• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trpajzlíci

DeletedUser4336

Guest
Já měl taky vše na max, ale myslím, že žuláků jsem potřeboval o dost víc jak měďáren, jinak vše vázlo. Jinak orkové jsou šílení, že moc ujíždí na houbičkách, a taky ty jejich chapadélka (houbiška vědění nebo jak se to jmenuje), které se dělají příšerně dlouho, takže aby udržely krok, je třeba na tu dobu hrozně místa. Poslední ork, který tolik neujížděl na houbiškách, zato asi vyžral všechny zásoby, takže jako událostní přínos byl prakticky zcela naprd byl Rob Rudovous, který se ve městě většinou moc dlouho neohřál.
 

Sycorax

Učedník
Já se připravila na záseky u trpajzlíků, ale vše zatím šlape až neskutečně plynule. Tak uvidím. Když tak si budu levlovat divy. Orkové ještě daaaaleko.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak ono u většiny pozdějších kapitol platí pravidlo si zjistit jaké minimum a optimum místa je třeba na spřátelenou rasu (včetně nutně zvětšujících se budov jako např. portálu), popř. na další pomocné budovy vyrábějící potřebnou surovinu jako např. manu, nějak si na ty kvadráty a cesty vyhranit prostor, takže omezit zbytečné budovy (to se dá i přes divy), popř. zíksat co nejvíc rozšíření z provincií, což je ideální. Když tohle všechno klapne, není zdržení kapitoly takové. A hlavně v každé kapitole je dobré si už předem z výzkumu zjistit které budovy se vylepšují, a na wikině se dá dohledat i jejich formát, takže lze předem plánovat kam co zastrčit, protože furt se všechno až na výjimky zvětšuje.
 

Melindra

Učedník
Ahojky, nevíte zda v trpaslících bude povinný úkol rozšířit manufakturu ocele a měďi na 16tou úroveň? Mám už málo lidí a přemýšlím co rozsirim. Pak by mě zajímalo mám na nejvyšší level tři dílny, vyplatí se mi jich levelovat více a nebo spíš nějaký div?
 

Prealiena

Velmistr písma
@Melindra Komletní seznam úkolů je zde: https://elvengems.com/quests/story-quests/guest-races
Vylepšení manufaktur to bude chtít, požadavky na úroveň sléváren mědi tam nejsou.
Dílny se vyplatí mít minimální počet na maximálním levelu. Pokud máš pocit, že máš dostatek/přebytek zásob s nevylepšenými dílnami, tak některé prodej/teleportuj a zbytek vylepši na max. Je to tak výhodnější na populaci.
 

Melindra

Učedník
@Prealiena Děkuji za seznam. K těm dílnám jsem zapomněla uvést že mám nedostatek kladívek, musím si hodně pomáhat posilovacema. A tak těším jestli levelovat dílny nebo to řešit jinak. Na maximum mám tři dílny.
 

aikomi

Mistr slova
@Melindra Já v začátcích měla snad 10 dílen, pak jsem je časem zredukovala...Ono taky záleží jaký máš kulturní bonus. Ten pak i souvisí s nastrojemi. Čim vyšší, tím máš vyšší zisk z dílen... Dle mého názoru mít jen 3 dílny je málo... Ale to záleží na tvém stylu hraní.... Lidí bude vždy nedostatek...Pokud máš místo přistav si další... ;) A na lidi je dobrý div zlatá propast.
 
Nahoru