• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Petice_Divy

Chcete vrátit původní systém vylepší divů pomocí surovin a relikvií?

  • ANO

    Hlasy: 153 95,6%
  • NE

    Hlasy: 7 4,4%

  • Celkový počet hlasujících
    160
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Sid82

Kolemjdoucí
@Sid82 Začínající hráč má před sebou v současnosti 21 kapitol. V každé z nich jsou 2 divy. Každý div má 35 úrovní.
A tady máš výpočet zdrojů:

Požadované zdroje k divům
úroveňúlomkyčinidlokrálovák
1​
1000​
1​
5​
2​
2000​
2​
3​
3000​
3​
4​
4000​
4​
5​
5000​
5​
6​
6000​
6​
10​
7​
7000​
7​
8​
8000​
8​
9​
9000​
9​
10​
10000​
10​
11​
11000​
11​
15​
12​
12000​
12​
13​
13000​
13​
14​
14000​
14​
15​
15000​
15​
16​
16000​
16​
20​
17​
17000​
17​
18​
18000​
18​
19​
19000​
19​
20​
20000​
20​
21​
21000​
21​
25​
22​
22000​
22​
23​
23000​
23​
24​
24000​
24​
25​
25000​
25​
26​
26000​
26​
30​
27​
27000​
27​
28​
28000​
28​
29​
29000​
29​
30​
30000​
30​
31​
31000​
31​
35​
32​
32000​
32​
33​
33000​
33​
34​
34000​
34​
35​
35000​
35​
zdroje
630000​
630​
140​
kapitol
21​
21​
21​
divů
2​
2​
2​
zdroje celk.
26460000
26460
5880

Samozřejmě musíš připočítat i dosavadní požadované zdroje.
Jestli tě tohle nenadzvedá ze židle, tak jsi totální salámista a není co řešit.
Spíš si spočítej kolik máš postavených divů ty a kolik by tě to stálo úlomků… do doby než přišli s kotlíkem jsem jich měl několik miliónů přebytek, takže by to na doposud postavené divy stačilo

A co královské rekonstrukce? Ty máme brát kde? V turnaji jich padá málo, v akademii jsou celkem drahé na výrobu. To samé s úlomky - jo, padají ve Věži, ale když jich člověk najednou potřebuje 50 000, tak mu nepadne, ani když dojde až na vrchol Věže.
Tak osobně mám třeba přes 700 KR na skladě a většinu eventovek mám vylepšených, takže bych to taky neviděl jako zásadní problém… osobně se mi nelíbí zvýšení

Osobně se mi jen nelíbí zvýšení tlaku na výzkum velikosti oddílu, protože to po novu divy zohledňují a to už zásah do strategie hry je…
 

Rhaneyra

Kolemjdoucí
Spíš si spočítej kolik máš postavených divů ty a kolik by tě to stálo úlomků… do doby než přišli s kotlíkem jsem jich měl několik miliónů přebytek, takže by to na doposud postavené divy stačilo


Tak osobně mám třeba přes 700 KR na skladě a většinu eventovek mám vylepšených, takže bych to taky neviděl jako zásadní problém… osobně se mi nelíbí zvýšení

Osobně se mi jen nelíbí zvýšení tlaku na výzkum velikosti oddílu, protože to po novu divy zohledňují a to už zásah do strategie hry je…
Já teď nemám ani jednu KR. Nenapadlo mě, že bych je měla syslit no, takže začínám od nuly ...
 

dragoopce

Kolemjdoucí
Nechápu o co tvůrcům jde, svoji aktualizací dokázali akorád zničit všechno co člověk po léta ve hře budoval, rád jsem i podpořil finančně společnost Ino protože mi hra přinášela odpočinek, svým počinem, ale směřují jen k tomu aby se člověk od hry oprostil a zapomněl, že tomu věnoval tolik let a peněz, pokud nedojde k nápravě nevidím důvod dál setrvávat na všech hrách Ina a vkládat finance do jejich her
tímto chci tvůrcům poděkovat, že mi nejspíš zbyde více času pro osobní život případně hraní jiných her od jiných společností Dragoo
 

Toronag

Pokročilý žák
Také jsem se přidal k podpisu petice, nevím jestli je záměr autorů hry nás hráče testovat z psychologie, nebo pouze zjistit jak moc bereme hru vážně, jelikož nové změny jsou opravdu jako zlý sen co se týče požadavků na vylepšování divů. Byl bych rád kdyby táto petice byla pro tým vývojářů dobrým podnětem k zamyšlení a vrácení hry do původního stavu, jelikož větší odrazení hráčů jako je teď jsem zde nezažil...
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Hráči německého Elvenaru poslali jako zpětnou vazbu na Inno tyto otázky a požadavky:

Vážení,
sestavili jsme pro vás malý přehled zpětné vazby, který vám nechceme zatajovat. Můžete tedy vidět, že vaši zpětnou vazbu bereme vážně a také ji předáváme nebo jsme ji již přeposlali:

- Náklady na rozšíření jsou příliš vysoké
- odkud získat KR
- žádoucí lepší kulturní budovy, aby bylo opět dosaženo rovnováhy
- relikvie, co stane se z nich?
- Fragmenty, kde jsou nové zdroje k jejich generování?
- Komunikace ze strany Inno je špatná
- beta test nebyl dostatečně otestován
- chcete být průběžně informováni o změnách, aby bylo možné odhadnout, zda bude mít aktualizace pozitivní efekt i jinde?
- Jaké změny má Inno na mysli, aby zázračné rozšíření usnadnilo malým hráčům
- Neexistuje žádný přehled o celé zázračné změně a o tom, že jsou ovlivněny i jiné zázraky, než které byly oznámeny
- Budou tam výrobní budovy pro dotyčné zboží (fragmenty kombi a KR)?
- Bude distribuce stávajících Evos opravena nebo rozšířena?
- Bude se pracovat na odměnách ve věži a turnaji, bude více fragmentů, kombinací a snad i královského restaurování?
- Proč neexistuje žádné dočasné řešení pro kulturní odpad?
- Proč nebyla změna zázraků zavedena postupně?
- Změna je příliš drastická, méně kompromisů (procentuálně)
- Aktualizace nutí ke kompletní změně stávajících strategií. Méně prostoru pro individuální hru.
- Nové divy (Vallo. Magická škola a Maman Les Pres) již mnoho lidí srovnalo se zemí. Vzhledem k tomu, že náklady byly nyní sníženy na polovinu, bylo by žádoucí vrácení peněz jako kompenzace
- Otázky pro vývojáře na toto téma konkrétně

. Pokud ve vlákně zpětné vazby najdeme více, bude to samozřejmě přidáno.

S pozdravem DE tým
 

Banderoi

Znalec fóra
**§ 7 Pushing**
Je přísně zakázáno využívat tzv. „push-účty“. Termínem pushing se definuje nevyvážené převádění zdrojů (suroviny, vědomostní body) z jednoho účtu na druhý, i když dané účty nepatří stejnému hráči.
Rovněž je zakázáno provádět v jakékoliv formě obchody (suroviny, vědomostní body), které zahrnují více herních světů.
Pamatujte, že je zakázáno využívat funkce „Pozvání hráče do hry“ pro pozvání sebe sama či pro pozvání hráče, který s vámi sdílí internetové připojení.

**§ 8 Fair-play**
Očekává se, že každý hráč se chová k ostatním hráčům i k týmu hry Elvenar s úctou. To znamená, že každý dodržuje veškerá pravidla hry, a pomáhá tak tvořit zábavné a spravedlivé herní prostředí.
Pravidla hry mohou být přizpůsobena různým situacím za účelem zachování spravedlnosti ve hře.
V případě jakéhokoliv sporu ohledně pravidel hry má vždy konečné slovo herní podpora. Naše interpretace pravidel hry je konečná. Vyhrazujeme si právo vyloučit kohokoliv ze hry za porušení pravidel hry. Všichni hráči mají právo napsat protest proti trestu prostřednictvím herní podpory.

To jsem našel na discordu -mohlo by to platit i opačně,ale bohužel.
 

Magnus Bijec

Kolemjdoucí
**§ 7 Pushing**
Je přísně zakázáno využívat tzv. „push-účty“. Termínem pushing se definuje nevyvážené převádění zdrojů (suroviny, vědomostní body) z jednoho účtu na druhý, i když dané účty nepatří stejnému hráči.
Rovněž je zakázáno provádět v jakékoliv formě obchody (suroviny, vědomostní body), které zahrnují více herních světů.
Pamatujte, že je zakázáno využívat funkce „Pozvání hráče do hry“ pro pozvání sebe sama či pro pozvání hráče, který s vámi sdílí internetové připojení.

**§ 8 Fair-play**
Očekává se, že každý hráč se chová k ostatním hráčům i k týmu hry Elvenar s úctou. To znamená, že každý dodržuje veškerá pravidla hry, a pomáhá tak tvořit zábavné a spravedlivé herní prostředí.
Pravidla hry mohou být přizpůsobena různým situacím za účelem zachování spravedlnosti ve hře.
V případě jakéhokoliv sporu ohledně pravidel hry má vždy konečné slovo herní podpora. Naše interpretace pravidel hry je konečná. Vyhrazujeme si právo vyloučit kohokoliv ze hry za porušení pravidel hry. Všichni hráči mají právo napsat protest proti trestu prostřednictvím herní podpory.

To jsem našel na discordu -mohlo by to platit i opačně,ale bohužel.
Pokud se tvůrci rozhodnou bojovat s hráči tak, že začnou vylučovat hráče nespokojené se současnou aktualizací a kritizují ji tak si tím akorát podříznou sami sobě větev na které stojí. Tuhle bitvu nemohou vyhrát.
 

korinai

Učedník
Hráči německého Elvenaru poslali jako zpětnou vazbu na Inno tyto otázky a požadavky:

Vážení,
sestavili jsme pro vás malý přehled zpětné vazby, který vám nechceme zatajovat. Můžete tedy vidět, že vaši zpětnou vazbu bereme vážně a také ji předáváme nebo jsme ji již přeposlali:

- Náklady na rozšíření jsou příliš vysoké
- odkud získat KR
- žádoucí lepší kulturní budovy, aby bylo opět dosaženo rovnováhy
- relikvie, co stane se z nich?
- Fragmenty, kde jsou nové zdroje k jejich generování?
- Komunikace ze strany Inno je špatná
- beta test nebyl dostatečně otestován
- chcete být průběžně informováni o změnách, aby bylo možné odhadnout, zda bude mít aktualizace pozitivní efekt i jinde?
- Jaké změny má Inno na mysli, aby zázračné rozšíření usnadnilo malým hráčům
- Neexistuje žádný přehled o celé zázračné změně a o tom, že jsou ovlivněny i jiné zázraky, než které byly oznámeny
- Budou tam výrobní budovy pro dotyčné zboží (fragmenty kombi a KR)?
- Bude distribuce stávajících Evos opravena nebo rozšířena?
- Bude se pracovat na odměnách ve věži a turnaji, bude více fragmentů, kombinací a snad i královského restaurování?
- Proč neexistuje žádné dočasné řešení pro kulturní odpad?
- Proč nebyla změna zázraků zavedena postupně?
- Změna je příliš drastická, méně kompromisů (procentuálně)
- Aktualizace nutí ke kompletní změně stávajících strategií. Méně prostoru pro individuální hru.
- Nové divy (Vallo. Magická škola a Maman Les Pres) již mnoho lidí srovnalo se zemí. Vzhledem k tomu, že náklady byly nyní sníženy na polovinu, bylo by žádoucí vrácení peněz jako kompenzace
- Otázky pro vývojáře na toto téma konkrétně

. Pokud ve vlákně zpětné vazby najdeme více, bude to samozřejmě přidáno.

S pozdravem DE tým
Vyridte poděkování DE týmu.
 

Fendin87

Pozorovatel
Pokaždé, jak něco funguje a je to celé OK, se najde idiot, který si myslí, že má nápad na vylepšení a totálně to pohnojí. A z bezva věci jsou trosky od které lidi odejdou.
Když vidím ty ,,super,, změny, nějak nemám chuť hrát dál ...
 

Serentan

Kolemjdoucí
Že se něco udělá složitějším a a trochu to zpomalí progres ještě neznamená, že je to špatně. Nadávat na nedostatek činidel je hloupost. Ze zlatý věže a měsíčních knihoven je jich dostatek a pokud se časem ukáže, že je něčeho opravdu nedostatek, určitě nebude pro vývojáře problém udělat drobnou změnu aby se přísun nedostatkového elementu navýšil. Co se týče samotných změn ve fázích divů, tak si nemyslím, že by byly takové aby změnili zásadně průběh hry. Ale chápu, že pokud to někdo hraje na rychlost a na body, pak ho zpomalení tempa rozvoje může rozčílit…
OK. ...a co napíšeš těm, jejichž spolky zlatou věž nedělají a všem těm co začli hrát až potom co přestali ve veži dávat knihovny ??? Nebo co mají dělat ti, co ve spolku hrát nechtějí. ?
Mimo jiné píšeš "určitě nebude pro vývojáře problém udělat drobnou změnu". Kdo si pamatuje zavedení měsíčních knihoven a tím obrovské znevýhodnění všech hráčů s bonusem na svitky, tak ví , že náprava trvala víc jak rok!! a že kvůli tomu skončilo hodně hráčů, protože svitky nikdo kvůli knihovnám neobchodoval. Nevím jak jinde, ale u mne je dodnes na trhu znát, že lidí s produkcí svitků je o dost méně. Přitom tehdy stačila drobná změna, aby všechny knihovny neprodukovali jen svitky, ale i ostatní T2.
 

annaj

Pozorovatel
Chápu, že velké změny znamenají menší pohromu ale čas ukáže, jestli se dokážeme přizpůsobit a přijít časem na to jak ji s novými podmínkami hrát či nikoliv
 

Airoch

Učedník
Ahoj,
já nehraju až tak dlouho jako někteří a nepovažuji se za nejlepšího hráče na světě. Spíš si o sobě myslím že jsem takový průměr mezi šílenci v elvenaru, kteří hru hrotí.

Dnes je to 1337 dní ode dne, kdy mi přišel potvrzovací mail o registraci. Hru jsem tedy zahájil před 191 týdny a mám 500 úrovní divů. Na to by podle tohoto paskvilu bylo potřeba asi 1050 rekonstrukcí, což znamená , že bych musel v průměru získávat každý týden hned od prvního 5,5 rekonstrukce každý týden a to mimo zajeté spolky zkrátka nejde a není to jediné na co jsou rekonstrukce potřeba. eventové budovy je třeba taky vylepšovat, pokud si je člověk chce nechat. Rekonstrukce za prodej budov je směšně málo. Nejobyčejnější budova za kterou jde získat 2 rekonstrukce je zbrojíř, zbytek budov které to poskytují se objeví párkrát za rok (džin 3, ruské kolo 2, obchodní stanice 2, bohyně přání 1,..) prakticky lze tedy získat tak možná 20 rekonstrukcí za prodej budov ročně, což je směšné.
To ale ještě není všechno. Na tento počet úrovní divů by bylo potřeba cca 9,000,000 úlomků kouzel. Po sečtení produkce mých dvou kompletů knihoven (které žádný nováček získat nemůže) a jednoho součtu zlaté věže mi vyšlo necelých 22000 úlomků týdně. Na to abych postavil divy na tuto úroveň bych tedy potřeboval ne 191 ale asi tak 410 týdnů. To je skoro 8 let místo necelých 4 a není žádný způsob jak to zkrátit. Obtížnost vylepšování divů tedy vzrostla alespoň o 100%. Všichni kdo za něco stojí se tak stanou nedostižnými relikviemi, které dožene leda sultánův oblíbený spratek když obětuje jedno lamborgini z tatínkovy sbírky....

Nepropracoval se do nejlepšího společenstva na světě (alespoň podle mě ;) ), aby se mi vb bez užitku hromadily a já vylepšoval divy stejným tempem jako newbieci co sotva začali hrát jen proto, že vylepšování divů teď stojí pouze suroviny které se nedají získat v dostatečném množství, zatímco suroviny které jsem potřeboval často jenom na vylepšování divů jsou mi teď úplně na ho..ho..housky. Mám zásoby ano, ale mám je za ty skoro 4 roky hraní a očekávám že do jara budou pryč. Už teď hra nabízela na úrovni jednotlivců jen minimální prostor k soutěžení. S tímto byl tento prvek úspěšně naprosto eliminován.
Taky chci vidět DS třeba za rok až budou všechny zásoby vyčerpány a všichni budou mít k dispozici stejnou produkci úlomků a činidel. To bude rychta až uvidíme kterému spolku věž a akademie přála nejvíc.
Taky mě neskutečně tankuje, že jsem loni jakou dobu rozvíjel divy na popku která mi teď najednou narostla o 20% což mi k ničemu není, kultura v součtu s podporami sousedů klesla o 13%, nemůžu tedy dát pryč kulturní budovy které jsem postavil jenom dočasně, divy které jsem do teď vůbec nepotřeboval bych měl najednou postavit a draze vylepšit za tak nehorázné náklady a další divvy které vlastně až tak super nejsou bych teď asi měl prodat když stejně nebudu mít dost prostředků na to abych rozvíjel i je. Takhle rozjebat něco funkčního, to je tedy vážně něco.

No nic, nebudu se rozčilovat nebo mě to ještě sundá. Stručně řečeno ty změny jsou nedomyšlené, příliš dramatické a podle mě narušili vyváženost hry. Pokud nedojde k nápravě, až dojdou zásoby nejspíš s tím seknu.
 
Naposledy upraveno:

AiliQon

Kolemjdoucí
Bacha, aby se nezačalo BANovat i za Názor... Všechno logují, jen ať to vidí a neklikat na reklamu nepomůže, protože to motivuje a vždy se někdo najde kdo klikne....
Prvně po aktualizaci dali Diamanty na nákup a teď tohle: (Viz. screen):
dia.jpg


3000 úlomků za 450 dia je plivnutí hráčům do Obličeje, když se v dělnické dokončuje budova a chybí 7 sekund do konce tak chcou například 9-20 Dia jen za cca 7 sekund urychlení !!!! Pro tuhle společnost je drahá každá sekunda!!!! Jo a když jsem kupoval dia zbývalo 7 hodin do konce akce nakoupil jsem Dia a "jejich systém" - (Engine) - Core (Jádro) údálost resetoval a zas zbývá do konce události 23:59 hodin... Fuj mikrotransakce a brutální marketing, místo aby hru optimalizovali tak to takhle domrvili a místo přilákání hráčů teď bude odliv, ale s tím InnoGames počítá protože za 1-3 měsíce se 50% hráčů vrátí protože někteří už hrají cca 3-7 + let ... A prostě když něco buduješ a prostě když něco buduješ a uvalíš občas i do toho dia no, nenasra*o by to Vás/Tebe??? Tohle se bohužel nepovedlo, stejně jako Microsoft a windows 8....
 
Naposledy upraveno:

korinai

Učedník
Bacha, aby se nezačalo BANovat i za Názor... Všechno logují, jen ať to vidí a neklikat na reklamu nepomůže, protože to motivuje a vždy se někdo najde kdo klikne....
Prvně po aktualizaci dali Diamanty na nákup a teď tohle: (Viz. screen):Zobrazit přílohu uživatele 7072

3000 úlomků za 450 dia je plivnutí hráčům do Obličeje, když se v dělnické dokončuje budova a chybí 7 sekund do konce tak chcou například 9-20 Dia jen za cca 7 sekund urychlení !!!! Pro tuhle společnost je drahá každá sekunda!!!! Jo a když jsem kupoval dia zbývalo 7 hodin do konce akce nakoupil jsem Dia a "jejich systém" - (Engine) - Core (Jádro) údálost resetoval a zas zbývá do konce události 23:59 hodin... Fuj mikrotransakce a brutální marketing, místo aby hru optimalizovali tak to takhle domrvili a místo přilákání hráčů teď bude odliv, ale s tím InnoGames počítá protože za 1-3 měsíce se 50% hráčů vrátí protože někteří už hrají cca 3-7 + let ... A prostě když něco buduješ a prostě když něco buduješ a uvalíš občas i do toho dia no, nenasra*o by to Vás/Tebe??? Tohle se bohužel nepovedlo, stejně jako Microsoft a windows 8....
Na druhou stranu není třeba obávat se banu. Pokud to nevrátí zpátky hra tak jako tak končí. Otrávili a herně vyblokovali právě ty staré hráče . Pokud se stav nevrátí a vrátí se stáří hráči, nebudou moci hrát. Takže návrat a nový odchod? Leckdo už uvažuje o něčem jiném, pochopitelně od jiného poskytovatele. Hru hrají často rodinné skupinky, nebo přátele kteří se znají naživo. Takže si prostě zajdou na pivo, popláčou a najdou si něco jiného. Ino má dojem, že to hrají nějaké digitální identity, nikoli živi lidé, ktere lze takovou akci rozladit, otrávit, demotivovat, zkazit jim radost. Podle provozovatele se máme spořádaně aktualizovat, vypnout názory a klikat více na reklamy. Lituji, ale nejsem hračka vývojářů.
 

annaj

Pozorovatel
Zkušenosti z jiných her mě vedou k závěru, že se nic vracet nebude, jen budou kosmetické změny, jestli vůbec. Ono by to naštvalo ještě víc, protože jsme už začali svá města přestavovat a reagovat na nové podmínky, stavět nové budovy,divy a do nich přispívat. Nedokážu si představit, že mi zase zboří to, co jsem už přestavil a vrátí vložené prostředky
 

Schoenfeld

Znalec fóra
@annaj Ale všechno by šlo. Nebo podstatná většina by šla.
Zaujala mne, kromě jiného, skutečnost, že na betě zavedli změny k 10. lednu (v německé verzi) a do ostré hry to pustili k 18. lednu. Myslím, že 8 dní na vyzkoušení takové zásadní změny je trestuhodně málo. Termín "předběžná opatrnost" asi nikomu, kdo o tom rozhodoval, nepřipadá jako důležitý.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Bacha, aby se nezačalo BANovat i za Názor... Všechno logují, jen ať to vidí a neklikat na reklamu nepomůže, protože to motivuje a vždy se někdo najde kdo klikne....
Pakliže vaše názory a postřehy neobsahují vulgární výrazy, nemusíte se bát, že bychom váš příspěvek smazali (jak tu bylo v několika příspěvcích nepřímo naznačeno), ceníme si totiž jakékoliv zpětné vazby, byť by byla sebevíc negativní. Určitě se tedy není nutné bát toho, že by váš příspěvek jen tak bez vysvětlení zmizel.

Jinak tímto děkujeme za vaši zpětnou vazbu, moc si jí vážíme. Všechny vaše příspěvky si postupně čteme a vše následně předáváme tvůrcům hry v Německu!
 

Farfadet

Mistr slova
Hru hraji od začátku, co Elvenar začal ... jako jsem schopna pochopit kde co, inovace, novinky jsou zřejmě třeba ... i to jiné vylepšení divů, co se týče činidel a úlomků, dobře, ty člověk najde / vyrobí v akademii kouzel, ve věži, ale proč královská rekonstrukce???
A co teda vůbec nechápu je ponížení kultury ... jako sorry, ale my jsme si svatostánek vylepšili od jedničky, poctivě tisíce vb a surovin, právě s cílem získání kultury pro město ... a teď jsme krutě v minusu?!?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru