• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze První dojmy z hraní

DeletedUser254

Guest
Zdravíčko.
Nejsem si úplně jistý že píšu do správného tématu.
Mimochodem hraju jako ELF.

No tak první dojmy jsou dobré, ale ...
Docela mě překvapilo, jak moc rozdílné jsou města lidí a elfů. Jde jak o rozměry některých budov tak o počet výrobků v manufakturách. Co jsem prohlídl Elvenar viki, tak mě zarazilo třeba to jak velký je rozdíl třeba u manufaktur na prkna. Vlastně bych se na viki ani nedíval, protože se začínám orientovat docela slušně, ale chtěl jsem vědět za jak dlouho už se mi vyplatí vyrábět prkna tak, abych nemusel vyrábět 3 dny zásoby na to abych odemkl jeden výzkum. Mám 2x manufakturu na prkna na 4 levlu ( za den 19 kusů ) a za 3 hodiny mi to vyrobí jen 6 prken ( tedy obě 12 ) + jsem si postavil další 2 manufaktury na prkna, které jsem ale posléze nechal na levlu jedna, protože bych stejně nedosáhl kýženého výsledku včas.
U lidí má manufaktura na prkna na 4 stupni výrobu 38 prken - což je jednou tolik a odhaduju že i za 3 hodiny to vyrobí jednou tolik než u elfů.

Podobných rozdílů jsem si všiml i u mramoru ( a nejen u mramoru ale u více manufaktur ) kdy od 5 levlu stavby se radikálně zvýší výroba u lidí ale u elfů je navýšena jen o kousek.
Není to samozřejmně jediný rozdíl a jak už jsem psal tak jsem si všiml že i rozměry několika budov, se liší. Sice jsou to rozdíly malé, ale pokud má něco rozměr 3x4 a to samé u jiné rasy má 3x3 a to u několika budov ( rozměry se samozřejmě vyskytují i v jiných variacích ) tak se tam vleze více budov.

To je nějaký záměr, nebo to není opraveno, či se jedná o jakési znevýhodnění jedné skupiny vůči druhé ?
 

Anubis

Guest
mas mto naspano hend pri spsuteni hry a vyberu strany ze lide jsou stavitele..elfove maj lepsi armadu
 

Vlnik

Guest
Nemyslím si, že je to pro nějakou rasu nevýhodné, spíše prostě jiné. U té výroby je potřeba brát v úvahu i jiné věci, právě ty rozměry, ale i lidi a kulturu, pak dojdeš k závěru, že jsou na tom obě rasy skoro stejně. Konkrétně třeba u zmíněného levelu 4 na dřevo je rozdíl jen o 0,175 dřeva na obyvatele (výhodnější u lidí) a 0,79 na bod kultury (výhodnější u elfů) navíc jsou ty požadavky tak nízké, že je ani nemusíme řešit a výroba na počet políček je úplně stejná.
 

Percival

Guest
Prošel jsem spoustou onlinovek a musím říct, že tahle se řadí jednoznačně k těm lepším. ať už to vezmu od obecných základů a porovnání s jinýma hrama od Inno, tak vezmu třeba časovou náročnost. Fajn je to, že tu si může každý stanovit individuálně. Kdo chce, může u toho prosedět den a kdo nechce, nemusí na to 2 dny kouknout a svět se nezbortí, což je pro lidi, kteřítřeba nemají tolik času ensrovnatelná výhoda oproti takovým divokým kmenům, kde člověk musel sedět, musel hlídat, útoky, musel to přesně načasovat.
Zároveň se mi líbí taky herní jednoduchost ( je mi jasné, že jakmile budu hrou postupovat, tak bude potřeba víc uvažovat, nad místem, nad surovinama, nad ekonomikou, nad armádou a tak). Tady to třeba porovnám s FOE, kde člověk postavil nějaké domky, nějakou továrnu.... a když vyzkoumal něco nového, tak je musel zbourat a postavit nové. Taky tam byla složitost toho, že na každé jednotky byla jiná kasárna a milion šest surovin....... Tady jsou prostě jedny kasárny a je jen na člověku, jak a kolik si postaví zbrojnic. Je to víc o tom, že to dává hráči prostor určit si to, jak chce hrát a to se mi líbí.

Takže za sebe zatím dávám jednoznačně palec nahoru.
 

DeletedUser200

Guest
Prvně musím říct, že Elvenar je po dlouhé onlajnovka, která mě chytla... Neklade si totiž nároky na můj čas... Takže nejsem ve stresu z toho, že jsem se někde pár hodin zdržel a nestihl si odklikat. Prostě až přijdu, přijdu, odklikám a pořád rostu... Většinou jsem u onlajnovky vydržel maximálně měsíc (někdy jen týden), a to z toho důvodu, že jsem párkrát nestihl odklikat, neměl jsem pár dní čas nebo možnost přístupu na net a už nemělo cenu hrát, protože jsem byl předurčený na výmaz... Což v Elvenaru padá.
Co mě ale mírně na hře rozčiluje jsou úkoly... Podle mě by měly být úkoly k tomu, aby hráče provedly hrou, vysvětlily mu základy a pomohly mu do začátku... Ale v Elvenaru je to značně přehnané a nevyvážené. Připadám si jak sedmileté dítě, které naprosto netuší, jak má hrát a co dělat... Podle mě měly úkoly už dávno skončit... Prostě postav pár domů, dílen, vyzkoumej novou jednotku, sesbírej pár relikvií ... A pak hodně štěstí, protože další kroky už se budou víceméně opakovat...
Vadí mi to, že jsem úkoly předběhl, protože jednoduše nevyhovovaly mému stylu hraní. A momentálně, po skoro měsíci hraní, se musím potýkat s úkolem získej x zásob, x mincí a vyřeš jeden střet... Podle mě naprosto zbytečné úkoly... Navíc s tím vyřeš 1 střet o prkna mám zavařeno, protože přišel až po tom, co jsem ve svém okolí všechny střety vyřešil. Takže mě hra nutí investovat nemalé množství peněz na průzkum dalších provincií, které ani nepotřebuji... Dospěl jsem do stádia, že na úkoly kašlu a pokud nějaký splním, beru to jako příjemný bonus.
Což mě přivádí k odměnám za úkoly. Podle mého názoru jsou přemrštěné. Dost dlouhou dobu jsem získával zásoby skoro výhradně za úkoly, což bylo fajn a umožnilo mi to rychle růst, ale o to větší bylo moje překvapení, když najednou přišly složitější úkoly, které nešly splnit z minuty na minutu. Najednou se ukázalo, že mám naprosto neschopnou ekonomiku... Nedostávalo se mi kladívek a pár dní jsem nedělal nic jiného, než jen investoval do dílen a stavěl další a další... Kdybych za úkoly nedostával tisícovky kladívek, projevil by se problém daleko dříve. Takto jsem byl nucen dělat věci, které jsem v té době (zase tolik) nepotřeboval místo investic do dílen, což mě pak značně zpomalilo v rozvoji.
No abych to shrnul... Za mě určitě palec nahoru, je to hra, která mě baví... A i když se mnou asi spousta hráčů nebude souhlasit, kdyby zmizely ty úkoly, bylo by to ještě lepší.
 

DeletedUser254

Guest
Z těma úkolama by fakt bylo potřeba něco udělat. Taktéž jsem je začal úpně ignorovat, protože hledat v posloupnosti nějakou logiku je zřejmně pro jiný živočišný druh, nebo pro někoho kdo má 6 doktorátů z psychologie.

Vyřeš 1 střet ( nešlo zrušit )
Nasbírej 1 relikvii na mramor + nasbírej jednu relikvii na prkna ( docela komplikované když mám všechny provincie na jiné relikvie )
Vyřeš 3 střety
Prozkoumej provincii která se nachází 3 provincie od tebe ( ještě nemám splněno, protože mně to nebaví + to nejde zrušit )
Shromáždi 100 kusů mramoru
Shromáždi 80 kusů prken
Shromáždi 40 kusů prken
Nasbírej 2 000 mincí
Vyřeš 3 střety
Postav 2 budovy na levl 4 nebo vyšší ( trvalo mi to 3 dny, protože to nešlo zrušit )

Mezi tím mi naskákalo asi 11 "splněných" úkolů, jako je třeba vyzkoumej to a to, vlastni manufakturu na .... , vlastni xy budov, atd.

A včil v tom hledejte logiku.

Dodatek pod čarou : asi nejpodivněji na mě zapůsobily 2 úkoly.

Dosáhni kulturního bonusu 150%
- mám přes 2 000 kultury víc než aktuálně potřebuju a bourat nic hehodlám, takže mi tam ten úkol bude zavazet tak měsíc. Nejde zrušit.

Postav vzducholoď
- mněl jsem 2 ale zboral jsem je abych je nahradil výhodnějšími kulturními stavbami. Nešel zrušit, takže jsem musel tu vzducholoď postavit, abych ji za vteřinu zase zboural.

Ani jeden úkol nešel zrušit, takže nemusím asi dodávat že jsem chvilku pochyboval nad inteligencí autora úkolů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser418

Guest
Zdravím vás milí přátelé Elvenaru :)
Hraji jinou fantasy hru, ale její tvůrci ji odsoudili k zániku a za pár dní ji zruší, takže jsem chtěla najít náhradu, neboť fantasy svět se mi moc líbí. Našla jsem jedinou fantasy hru v českém jazyce a to Elvenar, a i když mi tu chybí fantasy stromy, zvířátka a květinové záhony, tak na mě tato hra působí příjemně a pohodově. Hudba i zvuky se mi také líbí. Průvodce hrou mi velmi pomohl se ve hře zorientovat.
Pokud budu moci hrát v klidu a v pohodě svým tempem a nebudu nucena s nikým bojovat, neboť to jediné by mně od hraní této hry odradilo, tak si budu užívat kouzelné grafiky světa fantazie hry Elvenar.
 

Gwedik

Guest
V první řadě bych chtěl poděkovat jednomu kamarádovi, který mi zapůjčil nepoužívaný účet a dal mi tak možnost si hru vyzkoušet nanečisto.

První dojmy nejsou špatné. Ale ....

NEGATIVA
Nelíbí se mi to, že je na každý upgrade požadováno tolik lidí. Prostudoval jsem si elvenarwiki a zjistil jsem že je potřeba docela dost obytných budov abych si mohl ve městě postavit vše co potřebuji.
Lehké počty : vše na nejvyšším stupni
Mramor (manufaktura) - 1050
Křišťál (manufaktura) - 1096
Drahokamy (manufaktura) - 1730
Dílna (výrobna nástrojů) - 760 x 10
Hlavní sídlo - 2514
Kasárny - 1107
Zbrojnice - 632
Obytná budova dá na nejvyšším levlu 750 lidí.
Když budu počítat i z tím že dílen budu potřebovat asi víc než jednu, je těch obytných budov potřeba docela dost. Spočítal jsem že bych potřeboval nejméně 25 domů. Kdybych chtěl mít více zbrojnic a nebo více manufaktur, počet budov samozřejmě rychle roste.

-----------------------------
Nelíbí se mi systém úkolů. Je mi záhadou co tím tvůrci zamýšlely ale valná většina z nich je špatně koncipovaná.
Než tady začne někdo vysvětlovat že úkoly jdou odmítnout a nebo že je můžu "točit" tak abych si vždy vybral jen ten úkol který mi vyhovuje, tak bych jen napsl že vydělat pro mě na začátku hraní 40 000 mincí je tak na 3 dny hraní a to samé platí i pro výrobu nástrojů. Myslím jako abych za tyto jednodušší úkoly získal jednoduchou odměnu.
Hlavně ty úkoly na výrobu něčeho co se vyrábí 24 hodin, považuju za hodně nevyvážené. Pro nového hráče se to nevyplatí ani omylem.

-----------------------------
Nelíbí se mi to, že když něco vylepšuju, sebere mi to kulturu 2x. Třeba když vylepším dílnu, tak se zvýší hodnota u "Požadováno pro aktuální úroveň" a zároveň se sníží hodnota u "Dostupná kultura"
Ze začátku hraní to asi moc vadit nemusí, ale pokud se podívám že později už to sebere třeba 250 kultury, tak už to asi musí být dost náročné.

-----------------------------
Nelíbí se mi spůsob jakým je udělán trh. Pro hráče který chce hrát jen tak sám, je to likvidační. To samozřejmě řeší vstup do společenstva ale když chce hrát hráč sám, nemá moc šancí na dobrý obchod. I když oběví dost lidí, stejně je na trhu mnoho nabídek za 50% poplatek.
-----------------------------
Nelíbí se mi použití jen některých relikvií na zvýšení výroby. Zbylé relikvie jsou tímto nevyužité. Sice se teď oběvila možnost některé relikvie použít na divy, ale opět to neřeší zbylé nevyužité relikvie + jedna z těchto relikvií použitých na div, způsobí oslabení bonusu při výrobě v manufaktuře.
-----------------------------

Asi by se toho našlo více, ale nejsem ve hře ještě tak daleko abych oběvil další vady, jako třeba nemožnost ve hře vydělat prémiovou měnu (Diamanty) které jsou potřeba na rozšíření města, protože jak z provincií tak z výzkumu nezískáte všechny potřebné rozšíření.
Není mým cílem odsuzovat hru. Jen poukazuju na to co mě odradilo od dalšího hraní jako nového hráče.

POZITIVA
- grafika
- společenstvo
- dobývání provincií. Možnost volby zda chci bojovat nebo vyjednávat. Získávání výzkumných bodů. Získávání run
- sousedská výpomoc (toto v mnoha hrách není)
- jednoduché pochopení hry
- nic se neztrácí ani neshnije nebo mi nikdo nic neukradne
- možnost podívat se na města jiných hráčů. I těch neoběvených
- možnost zakoupení surovin za mince a nástroje
- možnost zakoupení výzkumných bodů za mince a suroviny
- možnost zvyšovat výrobu za pomocí relikvií
- nikdo mě nenutí mít něco co nepotřebuju nějak nutně (nemusím mít 9 manufaktur. Nemusím stavět 40 elektráren. Nemusím mít 5 zbrojnic atd.)
- jednoduché menu (kliknu, vidím, mám jasno)
- volba kam chci co postavit (v mnoha hrách je přesně vymezeno kde co může stát)


Asi těch pozitiv by se našlo více, ale bohužel negativa jsou silnější než pozitiva.

Budu se tady ještě pár dní pohybovat abych mohl reagovat na vaše námitky a posty.
 

Potkan

Guest
Zdravím....
Jsem elf a dostal jsem se k patnáctému levlu továrny na prkna. Prosímvás, proč je najednou tak - jak to říct - ošklivej? Doteď to byl sympatický stromek, co si mával větvičkama, a najednou se na trůně klátí společensky unaveně cosi nehezky orvanýho... já snad nechám stromky na čtrnáctce, na to se nedá koukat :D
 

DeletedUser34

Guest
no ked uvidiš na 16 17 18 tak to budeš zdeseny tam zo zadku vedu kolajnice a strom vizera ako ten prarobot s trabshormeru :)))
 

DeletedUser705

Guest
Mně v téhle hře vadí, že musím vyzkoumat všechny stupně dané ve výzkumu. Např. Když se rozhodnu prkna nevyrábět, ale nakupovat, proč bych kvůli tomu měl mít vyzkoumanou jejich výrobu... Přitom mi rádce na začátku radil, že se mám rozhodnout jakou cestou se vydám. Vojenskou nebo obchodní.
Taky mi vadí, že si nemůžu objekty výzkumu rozkliknout předem a zjistit, kolik a jakých surovin budu potřebovat pro aktivaci a tím se předzásobit.
 

DeletedUser34

Guest
no cosa tej druhej časti týka stačí prejsť myškov nad tu značku vktorom koľvek výskume a a ukaže vám koľko surovín treba na odomknutie

//Odstraněna citace předchozího příspěvku. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser312

Guest
Hoj všichni

tak sem si to tu lehce pročetl :) lehce znamená jen první stránku plnou nadšení z čeký verze a hladových pohledů do budoucnosti...
docela by mě zajímalo jak se od tý doby vyvinuly vaše názory na hru ve světle posledních změn

popravdě hraju to už čtvrtej měsíc a i já patřím mezi ty kterým se líbí grafika.... ta se fakt povedla....
rozdělení na dvě rasy asi nebylo šťastný řešení ale to se dá posoudit až zpětně jako pprvotní nápad to bylo dobrý na druhou stranu dvě rasy lidi a elfové dávají do budoucna možnost vložit do hry nějakej druh vzájemnýho souboje kterej bude vyváženej
nebudu tu vypisovat jednotlivý nedostatky na to je místo jinde jen si musím postesknout nad v současný době probíhajícím luxováním mapy popravdě to někdo těžce potentonocoval chápu že se musí mapa vyčistit od těch kteří párkrát kliknou a prdnou na to i to že je nějakej čas po kterým se tohle stane bohužel tady funkce automatickýho mazání nebyla od začátku vůbec zapnutá a tak se stalo že mapa se nepřiměřeně nafoukla neaktivníma městama který teď poté co si někdo tuhle chybu uvědomil vyloženě po stovkách mizí nevěřím tomu že se místa po nich zaplní nováčkama to prostě nejde sem tudíž celkem zvědavej jak se k tomu vývojáři postaví ;-)
 

DeletedUser312

Guest
tak se všichni uklidníme a budem se věnovat tématu sekce..... na cipoviny tu je vyhrazená jiná sekce ;-)
 

DeletedUser808

Guest
Môj dojem? Super, malo to zo začiatku pár chýb, ale inak parada a krásne sa to šplhá hore z novinkami :) Nadhera, som zvedavý čo nam táato hra este donesie.
 

petrazlodejka

Pokročilý žák
Ahoj hra se mi moc líbí, jen z jiných jsem zvyklá i na možnost pootáčení domečků, což tady nejde. Konečně jsem se dostala až k trpaslíkům a jak tak studuji výzkum. Manufaktury vzácnějšího zboží se již nedají vylepšit. Mimochodem, zlatá vždy není to nejlepší. Mnoho lidí říkalo, že domečky modrozelené či fialové barvy byli mnohem zajímavější i domy na lev. 16 jsou lepší než 17, ale to je názor nás hráčů...... stejně se těšíme na další vývoj a jaké budou naše budovy zase po dalším vylepšení. Hodně úspěchů ve hře všem správně trhlým lidičkám. Petra
 
Nahoru