• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktivní hráči ve společenství

flego

Mistr slova
Ahoj.Máme ve společenství dost neaktivních hráčů.Potřeboval bych zjistit,kteří členové se dlohodobě nepřihlásili k účtu(to je dva a víc měsíců)
Na ElvenStats jsem se dopátral jen SCORE HISTORY,ale nejsem si jistý,jestli jen na základě tohoto parametru chci někoho vyhodit.Může mi někdo poradit,jak na to ?
 

DeletedUser3281

Guest
napsat jím zprávu a nebo zavést pravidlo na turnaje, pochybuji, že ti řeknou kdy se kdo přihlásil. Score se ti jinak nebude hýbat asi jen u lidí, co jsou na konci rasy a nejedou turnaje, tzn jím pomalu rostou divy. Ovšem za měsíc se pohne score skoro každému...
 

DeletedUser5230

Guest
u těch neaktivních hráčů bývá trojúhelník s vykřičníkem a když na to najedeš tak ti to ukáže od jaké doby se jim vůbec nezměnilo skore.To jsou 99% neaktivní.
 

flego

Mistr slova
No,když se tak nad tím zamyslím,tak než někde dohledávat kdo a kdy,tak je to asi jednodušší s tou zprávou,počkám týden na odpověď a je to -díky :)
 

DeletedUser3281

Guest
Lidi na mobilu zprávu neuvidí, ale lidi na mobilu zase většinou aspoň občas motivují takže tyhle dvě metody celkem spolehlivě a ono když nikdo neodpovídá tak vyšoupnutím se probere a třeba napíše co se děje :D
 

flego

Mistr slova
u těch neaktivních hráčů bývá trojúhelník s vykřičníkem a když na to najedeš tak ti to ukáže od jaké doby se jim vůbec nezměnilo skore.To jsou 99% neaktivní.
ten vykřičník jo,to vím,ale ten se mi tam objevil i u člena,o kterém vím,že hraje,akorát posledních snad 10 dnů ne...
 

Saux

Znalec fóra
Když někdo nehraje 10 dnů, tak ho neberu jako "neaktivního hráče", protože stát se může cokoliv. Např. u nás nedávno jedna naše členka porodila mimčo, takže chápu, že teď má asi jiný starosti, než nějakej Elvenar :) Ale jak je někdo neaktivní třeba 3 měsíce a neodpoví na zprávu, tak se s ním nemažu...
 

DeletedUser6351

Guest
ten vykricník se bohužel ukazuje i u hráče ktery hraje každý den....pokud jsi ale dobry velitel, pak víš, které hráče vidíš postupovat v bodech, kteří jsou aktivní v chatu a kteří davají sousedskou vypomoc. Já vyřazuji hráče 3 a více týdnů bez aktivity. Ale taky se snažím denně s nimy komunikovat, oslovovat
 

DeletedUser3346

Guest
Účast v turnajích a ani poslední aktivita ve skore mi nic neřekne a nerozhodne abych hráče vyhodnotil jako neaktivního. Já jsem již tvůrce těch slavných statistik na to upozorňoval a oprávněně kritizoval. Ty statistiky jsou dobré pro tzv. závodní společenství. Obsahově je tam přesně to, co závodní společenství zajímá. Ale o opravdové aktivitě hráče neříká nic.

Moje rada je optimálně sledovat motivace hráčů třeba měsíc nebo max dva měsíce. Podle tohoto se dá opravdu zjistit právě tá aktivita jako taková. Turnaje a dobrodružství je jen o tom jestli těm co mají čas se chce vynaložit dané úsilí založené na jejich rozvážném přemýšlení o hře. Pokud někdo dlouhodobě stojí ve skore bude ve statistikách označen za neaktivního hráče i přes paradox že třeba hraje turnaje a dobrodružství.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Tak kdyby se aktivita brala jen podle motivací, tak už by mě dávno vyhodili.
Pokud někdo dlouhodobě nahrává v turnaji 0 (nebo pár desítek bodů), je sám proti sobě. Bez relikvií z turnaje není možné např. dlouhodobě udržet výrobu kouzel (a zároveň mít max. bonus na prošlé zboží).

ps: Pokud má někdo dlouhodobě stejné score, pak nejspíše neaktivní bude (pokud nestaví ani divy, pak je sám proti sobě - ty se dají vylepšovat v případě, že hráč je zaseklý ve výzkumu nebo je na jeho konci). U malého hráče ještě nemajícího divy zase není důvod, proč by měl být dlouhodobě zaseklý ve výzkumu (bavíme se o měsících).
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
No jasně,že mám hrubý přehled o tom,jak kdo hraje DS nebo turnaje,nebo motivuje,jsme ale společenství s volnou aktivitou,takže nikoho nenutím něco hrát.Na druhé straně tu máme pár lidí,co by rádi dosáhli na nějakou tu odměnu,ale v tomhle počtu "aktivních" jsme bez šance.Proto chci uvolnit místo pro případné "aktivnější" hráče.Máme tu lidi,co se jim skóre nepohlo 9 měsíců,takže jsem dotyčné oslovil emailem,no a buď se vzpamatují,anebo jim zítra končí termín.Bylo to právě na popud některých hráčů,proč nás hraje to či ono tak málo,když viděli,že např.v DS nemáme šanci dokončit třetí cestu... :)
 

Lovec Krys

Legenda
@flego Pokud se některým hráčům nepohlo score celých 9 měsíců, tak jsou to na 100% mrtvoly (no možná na 99,99%, pokud se tam najde někdo, koho baví hrát 9 měsíců s tím samým městem bez jediného divu a bez jakéhokoliv pokroku ve hře).
Normální hráč za tu dobu stihne i více než jednu kapitolu(v nižších kapitolách i více) (my rychlejší ještě více - např. mi trvalo se dostat do kapitoly 13 za 20 měsíců, což je 1,5 měsíce na kapitolu, v posledních kapitolách samozřejmě pomaleji. Nicméně normální denně hrající hráč to může dávat až 2x-3x pomaleji, což pořád vychází nejméně na 2 kapitoly za 9 měsíců).
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys To je právě ten problém těch společenství kterým říkám závodní. Každé z těch závodních je sestavené jako turnajové nebo i pro dobrodružství. Pak je jasné že normální a základní výhoda společenství motivace nejsou prioritou.

Ať už si každý sestavuje společenství za jakýkoliv účelem, já osobně nehodnotím turnaje či dobrodružství jako nutnou aktivitu hráče. A ten důvod je zcela jasný, uvažuji do budoucna. Jsou období velkého náboru hráčů kteří na nároky závodních společenství mají čas (hráči školou povinní, studenti, dočasně nepracující, nepracující, ozp, lehce pracující stíhající hru i během práce, důcodci) statistický koláč ať si představí každý sám v počtech. A po nějakém období vzniká efekt kdy více částí koláče postupně odpadá. Protože závodní společenství dělá ze hry spíše otravnou rutinu.

Turnaje i DS není nonstop, proto kdo za 2 měsíce není schopný cca ani 10krát motivovat ostatní a víc jak 3 měsíce se neposune ve skore pak ano je neaktivní. Pokud ovšem někdo funguje pro společenství jen při turnaji a DS je pro závodní společenství aktivní i když mu skore neroste a nemotivuje. Ono se dá říct že statistiky v tomto směru zjisťování a určení opravdové neaktivních hráčů jsou na velké nic! A je to opravdu složité určovat jestli je hráč opravdu neaktivní.

Fakt nevím jestli se shodnou ti ze závodních společenství když:

Hrác který hraje turnaje i DS ale nemotivuje a skore i město mu neroste

Hráč který nahraje se tam něco v turnajích i DS ale motivuje a město i skore mu roste

Hráč který turnaje i DS nehraje ale zase motivuje a skore i město mu trochu rychleji roste.

Takže který hráč je neaktivní? Náhodou bych to viděl jako super nápad na stálou soutěž hráčů kolik kdo najde a určí víc opravdu neaktivních hráčů za měsíc. odměna 1000 diamantů ;)

Upřímně to by byla fakt složitá a náročná soutěž ... do které bych se asi nezapojil.

Bylo by fakt zajímavé když by se mazalo město na základě těch statistik :D ale díky té důvěryhodné kvalitě obsahu statistik by si to nikdo kdo se tým zabývá nevzal na triko.

nebo snad by někdo mazal města na základě statistik? :)
 

flego

Mistr slova
Jasně,že takováto soutěž je nesmysl,ale možná by se to dalo naprogramovat,a mazat takovéto účty automaticky po určité době,určitě by to spousta hráčů přivítala, měli by jak své spolky,tak i sousedy postavené na zdravějších základech, protože nechápu,jestli si někdo založí učet,postavi dvě budovy,a už se k tomu nevrátí, možná až za rok.A takových lidí bude určitě spousta.
 

DeletedUser3346

Guest
@flego To automatické mazání jaksi funguje. Jenže pokud si někdo nakoupí diamanty nebo dosáhne třetí kapitoly účet a města má asi navždy. A to co píšeš je důsledkem záměru hry kdy upřímně nechápu proč si nejde vybrat hned napoprvé na kterém serveru světě chci hrát, systém ti hned po vybrání hlavní rasy kde jsou sice rozdíly ale postupem hry zanedbatelné tě přesměruje hned automaticky do světa. A protože nejde pak zvolit svět jiný dokud nedokončíš jistou část tutoriálu tak proto jsou města o pár budovách a nejhorší když někdo podle tutoriálu dá vylepšovat hlavní sídlo.

Možná že klíčem je vylepšování kdy by se sledovalo jak dlouho to hráči trvá. Pokud někdo vylepšuje hlavní sídlo půl roku, tak já osobně bych se nebál hráče označit jako neaktivního.

A další varianta pro tvůrce statistik je sledovat aktivitu přihlášení, systém by označil za neaktivní mrtvolu až po půl roce nepřihlášení.

Ovšem aktuální statistiky jsou pro sledování aktivity zcela zbytečné a víc než zavádějící.

Ale protože statistiky sledují i hodnoty produkce tak je nepochopitelné proč statistický systém vyhodnotí hráče jako neaktivního. Ale protože si řeknu že tvůrci statistik jsou asi z těch závodních společenství soudě dle obsahu statistik tak to chápu.

Představte si že některý hráč bude takový že obchodník, bude hodně produkovat a obchodovat. Pro společenství bude přínosem, ovšem dle statistik to bude zbytečný a neaktivní hráč. :D

Aktuální statistik nejsou nic víc než psychologický nátlak na slabší hráče v závodních společenstvích ...

Jen škoda že samotným tvůrcům statistik neudělají jejich statistiky v práci :D
 

OldMaGorr

Mistr slova
.... já osobně nehodnotím turnaje či dobrodružství jako nutnou aktivitu hráče ....
Nutnou jistě ne. Ale já osobně si neumím představit tuto hru bez turnajů a dobrodružství, To bych se ukousal nudou, pořád jenom stavět a vylepšovat své městečko. To už bych si rovnou mohl hrát offline SimCity.
Každý má jiné priority a požadavky a výhodou Elvenaru je, že nenutí hráče do jednoho stylu. Někdo rád bojuje, jiný ne. Někdo rád staví, jiný ne. Ani pokrok ve výzkumu a rozvoj města není podle mne nutnou aktivitou. Někoho to prostě nemusí bavit mít městečko ve vyšší kapitole a přesto mu hra může poskytovat potěšení a zábavu. A podstatné je, že tím nijak neomezuje ostatní a neovlivňuje jejich hru. Proto je zbytečné to řešit ale spíš poděkovat INNO za dobrou a flexibilní hru.
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
Jasně, chápu,že někdo se chce specializovat na DS, někdo na turnaje,to je v pořádku,ale pokud je to tak,tak se musí přihlásit.Já píšu o účtech, které leží ladem.Nechci porovnávat,jestli někdo postupuje v bodech a jak rychle,ale jestli se ani nepřihlásím,tak je jasné,že taky nic nemůžu hrát. :) A tady by měl začít nějaký odpočet třeba tří měsíců :)
 

OldMaGorr

Mistr slova
....ale jestli se ani nepřihlásím,tak je jasné,že taky nic nemůžu hrát. :) A tady by měl začít nějaký odpočet třeba tří měsíců :)
Ano, s tím lze jen a jen souhlasit. Spíš mne udivuje, že to tak už není dávno.
Chápu, že může být zádrhel u lidí co si koupili spoustu diamantů, ale i tam bych účty - po varování na e-mail - doporučoval mazat.
Je škoda, že velitel cechu nemá přehled o přihlášení členů. pak by snadněji mohl řešit problém, s kterým jsi začal toto vlákno.
 

Saux

Znalec fóra
Ano, s tím lze jen a jen souhlasit. Spíš mne udivuje, že to tak už není dávno.
Mně taky.
Chápu to u těch lidí, kteří do toho nacpali prachy za diamanty, ale např. okolo mě je na mapě plno "měst", kde je jen hlavní sídlo (většinou rozestavěné na vyšší úroveň), 3-4 domky a jinak nic. Takovýhle hráči do toho určitě žádný prachy nenarvali, a zaclánějí tam už pěkně dlouho...
 
Nahoru