• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nedostatek surovin na Trhu jako výsledek škudlení ?

papap

Mistr slova
Tak i po konci turnaje se neobjevuje ocel na trhu,to mi potom řekněte,jak má člověk vylepšovat budovy anebo provádět výzkumy,když je potřeba oceli po x desítek tisících...Už mě tato situace docela začíná štvát.
 

DeletedUser1148

Guest
papap no škoda ,že nejsi v našem spolku nebo v mojí provincii....oceli máme hromady ;)
 

papap

Mistr slova
Tak to je jasné,tak bych to ani nechtěl,ale aspoň nějaké náznaky nebo sem tam,ale ono ani ťuk...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Holt musíš hodit sám a doufat. S tím bohužel nic nikdo nezmůže. Napadá mě ještě obepsat větší hráče kolem co vyrábí ocel, když bude nouze. Vím že pár hráčů u mě mi taky sem tam napíše, jestli něco nemám. A když můžu, tak proč nepomoct... Třeba pomohou i oni, když se jim to bude hodit (budou chtít surovinu kterou nabízíš).
 

DeletedUser1148

Guest
papap aaha....tak to nevím jak už pomoci.Jinak to nejde ,než to pořád zkoušet
 

DeletedUser1198

Guest
@papap někdy prostě jen není poptávka, někdy nejsou hráči, někdy dal na stejné zboží někdo lepší nabídku, souhlasím, někdy je to těžké, ale nakonec se to povede.. já vím, moc povzbudivé to není, ale když mi chybí jedno zboží, snažím se třeba nadělat svoje do zásoby nebo když nemohu stavět manufaktury, protože nemám zboží, dělám do zásoby kulturu nebo lidi, tím se ten skluz trošku vyrovná.
 

Petula1

Guest
Yutani zdravím já si hodně všimla jak 90% lidí má tendenci zboží dávat za mnohem víc než má tož nemají ani jednu hvezdu nebo jen jednu. kurna nechápu kde se v lidech pořád bere tolik chamtivosti takové to hamty hamty at mám víc než tamty,ale toto není jen zde je to i v běžném životě kolem nás. opravdu je to tu na této planetě děs a utrpení tu muset žít.
 

DeletedUser1148

Guest
no ti co se snaží nahrabat ,tam naštěstí ty nabídky většinou mají hodně dlouho.To bych musela být hoooodně zoufalá ,abych vzala takovou nabídku.Většinou si počkám a nebo sama předložím dobrou nabídku.Většinou dávám 1:1
 

DeletedUser467

Guest
Hrajeme vůbec stejnou hru? :D Ani na jednom světě jsem se nesetkala s tím, že by na tržišti bylo nějak výrazně nevýhodných nabídek (když nepočítám nabídky s poplatkem za neobjevené hráče). Jinak na trh 200 mramoru za 1200 oceli nedostaneš, u těchto surovin je max. poměr 1:4. Takže kdyby to tam někdo dal, tak jedině 200 mramoru za 800 oceli. Tady je jasně vidět, že tam je ten poplatek 50%, protože ty toho hráče ještě nemáš objeveného. Ten je i u nabídek 1:1 a je stanoven globálně systémem, nejde o to, že by si to tam hráči nastavovali sami, aby vás mohli odírat. Ty suroviny, co zaplatíš navíc, on ani nedostane, prostě se to ztratí. Není tedy na místě takovým lidem nadávat za to, že si na vás chtějí nahrabat.

Jinak běžně se ve spolcích i surovinově vypomáhá. Když má slabší hráč něčeho nedostatek, pomůžu mu tím, že mu vezmu nevýhodnou nabídku a on tak dostane víc. Třeba tam nabídka 200 mramoru za 800 oceli byla právě kvůli tomuto, byla určena výhradně hráči ze společenství a ne sousedům...
 

DeletedUser1148

Guest
Thespia v tom ti budu oponovat....v mé provincii je například 100 mramoru za 100 hedvábí...resp. 150 hedvábí s tím že 50 je poplatek...toto je tam již velice dlouho a hodněkrát.Pak 1000 oceli za 4000 mramoru si myslím ,že i když je v tom započítán poplatek je velice hodně a tuto nabídku jsem také viděla hodněkrát.Hrajeme stejnou hru ,ale v jiných provinciích....nebo 100 drahokamů za 300 prachu...atd. atd. mohla bych ti tu toho psát hodně.Toto je to co jsem si všimla nyní.A takovéto nabídky tam jsou dlouho a vícekrát. ,takže to není proto aby si někdo ze spolku vypomohl ,ale prostě na tom někdo chce vydělat.Takévé zkušenosti mám zase já.
 

GorGlin

Veterán
Trh je vůbec zvláštní místo.
Nemám čas na nějaké dlouhodobé experimenty, ale když vidím co se kolem děje, mám pocit, že kdybych všechny volné lidi a kulturu dal na výrobu základní suroviny, nemám problém.
Vystačil bych si
mám tu neustále nabídky ve společenství i od sousedů dáme cokoli za základní surovinu a se třemi hvězdami
Ten dohled nad cenami mě ale překvapil, základní a vzácná 1:4. Když vezmu o kolik musím mít víc manufaktur na základní surovinu než vzácnou.
Když cena zohlednuje jen nákady na výrobu , neměly by být manufaktury cca rovnocenné?

O neobchodovatelnosti trpasličím zbožím mluvit raději nebudu.
 
Nahoru