• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Obchodník od verze hry 1.17.XX

DeletedUser2097

Guest
Nevyužíval jsem jej zrovna často ale byl sem rád, za to co uměl a mohl jsem se na něj spolehnout ale časy se mění a tohle "monstrum" nás čeká zanedlouho (pokud se rozhodou pustit to i u nás(což by mě nepřekvapilo, bohužel)).

Bude nám předhozena "náhodně vygenerovaná" nabídka surovin a jejich cena bude stoupat za každé koupení (kliknutí), s tím že se bude každý den obměňovat.

Na betě probíhá už nyní velký HATE a velké množství hráčů si to nepřeje a chce starého obchodníka zpět. Strašně často zde můžeme číst věty typu, "pište nám svoje názory a co se vám nelíbí", tak tady to je... tohle se nám NELÍBÍ , proč nás neposloucháte!.

link:
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/discussion-release-notes-version-1-17.6402/

Takhle to bude vypadat po "vylepšení" :
Screenshot_5.jpg
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím, mohla by mi prosím nějaká kompetentní osoba z týmu Elvenar vysvětlit co se vůbec děje ? Zprávy z bety od hráčů jsou alarmující .
A nepište mi prosím, že to co je na betě, nemusí být u nás. :) Co je pravdy na tom , že společnost Inno svými kroky usiluje o vyřazení hráčů ze hry jelikož chtějí hru Elvenar ukončit ? Kdy dojde k plnému dokončení předělaného bojového systému? Jakým směrem se bude nadále ubírat hra Elvenar ? Je pravda ,že hráč, který má již větší počet provincií bude pozastavena možnost získání dalších provincií jak bojem tak výkupem za suroviny za účelem rozšiřování měst ? Budou ještě další zásahy vývojářů do hry , které tak razantním způsobem ovlivní chod hry ? Existuje vůbec nějaké vyjádření od společnosti Inno směrem k nespokojeným hráčům ? Děkuji za odpovědi a Váš čas .
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Ne, společnost InnoGames opravdu neplánuje tuto hru ukončit. Ano, klidně za to dám ruku do ohně! :)

Bohužel v jednu chvíli se tu sešlo několik novinek, které byly komunitou přijaty ne úplně pozitivně. Což nás samozřejmě mrzí, protože každá aktualizace přináší spoustu nového obsahu. Naneštěstí stačí, aby se 1 ze 100 novinek nelíbila, a pak hráči automaticky negativně hodnotí celou aktualizaci...

Jinak když už se tu odkazuje na fórum Bety, bylo by fér říct, co tam padlo za argumenty, protože je tam vysvětleno, proč se obchodník mění/bude měnit. Proč tedy? U starého obchodníka velké množství hráčů obchodovalo pouze o něj, což znamená, že neumisťovali nabídky na trh, docházelo tedy ke stavu, který se tu na fóru mnohokrát řešil, tj. nedostatek nabídek na tržišti. Tato změna směřuje k tomu, aby hráči začali více využívat trh. Opravdu? Ano, jak je zmíněno na Betě, po této změně došlo ihned ke zvýšení nabídky na trhu. Proč k tomu dochází teď? Před pár dny došlo k prvnímu přesunu hráčů (a bude se pokračovat i nadále), takže každý má více sousedů, což s touto novinkou znamená ještě více nabídek na trhu. Je tato změna konečná? Jak je opět zmíněno na Betě, není, vše se teprve testuje a na základě výsledků bude obchodník upravován. Novinka byla vydána ve středu odpoledne, což znamená, že na analýzu všech dat měli tvůrci pouhé dva dny. Takže tady platí staré osvědčené: co je na Betě, nemusí být u nás. :)
 

DeletedUser76

Guest
Vážně Ti děkuji Forseti za Tvoji rychlou odpověď a čas :). Přiznávám, že poslední dobou rozhořčení hráčů a i mé nad novinky ohledně bojového systému ( u mne je to automat) plus teď na Betě ohledně tržiště působí negativně na celou hru i mne. Těch negativních připomínek je až moc.
Upřímně se těším až nastane klid a zavládne zde opět pozitivní energie :).
 

DeletedUser467

Guest
Docela mě překvapuje, že obchodníka vůbec někdo využívá a už vůbec nechápu proč u něj lidi upřednostňují nákup před trhem, když jsou jeho nabídky nevýhodné...
 

DeletedUser467

Guest
Tak to se u mě nestává, že bych měla moc kladívek :) Mince většinou utrácím za VB.
Kvetoucí obchodní cech má ještě dva jiné bonusy, které jsou podle mě užitečnější jak lepší nabídka obchodníka...
 

Eragon92

Znalec fóra
Tak ten portál je pak o 12% na 5 lvl a při tom kolik to bere místa se bez toho asi obejdu, navíc kdo ví jak to bude fungovat s duchy...
A pak nabídky od hráčů co nejsou v okolí neberu, na mém trhu mám zatím všeho dostatek, zatím se mi moc nestalo že bych měl problém vyobchodovat takže pro mě ten div v tuto chvíli už tak atraktivní není...
 

DeletedUser592

Guest
No já do stěhování lidí byla doslova zachraňována spolkem. U 10 sousedů těch nabídek nebylo mnoho, navíc nabídky sázelo jen 5 hráčů.
 

DeletedUser467

Guest
Takže zboží nakupujete hlavně na trhu (ať už od spolku nebo sousedů) a ne u obchodníka, jak tvrdí Inno. Důvod pro změnu obchodníka je tedy hloupý. Za navýšení nabídek na trhu jistě může přesun hráčů a ne nový obchodník. Nevěřím tomu, že tolik lidí chodí nakupovat zboží hlavně k obchodníkovi místo na trh. K obchodníkovi opravdu většina lidí chodí jen utratit přebytek mincí nebo kladiv. Pokud tuhle změnu zavedou, tak tu tato možnost již nebude. Obchodník vlastně bude docela k ničemu, to ho mohli rovnou zrušit. Já obchodníka nevyužívám, takže mi to je celkem jedno, ale věřím, že pokud změnu zavedou na všechny servery, zvedne se vlna nevole. Pokud vývojáři opravdu chtějí zvednout počet nabídek na trhu, ať se ještě jednou podívají na tento návrh, který jim byl již předán (a ať myslí i na připomínku psa63, že bude potřeba zvednout max. počet nabídek). Pak se jim tam jistě počet nabídek solidně zvedne, když každý nebude muset jak pako x krát naklikávat tu stejnou nabídku na trh.
 

Maxa

Znalec fóra
Ne, společnost InnoGames opravdu neplánuje tuto hru ukončit. Ano, klidně za to dám ruku do ohně! :)

Bohužel v jednu chvíli se tu sešlo několik novinek, které byly komunitou přijaty ne úplně pozitivně. Což nás samozřejmě mrzí, protože každá aktualizace přináší spoustu nového obsahu. Naneštěstí stačí, aby se 1 ze 100 novinek nelíbila, a pak hráči automaticky negativně hodnotí celou aktualizaci...

Jinak když už se tu odkazuje na fórum Bety, bylo by fér říct, co tam padlo za argumenty, protože je tam vysvětleno, proč se obchodník mění/bude měnit. Proč tedy? U starého obchodníka velké množství hráčů obchodovalo pouze o něj, což znamená, že neumisťovali nabídky na trh, docházelo tedy ke stavu, který se tu na fóru mnohokrát řešil, tj. nedostatek nabídek na tržišti. Tato změna směřuje k tomu, aby hráči začali více využívat trh. Opravdu? Ano, jak je zmíněno na Betě, po této změně došlo ihned ke zvýšení nabídky na trhu. Proč k tomu dochází teď? Před pár dny došlo k prvnímu přesunu hráčů (a bude se pokračovat i nadále), takže každý má více sousedů, což s touto novinkou znamená ještě více nabídek na trhu. Je tato změna konečná? Jak je opět zmíněno na Betě, není, vše se teprve testuje a na základě výsledků bude obchodník upravován. Novinka byla vydána ve středu odpoledne, což znamená, že na analýzu všech dat měli tvůrci pouhé dva dny. Takže tady platí staré osvědčené: co je na Betě, nemusí být u nás. :)

Toto tvrzení a duvod zmeny obchodníka bych chápal, pokud by od obchodníka zmizela možnost směny materialu za material a to ještě v připadě, že zajistite všem dostatek aktivních sousedů. Jinak to je uplně mimo a plana slova . Směna materialu za mince a kladivka mela zustat zachovana jak je. Je to totiž pro spoustu hráčů nekdy jedná možnost jak se rychle posunout dál ikdyž nevýhodně.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Jsem rád, že mohu vyvrátit to, co se píše výše, tj. že nenasloucháme vašim názorům. A jsem též rád, že mohu potvrdit to, co jsem tu na fóru psal již několikrát, tzn. co je na Betě, nemusí být u nás! ;)

Proč tato slova? Tvůrci hry se rozhodli, že příští aktualizace na české verzi nebude obsahovat přepracovaného obchodníka, přičemž jeho úpravy byly přesunuty až na začátek příštího roku, aby mohli zapracovat na všech připomínkách, které jste nám poskytli. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete se podívat zde (text je v angličtině).
 

DeletedUser1148

Guest
no doufám ,že obchodník zůstane alespoň pro obchod za zásoby tak ,jak je.I na začátku příštího roku . Když mám plný sklad mincí ,tak koupím alespoň za ně body ,ale když mám plný sklad zásob ,tak jiná možnost ,než nakoupit u obchodníka není. Přidávám se k názorům ,že pochybuji o tom ,že by spousta hráčů nakupovala u obchodníka ,místo obchodů na trhu.To je nesmysl.Obchodník je předražený a to všici víme.Obchodujeme u něj v nouzi ,ale neobejdeme se bez něj tak ,jak je.Myslím si ,že většina to řeší tak jako já.Přebytečné zásoby nebo mince utratí u obchodníka.Nevím proč ho měnit.Je dobře ,že k tomu zatím nedojde ,ale na začátku roku asi ano.Tak to jste mně stejně nepotěšili.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Jak se píše na stránce, na kterou jsem odkázal, tak i po přepracovaní obchodníka půjde každý typ zboží nakupovat za mince, zásoby a i za samotné zboží. Takže v tomto ohledu to zůstane naprosto stejné jako u současného obchodníka.
 

DeletedUser592

Guest
Jestli to chápu dobře, zboží a způsob platby zůstane stejný jako předtím, jenom by se změnila cena? Popřípadě, co by se změnilo pokud to takhle nebude, tedy po změně patrně počátkem nového roku, jestli tomu sdělení rozumím dobře.
 

DeletedUser353

Guest
Docela mě překvapuje, že obchodníka vůbec někdo využívá a už vůbec nechápu proč u něj lidi upřednostňují nákup před trhem, když jsou jeho nabídky nevýhodné...
Nevím proč se divíš. Když potřebuji suroviny, které nejsou na trhu, tak nakupuji u obchodníka a když potřebuji utratit mince tak jdu k obchodníkovi. Na to je obchodník potřeba. Ten stávající ale plně vyhovuje a tak nevím, proč jej kazit.
 

DeletedUser1964

Guest
No já nevím jak kdo, ale když potřebuji suroviny (prkna a mramor), které na trhu nejsou, tak co mám dělat jiného než je koupit u obchodníka. Je předražený, takže se snažím co nejvíc nakupovat na trhu a různě směňovat, ale když některé suroviny nejsou, tak prostě jiné řešení není.
 

DeletedUser592

Guest
Třeba dát svou nabídku, kousek výhodnější? Ono se najde vždy někdo, kdo ji vezme.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru