• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Petice_Divy

Chcete vrátit původní systém vylepší divů pomocí surovin a relikvií?

  • ANO

    Hlasy: 153 95,6%
  • NE

    Hlasy: 7 4,4%

  • Celkový počet hlasujících
    160
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Airoch

Učedník
který div je nyní vyloženě k ničemu? Truhel v turnaji je 19 a dělá to pravidelně pár spolků. K čemu by byla třicátá nebo 50.
Mě je teď třeba k úplně ničemu knihovna. Úkoly kapitoly mam hotové a vybrané kam až to jde a tak mi zásoby za úkoly k ničemu nejsou. Těch pár bodů co produkuje klidně oželím, protože ty umí vyrobit i kdejaká eventovka stejné velikosti, která je užitečná více způsoby než tento teď naprosto zbytečný div. Dříve to byla pojistka, že když na něco bylo potřeba hodně zásob, prostě jsem vyzkoumal provincii a dostal jich rachot. Teď, k čemu mi je že v další kapitole kam se dostanu za několik měsíců budu moci vybraz zásoby za úkol?
Divy na popku mi přidaly víc než 70,000, pro kterou nemám žádné využití a tak jsem nemusel podstatnou část minulého roku vylepšovat ty které jí zvyšují, ale mohl jsem vylepšovat jiné. Jeden z těch 3 který jí dává bych nejspíš ani nemusel mít, nebo jsem nemusel utrácet plány za vylepšování magických obytek, kterých mi teď několik přebývá, zatímco před změnou jsem musel mít i nemagické abych měl vůbec dost populace.....

Co se týče turnaje, ano máš pravdu, ale lepší odměny a žádný strop by mohly vést ke změně přístupu k turnaji. V Solaris neděláme těch truhel tolik to je pravda, ale již několikrát došlo i na to že všechny truhly byly hotové, a co bylo navíc se snad ani nevešlo do archivu. Není to nutné a jak jsem psal, ta poslední možnost s přidáním třetí týdenní události by asi byla nejlepší.
 

Airoch

Učedník
@Airoch Obávám se, že tvé dobře míněné návrhy by do současných neutěšených poměrů vnesly jen další zmatek.
Dle mého soudu je řešením návrat do původních nastavení. Následně by byla na místě diskuse nad navrhovanými změnami - od těch nejkontroverznějích, až po ty méně vadících nebo vůbec nevadících.
Mělo by se to pojmout po blocích změn, které by v sobě měly i vyvažující parametry. Výsledkem by mělo být především zjednodušení a zpřehlednění hry, kde se sice v poslední době mnohé povedlo, ale rozhodně by se našly věci, které se dají ještě vylepšit.
Rozhodně bych se bránil dalšímu rozšiřování meziher, či dokonce zvyšování obtížnosti hraní. Víceméně nepovedený kotlík je toho zářným příkladem.
Hra už je dostatečně strukturovaná a úpravy by se měly vážit doslova na lékárnických váhách.
Máš pravdu, já bych to viděl na návrat do předchozího stavu a zapracovat na tom aby až taková velká změna opět přijde, aby obsahovala něco jako jsem navrhnul a další věci, které hru vylepší a ne jen pošlou do kopru. To co přišlo byla pouze část komplexní změny hry, pokud má k něčemu takovému dojít, mělo by to být víc promyšlené obsahovat nové věci a ne jen nesmyslně překopávat podstatné části funkčního celku.
 

voyager-1

Velmistr písma
@Airoch dát těch truhel víc možná ani není tak špatnej nápad, by se ukázalo kam se spolek dokáže vyhecovat. Ale zase by se zvětšila výhoda proti průměrným spolkům. Knihovnu a hlubinu jsem nikdy nebral jako extra div a nikdy jsem je neměl na žádným světě
 

Schoenfeld

Znalec fóra
@luterina Je to pěkně napsané. Problémem je, že to nevysvětluje ani neřeší obrovský zmatek a vyděšení hráčů, které touto hurá akcí nastaly.
Ono se sice pěkně píše: "Věř a víra tvá tě uzdraví," což bych mohl dle toho, co jsi uvedla, volně upravit na: "Věř a víra tvá vše napraví," ale já mám raději: "Důvěřuj, ale prověřuj."
Podle toho, co jsem četl, tak na betě je kolem změn pozdvižení už od 10. ledna, přesto to provozovateli nebránilo, aby změny spustil zanedlouho i naostro. V podstatě jsem nezaregistroval nějakou podstatnější sebereflexi, přiznání pochybení, či něco obdobného.
To nemůže dělat nikdo z podpory a věřím, že jsou taktéž z dosavadního dění pěkně rozhozeni.
Přitom uklidňující stanovisko z patřičných míst by určitě nějaké zklidnění přineslo.
Ale zatím - ticho po pěšině.
A víra bere za své.
 

AiliQon

Kolemjdoucí
DAMN, 6K úlomků a žádný DIV nemůžu vylepšit protože potřebuji 2-10x tolik úlomků :-DDDDDDDDDDD

věž.jpg
zlatá.jpg
úlomky.jpg
rozcarovani.jpg
 

korinai

Učedník
Zásoby teď dává Knihovna za hl. úkol a to tak slušné, že jí někteří hráči opět postavily a levelují alespoň na první jedenáctku levelů, ty náklady na vylepšení divů jsou na prvních stupních pro velká města ještě celkem malé a co byly zásoby za zahájení průzkumu provincie když u vyšších kapitol průzkum trvá i několik dlouhých dní to už se vůbec ani nevyplatilo, bylo to na pytel, častěji se plní úkoly než zahajuje průzkum.

Patřím k těm spokojeným s novými parametry odměn v Divech, když si teď procházím všechny a říkám si super, tady mi přidali hezký bonus a tady ten Div má teď úplně suprový bonus a plánuji, které ještě přistavím.
Dále jsem si všimla, že hráči kteří měli více měst jen přizpůsobené na DS (a část z nich se hodně vzteká a nadává na všechno a na všechny), že je všechny po těch změnách pouští k ledu, což jsem taky ráda, neboť pro spolek, který si rád zahraje Dobrodružství společenství bylo dost frustrující, když nám první příčky braly právě spolky s multiúčty jen na DS přizpůsobené (tady na fóru se dají na toto stížnosti a volání po nápravě ještě dohledat), čemuž se nedalo moc valně s městy hlavními, kde jsou Osadníci a jiná důležitá skladba budov, které prostě vypustit z města nejdou, nijak konkurovat, což už by jít mělo a věřím, že teď žebříček DS bude vypovídat o souhře a týmovosti spolků mnohem více objektivněji a bude mnohem narovnanější.

Ano, předpokládám, že jako vždy nějaké úpravy, např. k možným dalším ziskům Královské rekonstrukce a Zlatých úlomků nás ještě čekají a možná už jsou předem připravené, když po nich ve větší míře hráči volají, alespoň vždycky to tak za těch 8 let Elvenaru, kde změny jsou součástí vývoje této hry a naprostou samozřejmostí (a musí se s nimi počítat, všichni jsme to odsouhlasili, je to i v pravidlech při vstupu do hry), bylo.

Tato změna v Divech určitě patří k těm větším, kdo si vzpomene, např. změna v turnajovém systému vyvolala obdobnou vlnu nevole a rušení měst a odcházení, že už se nebudou moct "rejžovat vébéčka v neomezené míře", kde se po této nápravě od poctivých hráčů také volalo, že si multiúčty takto cpou VBéčka do Divů v hl. městech. a je to nefér a pod., a dnes už to řešit nemusíme a máme města na nový systém turnaje přirozeně přizpůsobené, tedy vidím to tak, že i s tímto to bude obdobné, až se trochu uklidníme a rozkoukáme a energii naštvanosti a rozčarování začneme se všemi těmi nabytými zkušenostmi přetransformovávat do nápadů a návrhů, do přestavby, výstavby a balance města, že nad tím zvítězíme a nakonec uznáme, že je to vlastně, než před tím, v té hře pro nás lepší než to bylo a že se nám opět hraje podle našich představ dobře a příznivě.

Těm, kteří prožívají frustraci a mají chuť to vzdát, určitě to nevzdávejte, alespoň to zkuste, mnoho z vás, kterých se tato změna dotkla ve větší míře než ostatní hráče, jste právě hráči, kteří hře rozumíte "tak nějak více a hlouběji a lépe", když jste třeba měli mraky zbrojnic a víc měst a dokázali jste ze hry vydolovat vše co umožnila i nad míru co pustit zamýšlela, než hráči běžní, tedy z toho vyplývá, že máte pro Elvenar mnohem více sofistikovanější buňky a zapálení než je běžné a nejednou přijdete na zajímavé věci ve hře, které jdou udělat v rámci pomoci celému spolku, byla by vás a vašich zkušeností do budoucna prostě škoda a to i pro nás, kteří tak chytří nejsme a vaší pomoc teď o to víc potřebujeme, tak i pro Elvenar samotný, snad chápete, co jsem tím chtěla říct.., prostě zůstaňte a pomozte nám nad tou změnou a to i se ziskem s vámi zvítězit, tým je o všech lidech, o jejich zkušenostech, nasazení, zapálení a právě vy tohoto máte dostatek v té správné míře, moc byste nám chyběli.
K poslednímu odstavci. Proč setrvat, když poskytovateli vůbec nezáleží na hráčích. Jsou teď dvě kategorie, velmi poškození a poškození, ti, kteří domýšlejí důsledky a ti, kteří mají dojem že je to ok. Ok není to, že poskytovatel nekomunikuje. Zákaznická podpora předává zpětnou vazbu a odpověď nedostává. Pomáhat se změnou máme my hráči poskytovateli hry? Je to jeho obživa nebo naše? Nevím o tom, že bych měla povinnost lézt do kabinky tramvajakovi a chvíli to za něj za jízdy převzít. Nehraju proto, abych řešila chyby vývojářů, ale abych se bavila.
 

korinai

Učedník
@luterina Je to pěkně napsané. Problémem je, že to nevysvětluje ani neřeší obrovský zmatek a vyděšení hráčů, které touto hurá akcí nastaly.
Ono se sice pěkně píše: "Věř a víra tvá tě uzdraví," což bych mohl dle toho, co jsi uvedla, volně upravit na: "Věř a víra tvá vše napraví," ale já mám raději: "Důvěřuj, ale prověřuj."
Podle toho, co jsem četl, tak na betě je kolem změn pozdvižení už od 10. ledna, přesto to provozovateli nebránilo, aby změny spustil zanedlouho i naostro. V podstatě jsem nezaregistroval nějakou podstatnější sebereflexi, přiznání pochybení, či něco obdobného.
To nemůže dělat nikdo z podpory a věřím, že jsou taktéž z dosavadního dění pěkně rozhozeni.
Přitom uklidňující stanovisko z patřičných míst by určitě nějaké zklidnění přineslo.
Ale zatím - ticho po pěšině.
A víra bere za své.
Naprosto přesně pojmenovaný problém. Někdo tu říkal, jak moc diamantů stojí pár sekund času ve hře. Ino si pisklo a nedochází jim, že tohle je hromadná deziluze, ztráta důvěry v jejich kompetencí a slušnost. Nejsme jejich stroje, nejsme preprogramovatelni a máme svou důstojnost. Mají mnohem méně času k nápravě, než si ve své povýšenosti dokážou připustit. Povýšenost už položila hodně lidí i firem na nejvyšších postech, je to spolehlivá cesta do pekla, kterou si egocentrik nepřipouští, musí ji absolvovat. Rychlotestovacka na betě to jen dokresluje.
 

AiliQon

Kolemjdoucí
Naprosto přesně pojmenovaný problém. Někdo tu říkal, jak moc diamantů stojí pár sekund času ve hře. Ino si pisklo a nedochází jim, že tohle je hromadná deziluze, ztráta důvěry v jejich kompetencí a slušnost. Nejsme jejich stroje, nejsme preprogramovatelni a máme svou důstojnost. Mají mnohem méně času k nápravě, než si ve své povýšenosti dokážou připustit. Povýšenost už položila hodně lidí i firem na nejvyšších postech, je to spolehlivá cesta do pekla, kterou si egocentrik nepřipouští, musí ji absolvovat. Rychlotestovacka na betě to jen dokresluje.
O těch sekundách jsem psal já....
 

LuciskaCh

Mistr slova
tak já v akademii vyrábím převážně jen portálový bonusy, abych aspoň malinko mohla zrychlit výzkum a pak je vyhážu a přeměním zpět na úlomky? Hlavně získáš jen 1321 úlomků, žádný činidlo, a výroba byla o dost dražší.
 

Banderoi

Znalec fóra
K poslednímu odstavci. Proč setrvat, když poskytovateli vůbec nezáleží na hráčích. Jsou teď dvě kategorie, velmi poškození a poškození, ti, kteří domýšlejí důsledky a ti, kteří mají dojem že je to ok. Ok není to, že poskytovatel nekomunikuje. Zákaznická podpora předává zpětnou vazbu a odpověď nedostává. Pomáhat se změnou máme my hráči poskytovateli hry? Je to jeho obživa nebo naše? Nevím o tom, že bych měla povinnost lézt do kabinky tramvajakovi a chvíli to za něj za jízdy převzít. Nehraju proto, abych řešila chyby vývojářů, ale abych se bavila.
To jsi napsala velmi hezky-toto vše se mělo vyřešit na betě,kde už hráči protestovali proti změnám a netahat to nedořešené tady do hry.
 

voyager-1

Velmistr písma
k čemu je určen PB si každý může rozhodnout sám. Tím neříkám, že s poslední větou nesouhlasím.
To bych nesměl rozčarovat ani žádnou budovu ze skladu protože je určena na něco jiného
 
Naposledy upraveno:

LuciskaCh

Mistr slova
dost hráčů má kolem tisícovky 5% PB, za 200 máš 84k úlomků. Nesmí se to samozřejmě přehnat
jak kdo, já jich tolik rozhodně nemám, momentálně těch 5% mám 2 :-D. A zrovna jsem se koukala, za 15% portálový bonus dostaneš při rozčarování 1032 úlomků. Náklady na výrobu jsou 1850 úlomků a 9 činidel.
 

voyager-1

Velmistr písma
tak já v akademii PB nevyrábím, já nevím v jaký jsi kapitole, pokud jich máš pár tak samozřejmě použít nejdou, já bych mohl momentálně zaplnit přes 150 portálů
 

Airoch

Učedník
@Airoch dát těch truhel víc možná ani není tak špatnej nápad, by se ukázalo kam se spolek dokáže vyhecovat. Ale zase by se zvětšila výhoda proti průměrným spolkům. Knihovnu a hlubinu jsem nikdy nebral jako extra div a nikdy jsem je neměl na žádným světě
Hlubinu můžu doporučit. Mám jí na 35 úrovni a už vůbec nepotřebuji žádné dílny. Všechny zásoby které mi dává hlubina a Věže prosperity 26 v pohodě utáhnou výrobu deseti zbrojnic. Tyhle divy kdyby zmrvili, to bych si asi hodil mašli.
 

Airoch

Učedník
Portálových bonusů mám sice 11500%, jenže jejich rozebrání je jednorázové řešení, které nic nevyřeší a navíc je potřebuju. Stejně tak úlomků mám víc jak půl mega, ale to nic neznamená, když včera jsem vyhodil 26k za sapiens, brzy vyhodím 35k za klášter, val za 19k už mám skoro hotový a během příštího týdne budu mít hotovou oblačnou akademii za dalších 18k. To je 90k úlomků pryč během jednoho týdne. Ani když rozeberu všechny PB a všechny budovy v inventáři, vytřískám věž tak to prostě nezabrání tomu, aby mi úlonmky došly když každý týden vylepšuju nějaký div.
 

Airoch

Učedník
ale to dělají spíš ty věžě ne? Hlubina by mi dala jednou za několik dní
Ne hlubina dává zásoby denně a na lvlu 35 mi dává polovinu celkové kapacity. Respektive takhle. mám kapacitu 5,4 mega. Samotná hlubina dává 1,296 mega, jenže má kulturní bonus 1,666mega a tak dohromady dává 2,462 mega zásob každých 24 hodin. To navíc můžu libovolně zvýšit, když naklikám podporu do nějaké kulturní budovy.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru