• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Pushing

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5703

Guest
V Pravidla hry je napsané:

§ 7 Pushing
Je přísně zakázáno využívat tzv. „push-účty“. Termínem pushing se definuje nevyvážené převádění zdrojů (suroviny, vědomostní body) z jednoho účtu na druhý, i když dané účty nepatří stejnému hráči.

Mohu se zeptat, co je nevyvážené převádení, např vědomostních bodů? Jaký je limit? Vím o hráči, který je si schopen takto přeposlat do divů až 200 VB / týden (automatické doplnění + turnaje). Malý účet je stále v kapitole 2, jen aby se mohl účastnit turnajů. Divy na hlavním účtu mu mezitím vesele rostou. Je toto porušení pravidel, které by se mělo trestat?
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Ahoj,
úplně nejjednodušší odpovědí je, abys nám takového hráče nahlásil na podporu. My to prověříme a pokud se prokáže porušení pravidel, bude upozorněn, či potrestán. :) Ke každému případu přistupujeme individuálně.
 

DeletedUser5703

Guest
Přesně to jsem udělal (vč. přiznání jeho chování v chatu), dostal jsem tuto odpověď a nic se nestalo. Možná kromě toho upozornění. Od té doby uběhly 2 týdny a hráč v tom pokračuje dál. Tak se chci zeptat, jaký je limit, aby byl např. tento malý účet, který je používán pouze k pushingu smazán, popř. se zpětně snížily úrovně divů? Doufal jsem, že v této hře by mohl být alespoň trochu duch fair play a takovéto jasné porušení pravidel by se mělo trestat. Bohužel to tak z mého pohledu nevypadá.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Jelikož jsme povinni chránit veškeré hráčské účty, nelze sdělit, jak byl tento případ vyřešen. Nicméně Tě můžu ujistit, že byl prošetřen stejně, jako každé jiné nahlášení (ať už chyby, či porušení pravidel). :)

Jak jsem zmiňoval, tak ke každému případu se přistupuje individuálně, což znamená, že nelze říci nějaký konkrétní limit.
 

DeletedUser5703

Guest
Pokud se každý případ řeší individuálně, tak je akorát prostor pro jiný metr pro každého hráče. Příklady:
Jsi platič / starší hráč / člen mého spolku, atd. => můžeš si dovolit víc
Piješ mi krev => přísnější metr

Pokud by byly přestupky odstupňovány (1. porušení pravidel - upozornění => 2. porušení - mírný trest => 3. porušení - tvrdý trest / ban), tak bych to ještě pochopil, ale napsat, že vše se řeší individuálně, tak je to pak vyloženě subjektivní pocit a zálěží na každém členu podpory. Navíc jestli si nechcete navzájem podrážet nohy, tak se ani nemůžete zpochybnit. Tím pádem, kdo sebere první tiket, podle toho to bude.

Nejspravedlivější by bylo udělat tabulky trestů pro všechny hráče při daném porušení pravidel. Takhle je to o výkladu, známostech, atp.

Omlouvám se za kritiku, děláte to ve svém volném čase a nemáte za to finanční odměnu, ale čím dál víc mě přesvědčujete o tom, že v této hře se spravedlnosti nedomůžeš.

Nesjpíše ubývá hráčů, a tak se nemůže dovolit ani šance na odliv dalších (ukřivděných, byť poruší pravidla hry [vědomě]). Bohužel.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Psal jsem, že se řeší individuálně, nikoli subjektivně. ;) Každý případ se řeší tak, jako by byl první svého druhu, v tom spočívá ta individualita. ;) Než je hráč blokován (tzv. banován), situace se probere v týmu, z čehož se vyvodí případný trest. ;) Tím právě předcházíme Tebou zmíněné subjektivitě.

Na všechny hráče je stejný metr, nicméně nelze každého podvádějícího hráče házet do jednoho pytle. V reálném životě to je stejné. Vždy je trestní sazba od-do (případně výjimečný trest). Zkoumá se mnoho dalších faktorů a nebere se v potaz jen provinění (např.: míra provinění, délka porušování, apod). Neznamená, že když hráč nevidí ihned zablokovaného hlášeného hráče, že se tím nikdo nezabýval. Existuje více trestů, které nemusíš ihned postřehnout. ;)

Díky výše uvedenému je „tabulka trestů“ zbytečná.

Tímto bych toto téma uzavřel, tedy alespoň z mé strany.
 

DeletedUser5703

Guest
Děkuji za vysvětlení a trpělivost. Jediné, na co se stále dívám jinak je, že každý případ by se měl řešit, jako by byl první svého druhu. Ale to už je úhel pohledu a nejde se nikdy, každému ve všem zalíbit. Každopádně ještě jednou děkuji za rozumnou diskuzi.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru