• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trpajzlíci

Saux

Znalec fóra
Ahoj,
právě jsem přelezl k trpaslíkům, a jelikož jsem tu od vás už četl mnoho nářků, jak se tam hráči zaseknou apod., radši se zeptám: Předpokládám správně, že jako první musím vyzkoumat a postavit portál, a pak koleje? Abych něco nepodělal...
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ahoj, v menším městě jsem také vstoupil do trpaslíků. co poslala Pralinka je velice chytrý odkaz, teď už se tím také snažím řídit :)

pravděpodobně jsi udělal stejnou chybu jako já, když jsem do trpaslíků vstoupil poprvé. v 5. kapitole jsem stavěl jako smyslů zbavený, takže do nové kapitoly jsem přešel bez volného místa a ještě špatně rozvrženým městem... takže nejdřív jsem musel vyzkoumat ty 3 rozšíření. pak obytný budovy a celé to překopat. a pak teprve přišla na řadu stavba žuly a krátce po té i zásek.

teďka jsem zhruba v půlce 5. kapitoly přestal stavět a povedlo se mi našetřit 6 volných rozšíření. (bez dia) jedu podle doporučení a zatím ten zisk žuly je vcelku sympatický. a hlavně - díky místu i díky tomu, že budovy mám správně rozvržené už asi od 3. kapitoly jde přestavba krásně plynule. žul mám zatím 10, zbytek dostavím až budou obytňáky hotové a až budu vědět, kolik přesně toho místa nakonec bude. (s rezervou na měď samozřejmě).

ty si musíš v prvé řadě udělat ve městě jarní úklid :) zkus se podívat ke mě do jediničky, pochopíš, o co se snažím a třeba tě rozvržení města inspiruje.
 

Saux

Znalec fóra
I tobě díky, @CorwinOfAmber
3 rozšíření mám v batohu, tak se s tím zkusím nějak poprat :) i když ono se to jinak staví, když máš všechny budovy ve stejných velikostech, a když to má někdo ve stylu jako já, tedy "ani čtvereček volný, ale pokud jde o velikost, tak každý pes jiná ves" :) Ale aspoň mám nad čím přemýšlet :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Tak už mám konečně trpajzliky za sebou. Napřed jsem postavil 9 žuláků a šest měďáren, jenže těch 9 je proklatě málo (přesně jsem měl skoro všechno zastavené jak je u mě zvykem). Tak jsem začal postupně vylepšovat žuláky a po malém upgradu okamžitě vždy co nejvíc portál. Potom jsem to celé přestavěl a pozici si našlo celkem 16 žuláků na L4 a zbytek 4 měďárny L4 + 2 měďárny L3 (je dobré s místem trochu počítat dopředu, portál se neustále zvětšuje a musí být napojen na cestu, zbytek jen na koleje). A stejně jak jsem se blížil ke konci, tak žula fest vázla (to jsem strkal VB do divů, nic jiného mi nezbylo). Až na samém konci se to trochu vyrovnalo a na výstavbu trpasličích cest před zbouráním mi chyběla spíš měď. Každopádně bez rozvržení města pro obytné budovy (ty jediné mají výhodu, že zabírají o pole míň, sic mají jiný formát) i další (vše je větší) bych se neobešel, což jsem naštěstí připravil už v éře předtím, tady šlo hlavně o to mít to místo na přestavbu obytek. Na druhou stranu teď po jejich opuštění můžou moji Elvenařani konečně začít chlastat, postavil jsem jim dvě hospody :). Jen mi přijde, že se mi víc začli flá(m)kat stavaři.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no jo, tys musel buď strašně zaspat, nebo prosvištět poslední 2 kapitoly jako namydlenej blesk :) jsi strašně pozadu s výstabou. já měl na konci 5. kapitoly 29 obytných domků, vše na 15. (proč zrovna 29? - protože mi to akorát vyšlo na 3 řady sídliště) a všechny lidi spotřebované. (prioritně do dílen, manufakur, a pak kasárna, protože ta v trpaslících změní tvar a bude skladnější).

takže bylo postavené naprosto vše, co mohlo. provincií jsem měl přesně tolik, kolik bylo potřeba na truhlu - takžežádný super nadbytek. no a pak se už jen šetřilo místo. a jenom na 2 stavitelích.

ty máš zbytečně moc mramoráren. zkrouhnul bych to na 6 a ty vylepšil co to půjde. svitkárna ti k čemu je? smazat :) vůbec nemáš vylepšené cesty - to udělá hodně kultury. a můžeš umazat kulturu. méně vylepšených dílen je lepší než více malých - 6 ti stačí, pokud budeš točit nepovinné úkoly, zásob bude mraky. a dycky tam můžeš fláknout hlubinu.

proč stavíš jehly bouře a raději nevylepšíš kasárnu? i zbrojnice by šla shodit (dočasně, ty 3 jsou tak akorát počet).

hlavně čím víc tu debordelizaci budeš odkládat, tím horší to bude :) a hlavně docílíš právě toho ,že více budov bude stejně velkých a tím se bude i lépe stavět.
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber S těma cestama máš jednoznačně pravdu, ale u mě to je taková - řekněme - estetická záležitost :) zatímco u lidí se mi vylepšený cesty na pohled moc líbí, u elfů vůbec ne, proto jsem si je nevylepšoval :)
S dílnama hodlám taky něco udělat, a úkoly točím denně a sklady mám narvaný mincema i kladívkama :)
Zbrojnice promyslím, podle mě jich zas tak moc nemám... o jehlách jsi tuším psal před časem ty sám, že špatný nejsou...
A svitkárna je z dob začátků našeho společenství, kdy byl na trhu kritický nedostatek svitků, tak jsem chtěl mít aspoň něco, a teď je mi tak nějak líto ji zbourat... :)
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no jo, člověk musí stavět i věci, které se mu nelíbí :) taky bych hlavní sídlo lesních elfů nejraději vyměnil zpátky za trpasličí nebo vílí. samozřejmě na cesty teď moc vhodná doba není - ty postav, až budeš mít hotovou přestavbu.

jehly bouře jednoznačně dobrá budova jsou, ale tak ta vylepšená kasárna je pro boje důležitější. (tím nechci říct, ať to mažeš, vylepšené divy se nemažou... ale leveluj si něco, co má větší smysl. třeba zlatou propast). a zbrojnici jenom v případě nouze nejvyšší, ty 3 jsou naprosto vhodné množství.

a máš tam průšvih s těma kouzelnýma obytnýma budovama. buď dokoupíš, nebo ti budou hrozně zavazet a postupně začnou být horší, než ty klasické... ale to ještě bude asi chvíli trvat :)

a ty svitky... honem s nima pryč!
 
Naposledy upraveno:

Saux

Znalec fóra
Díky za rady, Corwine, byl jsem se podívat do tvého města, a zkouším si to uspořádat tak nějak podobně :)
 

DeletedUser2988

Guest
No, koukla jsem na tvé město a je to tedy jeden velký bordýlek. :D Já osobně jsem se nikdy nebála toho, že se někde zaseknu (u Orků jsem byla skoro půl roku a nějak mi to nevadilo), protože alespoň tě to "donutí" vylepšovat divy.

K tvému městu - Zbytečně moc mramoráren, zbytečné svitky, zbytečné jehly bouře (jsou pouze lvl 2 a mě by nebylo líto je zbořit - bořila jsem divy i na vyšších úrovních) a hodit kasárny na lvl 15 místo nich a to samé zbrojnice. Vylepši na max manufaktury na elíky a křišťál a mramor ( stačí 3:3:6), dílny hodit na max a mít cca 6-7ks, hodit obytné budovy na maximum + postavit jich více, než jich máš. Až toto vše budeš mít, tak až potom bych přemýšlela kam dám osadníky (trpaslíky) a jak se pohnu dál, protože máš město v tragickém stavu vzhledem k výzkumu a čím dál budeš, tím to bude horší :) Držím palce a přeju pevné nervy.
 

DeletedUser4336

Guest
Je to samozřejmě každého věc, já bych bouřlivý jehelníček neboural, špatná budova to rozhodně není, kromě zmiňovaného zrychlení povzbudí střelce.
 

Saux

Znalec fóra
@donutka Ta tvoje zdrcující kritika by možná slabší jedince přesvědčila o tom, aby s hrou praštili :) ale já se jen tak nedám :)
Beru tvá doporučení ohledně počtu manufaktur - přesně to mám v plánu, ale jak mě tady odhalil @CorwinOfAmber tak já jedu jak motorová myš, hraju to teprve od listopadu, a jsem tedy vlastně pořád začátečník, a rád se mnohému od vás přiučím...
EDIT: A jestli se vám moje město nelíbí, tak mi tam nelezte :) :) :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2988

Guest
@Saux nebyla to kritika, byla to jen rada a nevidím na ní nic špatného. :) Respektive možná nic, co by někdo přede mnou nenapsal. :) A komentář "A jestli se vám moje město nelíbí, tak mi tam nelezte"... Tak ty žádáš o radu a pak vlastně o radu nestojíš, nebo to bereš jako útok. A já bláhová ještě na konci napsala, že držím palce a přeju pevné nervy. :D
 

Prealiena

Velmistr písma
@donutka Neber to přece tak vážně. Sauxova zpráva na mě působí jako humorné poděkování za rady. "A jestli se vám moje město nelíbí, tak mi tam nelezte" se smajlíkem je pro mě vtip na konec.
Vážně, jak chceš napsat vtipnou zprávu na chat, když to nemůžeš říct osobně, tam by se to poznalo dle intonace. V psané konverzaci takovou možnost nemáš.
 

Saux

Znalec fóra
Přesně tak to bylo myšleno (proto ti smajlíci na konci), ale pokud jsem se tím někoho dotkl, tak se samozřejmě omlouvám, protože to opravdu nebylo mým záměrem...

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3409

Guest
Ahoj,
právě jsem přelezl k trpaslíkům, a jelikož jsem tu od vás už četl mnoho nářků, jak se tam hráči zaseknou apod., radši se zeptám: Předpokládám správně, že jako první musím vyzkoumat a postavit portál, a pak koleje? Abych něco nepodělal...
Koleje slouží k propojení s ostatními budovami, které budeš teprve zkoumat, takže napřed portál
 

Saux

Znalec fóra
Ahoj, a díky všem za rady :)
Mám teď jedno dilema: Dostal jsem za úkol postavit portál. To můžu, mám ho vyzkoumanej. To dilema spočívá v tom, zda má cenu stavět portál, koleje a 1 důl (víc se mi na mapu zatím nevejde), aby se mohla aspoň rozjet těžba žuly, já si v poklidu dohrál event, zboural nepotřebné budovy a měl tak víc místa pro Trpajzlíkov, nebo počkat, až budu mít k dispozici víc rozšíření a trpasličí budovy začít stavět teprve pak?
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
portál si určitě postav. je jenom 2x2, staví se hrozně dlouho a u budeš rád, že už máš nachystaný. 1 důl ale fakt smysl nemá. s žulou si asi počkej až po eventu. chce to tak aspoň 12 žul + 6 mědí, pro nějaký aspoň středně pomalý průchod kapitolou. (6 mědí určitě, protože tam můžeš točit nepovinný úkol za 10k zásob).
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber Já vím, portál se staví skoro 17 hodin, ale mám dost urychlovačů na 14 h, tak na to jeden použiju :) A máš pravdu, já nemusím nikam spěchat, ve městě i v provinciích mám práce víc než dost :)
 
Nahoru