• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktivní hráči ve společenství

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Ono záleží, jakou aktivitu myslíš. Já bych aktivitu rozdělil na objektivní (anebo základní) a subjektivní (anebo pokročilou)
Objektivní (základní) je, zda hráč hru hraje.
Subjektivní (pokročilá) je, zda hráč hru hraje aktivně (tady se názory samozřejmě liší podle toho, co kdo považuje za důležitou součást hry (eventy / turnaje / dobrodružství / motivace / obchod / ...)).
Ve zbytku příspěvku budu mluvit pouze o objektivní (základní), tedy jen o tom, zda hráč hraje či ne.

Pokud statistikami nemyslíš něco jiného než Elvenstats, tak vykřičník u ElvenStats se určuje jen podle data poslední změny score. Zavádějící tak může být jen pro malou skupinu výjimek.
Pokud se hráči dlouhodobě nehýbe score, tak z 99% je opravdu neaktivní.
Kromě těch několika zmíněných výjimek má každý hráč ve vyšší kapitole (zhruba od trpajzlíků nahoru) postaven alespoň jeden - dva divy, do kterých může získané VB dávat a získávat tak sice malý ale přece jen nenulový počet bodů, takže ElvenStats ho za neaktivního neoznačí.
Malý hráč nemusí mít ještě žádný div (ještě se mu nevyplatí), ale zase postupuje poměrně rychle, takže kromě případů hodně špatně postavených vesniček není důvod, proč by mu score mělo dlouhodobě stát (řádově v měsících - může se stát, že hráč blbě postaví vesnici a pak se zasekne ve výzkumu nebo na provinciích (nedostatek surovin/armády apod.) na pár dnů nejvýše týdnů.

Co se týče motivací, tady se asi neshodneme. Podle mne motivace určitě nejsou základní výhodou společenství. A ve vyšších kapitolách ani nejsou tak důležité. Většina pokročilých měst se bez nich obejde.

Hlavní sídlo:
Nejdelší doba vylepšování hlavního sídla je 72 hodin (Amuni). Pokud má budova stejnou úroveň delší dobu, znamená to, že daný hráč se nelognul do hry. Hráč, který se neloguje do hry je neaktivní (dočasně nebo trvale). Není potřeba čekat půl roku s identifikací neaktivního hráče s rozestavěnou hlavní budovou. To se dá poznat během pár dní.

Systém mazání měst: Takto je to nastavené už dlouho. My to víme, vývojáři to ví. Hráči na nevýhody upozorňují již dlouho. Třeba s tím někdy zase něco vývojáři udělají (doufejme, že pozitivního).

ps: Motivacím by rozhodně prospěla implementace motivací z mobilní aplikace do pc verze. I já bych zase začal motivovat častěji. Mě prostě nebaví pouštět simulátor (a několikrát mu odkliknout, že fakt nechci upřesnit polohu, pak ještě Elvenar spustit znovu, jelikož přitom odklikávání spadne) a přes pc verzi fakt motivovat nebudu a můj mobil má ještě tlačítka a smartphone si jen kvůli Elvenaru fakt kupovat nebudu.
 

DeletedUser5831

Guest
@Turunen jestli těmi statistikami myslíš elvenstats.com tak ty nemají nic společného s vývojáři, tudíž mohou sledovat jen to co můžeš ty sám vidět a zpočítat s pomocí wiki, to že tam není jak dlouho se hráč nepřihlásil do hry je zcela logické neboť ty stránky k této informaci nemají přístup ;)

Podle mě tvůrci nikdy k mazání dlouhodobě neaktivních hráčů nepřistoupí. A proč? On by nebyl problém je mazat, ale muselo by to být zavedené už od samotného spuštění hry. Protože zavést to až teď, tak že všech serverů naráz zmizí plus mínus polovina hráčů a to by byla velice špatná reklama. Ale to by mohlo vyřešit jejich pouhé odsunutí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
@SummerPicka Ano myslím právě tyhle statistiky nebo snad existují nějaké jiné? A vím že to nejsou vývojáři od innogames. A teda pokud to je jak píšeš že se k těm informacím dostane každý tak jak je možné zjistit poslední posun score? Jak je možné zjistit a sledovat produkci hráče kolik čeho má? Ať pátrám jak pátrám tak obyčejný hráč takové pravomoce jaksi nemá.

