• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Obchodníci z Unuru

BiggJOEcz

Mistr slova
@GorGlin Zatím ještě ne. Bude to ale stejně hodně individuální a každý to bude mít jinak, neb se malé a velké lodě odvíjí od četnosti sběrů - jinačí poměr malé a velké.
Spočítám to, jakmile budu mít i ty malé ve městě.
 

voyager-1

Velmistr písma
tak to radši nepočítej, nebo s takovým minimem lodí se z toho zblázníš :) Sranda, ale ne daleko od pravdy :)
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@voyager-1 :)
Možná to spočítám jen tak pro svůj přehed, jak to mám nastavené, neb tady nejde jen tak spočítat univerzální čísla, záleží na mnoha faktorech.
No ale přijde mi, že tato 17.kapitola jede tak nějak sama, žádné větší sekance ve výzkumu při výsledku VB/osadnické suroviny (možná i díky snížení VB z turnajů) až do výzkumu malých lodí, kde se chvíli počká na ty kreveto-perlo-klíče.
Dál se uvidí.
Zatím ale dobrý :cool:
 

voyager-1

Velmistr písma
Tak mi vychází orientačně, že se třemi velkými a 10 malými pirátskými loděmi, vyrobím za den zhruba 4700 perel. Počítal jsem 15 hodinových výběrů plus nějakou noční produkci velkých lodí a mateřské lodě. Na výzkum OC 4 jich potřebuju 36k.
 

GorGlin

Veterán
@voyager-1 já do města poskládal jen 6 malých lodí
víc se mi jich ta prostě nevejde, nemůžu dál bourat abych udržel produkci té věci na U.
jsem zvědaví na ty úkoly na bourání
vychází mi to, že poměr surovin na výzkum je 1:2:4
takže jakékoly bourání je nesmysl, tak doufám, že jsem to jen špatně pochopil
 

voyager-1

Velmistr písma
Zajímavej bude výzkum konečných obytek. Hodně hráčů včetně mě je s lidma v mínusu a ten výzkum vyžaduje zvednutí hlavního sídla. Nebo dokoupit mega mincí za dia, kolik to může stát...
 

Lovec Krys

Legenda
@voyager-1 Nesmíte si v unurech odteleportovat příliš mnoho obytek. Já mám aktuálně populaci v plusu (97501), takže klidně v případě potřeby můžu odteleportovat dalších 6 obytek a ještě mi na vylepšení zbyde.
Další možností je, že část těch obytek před koncem kapitoly vrátíte zpátky (ať už dočasně nebo trvale = malé lodě odteleportovat jdou).
 

voyager-1

Velmistr písma
já jsem v mínusu 100k lidí, tam to TP nevytrhnou, jediná možnost je udělat místo a vrátit 7 obytek. Holt to bude stát další balík teleportů.
 

Deleted User - 513035

Guest
...osobne som velke lode vsetky zbural, 1 velka lod vyrobi cca tolko ako 1 mala a na cca dvojnasobnej ploche, takze kto sa vie cca kazde 3 hodky pripojit, tak ani strata 6h v noci mi nevadi (osobne spim :)) a prinesie mi to viac osadnickych surovin ako keby som tam nechal velke lode...
...male lode som pristavoval postupne a postupne som teleportoval budovy do skladu, takze zo 16K unuria kazde 3h, som klesol na 9K, no stale je to produkcia, ktora bohate staci na zisk potrebneho mnozstva v danom case, kedze vyroba peral a spol. je bez casovacov alebo DIA poriadne zdlhava a tie mnozstva su naozaj obrovske (ani casovace a ani DIA pouzivat nechcem a nebudem)...
...takze aby som nestal velmi dlho, tak som postupne vystaval az 16 lodiek na perly a na krevety a 14 na kluce a celkom pekne sa to zacalo hybat :)

17 kapitola - Lodky
 

voyager-1

Velmistr písma
nad tou variantou nakonec přeci jen zbourat velký lodě taky přemýšlím, jak píšeš, ta ztráta v noci vynahradí denní produkce. A člověk nemusí hlídat na kterou výrobu klikne, protože je to u každýho typu lodí jinak.
 

GorGlin

Veterán
Já podléhám lidské lenosti a nebudu dál řešit
Už takhle je to drsného klikání, nechci jich mít víc.
A taky na to nemám tu věc na U
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
@GorGlin Tak nakonec mě to nedalo a i přes tu variabilitu jsem se na ty výroby kouknul.
Propočítal jsem 3.varianty, jak pro lenochy s jen velkými loděmi, tak trochu rozšířenou variantu, co jsem tady psal dříve ,tak i větší variantu s více malými loděmi cca 5x5 parcel. Výsledek je zajímavej...

17.chapter Ships.JPG
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
koukám že jsi to vzal z gruntu
Ale vidím v tom odchylku od mých čísel
mě vychází poměr surovin 1 klíč, 2perly, 4krevety
A z toho i budov mám stejně jednu lod pojmenovanou, tři velké a 6 malých
Protože i součet spotřeby ve výzkumu jsou ve stejném poměru.
jdu se podívat jeslti jsem se někde neseknul
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
@GorGlin ono to není 1:2:4, jsou tam jednotkové odchylky, ale to je ve výsledku jen drobnost. Jde o ten princip.
Pro ty čísla jsou zohledněné všechny 3.druhy lodí produkující Kl+P+Kr. Jak je popsané v pdf
A jako součet v celém výzkumu to není. Ten celkový součet všech výrob je přesně až PO vyzkoumání portálu na 4.úroven jako prvního výzkumu hned po všech 3.malých lodí. Klíče budou potřeba průběžně vyrábět ve stejném tempu, navíc v 1.polovině výzkumu od portálu 4 převažují rapidně krevetky, perly se začnou stupnovat až v 2.polovině.
 
Naposledy upraveno:

voyager-1

Velmistr písma
já nakonec zvolil jinou variantu. Vyrábím hlavně perly a nevyrábím produkci který perly žerou. Dopoledne jich bude na OC 4 dost. A zároven i ostatního, i na zvednutí Díky kombinaci velkých a malých lodí ostatních surovin jsem mohl vyrábět omezeně i ostatní dva produkty bez použití perel. Takže už nejsem zastánce toho, mít jen malý lodě.
Vykoumali to tentokrát zajímavě.
 

GorGlin

Veterán
Tím si ale urychlujes zisk jedné suroviny na úkor jiné a některé budovy ti tím pádem budou stát, ne?
 
Nahoru