• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Prastaré divy

DeletedUser6089

Guest
Ahojky, zase se potřebuji zeptat na nějakou otázku :)
Mám ve městě knihovnu tajemství na 5 nebo 6 a chtěla bych postavit hlubinu nekonečna, vyplatí se knihovnu zbourat a postavit místo ní hlubinu, nebo je lepší si tu knihovnu ponechat?
Otázka je mířena hlavně na ty, kteří si těmahle věcma už prošli a moc ráda bych si přečetla vaše názory a z toho bych si něco vyvodila ;)
 

DeletedUser6089

Guest
Já už knihovnu mám a kdybych ji zbourala, tak bych ztratila celkem slušný body, proto se ptám, jestli je vyhodnější postavit MÍSTO NÍ tu hlubinu nebo tam tu knihovnu prostě nechat a hlubinu (nebo jiný div) postavit jinde

A jaké jsou podle tebe užitečnš divy? Já se ráda poučím a dozvím názor někoho jiného;) (nemyšleno sarkasticky)

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luterina

Veterán
já jsem po čase Knihovnu na lvl 9 zbourala, na to jak je velká, toho moc nedává, ale Hlubinu mám, myslím, že dává celkem slušné množství kladívek a těch není nikdy dost
 

forthefirst

Učedník
Linadello, jukni na elvengems.com, tam máš ty divy popsané. Záleží taky jestli jsi bojovně naladěná, pak jsou důležité bojové divy a nebo jedeš na krásno a pak vybírej ty, které se ti líbí. Hlubina určitě na vyšším levelu nahradí dílnu nebo dvě :eek:)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Problém knihovny je, že trvá strašně dlouho (myslím, že jsme to spočítali na 4 roky, ale už nevím přesně) než se zaplatí investované VB zpět a druhou vlastnost někdo ocení ze startu, ale postupem času je i toto zbytečná schopnost, protože čekat několik dnů na získání zásob je nepraktické. Ve zkratce: odeber z názvu divu první tři písmenka a o tom je přesně tento div :D

Hlubina, je dobrá jak pro startovní získání extra relikvií tak jako alternativní dílna, protože dává více zásob než dílna (a pravidelně oproti knihovně). Já osobně jsem ji používal, když bylo potřeba získat relikvie pro úkoly událostí a turnaj byl v nedohlednu, ale už ani tato výhoda není prakticky pravdou, ale produkce zásob je pořád více než dobrá.

Raději hlubinu než knihovnu.
 

Lovec Krys

Legenda
Knihovnu jsem nikdy nestavěl - nestavím nic, co je navázáno na průzkum (u mne 80h+, takže strašně dlouho).
Hlubinu jsem časem zboural (lv6) kvůli místu.

Nejužitečnější div je Zlatá propast - nejlepší populační budova ve hře, vyhnat na 30 co nejdříve by měla být priorita jak pro turnajová tak pro neturnajová města (nad 30 se nevyplatí, populace je zastropována na lv 30).
Namísto hlubiny se hodí spíše Věže prosperity - vyzkoumáno na konci víl. Zabírá stejné místo a dává výrobu co 3h a posiluje účinek okouzlení dílen.
Další div, který by měl být postaven v každém městě je Horské sídlo (výzkum na konci trpaslíků), je to druhá nejlepší populační budova ve hře.
Na kulturu se hodí Ruiny strážní věže a Klášter bojových mnichů (a jejich lidské ekvivalenty), ale kulturu na pole poskytují větší než čisté kulturní budovy z eventů až někdy od 6. - 8. úrovně.
 
A jaké jsou podle tebe užitečnš divy? Já se ráda poučím a dozvím názor někoho jiného;) (nemyšleno sarkasticky)
jak píše lovec, určitě ze startu jdi po zlaté propasti a potom horském sídle. Lidí není nikdy dost! Horské sídlo ti navíc posílí i výrobu, pecka.
Tyhle dva divy jsou základ.

No a potom záleží. Já si neumím elvenar představit bez turnajů a věže, takže potřebuju silnou armádu. Proto bych jako třetí nejdůležitější div viděl jehly (jsou ze startu) a potom další, které posilují armádu - houbičky, svatostánek/klášter, ropuchy, kovárnu...

Ale vzhledem k tomu, že místo je vzácné, tak spoustu divů ani nemám postavených. Knihovna a hlubina patří mezi ně. Pokud ti chybí kladívka, mnohem lepší je vyrábět si v akademii kouzel doplňovače kladívek, než troškařit z divů.
 

Lovec Krys

Legenda
@Linadella Dle mě se ji vyplatí zbourat a nahradit Věžemi prosperity, jakmile je budeš mít vyzkoumané (pokud se do hry hlásíš vícekrát denně kvůli 3h výběru). Pro hráče hlásící se do hry 1x denně max. se vyplatí spíše Hlubina (možná i pro ty hlásící se max. 2x, pro aktivnější jednoznačně Věže).
Takže pokud ještě nejsi za vílami a hlásíš se do hry častěji než 1x denně, tak bych na tvém místě počkal na výzkum Věží Prosperity a nahradil jimi Knihovnu.
 

Lovec Krys

Legenda
ps: trošku off topic, ale obytkám stači dotyk na jedné straně. Tu cestu mezi nimi tam máš naprosto zbytečně (26 políček). A mezery mezi nimi taky být nemusí - tvar budou měnit až u trpaslíků (dalších 45 políček). Když to šikovně přeskládáš, tak to máš hned skoro 3 rozšíření k dobru.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Linadella pokud je Tvůj účet na W, který je ve 4.kapitole, tak Si Knihovnu Tajemství určitě nechej. A to až do doby, kdy Ti potrvá na mapě světa jeden průzkum Provincie do cca 24h (1.den). Po této době průzkumu provincie to bude první div na zbourání, až bude potřeba místo. A určitě ten div neleveluj více, než jak máš teď, max na 6.level pomocí run. VB denně se hodí vždy.
Určitě si pak postav div Věž prosperity, až dokončíš kapitolu Víl. A to bude asi ta doba, kdy se pak rozhodneš, jak na tom budeš s časem trvání průzkumu, a budeš zřejmě bourat. Hlubinu bych ani nestavěl. První levely se Knihovně nevyrovnají s příjmem kladívek.
 

Lovec Krys

Legenda
ps2: Tu Zlatou propast nehnat na úkor výzkumu, rozhodně ne ve IV. kapitole (já sám ji postavil až v kapitole V., a jelikož tehdy nebyly požehnání na VB, tak jsem do ní žádné VB nedával až do trpaslíků (když hráč ví, co a jak, tak se dá plynule projet až do orků a to ještě nepočítám s vlivem portálového požehnání).
 

Lovec Krys

Legenda
@Linadella Trpasličí budovy budou 2x4. To je lepší ty cesty dát vodorovně než svisle (aby sousedily budovy kratší stranou s cestou = méně cest, více budov na stejné ploše). A stejně budeš potřebovat místo na portál a osadnické budovy trpaslíků.
 

DeletedUser4336

Guest
Podle mě se ne příliš výhodný div na ne úplně velké úrovni vždy vyplatí zbourat, popř. nahradit. Takhle jsem např. boural bludiště na 3. a křišťálový maják na 7. úrovni. Jinak bych postupoval jak již bylo popsáno.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Myslíte, že má smysl stavět divy Turnajová aréna a Knihovna věže ze 16. kapitoly? Mě přijdou o ničem, když se nezajímám o "žebřáček" a pořadí,
 

Lovec Krys

Legenda
S novým turnajem si těmi divy jen ublížíš (= ztížíš si turnaje a věž).
Na žebříček je dle mě rozumnější si postavit něco jiného.
Se starým turnajem bych si postavil Turnajovou arénu (pár jednotek navíc by se hodilo), ale s novým mi za to těch pár nejméně užitečných lehkooděnců nestojí.
 
Nahoru