• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Uživatelské rozhraní Umožnění kopírování textů v poště a chatu

Fionella

Znalec fóra
Rozšířit funkčnost chatu a pošty společenství programovou úpravou tak, aby bylo možné kopírovat text, popřípadě vkládat funkční webové odkazy na obrázky.

Usnadnilo by to a zpestřilo možnosti komunikace v rámci společenství, umožnilo by to posílání obrázků, výstřižků a pod. Mám na mysli podobnou funkci jako bývá na webových fórech nebo na skypu. Nebo třeba v alianční poště u Ikariamu.

Přiznávám se ovšem, že vůbec nemám zdání, jak moc by taková úprava byla složitá. A omlouvám se za dost možná ne zcela správně použitou terminologii, nejsem vůbec v této oblasti zběhlá.
 

DeletedUser4336

Guest
Copak to přímé kopírování (ať už z chatu nebo ze zpráv) by byl dle mě přínos (už se to tu nejednou řešilo), častokrát je mnoho problémů při komunikaci způsobeno právě přímo nemožností kopírování textu nebo tedy byť nefunkčních odkazů. A ač je sice známá jistá finta přes pravé tlačítko, spoustě lidem (i mě) ona finta na jejich prohlížeči prostě nefunguje. Odkazy, no proč ne, pokud by to nějak nezahlcovalo nebo nezměnilo ráz chatu (teď odkazy moc lidi nepoužívaji, protože ví, že nejdou snadno kopčit). Dokonce by nebylo od věci, aby třeba odkazy měly své rozhraní, kde by se do chatu nevypisoval celý odkaz, ale třeba až po vyvolání, což by sice nejspíš bylo složitější na naprogramování, ale zase lepší pro nenarušení stávající funkčnosti.
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Ohledně toho umožnit kopírování textu nejen z pošty ale i vkládání odkazů je můj názor že:
Nemožnost kopírovat text z OSOBNÍ pošty je dobrá věc. A asi nikdo mi nedokáže vysvětlit proč umožnit přímé odkazy když to jde napsat konkrétnímu hráči i jinak a kdo chce tak se odkazu dohledá ale jinak to má opravdu dobré důvody. Tímto by se měl inspirovat jistý chat na který jsem před dávným časem chodil a kde vyhazov z chatu byl na základě údajného okopírovaného chatu z neveřejného psaní místo screenu obrazovky.
 

DeletedUser4336

Guest
Vysvětlovat proč nemá smysl, když k tomu důvody máš. Jinak to opravdu bez nějakých dalších sdělování vedlejších kontaktů nejde, a ne kvůli každému si každý zakládá nový mail, jak mě spousta registrací a nebo takovýchto věcí nutí a jak to dělám, pak se nedivím, že je spousta služeb na internetu plná a zahlcená provizorních a již neaktuálních registrací, ke kterým si ani nepamatuje hesla. Nakonec dohledá ano, ale jen když má co konkrétního hledat, jinak určitě nedohledá. Pokud se jedná např. o odkazy sem na fórum, tak by určitě dohledal, ale jak znám lidi, tak se na to radši vyprdnou, protože jsou líní to hledat, co jsem viděl, tak vždy postup, jak se někam dostal zahltil na nějakou dobu chat a ne vždy to bylo úspěšné. Screeny jsem nikdy nebral vážně, jdou celkem dobře zmanipulovat. Ona jakákoliv věc, která je určena k dobrému účelu jde zneužít, např. zprávy mě kopčit v nouzi jdou, chat nikoliv, svět to samozřejmě neboří.
 

Fionella

Znalec fóra
Copak to přímé kopírování (ať už z chatu nebo ze zpráv) by byl dle mě přínos (už se to tu nejednou řešilo), častokrát je mnoho problémů při komunikaci způsobeno právě přímo nemožností kopírování textu nebo tedy byť nefunkčních odkazů. A ač je sice známá jistá finta přes pravé tlačítko, spoustě lidem (i mě) ona finta na jejich prohlížeči prostě nefunguje. Odkazy, no proč ne, pokud by to nějak nezahlcovalo nebo nezměnilo ráz chatu (teď odkazy moc lidi nepoužívaji, protože ví, že nejdou snadno kopčit). Dokonce by nebylo od věci, aby třeba odkazy měly své rozhraní, kde by se do chatu nevypisoval celý odkaz, ale třeba až po vyvolání, což by sice nejspíš bylo složitější na naprogramování, ale zase lepší pro nenarušení stávající funkčnosti.

Netuším, jakou fintu přes pravé tlačítko máš na mysli. Trochu ještě rozvedu, proč jsem tu možnost kopírování textů a vkládání funkčních odkazů navrhovala.
Zjistila jsem, že určitá část hráčů nechodí na fórum, včetně některých členů společenství, ve kterém jsem a tak kopíruji z fóra do pošty společenství informace o avizovaných akcích na fóru - události, dobrodružství atd. Text z fóra zkopírovat do pošty jde, ale už ne obrázky, tabulky. Nejde zkopírovat ani funkční odkaz přímo na fórum, kde je možné podrobné informace k dané věci najít.
Také mě mrzí, že nemohu zkopírovat do alianční pošty třeba odkaz na obrázek přehledu účasti jednotlivých členů aliance v turnajích. Vedu si přehled účasti v excelu, říkala jsem si, že by bylo hezké, kdyby se na něj mohli podívat i ostatní z aliance, ale pokud není možné vložit do pošty funkční odkaz na obrázek umístěný na webu, tak to možné není. Možná nějaký způsob je, ale netuším jaký. Možná byste poradili, jak sledujete aktivitu u vás v aliancích, není možné se spoléhat na paměť. :)

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
Prostě v Elvenaru kopírovat text jde.
Jak z cheatu, tak zpráv.
Není to prosté klinu a táhnu, musíš znát sérii chvatů, začínajících levým myšítkem, jinak ti to pravé je k ničemu.
I když je to první divná věc v postupu tak proto možná lidem víc utkví v paměti.
 

DeletedUser4336

Guest
Já to označit umím, ale kopírovat mi to nejde, neboje na to nějaký trik? Ctrl+C nefunguje. Stejně nevim k čemu by to mělo být dobré, to rovnou můžou zakázat kopčit všude, tady na fóru, jinde na inetu. Jo, lidi si na to zvyknou nebo si poradí jinak, ale jak to vypadá a kde je funkčnost.
 

GorGlin

Veterán
já to po označení zkopíruju
tedy v Opeře, v Mozille mi to nefunguje, ale dřív to fungovalo i tam
 

Fionella

Znalec fóra
Prostě v Elvenaru kopírovat text jde.
Jak z cheatu, tak zpráv.
Není to prosté klinu a táhnu, musíš znát sérii chvatů, začínajících levým myšítkem, jinak ti to pravé je k ničemu.
I když je to první divná věc v postupu tak proto možná lidem víc utkví v paměti.
Jako prohlížeč používám Google Chrom. Bylo by možné, pro ty méně znalé, popsat zmiňovanou "sérii chvatů" podrobněji a dostatečně návodně, aby si mohli vyzkoušet, zda je pro ně použitelná či ne? Přiznám se, že jediný způsob který u kopírování textů znám a používám, je právě označení textu levým myšítkem a následné použití funkce kláves CTRL C - CTRL V.:oops:
 

GorGlin

Veterán
Klikneš levým myšítkem na text, který chceš kopírovat
klikneš pravým myšítkem na text který chceš kopírovat
vyskočí roleta, klikneš na nastavení
vyskočí okno klikneš na zavřít
a to, na co jsi kliknul se označí

pak už jedeš klasicky ctrl+c, atd.

Pilně trénuj a tvé ElvenarFu se jistě zlepší
aneb, proč to dějat jednoduše, když to jde složitě
 

Magni

Guest
Pěkný návod na kopírování textu z chatu či osobních zpráv nám kdysi napsal jeden z hráčů. Zde ho najdeš.
 

DeletedUser2693

Guest
Dobrý den, kvůli času jsem opustil město v Arendyllu, ale město ve Winyandoru denně hraji. Potřeboval bych nějak to Arendyllské město smazat, ale bez toho abych rušil účet nebo přišel o Winyandorské. Dá se to nějak udělat? Ve Winyandoru chci hrát dál
 

GorGlin

Veterán
nedá, takových by tu bylo a šici maj smulů
počkej rok nebo dva a smázne se samo
možná
nebo zkus orodovat na podpoře
Ale tady je to fákt OT
 

DeletedUser4336

Guest
Já právě používám Firefox, a tam to sice takto označím, ale nezkopíruji. Takže ano, vím že řešení je nainstalovat jiný prohlížeč, ale to se mi kvůli takové věci vůbec nechce. Proto bych klidně uvítal, kdyby tento nápad byl nějak realizován přímo ve hře pro všechny s libovolným bežným prohlížečem.
 

DeletedUser4336

Guest
Tu nejde o práva, ale proč nechtít funkčnost pro ty co to hrajou bez ohledu na to na čem. Bavíme se tu o vylepšení, a tohle pro mě vylepšení je. Kvůli nemožnosti kopírovat odkazy se už nejednou muselo řešit složitě přes mail, a lidé jsou často líní tvorové, takže než aby podobnou věc takto řešili znovu, radši jí nebudou řešit vůbec, a určitě bych kvůli tomu nepřecházel na jinej prohlížeč, to mě nebaví.
 

DeletedUser4336

Guest
Doufám, že nebudu muset přestat kvůli pravdě hrát. Samozřejmě to píšu s nadhledem, prostě se mi jen tvá reakce moc líbí ;-). Chápu, že u autorů je primární táhlo vymýšlet nový obsah, aby přitáhli co nejvíc lidí, a preciznost výtvoru je až na dalších místech, to lidi častokrát ani nevidí nebo neřeší. Už jednou jsem tu dával návrh na hlášení u zvýšení výroby u všech podmínek pro její nabytí, nejen při vyřešení n-počtu střetů (ale i u truhel nebo po turnajích), ale zmizelo to kdesi, přišlo mi, že ani většina lidí neví jak to vlastně funguje.
 
Nahoru