• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nejneužitečnější prastarý div - anketa

Jaký je nejneužitečnější prastarý div?


  • Celkový počet hlasujících
    27

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj všem.
Jelikož jsem ve hře teprve v orcích chtěl jsem se na Vás (zejména na ty zkušenější hráče) obrátit s dotazem, který prastarý div považujete za ten nejméně užitečný. I přes výše uvedené si myslím, že jde o "Enarovo velvyslanectví". Sice mu na záda dýchá knihovna, ale tu jsem postavil, neboť jsem zamýšlel postavit veškeré prastaré divy. Ale u velvyslanectví už se mi to zdá až moc :-/.
Děkuji za Vaše názory
Ryny
 
Naposledy upraveno:
plýtvání místem... jsem aktuálně v elvenrach a vynechal jsem: knihovnu, hlubinu, zvonici, trůny, čmeláka, enara, oblačnou, bludiště, soumračné, pyramidu, prameny, maják a dál asi vynechám vír. U ambasád uvidím, to je ještě daleko. V další kapitole asi nepostavím ani jeden z chystaných divů.

Po změně výroby vojáků jsem nucený brzo dostavět prameny a oblačnou...
 

DeletedUser5748

Guest
Stavím všechno. S tou užitečnosti není to tak jednoduché. A zrovna Enarovo velvyslanectví jsem docela využil jak v přisunu many tak i úlomku. Nadávají na to většinou ty co mají málo divů ale pokud máš jich vice a ještě ve fázi run hodí se to. Stejně tak z knihovnou. Jde spíše o pořadí v jakém stavět a o volbu co vylepšovat.
Jediný div kterému zatím nerozumím je Maják dobrého sousedství. Postavil jsem ho ale efekt od jeho přítomností nevidím.
Pokud navštívíš města topových hráčů uvidíš že je to napůl. Někdo staví všechno nebo skoro všechno někdo nestaví skoro nic ale o to víc mají manufaktur, zbrojnic a dílen.
 

Lovec Krys

Legenda
@MegiBun Postav si místo Enara kulturky na manu - na stejném místě ti dají více many (čím delší budeš mít průzkum, tím ten rozdíl bude větší).
A úlomek? 1 za týden? Ohnivý Fénix mi dává 2 denně. A VBčka můžu naházet do o několik řádů užitečnějších divů.
A taktiku stavět všechno bych na tvém místě přehodnotil - a to jak u divů, tak i u 5 kapitol starých kulturek. Dříve nebo později ti prostě místo zcela dojde a budeš si muset vybrat, co si necháš.
 

DeletedUser5748

Guest
@MegiBun Postav si místo Enara kulturky na manu - na stejném místě ti dají více many (čím delší budeš mít průzkum, tím ten rozdíl bude větší).

Nepsal jsem že potřebuji manu, psal jsem že se mana z EV se hodila stejně jako úlomky, které nepotřebuji pořad. Mít denně 2 x úlomky, na co? V akademii se sice dají využit ale ne moc často.
Můj příspěvek je -
o pořadí v jakém stavět a o volbu co vylepšovat.
 

GorGlin

Veterán
Užitečnost divů je hrozně diskutabilní věc.
Pěkně je to vidět na knihovnách.
Když počítáš návratnost investice, tak je to zoufalství.
Ale já je postavil a vylevloval a díky nim moje město chrchla místo 24 VBcek 41 každý den.
A jsem s tím spokojený a kdyby vydali třetí, postavím ji také, protože ty body dostanu do rasy a to je pro mě důležité.
Hlubina mi dává cca 600k kladiv každý den.
Protože mám i věže, tak ji okouzlená dílna snadno překoná, ale hlubina to zvládá i bez kouzel a nepotřebuju na ni tisíce lidí.
A takhle bychom je mohli brát jeden po druhém.
 

DeletedUser5748

Guest
protože se jim tam tím pádem vlezou. Ne proto, že by těm, co mají všechny divy nechyběly... ;)
To si nemyslím a mám tomu i potvrzeni - třeba počet dílen a divů produkujících kladívka souvisí (nemluvím o kouzelných dílnách). Mám 5 dílen a stačí. Stejně tak počet zbrojnic a divy. Mám 2 zbrojnice a stačí.
Vidim spíše problém v tom že jste ty divy prostě nikdy nestavěli, případně nevylepšovali postavené takže jejích vliv posuzujete pouze na základě popisu nebo minimálních zkušenosti (třeba neberete v úvahu počet jiných divů) ale ne podle užitku. Tím myslím načasovaní (odměna ke splnění úkolu a pod).
Samozřejmě užitečnost EV je dlouhodobě nízká ale nikoliv nulová.
 

GorGlin

Veterán
Mám všechny divy a jak zvládáš fungovat se dvěma zbrojnicemi nechápu.
Mám jich pět a orky na skladu mám jen kvůli blížící se rase, jinak bych je utratil.
 

Showstall

Pokročilý žák
Enara jsem si postavil, mana se hodila, hlavně v Elementálech, tam jsem pořád řešil nedostatek a protože jsem divy spíše na boj, tak jsem si manu dělal díky provinciím a to mi Enar dovolil.
Knihovna je na tom podobně, protože trpím nedostatkem kladívek, tak se hodí každé navíc.

Z jiných jsem nestavěl bludiště temnoty, protože jsem postavil opatství .
Kovárnu taky nemám, mám pět množíren, ty mi dostatečně garantují cca 450 000 orků.

Je na každém, co di postaví, takže bych neodepisoval žádný.
 

DeletedUser5748

Guest
Orky zatím tolik nepotřebuji. Taky mám Kovárnu hrdinů. Možná s časem to bude problém.
 

Lovec Krys

Legenda
@indian068 Jo, máš pravdu, tak 2 za 48h, tzn. 1 denně (pořád 7x více než Enar na mnohem menším místě).

@MegiBun Pokud myslíš, že ti je Enar prospěšný, klidně si jej nech. Pouze jsem uváděl alternativy, se kterými dle mě využiješ místo zabrané Enarem lépe (resp. příklady, proč je Enar tak špatný ve srovnání skoro se vším).
 
To si nemyslím a mám tomu i potvrzeni - třeba počet dílen a divů produkujících kladívka souvisí (nemluvím o kouzelných dílnách). Mám 5 dílen a stačí. Stejně tak počet zbrojnic a divy. Mám 2 zbrojnice a stačí.
kladiva se dají kouzlit, to není důkaz. A pokdu nehraješ turnaje, pak pochopitelně ti nechybí orkové ani suroviny atd., bla bla. Já ale potřebuju bonus pro armádu, takže místo levelování kladívkáren a divů, co mi dají pár VB týdně si radši vybojuju stovky Vb týdně a kladívko si vykouzlím. Akademie mi těch kouzel na výrobu nabízí dost...
ale jak říkáš, je na každém, co postaví.
jen jsem reagoval na název vlákna
 

GorGlin

Veterán
A podpora bojů se dá zase řešit fénixem a dalšími podpůrnými budovymi, atd.
Každý má svůj styl hry a každý si to do svého města musí nějak napasovat.
Neužitečný div je takový co necháš nízko.
Já to počítám, že aby byl div co k čemu, musí být aspon na lvl 16.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Jako zapřísáhlí stavěč divů jich mám hodně
i ten co mám jen do počtu
Ale s ohledem na to jak nevyvážená je produkce třeba u živoucího zboží je směna 1:1 u obchodníka skvělá věc.
 

hrac552

Znalec fóra
Těch znaků výhodnosti/nevýhodnosti divů je fakt hodně - dobře to popisuje GorGlin. Zmíním pár divů z prvních kaptol : Knihovna - v počátečních kapitolách zabere příliš místa - jinak potřeba vylevlovat na 6, ať dává aspoň 2VB, Zlatá propast - je jeden z výborných divů, Hubina - na začátku opět zabere příliš místa a má cenu až od Trpaslíků, kdy začnou být dílny velké, Svatostánek - kdyby nebyl na vylevlování až neskutečně náročný, tak by to byl kulturní superdiv, který na max. dává, myslím, 40% potřebné kultury + životy vojsku, Jehly jsou potřeba od začátku, snad vyjma těch, co víceméně nehrají turnaje, Křišťálový maják se hodí, když vás okolí nebo spoluhráči nemotivují a chybí větší část dne kultura, Ruiny - hlavně v lidských městech, kde chybí kultura, Trůny - slabý div - pokud si ovšem nezakládáš na pořadí v žebříčku, Horské sídlo - výborné ve vyšších kapitolách - dává mraky obyvatel, Věže prosperity - vynikající div - zlepšuje obrovsky sílu kouzel na zásoby + produkce zásob, Kvetoucí obchodní cech - velmi dobrý, ale není absolutně nezbytný. A teď bezkonkurenční divy (, které musíš mít :) ) jsou Dračí opatství (v extrému téměř nahradí výrobny many- ale musíš mít mraky různých kouzel třeba z turnajů), dál Svatyně houbiček chytrosti (prodlouží frontu ve všech výrobnách vojáků + dává slušné množství vojska). Důležité je, že ve většině případů je hlavní přínos divů, až jsou na 15. - 16. úrovni.
Nakonec divy, které nestavím, resp. jsem je zboural: Bludiště, Enar. Jsou to mé osobní poznatky, ale vždy záleží na způsobu hraní (obchod vs. boj) a co mám ostatního ve městě třeba z Událostí, takže někdo to může vidět jinak.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru