• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství Společný sklad v Dobrodružství

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys No právě že já jí využívám. Ale nebaví a irituje mě to že kdyby jen příběhové úkoly ale i další u budoucích událostí, eventů a DS chce abych nebonusové zboží vyrobil. Jasně že je pěkné že se adaptoval systém nároků v základním kořenu hry, ovšem proč takto nejde udělat i podmínky pro zmíněné akce? Něco jiného je když by byl úkol získej jistou surovinu třeba i prostřednictvím trhu. Nejde o to že náklady a místo na stavbu nebonusové výroby je zanedbatelný jako spíš o to že to hrubě ponižuje právě bonusovou výrobu že kdyby se zrušila tak by se nic tak skandálního nestalo.
Nebo návrh že pro nebonusové manufaktory v prvním levelu nenárokovat náklady na stavbu a bylo by to fér.

@BombaySapphire To bych mohl prohlásit i o problému kterým argumentuje většina těch tzv. aktivních společenství nazvaném problémy sehnat další hráče do spolků když byl návrh na navýšení počtu členů. Vlastně vy by jste měli navrhovat opačný směr a i turnaje tím pádem lehčí. Prostě i navýšení počtu členů je také dobré dobrodrůžo a výzva no ne? ;)
 

DeletedUser5695

Guest
Notorické opakování se některých úkolů typu vyrob určité množství bonusové suroviny nestojí proti nebonusové výrobě, vůbec netuším, jak bych si pomohla nebonusovou výrobou, prostě nám to chce Inno trošku ztížit.

Bohužel/bohudík je smysl bonusové výroby narušen bonusovými budovami ze eventů (setovky, ráje apod), kde lze pravidelně získat poměrně značné až vysoké množství nebonusových surek, A následně docela kolabuje trh, o to důležitější je fungující spolek--, nicméně, sama tyto budovy hojně využívám :).......
 

DeletedUser3346

Guest
@Arweene Děkuji za příspěvek. No i tohle je potřeba zmínit. Prostě proč by hráč měl stavět nebonusové manufaktory když právě může využít bonusovou výrobu a získat požadovaný produkt prostřednictvím obchodování nebo budovou z eventu, která produkuje právě ten nebonusový produkt? Takže další fakt a nesmysl v jednom že hráč vynaloží určité úsilí v eventu a získá budovu která třeba je kombinací kultura/nebonusová produkce, nebo kombinace obyvatelstvo. A teď ten vtipný paradox. Zatím co jakýkoliv typ události co by obsahoval úkol o navýšení obyvatelstva by se postavením eventové budovy splnil, tak kdyby byl další úkol i jen získání nebonusového zboží, nikoliv jeho výroba tak se hráči uzná jen zisk z trhu. Takže zatím co jedna vlastnost eventové budovy se uznává tak druhá vlastnost je zcela ignorována.

Takže máme bonusovou výrobu a bonusové manufaktory. Ovšem hráči jsou nuceni stavět nebonusové manufaktory i přes to že na výrobu nebonusové produkce mají budovy z eventu které sice požadovaný produkt vyrábí ale tá vlastnost je zcela k ničemu. Ovšem některé vlastnosti eventových budov jsou plně uznány.

Takže nemělo by to fungovat tak že eventové budovy by neměli plnit také úkoly na navýšení kultury? A místo toho si hráč musel postavit kulturní budovu v základní nabídce hry?
 

DeletedUser5695

Guest
@Turunen Já ti nerozumím, zatím jsem na žádný úkol požadující zvýšení počtu obyvatel ani na úkol vyžadující kulturu nenarazila, možná se dočkám. Manufaktury nebonusové nestavím a nepotřebuji a nikdo mě k tomu nenutí. A některé úkoly zní vyrob a jiné získej, ty na výrobu splníš jen výrobou v BONUSOVÝCH manufakturách, do jiného zboží tě fakt nikdo nenutí, a ty ostatní můžeš získat jakkoli, z eventovek, trhu a dokonce i výrobou. Vlastnosti eventovek mě k ničemu nepřijdou, pokud tedy nepočítám situaci, že mám stále tvrdošíjně postavenou eventovku na úrovni víl a jsem např. v Amuni.

Jak tě Inno nutí stavět nebonusové manufaktury? Nepočítám-li např. DS nebo výzvu, kdy je pro elfy oceláře výhodné stavět prkna či mramor, nebo dokonce obojí a využít tak daný prostor na max, ale v těchto případech jsem fakt ráda, coby elf ocelář, že mohu stavět NEBONUSOVÉ POLOVIČNÍ manufaktury.
 

DeletedUser5987

Guest
@Turunen , to je také o ničem, protože by se tím musely změnit všechny zavedené konstanty u turnajů i dobrodružství a to je co ? To je moooc práce a práce vůbec dobrodružná není. Myšleno k navýšení členů společenství. Nevidím k tomu důvod, ale třeba to někteří vidí jinak.
 

DeletedUser5800

Guest
Dobrodružstvo Spoločenstva (DS) je vysoko týmová závežitosť. Dobrá komunikácia medzí hráčmi je nevyhnutná. Bohužial chat nie je na toto úplne vhodný. Keď prídem z práce, musím sa prelúskať desiatkami správ, aby som našiel tú dôležitú. Nedaj bože ak tá dôležitá bola stoprvá a už tam nie je, prípadne na svete Arendyll nenájdem žiadne správy pretože všetky zmiznú. Tento problém za výrazne zmiernil, keď som v správach zaviedol vlákno, do ktorého zapisujem iba ja a informujem ostatných členov o trase a potrebe výroby. Ale aj toto má svoje muchy.
Preto navrhujem vytvoriť na obrazovke DS info okno v ktorom by som mohol dávať týmu informácie o trase a potrebe výroby. Kľudne by mohlo fungovať na rovnakom pricípe ako chat s tým, že by sa v tomto info okne zobrazovala iba jediná správa. Ani by nebolo treba riešiť, kto má právo do tohoto okna zapisovať. Kludne všetci, je vecou vedenia týmu aby si zapezpečili, že tam bude zapisovať iba koordinátor DS.
V praxi by to vyzeralo tak, že otvorím okno DS, prečítam si info že robíme napr. zelenú trasu + hornú križovatku na modrej a vložím odznaky tam, kam to po mne velitel požaduje.
Ulahčilo by sa tým hranie DS a to by stalo pre ludí zaujímavejšie.
 
Nahoru