Ono skutečná a pravdivá informace o neaktivitě by měla být podle přihlášení ale samotný údaj třeba jak dlouho by neměl být uveden. Já osobně taky dokážu měsíc a půl i déle stát na stejném score. A říkám no a co? V čem to tak moc vadí? No vadí to těm co na hru mají více času a nedokážou pochopit že jejich tempo nemusí spadat do kategorie normální hraní. Jakýkoliv údaj ze statistik je zcela zbytečný pro určení opravdové neaktivity. Elvenstats.com určuje aktivitu a obsah na míru závodním společenstvím. Proto říkám že obsah je zcela zavádějící. Určovat neaktivitu hráče dle score nebo aktivity v turnajích a dobrodružstvích u hráče který pracuje a za celý měsíc na hru má čas akorát tak možná o víkendech?

Fakt je na pováženou a děsí mě kam se dostává smysl a účel společenství. Někdo se zde chválí že za určitou dobu jde uhrát kapitolu nebo více kapitol ... no a co? Jeho rozhodnutí a jeho hra která nikoho dalšího nemusí zajímat a navíc není nutné z toho udělat standartní normu. Už jak je nastavená lhůta že měsíc na první kapitolu ... fajn a co u pracujícího hráče?

Zároveň ale si myslím že sledováním přihlášení a pokud se někdo nepřihlásí do půl roku tak se nebojím říct ano to je neaktivní a zbytečný hráč. Když budu přísnější tak stačí cca 4 měsíce. Ale zdůrazňuji reálné sledování opravdové aktivity dle přihlášení ne podle zavádějícího postupu ve score atd blbin.
 

DeletedUser3281

Guest
Od nástupu HTML5 je zdrojový kód a tím data hry dostupná naprosto luxusně, každý hráč si může o sobě zjistit i věci, které nevidí, od plánků pokud nemá vylepšení po tom kolik mu zbylo věcí po DS, či rasách. No a pak taky spoustu věcí, které normálně nejsou vidět o hráči v jeho městě. Je to jen o tom, jak daleko sahají tvé vědomosti aby jsi se vyznal v těch datech, co prohlížeč přijímá.

A body prostě rostou každému kdo hraje, vyjímku budou tvořit leda lidi, co kašlou na turnaje, jsou na konci rasy a mají divy na vysoké úrovni, že jím trvá ho vylepšit o trochu než se objeví ten vykřičník. Jinak změna score je prostě a jednoduše trvalá. Informaci o tom kdy se kdo přihlásil prostě nemáš jak zjistit a protože Inno nemá zájem udělat pro nás příjemnější prostředí ale jeho zájem je pouze tvářit se, že to hraje polovina planety, tak prostě musíme brát to co je a řídit se dle toho, kdo motivuje nebo mu roste score.

Jestli chceš mít ve spolku mrtvole, měj. Jestli chceš mít ve spolku lidi co kašlou na turnaje, měj. hrát si to můžeš jak chceš ale stejné práva by měli mít všichni, třeba i my kteří máme zájem mít spolek aktivní, turnaje se nám vyplatí prostě a DS je v aktivním spolku hračka. Jsou věci které sám prostě nezvládneš a proto je tu spolek.
 

flego

Mistr slova
Souhlasím.Chci jen dodat,ať se bere ohled i na hráče,kteří "chtějí hrát".Tzn.,že pokud jsem někoho přijímal do společenství,tak ne kvůli tomu,že je ten dotyčný hráč,chudák sám,ale že jak naše společenství,tak i on si navzájem můžeme pomoct(ve všech činnostech hry).Nikoho jsem zatím cíleně nevyhledával a neposílal žádosti.Ale když zjišťuji,že jednotliví členové se absolutně nezapojují do dění společenství a nemají žádný zájem,tak to musím řešit,no a můžu použít jen mně dostupné informace o dění ve společenství :).Jinak smysl společenství vidím jedině a právě ve vzájemné spolupráci :)
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff Souhlasím s tím že body při aktivním hraní rostou. Ovšem vytvářet časovou normu dle hráčů kteří na hru mají více času je zcela zavádějící. Každý má na hru více či méně času, a představte si že jsou i hráči kteří to mají fakt jako volnočasovou hru třeba jen na víkendy a nebo když je jen špatné počasí. A teď se bude časově normovat za jak dlouho musí mít někdo kapitolu a do toho že pokud nehraje turnaje a DS tak už dle některých je jak říkají neaktivní mrtvola.

Jak sleduji jisté prvky které se postupně vylepšují a vkládají do hry které jsou jakoby na míru vytvořené pro společenství a víc i pro jak říkám pro závodní společenství, tak pak ti volnočasový hráči fakt nemají šanci se udržet ve společenstvích. Ono se to tváří že nikoho do ničeho nenutí, ovšem všechny novinky či úpravy různých akcí hodně zvýhodňují společenství. Ostatně proč mají něteří strach ze zavedení turnajů pro všechny hráče i mimo společenství? Někdo zde napsal že turnaje jsou důležitá součást k získání potřebných odměn ve vyšších kapitolách. Takže opravdu lze věřit že hra nikoho záměrně neznevýhodňuje a netlačí vytvořit si společenství jen sám pro sebe?

Ohledně té aktivity. Základní aktivita je přihlášení, nárůst a výroba surovin a zboží, pokrok ve výzkumu, a postupný ale časově nenormovaný nárůst bodů z provincií.

Takže suma sumárum ti aktivnější hráči ať si hrají jak chtějí ale ať tím nestanovují nějaké limity či normy pro ostatní !!!
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Tak teď nevím. Je to jen můj pocit nebo opravdu považuješ za normu víkendové hráče?
Podle mne se průměrný hráč hlásí do hry tak 1 až 2x denně. Hra je na to stavěná (viz. délka výrob v manufakturách a dílnách). Aktivnější se pak hlásí do hry vícekrát za den (nebo jsou přítomni delší dobu v kuse).
Samozřejmě nikdo nikomu nenakazuje jak má být aktivní. To je každého věc. Ale pak ať víkendový hráč nečeká, že bude mít otevřené dveře v průměrně aktivním společenství, kde považují za normální se do hry lognout alespoň jednou denně (o vysoce aktivních společenstvích, kteří mají ambice třeba na tu 10. truhlu v turnaji nebo soupeří o odměny v dobrodružství ani nemluvě - ti budou vybírat jen z nadprůměrně aktivních hráčů).
Nikdo nikdy nebude dělat statistiky na míru víkendovým hráčům. Ty budou vždy dělané na míru průměru a budou poskytovat informace užitečné hlavně pro nadprůměr - i bez těchto statistik by situace nebyla jiná, o hráče logujícícho se do hry 2x týdně nemůže mít aktivní společenství zájem - není pro něj žádným přínosem, jen brzdou. Víkendovým hráčům můžou být statistiky ukradené, jestliže nemají čas se lognout do hry aspoň jednou denně, těžko budou mít čas brouzdat po nějakých statistikách.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Já osobně respektuji obě strany hráčů. Já osobně jsem průměr ale občas podprůměr. Jen mi už dost začíná vadit zlepšováky a stavění hry spíše pro hráče ve společenství, kdy se vícero vylepšení dotýká právě jen těchto hráčů. Co kdybych se zeptal kdy naposled se něco vylepšovalo a udělalo pro hráče bez společenství? Nic ani o turnajích se neuvažuje. Take hra se staví k postupnému donucení hráčů přidávat se nebo si založit společenství i když se říká že hra nikoho k ničemu nenutí.

Na první kapitolu máš měsíc pokud si nekoupíš diamanty. V tomto se asi moc nemyslelo na víkendové hráče.

Pokud by to bylo nastavené že hráč bez společenství by měl některé výhodnější podmínky aby byla jistá rovnováha nekritizoval bych to.
 

DeletedUser3281

Guest
Pochop už, že turnaje jsou zde pro spolky. Není to funkce pro hráče samotného, to je fakt marný s tebou. Pro hráče je zde event, který zase není pro spolky...
 

DeletedUser5831

Guest
@Turunen Tobě snad někdo přikazuje stihnout kapitolu ve výzkumu za nějakou určitou dobu? To že se hráči nějakou dobu nepohlo skóre nemůžeš brát jako důkaz o jeho neaktivitě, ale jen jako indícii,sám musíš uznat, že i hráči který to má jen jako oddechovku se skóre za 3-5 měsíců pohne byť jen o pár bodíků. Však jak se to říká, kdo chce najde způsob kdo nechce hledá výmluvy. Pokud nechceš hrát turnaje tak je nehraj, připravuješ tím o velký zisk vb,relikvií,run,kouzel jen sebe, a můžeš je získat i jinak, ale pomaleji nebo dráž. Od čeho mají spolky asi pravidla? Aby jsi si mohl najít spolek který má o hře stejné představy a byl jsi tam spokojený. Pokud jsi víkendový hráč kterého nebaví turnaje/DS, tak se přece nebudeš cpát do spolku který vyžaduje pravidelné motivace a účasti v turnaji/DS do čehož tě bude taky nutit nebo tě vyhodí.K turnaji pro všechny- klidně aspoň by nebylo tolik sólo spolků, turnajoví hráči stejně nejspíš raději zůstanou ve spolku protože se tam můžou mezi sebou přetahovat byť jen z principu nebo o nějakou odměnu kterou mají ve spolku nastavenou.
 

Deleted User - 254234

Guest
Turunene, nevím, jestli pod tímto nickem i hraješ, ale pokud jsi Turunen - velitel společenství Azkaban ve Winyandoru, tak bych řekl, že s tou aktivitou nejdeš svým členům zrovna příkladem :) Pokud jsi někdo jiný, tak se ti samozřejmě omlouvám.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
@Saux sice netuším co se rozumí tím příkladem ale nevadí. Ano společenství si vedu svévolně a celkem nic moc neřeším a je mi to celkem jedno. Je tam jistá skupinka co se organizuje sama protože chce a fungují protože chtějí, né proto že by měli v rámci společenství. Kdykoliv mohou společenství opustit. Jejich dobrovolnou aktivita v turnajích a DS je jejich každého věc a dle toho jsem se nikdy nerozhodoval ve vyloučení. Ale když byl u nás velký třesk vyhazování tak jsem se podíval na statistiky a fakt bizardní údaje k zasmání. Už vím co poslat na Silvestra nebo na Apríla na NKÚ :D

@SummerPicka již se to řešilo v jednom vlákně že teoretický časový limit máš do třetí kapitoly pak už máš účet nastálo nebo pokud si hned na začátku koupíš diamanty tak máš stálost ihned. Ale dle mého to moc smyslu nedává na tomto základě mazat města. Nastavit limit podle přihlašování třeba po půl roce nekompromisně mazat by bylo lepší a fér. Čtyři měsíce lhůta pak email a půl roku bez přihlášení natvrdo mazat. Ale je fakt a já to i psal že pokud hráč opravdu hraje i sem tam, tak pár bodů musí nahrát.
 

DeletedUser5831

Guest
@Turunen Ten začátečni limit je nastaven tak, že se musíš do hry pouze přihlašovat, aby tvé město bylo smazáno v počátku, tak by jsi se nesměl 30 dní přihlásit! Neztěžuj si na to, buď rád :D, nebýt tohoto počátečního filtru tak těch mrtvol (několik měsíců bez přihlášení) bude mnohem víc.

Samozřejmě že by bylo lepší kdyby je mazli, ale jak jsem již psal, tak by to muselo být zavedené hned, teď už podle mě mazání neaktivních nikdy neprojde, leda jejich nějaké odsunutí. Vem si to takto, budeš mít firmu která se snaží vypadat jako top firma s obrovskými zisky a zničehonic propustí polovinu zaměstnanců, tak si lidi začnou říkat že to tak asi nebude. Ale když je uklidíš někam do sklepa, tak nikdo nic nepozná. Jak již psal explorerfff tak v zájmu inna je pouze tvářit se že to hraje polovina planety.
 

Deleted User - 254234

Guest
@Turunen Jít příkladem znamená být mezi prvními - řečeno slovy bojovníků, být v první linii. Nebývá zvykem, že velitel společenství se krčí někde na předposledním místě :)
 

DeletedUser3346

Guest
@Saux Pouze teoreticky ... ty být velitel a polovina hráčů by odešla a pak by se přidala skoro polovina jiných hráčů. Ovšem ti už jsou ve hře dále a mají skoro o čtvrtinu bodů více než stará parta. Odevzdáš někomu velitele za předpokladu že jsi umístěn v polovině žebříčku společenství? :D:D:D

Ale pokud jde čistě o můj názor a postoj k tomu tak je mi to úplně jedno. Já nemohu za to že sestavování hráčů dopadlo tak že jsou ve spolku silnější hráči ...

Takže pokud by jsi byl velitel tak vyhodíš hráče kterého bodově nemůžeš dohonit protože má třeba dvojnásobek bodů? :D

Ale pokud jde o aktivitu a účast turnajů a DS ano já to neřeším hodím jen 5 bodů a vím že i přes to že občas se svezu na úspěchu ostatních na odměně z truhel tak v podstatě se okrádám sám, protože když bych hrál turnaje usilovněji tak získám víc odměn.
Každopádně platí svoboda tá že komu se nelíbí tak může kdykoliv odejít a ať si klidně založí svoje a přetáhne si i lidi.

Prostě mě zajímá aby v mém společenství se nějak tak motivovalo 2-3krát za týden ... obchod a ostatní je čistě na každém hráči, kdo chce ať hraje turnaje a DS a kolik bodů chce.
 

flego

Mistr slova
Koukám,že se debata zvrhla a řeší se i další problémy ve společenství, vím, že všechno souvisí se vším,ale to nebyl můj záměr... omlouvám se :)
 

Deleted User - 254234

Guest
@Turunen Nejsem velitel, jsem "jen" zástupce velitele, který na mě vtipně přehodil tyhle personální záležitosti :) Nevyhazuju podle počtu bodů, ale podle aktivity - když někdo nehraje 3 měsíce a nereaguje ani na dotazy, tak co s ním mám dělat? Pro mě je cennější hráč, který si udělá byť jen 30 bodů do turnaje každý týden, než hráč, který má třeba xxx tisíc bodů na kontě, ale v reálu půl roku nehraje...
 
Nahoru