. Stále mají úroveň kapitoly, v níž jsi je postavil. Tudíž já VYHODILA z okna měsíc práce. Protože prý nečtu.
Jen bych ráda věděla, kde jsem se tohle na Wiki měla dočíst!
 

GorGlin

Veterán
Takže když postavíš parní stroj, budeš se ho držet i když ostatní už posvoští na magnetických rychlovlacích?
Tohle je budovatelská hra, je to nastavené abys musel jednou za čas bourat a znovu stavět a když to psychicky neuneseš, zaplatíš, abys nemusel.
Víš co mě mrzí?
Když si sečteš lidi, co makaj v manufakturách, tak na prvním lvl ti za den dva makanti udělají ocelový ingot.
Ale když si tu továrnu vymazlíš, implementuješ do výroby ty nejlepší dostupné technoligie, dokážou ti ten samí ingot vyrobit 4 lidi.
Super, ne?
 

DeletedUser2739

Guest
no já byl taky zmatenej nejprve, ale na wiki to je, jsou tam jednotlivé kapitoly a u nich, jaké hodnoty má budova v dané kapitole. Není tam ale napsáno, že ty hodnoty zůstanou fixlé v kapitole pořízení. Na druhou stranu tam ani není napsáno, že se budou měnit. A smutnou pravdou je, že kulturní budovy svoji hodnotu nemění :/
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
Takže když postavíš parní stroj, budeš se ho držet i když ostatní už posvoští na magnetických rychlovlacích?
Tohle je budovatelská hra, je to nastavené abys musel jednou za čas bourat a znovu stavět a když to psychicky neuneseš, zaplatíš, abys nemusel.
Víš co mě mrzí?
Když si sečteš lidi, co makaj v manufakturách, tak na prvním lvl ti za den dva makanti udělají ocelový ingot.
Ale když si tu továrnu vymazlíš, implementuješ do výroby ty nejlepší dostupné technoligie, dokážou ti ten samí ingot vyrobit 4 lidi.
Super, ne?

Národní divadlo taky nevyhazuju, ale udělám totálku, která mne něco stojí - ale tu vzduchotechniku, světla a repráky tam taky dostanu.
Budovatelská hra, která mi říká "vyhoď, co máš, i když to potřebuješ, protože máme něco nového (i když to nepotřebuješ), jen proto, že nemáš místo" není o mazlení. Čistý konzum.
To je jako kdybych na pověšení nového obrazu v domě šla s dynamitem :D

no já byl taky zmatenej nejprve, ale na wiki to je, jsou tam jednotlivé kapitoly a u nich, jaké hodnoty má budova v dané kapitole. Není tam ale napsáno, že ty hodnoty zůstanou fixlé v kapitole pořízení. Na druhou stranu tam ani není napsáno, že se budou měnit. A smutnou pravdou je, že kulturní budovy svoji hodnotu nemění :/

Jistě, což vede přesně k tomu, co jsem napsala - eventy mne odteď nezajímají, protože začnou mít význam od 8. kapitoly dál, až odměny budou převyšovat pokrok ve hře.

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
no, já bych to tak dramaticky neviděl: nahrabal jsem si otce pralesa, který mi (na začátku 4. kapitoly) dává skoro 100 kultury na jedno políčko - taková budova mě čeká až za skoro tři kapitoly (na konci šesté) - takže to bude kulturní budova s nejdelší životností v mém městě :D ale chápu, nechceš bourat - zas já třeba boural, když se zvětšovaly obytné budovy z 3x2 na 4x3, prostě nešlo udržet všechny.
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
Ale to mne chápeš špatně :) Miluju bourání a nemám problém s rekonstrukcemi (hrově i v reálném životě). Reálně jsem uprostřed jedné totální a celkově třetí v životě.
Nemám ale ráda polovičaté informace a nemám ráda zbytečnou práci. A eventy nevedou k pokroku. Zdržují ve hře a očekávají peněžitý vklad - a do toho jít nechci.

//odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
hele mně to za ty otce pralesa fakt stálo a zahrady přepychu a obě hlavní výhry taky dobrý, a jak mi krásně září sluníčko najednou, nahrabal jsem hodně kultury na výhodných budovách, které vydrží déle, než budovy, které můžu momentálně stavět ve výzkumu. Takže já jsem naprosto spokojenej. Je teda pravda, že jsem si esenci syslil, čekal na dobrý budovy, a pak otvíral vejce jak o závod. Taky čekám, jestli náhodnou nepřijde překvapení po dnešní půlnoci :D
 

DeletedUser508

Guest
M4r13nk4 Hele, fakt se třeba a ty otcové pralesa vyplatí. Ne všechny budovy v eventu mají smysl, to je jasné, ale každá má jinou výhodu. Některé jsou malé a dají se s nimiž vyplňovat malá místa ve městě. A na té Wiki se to najít dá.A přehledy budov, co budou v eventu byli i tady na fóru, rozepsané, kolik toho v jaké kapitole dávají.
Určitě pokud ses měla u dělání eventu vztekat, tak o je škoda času - ta hra je o tom, že tě to baví. A to že jsi stratila měsíc hraní s tím - to je jak kdyby jsi řekla, že je to líto, že jsi zkoumala technologie ve stromu. Tam se ti nějaké věci taky nevyplatí dávat do nich body, když je nepotřebuješ - např. určité druhy manufaktur...
 

DeletedUser2449

Guest
Level budov se s postupujícími kapitolami nezvyšuje? Už zůstanou na tom levelu ve které kapitole byly postaveny? Např. socha fénixe na kapitole V. dává 910 kultury a na VI. už nějak 1100.
 

GorGlin

Veterán
Kupuješ budovu která dává tolik a tolik. A když jí postavíš, tak tolik opravdu dává.
Taky jsem zkoušel počkat postavit budovu až v další kapitole, jeslti to náhodou nepomůže, ale bral jsem to jako šolich, jestli náhodou nezapoměli, než že bych čekal, že to tak být má.
Ted se to zase mění když dali do eventu specielní budovy, uvidíme jak to bude dál.
Zatím to ale vycházelo, že jis několikrát do roka měla možnost získat eventem budovy lepší než v minulém a tím si vylepšit skore.
 
Nahoru