• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nové fanouškovské stránky ke hře - Elvenstats.com

DeletedUser341

Guest
Ahoj,

rád bych všechny upozornil na nově vznikající stránky ke hře - http://elvenstats.com/

Přikládám krátké 2 minutové video se základními informacemi (bohužel pouze v angličtině).

POZNÁMKA: Nejsem autorem těchto stránek, pouze pomáhám s překlady do češtiny - nicméně, kdybyste měli jakékoli dotazy, a oficiální kontaktní formulář na stránkách, pouze v angličtině, by pro vás byl problém, neváhejte se na mne obrátit :)
 

Prealiena

Velmistr písma
Vypadá to dobře, oceňuji integraci ElvenArchitekt, to je super funkce.
Jen by to chtělo trochu častěji aktualizovat, mé město už nevypadá tak, jak to zobrazuje.
Jinak díky za info. :)

UPDATE: Po manuální aktualizaci zobrazuje aktuální stav. :)
 
Naposledy upraveno:

Iefyr

Guest
Tak jelikoz nejde o nejaky statisticky data, ktery by bylo zapotrebi tahat z feedu do vlastni DB a az odtamtud je zobrazovat uzivateli, tak to asi bude primo cucat a zobrazovat od Inna... tim padem aktualizovanost verejnyho feedu zavisi na Innu. Muj nazor.
 

DeletedUser467

Guest
Super, jsem nečekala, že tam přidají i CZ světy :)

A tohle
upload_2018-3-31_8-33-13.png

je naprosto dokonalá věc :)
 

DeletedUser341

Guest
Jojo, když jsem to objevil, CZ světy jsem si vyžádal... A skončilo to u toho, že jsem překládal, abyste měli stránky i česky :)

Jinak nějaká data to do DB, podle toho co pozoruji, sbírá, ale četnost aktualizací není "nonstop"... Pokud vždy chcete ke svému městu nejaktuálnější informace (hlavně pro načtení do architekta), stačí kliknout na okamžitou aktualizaci a budete je mít :)
 

iDavis

Legenda
Stránka ma prekvapila, funguje výborne. Velitelia spoločenstiev budú mať jednoduchšie sledovanie progresu členov. :) Len ma trochu zaráža, že si tam môžme takto otvoriť ktorékoľvek spoločenstvo a informácií dostupných na tej stránke je omnoho viac ako to čo vidíme v hre..
 

DeletedUser341

Guest
Povíš mi, které informace jsou tam navíc oproti hře? :) Vše co tam je se dá ve hře, podle mne, zjistit...
 

DeletedUser4336

Guest
ramaloke >> Tak zjistit se dá všechno, ale nevím zda se tam třeba přímo někde ukazuje bez počítání např. kolik kdo čeho vyprodukuje za den, apod. Je tam spousta přímých informací pro srovnání bez nutnosti obcházet města. Otázka je jak to vše funguje a s čím vším se počítá nebo nepočítá, procenta bonusů se mi nějak nezobrazovaly správně.
 

DeletedUser4336

Guest
Architekta jsem znal, ale nevěděl, že jde načíst aktuální stav, takže tohle třeba je pecka.
 

iDavis

Legenda
Tak zistiť, napríklad kultúra alebo obyvateľstvo ktoré má hráč k dispozícií sa dá, to je pravda, no otázka je komu by sa to chcelo počítať.. Stránka nám tieto informácie ponúka rovno prestreté, čo nekritizujem, len sa to možno stane akousi stratégiou napríklad pre budúce dobrodružstvá. A to teda najmä pokiaľ ide o tabuľky s denným ziskom surovín.
 

DeletedUser341

Guest
Ano, všechno co tam je se dá spočítat, ale věřím, že to nikdo nedělal :)
Třeba bonus (z relikvií) je odhadovaný dle kapitoly - přesný vzorec neznám; denní produkce surovin je opět odhad - počítá se (pokud si to někdo nezmění), že hráč vybere 2x9h a 1x3h výrobu za den, toto se aplikuje na počet výroben které má, na odhadnutý bonus, a hned je "naprosto smyšlené" číslo na světě :)

Napojení do architekta nevím jak je dělané, ale vím, že autor elvenstats s autorem architekta nějak spolupracují takže, možná že to doteď ani nešlo, a udělali to vzájemnou spoluprací při tvorbě elvenstats (a ano, tohle je velká pecka pro všechny :) )...

A co se strategií týče, věřím, že to může lecos změnit, ale taky na ledasco poukázat. V diskuzi bety třeba řeší, že spolky plné účtů nízkých kapitol, dosahující v turnaji pravidelně 10. truhly, jsou s velkou pravděpodobností spolky "push" účtů - mně by to nenapadlo, ale když se do těch tabulek výsledků cz2 podívám, jeden takový cech tam bije do očí, a pravdou je, že jeho nejsilnější hráč má Divy solidně dotované právě nejslabšími účty stejného cechu. Obviňovat ho nechci, ale nevypadá to úplně jako náhoda ;-) Takže možná ty stránky pomohou i s jinými věcmi, než od nich úplně čekáme...
 

DeletedUser4336

Guest
Podle mě by to mělo jít naprosto přesně spočítat, pokud se dají někde vyčíst přesné údaje o počtu relikvií, pokud ne, tak nevím, pak je to tam nutné asi nadatlit. To zda někdo vybere to nebo tolik, to je těžké, asi se počítá max. možný průměrný výběr, asi každý nesedí celý den u kompu a nemlátí kladívka po pěti minutách, resp. ono to tam možná jde navolit o jaké výbery se jedná. Tam šlo o to, že normálně bych to asi nikdy u nikoho nepočítal, moc složité, hraju hru pro zábavu.

Napojení architekta je asi největší plus celého projektu, nikdy mě nebavilo stavět to celé od začátku, takže když jsem potřeboval jen část města, radši jsem si to milionkrát představoval v luftě, než to stavět.

Tohle je asi fakt (určitě je halda i jiných metod, jak se zvýhodnit), to tu bude dokud s tím autoři nebudou zamýšlet nějak bojovat, což se sice vymítit stejně nikdy nedá, ale hlavně začne vždy nějakým způsobem omezovat hráčovu svobodu, což by asi brzo znamenalo pád do kytek.
 

DeletedUser341

Guest
Elvenstats nemá žádné informace, které nemůžou "volně" zjistit hráči. Takže... Můžeš někde zjistit, kolik kdo nasbíral relikvií, a naopak následně utratil za kouzla? :)

No, já mám dlouhodobě aktuální stav uložený, a v podstatě před každou větší změnou dělám nejdřív plán. Pro mne je tedy víc přínos tohoto že mohu pomoci ostatním členům cechu (abych překresloval jejich města, na to čas určitě nemám :) ).

No FoE se podpůrné účty trestají co ho hraji (4 roky) a že by hráči kvůli tomu ubyli jsem si nevšiml. Já osobně bych spíš uvažoval o skončení se hrou, kdyby tam těch podvodníků bylo tolik, že už by to nebylo únosné. Na betě se hodně píše, že podpůrné jsou obrovský problém na holandských serverech, ale u nás to myslím ještě tak zlé nebude (i když poslední dobrodružství taky těch podpůrných pár ukázalo, a dost ovlivnily celé výsledky dobrodružství - na cz2 třeba druhé a třetí místo žebříčku...)
 

DeletedUser4336

Guest
No já nevím jakým způsobem vyčítají informace ze hry do databáze, když k tomu má přístup klient, proč by nemohla nějaká cizí aplikace, to je spíš otázka co a jak je moc chráněné za přihlašovací údaje a co ne.

Tak copak to jo, klidně trestat (sic někdy to není jednoduché dokázat, akorát lidi na sebe budou hromadně práskat, a mnohdy se ani o podvody nejedná), ale ne nějaké omezování počtu účtů na jednu IP adresu nebo digitální otisk zařízení, trestání podezřelých aktivit, které nejsou podvodné, apod., tak jsem to myslel. Jakmile se nějaké takové omezování někde objeví, ihned končím se hrou, a přitom tady na Elvenaru mám např. pouze jediný účet, žádné "nefér" praktiky nepoužívám. To máš jak s filtrem nevhodných slov, mnohdy má slovo víc významů, a už ho to hvězdičkuje, apod.
 

DeletedUser341

Guest
Já to přesně taky nevim, ale nějaký představy mám... Ale autor všude psal (diskuze na betě, a snad i FAQ přímo na stránkách), že se jedná pouze o data přístupná ze hry, do databáze hry vůbec nevstupuje...

Jasně no... Ale tak ono to je v pravidlech jasně dané, takže pokud budou omezení podle těch pravidel, tak je to podle mne v pohodě :)
 

DeletedUser341

Guest
Vidíš, to je hodně zajímavá úvaha... Když si nechám vygenerovat město v architektu, taky jsou tam ty eventovky ve správné kapitole... Zkusím zjistit, odkud se to bere - protože to by i pro hru byla zajímavá informace :)
 

DeletedUser4336

Guest
Termín data přístupná ze hry jsou podle mě všechna data, se kterými hra volně pracuje a nejsou zakázaná. Což můžou být všechna data, kromě zpráv, apod. Údaje o kultuře jsem nikdy moc nepochopil, proč nám hra skrývá.
 

DeletedUser341

Guest
Tohle je přesně napsané na stránkách... Na ty eventovky jsem poslal dotaz, až budu vědět, dodám :)

How do you get the information / What information do you have?
We retrieve information using the same api the game uses. We access the api using a player created on each server/world. This player is aptly named 'elvenstats'. Therefore, we only know things that any other non-fellowship member could know about you. We look at the ranking lists and visit your city. From the ranking list, we can learn your score and we snapshot it every week so we can generate weekly reports. We do the same for the tournament list, and fellowship ranking lists. From the fellowship member lists, we can learn your role within the fellowship (Fellow, Ambassador, Mage, Archmage). From visiting your city, we can determine what buildings you have which allows us to calculate how much you produce. We also know the grid location of each building. Combining the building data and grid data we are able to pass this information on to ElvenArchitect so it can be imported in one click. We can also determine where you are on the world map and by doing some clever math, we can determine your boosts. We also know what chapter your in, However, we do not know your progress within the chapter.

Just in case there is any question, we want to be very clear about the information WE DO NOT HAVE:
  • We DO NOT know your name, your email address, address, or any personally identifiable information.
  • We DO NOT know when you login, where you login from, or how often you login, etc.
  • We DO NOT know how money you've spent nor do we have your credit card information.
  • We DO NOT know how many goods you have in your inventory. Nor do we know your troop levels, number of spells, etc.
  • We DO NOT know who visits you and provides neighborly help.
 
Nahoru