• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Runové úlomky a jejich nové využití

Trumpetka

Znalec fóra
Jednoznačně bychom se touto změnou měli dočkat lepších výkonů od mnoha hráčů. Spousta divů je z linie pre-historických přežitků, ale pořád se najdou i ty užitečné.
Těším se, až mě protihráči odsunou k pozici 500 v turnajích a budu se probíjet zpět k hranici první stovky :)
Btw, Elvenare, co místo Ztraceného města vykopat z písku časů Klášter/Svatostánek a vrátit mu jeho bývalou slávu? Kurňa zvedněte mu parametry! Vždyť těch 30% na max je vůči zabírané ploše po všech herních změnách jen pro ostudu!
 

Hexik

Znalec fóra
me se zmena libi sice mozna hraci co makali jiz drive a potili krev pri vylepsovani klicovych divu ted vidi jak jinym rostou divy pred ocima ale ono se to sklidni a ulomky run a hlavne zlomky ziskaji na hodnote a nokec i truhly v divech ci samotny turnaj na 6 kol takze je to nova dynamika ve hre a ja jsem za ni rada ikdyz ted vypuklo trochu silenstvi v kazdem spolku nebbo aspon ve velke vetsine
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Jinde jsem už o tom psal, že když zrovna nepotřebuju k divům rozbité úlomky, tak od 10. stanu pro mě nemá smysl hrát 6. kolo Turnaje. Teď to nějaký smysl má, protože běžně jezdím 20-35 stanů. jenom při 20 stanech to v posledním kole hází 11x15 VB a to už je skousnutelné.
Jinak tu platí násobně: Darovanému koni na zuby nedívej! Tož si to užívejme, špekulujme nad nejlepším využitím úlomků a nehledejme pořád v třešni červa.
 

Trumpetka

Znalec fóra
@ElfNostradamus Nastavení bylo k podivení už při představení novinky i pak z Bety. Nemyslím si, že by to chtěli využívat pro nějaké postihy.

Pro ban je zde sekce v Krčmě v Herním koutku - na řadě je tuším zabanovat hráče Bonny77 ;)

@Ludi Vystihla jsi to pěkně, zásoby run jsou poctivě odpracované z turnajů.
Bohužel, nejvíce jich je z prvních divů, takže jejich využití je omezené. A tady má ElfN. pravdu a zároveň se mýlí - určití hráči je začnou cíleně používat, aby je přetavili v požehnání na VB z odměn, což však systém +/- nepodchytí a nezablokují se. A dále naopak přispěním neznalému hráči ho bloknu hned a vysvětluj pak někomu, kdo nečte Fórum, jak má postupovat a že mu nechci škodit a chtěl jsem mu jen pomoci...
 

ElfNostradamus

Veterán
A dále naopak přispěním neznalému hráči ho bloknu hned a vysvětluj pak někomu, kdo nečte Fórum, jak má postupovat a že mu nechci škodit a chtěl jsem mu jen pomoci...
Myslíš tím toto???
trumpetka.png
trum2.png
 

Trumpetka

Znalec fóra
Ne, to jsi u jiného tématu :)
Používáš komunikaci, která následovala po příspěvku do vlákna Zákaz vkládání VB do divů...
Tvůj postoj v odpovědi oceňuji a neposlal jsem ti tedy ani 1 VB.
Nyní jsme o kus dál a řeší se tady novinka s runami (1 runa do divu spoluhráči = 15 VB do daného divu).
Tj. řeším nyní to, že když mám sám své divy na max (viz psáno i tehdy v poště), tak přebytky run (vybojované za roky v turnajích) použiju pro podporu spoluhráče, což tady někteří chtějí postihovat.
 

ApolenaR

Kolemjdoucí
@Lovec Krys

Dá se někde ve hře zjistit, jak na tom hráč je s tím +- vkládáním VBček? Myslím tím, zda se mohu někde dozvědět svůj aktuální limit? Děkuji
 

Lovec Krys

Legenda
@ApolenaR Přímo ve hře pouze v okamžiku, kdy jsou hráčovy divy pro příspěvky ostatních hráčů zablokovány.
Aktuální výši limitu lze zjistit jen odchytnutím herních dat pomocí vývojářských nástrojů (a to jen ostatních hráčů, než z účtu, ze kterého se to odchytává, pro sebe to ukazuje vždy -1(=bez limitu)).


@ElfNostradamus Nemyslím, že se chystají někoho trestat. Funkčnost nového systému takové činnosti automaticky zabrání (resp. výrazně omezí, pokud daný hráč čte forum/fora a zdá tak parametry systému). Tak proč by ještě dělali něco navíc, když už si vymysleli (funkční) systém, který tomu sám zabrání bez jejich dalšího zásahu.
 
Naposledy upraveno:

ApolenaR

Kolemjdoucí
@Lovec Krys
Děkuji za info. No, mě to celkově přijde trochu nedotažené. Pokud mne něco ve hře limituje, tak bych to měla vědět a mít o tom přehled. Vzhledem k tomu, že z limitu se odečítají i VB, které dostanu za příspěvek do cizího divu, tak by měl člověk vědět, jak na tom je a zda si dát pozor... Viz ten kopol - on nedělá nic nezákonného. Není to pushing, prostě jen loví odměny. No a oni mu to teď vlastně zatrhli a on chudák ani neví proč, jak... :cool:
Takže bych myslím ocenila to info ve hře mít, třeba někde v záložce pro divy, nebo kdekoliv. Prostě informace "aktuálně můžeš přijmout pomoc ve výši XY VB".
 

darthvenom

Kolemjdoucí
Za mě je to od INNO nepochopitelný "hyperinflační" krok, degradace hry, nevím co bych k tomu ještě napsal, snad jen že když už, tak ten zisk VB mohlo aspoň ponížit
 

CuteBenhur

Pozorovatel
Včera mi nějaký dobrak zavrel uplne vsechny divy aniž by si spolek stihl obsadit odmeny. Vybrakoval runy a spoluhrace co tam byli na smenu obral o body. Tak pěkně dekuji tvurcum za pomoc agresivním hráčům, kteří si vezmou na paškál prcky. Mam si uzivat pohodu u hry nebo rozvinout svojí nenavist a narvat mu tam 3000 bodů? Coz mi bude i tak k ničemu, protože ten velkej prostě má a tím dostává vic? To je uplne stejné jako zvyšování důchodů procenty. Malí dostanou málo a ti co maji dost dostanou ještě vic. Kruci tohle by melo fungovat jenom v ramci spolků. Elvenar bravo, samý vykvet šupactvi a agresivity s nejvyšší podporou. Hraci nehraji spolu,ale uz proti sobe! Když tak mně klidne zablokujte, to je fakt pomoc za vsechny prachy...
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@CuteBenhur silně pochybuji, že hráč, co ti doplnil divy, měl zájem o runy. Jak už tu poznamenal LovecKrys, začínají se objevovat hráči, kteří mají přebytek run a VB a nemají je kam dát. Není třeba v tom vidět hned něco špatného a být naštvaná. Vylepšíš divy a spolek příště čekají lepší odměny.
Není třeba vidět v druhých primárně nepřítele. Změna je od Inno udělaná dobře a to, jak s ní naložíme, je na nás.
 

CuteBenhur

Pozorovatel
Ludi fakt nekdy zapni to kulatý... Oni ví naprosto jasne co se stane, slušný hrač by napsal a domluvil se. Já chápu, že v nekterych hracich neni kus cti a ja jsem ten,kdo by měl říct,jestli o to vubec stoji. Těm hráčům ty runy prostě sprostě kradou,jinak by prispeli pod ně. Neobhajuj to,u mě se ti to nepovede,mysliš, že mně vysedel osel v pisku? Lidé ze spolku prisli o truhly. Tohle se prostě nedělá, vykrádat ani nepříteli.Proč lezou do spolků? Proč se nedomluví a hlavne s hráči co spolek nemají? Já vim, že některé hráče blokují záměrně!!! O čem tu jako vedeš debatu? Oni jsou ti majitelé run taaak hodní ze? Ludi, tohle špatný je. Nucená pomoc nikdy pomocí není. A zavirat prázdné divy je fakt neco od vyspeleho hodneho hráče.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Trumpetka

Znalec fóra
Není to domyšlené. Funguje-li fakt systém +/- , popsaný Lovcem, tak to prostě vede k výměně run za VB a odlehčení si od limitu. Přebytky run jsou hlavně od divů z prvních kapitol a potřeba je levlit divy vyšší. Takže starší hráči si uleví od limitu odhozem run kamkoli jinam a ještě za to získají VB pro své divy z vyšších kapitol. Prcek se pak stejně sekne na prvním runovém kruhu, protože na ně nemá runy.
Pushing a fejky logicky vládnou a ani se na to nepřijde.
Ty první dny po zavedení jsou vládou Chaosu. Snad si to časem sedne.
To už snad bylo lepší zavést směnu run třeba 10:1 za runu novějšího divu a možnost přetavit si je na VB jen sám pro sebe. Úsilí z hraní turnajů by se vrátilo hráči.
 

Najdana

Znalec fóra
Musím jen podpořit odpověď Ludi. Nikdy jsem moc nechápala nářky hráčů, že je někdo v odměnách z divů přeskočil a nechápu ani kolektivní vytlačování "cizáků" z odměn, když vám věnoval více jak 50 bodů. I když to ode mne není asi pro hru dost strategické, tak do divů téměř vždy přispívám z důvodu udělat někomu radost - pomoci mu div vylepšovat - a ne proto, že čekám odměnu. Je jasné, že počáteční boom s úlomky za nějakou chvíli pomine, protože i těm na úlomky majetnějším hráčům se zásoby taky brzy ztenčí a vše zaběhne do starých kolejí.
 
Je to, jak to je. Mrzí mě, že jsem si pracně pomalu levlil divy a teď mi mou výhodu kde kdo rychle smazne... Na druhou stranu, třeba to hře dodá novou dynamiku. Celkové jsem ke změně indiferentní
 

GorGlin

Veterán
Pracně jsem si budoval divy a moje vylevlene megastructures už tak snadno neporostou.
Ale na druhou stranu, až ti mladší zvednou svoje divy a dojdou jim runy, já se budu teprve zahřívat.
Výhoda je pro všechny stejna, runa se může rovnat 15 VB.
Jestli bude záleží na budoucí aktivitě hráče a kolik jich má v zásobě zase na aktivitě minulé.
Už jsem se tu naučil, že musím být opatrný.
Asi měsíc po tom co jsem si uklidil inventář tím, že jsem postavil a zboural všechny budovy co jsem nechtěl, zavedli rozčarování na úlomky kouzel.
Halt blbej den.
 
Nahoru