• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství Společný sklad v Dobrodružství

příklad: každý hráč společenství má možnost vložit 5 odznaků do společné zásoby, ze které může odznaky odebírat a umisťovat pouze velitel, zástupci nebo velvyslanci...
 

DeletedUser4336

Guest
Tak otázka je, zda by to něco řešilo, problém byl zpravidla v prvním kole, kdy se nechávaly nějaké odznaky volné pro hráče, kteří nestihli odehrát žádný odznak, ti pak do té doby něž se otevřela truhla něco dovyrobili a dodali, aby získali nějakou odměnu. Takhle by měli možnost něco co chybí dodat do skladu, ale chybí mi nějak smysl proč nedat rovnou do mapy, beru to ze svého pohledu, že když jsem přišel z práce a mohl začít hrát, vždy se čekalo na mě a pár hráčů, jinak už bylo často odehráno. Další kola nejsou většinou problém, protože trvají déle a každý hráč se stíhá zapojit, že skoukne co je v dělané cestě zhruba potřeba a tomu se přizpůsobí. Stejně to většinou fungovalo tak, že někteří hráči, co třeba zrovna končí kapitolu a místo, mají farmu na např. dělší výroby, a tak se řekne ostatním co bude chybět, teď už není problém aby hráči co nehrají na mobilech dělali třeba sládka, protože předtím neměli hromadnou výrobu jako mobil.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Velmi podobný nápad je na beta fóru, kde je to postavené tak, že do společného skladu by mohli dávat hráči odznaky až poté co už "něco" mají v mapě a tedy odměnu jistou. Pak by to mohlo fungovat stylem, že každý si dá jen jeden odznak na mapu a zbytek do skladu a "opozdilci" tak budou mít víc šancí najít volné místo a zapojit se. A místo aby "velitelé" otvírali až bednu tak prostě pak ze skladu doplní cestu(y) a otevřou bednu.
A další výhoda by byla, že u vyrobených a naskladněných věcí by se nemuselo čekat až příslušný hráč bude online a vloží to osobně, což třeba při jámě vede k tomu, aby všichni seděli u hry až do konce nebo jejichodznaky propadnou.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Pokud má člověk dobrodružství zorganizované a lidé jsou disciplinovaní, pak není problém, ani v prvním kole dát šanci všem vložit odznaky. Protože, když každý ví co má vyrábět, nebo co je potřeba dál, tak pak nevadí, že třeba první tři dny zůstane společenství v prvním kole a počká se na ostatní pomalejší
 

OldMaGorr

Mistr slova
@Fjorgyn Nemyslím, že my máme dobrodružství špatně zorganizované. Ale přesto, nebo možná právě proto, tento námět podporujeme.
FA-podzim2019.png

// Odstraněna citace. Jumala
 

DeletedUser4336

Guest
Taky si myslím, že v tom nevidím nějaký vyloženě potřebný přínos, pokud vše funguje jak má. Snad s výjimkou propasti na konci, kdy už řada hráčů odejde, a takhle by měla možnost věnovat nějaké své zásoby pro použití. Podle mě čím je systém skožitější, tím může nastat víc případů, které průběhu ne vždy prospějou. Např. hráč vyrobí pět odznaků, které v cestě budou s tím, že mu tam z nich někdo něco dohodí, ale nestane se tak, pak by musel mít možnost nějaký z nich nahradit, třeba jiným z konce cesty. Pak by to ale znamenalo, že s tím co je ve skladu se nedá až tak počítat, a hráč pak nepřijde, a co bylo původně vyrobené chybí.
 

DeletedUser4336

Guest
A to že se někde zastaví dopování cest někomu, kdo si nepřihodil, taky moc neprospěje, největší šance si přihodit je podle mě když se vystřídá několik bodů s různorodou výrobou. Kombajnové účty jsou taky samostatnou kapitolou.
 

Slniecko

Znalec fóra
návrh ocení především společenství s kombajnovými účty jen pro odznaky. Odpadne jim nutnost se pořád přehlašovat na jiné uživatele... :p
Tak na takové hráče jsem ani nemyslela.. Protože fakt nepochopím nekoho, kdo to dobrovolne odklikáva za víc účtu jen kvuli tomu, at jsou na lepším míste v tabulce.. Vždyt ty odmeny za umístnení jsou smešné.. Taky jsme párkrát do toho šli naplno, skončili jsme párkrát v TOP10, ale tedka už jen klidne po hlavní ceny v truhlách a víc me to nemotivuje.. Dekuju Vám za vyjádrení k návrhu :) Uvidíme, jestli si s tím do budoucna vyvojári nejak pohrajou, nebo ne :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Emhyr var Emreis II Máš nejméně tucet prohlížečů. Není nic jednoduššího než si je přihlásit na každém prohlížeči zvlášť a mít je zapnuté současně. Vůbec se nemusíš přehlašovat.

Jinak já vidím jako největší současný problém dobrodružství (mimo cen) právě jámu, tam by se něco takového hodilu.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Ano, jáma je kapitola sama pro sebe. Řada lidí ztrácí už motivaci a nebo prostě nemá čas čučet u hry do hluboké noci a tak jejich odznaky prostě propadnou protože před přechodem do jámy je prostě není kam dát.
 

DeletedUser3346

Guest
Čau lidi :cool:

Já osobně chci pochopit vlastně na co je tá bonusová výroba, když jak úkoly v eventech tak plnění nároků DS hráče kteří se zaměří jen na bonusovou výrobu diskriminuje? Fakt složitá věc upravit úkoly na vyrob určitý počet z libovolné suroviny. Ovšem mám si myslet že současný systém kdy už dlouho je tady bonusová výroba a pořád dokola nutit hráče stavět a vyrábět všechny druhy surovin není hloupý? V tom případě na co teda se zaváděla bonusová výroba? Jaká v tom je logika?

A DS a centrální sklad flakonů mě napadnul již dávno a divím se že to není.
 

iDavis

Legenda
@Turunen doporučujem trochu hĺbavejšie sa zamyslieť nad zmyslom bonusového zboží, potom bude zrejmé, že vďaka nemu funguje mechanika obchodovania čo je ako jedna z ťažiskových tejto hry.
 

DeletedUser3346

Guest
@iDavis To přece vím taky. A tak proč teda nejsou úkoly na splnění laděné že získej nějaký počet surovin třeba prostřednictvím obchodování a tím využít právě smysl bonusové výroby? Je sice pěkné že se s tím dá obchodovat ale i ten obchod nedává smysl když si tím nemůžeš poradit v událostech, eventech a DS. Jako máš bonusové zboží se kterým můžeš obchodovat ale k čemu ti to je když tímto způsobem nemůžeš fungovat za účelem nějakých úkolů?
 

DeletedUser4336

Guest
Turunen >> Obchodovat můžeš za účelem vylepšování budov nebo výzkumu. Události a bružství jdou jinou cestou, a chtějí buď konkrétní předměty, anebo (aby to nebylo tak jednoduché) surky vyrábět a nesměňovat v mžiku na trhu, to je rozdíl.
 

DeletedUser3346

Guest
@Pauleo Přesně o tom mluvím. Ale dle mého je to špatně. Náklady pro výzkum a nebo vylepšování budov či vyjednávání jsou zanedbatelné oproti četnosti mnohých událostí, turnajů, eventů a DS plus příběhové úkoly. Zjednodušeně řečeno máme teda něco co se jmenuje bonusová výroba, jenže tuhle funkci ani nevyužíváme. Prostě bez bonusové výroby by nebyl skoro žádný velký rozdíl. Vyrábělo by se a obchodovalo stejně jako teď a výhodu by měli jen déle hrající hráči. Jinak by se vyhandlovalo zboží na trhu dle potřeb výzkumu atd a navíc by se v klidu vyplatilo mít všechny druhy manufaktur (teda až na to místo).
Takže suma sumárum bonusová výroba má možnou výhodu ušetření místa. K čemu mi je obchodování že něčeho vyrábím víc a dle toho si postavit bonusové manufaktury když pořád dokola musím stavět nevýhodné manufaktury právě na nevýhodné zboží?

@iDavis No jenže to obchodování nemá moc logiku. To je jak mít firmu která vyrábí pro ekonomicky jeden druh výrobků ale muset mít i prostory kde se budou vyrábět produkty bez kterých by tá firma se i obešla a navíc by ušetřila. Spíš si myslím že nastavit úkoly a požadavky tak aby se bonusová výroba opravdu vyplatila, tak by to bylo dobré právě i pro oživení obchodu jak píšeš. A zrovna u DS by úkoly měli být právě o bonusové výrobě a ještě si troufám říct že i rozdílné flakony dle bonusového zboží. Třeba bonus ocel flakon A a bonus prkna flakon B.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Nemyslím, že by někdo kvůli tobě zrušil bonusovou výrobu. A jestli ty ji nevyužíváš, je to tvoje věc, já raději vyrobím násobky bonusového zboží oproti nebonusovému.
Např. v poslední kapitole jsou nároky natolik vysoké, že bez bonusové výroby bych ani nebyl schopen získat dostatek zboží na výzkum - rozpadalo by se ve větším množství, než bych stihl vyrobit (on ten problém někteří mají i s tou bonusovou, pokud jedou 1-1-1 T4-6).
 

DeletedUser5987

Guest
no je to jednoduché, žádný centrální sklad... DS je o přemýšlení a komunikaci celého manšaftu, ti sehraní určitě používají různé komunikátory, takže se snadno domluví.. A že i tak se někdy stane chyba ? I o tom to je, to k tomu patří. Centrální sklad je naprostý nesmysl a nebylo by to dobrodrůžo :p A obchod pro společenství je taky zbytečný zásah do hry. Všichni jsme na tom stejně... Za chvilku byste chtěli bony za 4.- .
 
Nahoru