• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Stavební mód

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ahoj :) Už asi 2 dny přemýšlím nad tím, jak překopat město tak, abych využil místo co možná nejefektněji. Zajímavé, že? To jste všichni potřebovali vědět :D Každopádně problém je v tom (a věřím že nejsem jediný), jak přesunout jíž postavené budovy tak, abych nemusel nějaký prodat a zbytečně neměl "ztráty" na surovinách a především na drahocenném čase. Protože nemůžu přesunout jednu budovu někam, když nemám místo. A tím pádem nemůžu za ní položit další a jsem v pytli, protože nemůžu nic. Pak mě napadl nápad, který jsem už viděl v jiné hře. Nazvěme ho třeba "stavební mód". Jak by fungoval a o co jde?


Prakticky nic složitého. Byla by to funkce, do které když se hráč přepne, všechny budovy "zmizí" - přesunou se do seznamu mimo stavební plochu - a hráč si pak znovu "vystaví" město tak, jak si přeje a dá si budovy tak, jak potřebuje.


Fungovalo by to následovně... Bylo by tlačítko (pravděpodobně někde na již existující liště liště vpravo dole), které by hráče přepnulo právě do toho módu. Stavební plocha by se vynulovala, budovy přesunuly někam na nějaký seznam (prostě jednoduše někam "mimo"), odkud by si je hráč bral a pokládal na stavební plochu. Tím by si znovu mohl navrhnout město tak jak potřebuje. Pokud bychom chtěli ukončit mód, byly by dvě možnosti. Buď opustit mód a neukládat nastavení (tím by se ponechalo původní rozestavění budov) a nebo potvrdit, kde by samozřejmě byla podmínka položit všechny budovy, které hráč měl. Pokud by chyběla položit jakákoliv budova, byť i jedna, nešly by úpravy v módu uložit a použít. Případně zbylé budovy by mohl prodat s tím, že důležité budovy jako je sídlo, dělnická chatrč a podobně by prodat nešly a pokud by nebyly položeny tyto budovy, tak by opět nešly změny potvrdit.

Snad mě chápete :)
 

Vlnik

Guest
Nějak si nedokážu představit, jak by tohle fungovalo v reálu. Ale jsme ve fantasy, tak dejme tomu, že to jde :D
Je pravda, že vzhledem ke zvětšování budov na vyšších levelech je nějaká jednodužší forma přestavby potřeba. Tohle by bylo asi ideální, i když mně by klidně stačila jen možnost uskladnit kulturní budovy.
 

Baldr

Guest
Docela šílené, ale i zajímavé.. :D Jsem rád, že máme na fóru tak kreaktivní uživatelé.. :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Iefyr

Guest
Zprvu to na mě působilo jako brutální zjednodušení hry, než mi došlo, že pokud mám v celém městě např. 10 volných polí, tak je jasné, že z toho stejně více nevytluču, tudíž ani stavební mód mi moc pokládání nových budov neulehčí, pouze reorganizaci těch již položených. Líbí se mi to.

Něco takového jsem viděl u FoE, ale ve formě fan-stránky. Navolil sis tam plochu, ze seznamu budov tam dával budovy, až dokud se to neshodovalo s rozložením tvého města... potom to stačilo podle tohoto plánu akorát popřesouvat i ve hře. Jen je tu ten zásadní rozdíl, že to volné místo bys zde měl přímo ve hře.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Nějak si nedokážu představit, jak by tohle fungovalo v reálu.

A už si viděl v reálu, jak ti třeba kamenožrout tahá mramor ze země? :D

Docela šílené, ale i zajímavé..

Proč šílené? Prakticky by to jen ulehčilo práci, když si člověk chce přeorganizovat budovy. Mám plnou stavební plochu a když si chci přemístit budovy, případně nějakou vyměnit za jinou, tak nemůžu, protože abych to udělal, musel bych tu jednu někam "odložit" abych mohl chytit druhou. Jenže na to není místo a musel bych 2 možná 3 budovy prodat.


tudíž ani stavební mód mi moc pokládání nových budov neulehčí
Samozřejmě že neulehčí. Jak jsem psal, je to jen na reorganizaci. Ale s tím, že nebudeš muset vytvářet místo pro "odložení budov" prodáváním, ale přepneš se do toho, přehážeš si budovy jak se ti zlíbí a jak potřebuješ a hotovo. Hru jako takovou to nijak neovlivní.
 

Baldr

Guest
Myslím to tak, že šílené to bude pro programátory, kteří to budou muset udělat, pokud se tento nápad schválí..:)
 

Iefyr

Guest
Tak ono stačí ty budovy de facto prodat (jen dočasně), přehodit je na seznam a dál se to chová stejně, ne?)) Základ už mají, stačí jen upravit. :p
 

jandadak

Guest
Za mě ano. Znám ze hry Empire goodgame. Ovšem tam to bylo udělané ještě trochu jinak. Podle mě jednodušeji a lépe a to i z hlediska programování.

Byl tam jakýsi sklad na okrasné prvky (zde jako kulturní budovy). Někdy totiž člověk si jich hodně naskládá a potom, když třeba dostane úkol něco postavit, tak nemá místo. Aby se nemusely pořád kulturní budovy bourat a znovu stavět, tak by podle mě bylo nejlepší udělat ve spodní nabídce ikonku z obrázkem velkolepé sochy. Po jejím rozkliknutí by se otevřelo menší okénko, které by vycházelo přímo z lišty a hráč by mohl své kulturní budovy přemisťovat do a z okénka...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Za mě ano. Znám ze hry Empire goodgame. Ovšem tam to bylo udělané ještě trochu jinak. Podle mě jednodušeji a lépe a to i z hlediska programování.

Byl tam jakýsi sklad na okrasné prvky (zde jako kulturní budovy). Někdy totiž člověk si jich hodně naskládá a potom, když třeba dostane úkol něco postavit, tak nemá místo. Aby se nemusely pořád kulturní budovy bourat a znovu stavět, tak by podle mě bylo nejlepší udělat ve spodní nabídce ikonku z obrázkem velkolepé sochy. Po jejím rozkliknutí by se otevřelo menší okénko, které by vycházelo přímo z lišty a hráč by mohl své kulturní budovy přemisťovat do a z okénka...

ale tady nejde jen o přemisťování pouze kulturních budov, ale všech budov. A z toho co jsi napsal jsem to pochopil tak, že si ty kulturní budovy může nechat nepostavené "mimo" stavební plochu. Ale o tom jsem se nezmiňoval a takovou funkci ten stavební mód mít ani nemá. Ten má sloužit jen pro přebudování/reorganizaci již postavených budov ve městě.


i z hlediska programování

Nevím jak moc jsi zběhlý v programování her a celkově (aspoň nějaký základy?), ale věřím že tohle nebude až takový problém. Rozhodně by to nebylo na nějaký extra velký úpravy nebo hodiny vymýšlení. Zase neříkám že to bude brnkačka na 5 minut samozřejmě
 

DeletedUser34

Guest
už takto j jednoduchá ta hra a ešte to chcete mať jednoduchšie veď potom to už bude nuda :-D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tady nejde o jednoduchost panebože :D Někdy mi připadá, že někteří lidi sice aktivně píšou do všech témat, ale často bezpředmětně nebo i nesmyslně. Vždyť tady nejde o jednoduchost. Ani o ulehčení, zrychlení, zvýhodnění a podobně. Ach bože...
 

DeletedUser34

Guest
no a o čo iné tu ide
veď ukladať sa to dá aj bez toho nápadu
proste spravíš miesto buď zvečením územia alebo vymazaním ciest a môžeš prestavovať cele mesto
ale to je len môj osobný názor každý má svoj uhol pohľadu :D :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
no a o čo iné tu ide
veď ukladať sa to dá aj bez toho nápadu
proste spravíš miesto buď zvečením územia alebo vymazaním ciest a môžeš prestavovať cele mesto
ale to je len môj osobný názor každý má svoj uhol pohľadu :D :D

a až nebudeš mít zrovna po ruce rozšíření? A co časem až budou budovy na XX levelu? To je jen tak prodáš a pak vystavíš znovu? To je přeci škoda ne? Já nevím, to je argumentování :D "tohle je zbytečný, protože můžeš jinak" nebo "s tímhle nesouhlasím, protože to můžeš udělat složitěji" :D S takovým přístupem tu moc věcí nebude. Ale jak říkáš, každý má svůj úhel pohledu. Někdo založený na zkušenostech právě s touto funkcí a někdo protože chce mít v každým tématu komentář :D
 

DeletedUser34

Guest
nejde o komentár ale hrám to od januára na bete
a nemal som nikdy problém z umiestnením budovy
nikdy a to som asi 10x z gruntu prestaval komplet cele mesto
jedine kde sa vyskytol problém bol presun hlavnej budovy
ale inde nikdy a nikde nebol problém
chce to len troška pohnúť rozumom :D
viem že je teplo a ani to sa niekomu nechce ale všetko sa dá keď sa chce :D :D :D
 
Nahoru