• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zavedeno Mobilní aplikace [předáno]

GoldAngelcz

Velmistr písma
Aplikace jako taková není. Ale na mobilu hrát jde. Jde jen o to, že některé mobilní prohlížeče nepodporují flash. Pokud si stáhneš do mobilu prohlížeč puffin, můžeš hrát hru i na mobilu :) Samozřejmě jsou i další prohlížeče umožňující flash. Já osobně používám puffina a jsem vcelku spokojený. Akorát to není zrovna ideální, je potřeba s tím získat trochu zkušeností co se týká ovládání a najít si nějaký ten systém jak se pohybovat ve hře. Ale dá se, chce to jen trochu cviku :)
 

DeletedUser636

Guest
Zdravím :)
bylo by fajn kdyby hra měla vlastní aplikaci na mobil či tablet určitě by to víc lidí ocenilo i já jsem hledala apku když jsem zde byla nová :D sem byla celkem zklamaná když mi to nešlo ani přes prohlížeč v tabletu :D a nudila jsem se :D :D :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, ono na tohle téma tu na začátku kdysi byla debata. Tuším že se tam psalo, že vývojáři se chtějí prvně zaměřit na správný chod hry normálně v prohlížeči. Až pak někdy v budoucnu by se zaměřili na appku. Nebo nějak tak to tam bylo psáno. Takže tak :D Holt si počkáme :D
 

DeletedUser636

Guest
Aha tak na to jsem ještě nenarazila děkuji ti :) ale jak se říká kdo si počká ten se dočká :D budeme jim muset držet palce :D
 

Eragon92

Znalec fóra
Vzhledem k tomu že každou aktualizací mají nové problémy a někdy nejde jen o grafické chyby na apku si ještě hooodně dlouho počkáme :D

Navíc podle prosincového dílu budou po novém roce změny, tutdíž zas vyskáče x chyb další aktualizace se budou snažit chyby opravit a na apku čas nebude. Podle mě se je ji dřív jak v druhé polovině 2016 nedočkáme a to jsem ještě hodně optimista.

GoldAngelcz - tobě to funguje na puffinu bez problému? Mě se to po poslední aktualizaci začalo sekat. Někdy to jede v poho a jindy musím i 2x aktualizovat stránku abych mohl aspoň vysbírat mince....


//Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jj, puffin jede slušně. Akorát to chce i slušný net. To znamená ideálně být na wifi, protože FUPku od dat to vyžere hned a pak je to peklo :D Ale jinak prohlížeč a hra je v pohodě, jediný co není ideální je posouvání po městě. Ale jak jsem psal výš, trocha cviku a dá se to :) Jiný prohlížeč jsem nezkoušel, protože s tímhle jsem zatím neměl problémy.
 

Eragon92

Znalec fóra
Mě se to právě jednu dobu sekalo i na wifi což mě zarazilo. Teď to zase jedene tak nevím kde byla chyba :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1244

Guest
Aplikace jako taková není. Ale na mobilu hrát jde. Jde jen o to, že některé mobilní prohlížeče nepodporují flash. Pokud si stáhneš do mobilu prohlížeč puffin, můžeš hrát hru i na mobilu :) Samozřejmě jsou i další prohlížeče umožňující flash. Já osobně používám puffina a jsem vcelku spokojený. Akorát to není zrovna ideální, je potřeba s tím získat trochu zkušeností co se týká ovládání a najít si nějaký ten systém jak se pohybovat ve hře. Ale dá se, chce to jen trochu cviku :)

Ahoj, rád bych se zeptat, jak se v tom prohlížeči dá pohybovat s celým obrazem vidím jen střed. Nepřišel jsem na to. Děkuji za radu.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, ono je to právě trochu nešikovný... Je to jakoby "dvojtap" (dvojklik) a při druhým nepustíš ale držíš a tak posuneš. Je to jednodušší než se může zdát :) hlavně pozor, pokud si nechceš sebrat produkci. Když bys tohle udělal třeba na manufakturu, tak prvním kliknutím si sebereš zboží. Protože to bere jako kdybys na to klikl myší. Takže na tohle pozor, pokud si necháváš třeba surky na úkol a nechceš je sbírat hned. Je fajn se posouvat přes prázdná místa nebo kulturky. Případně budovy kde se po kliknutí nedostaneš do nich (trh, kasárny,...).
 

DeletedUser1235

Guest
puffin je naozaj dobra apka. Nechcem strašit, ale pokial viem spravne, puffin ma aj jednu nevyhodu a to je ta, ze flash spusta na vzdialenom serveri a nie vo vasom android zariadeni - mobile/tablete. Tym padom sa moze stat, ze ucty spustane na tomto vzdialenom kompe/serveri (cez apku puffin) mozu byt identifikovane ako multiucty...neviem ci sa to tu riesi a ako, ale dal by som si na to pozor, pripadne by mohol niekto z vedenia dat ked tak k tomu suhlas, ze puffin je mozne s kludom pouzivat...nech nestrasim....
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nechci Tě @nerwen nějak kárat, ale asi by sis měl přečíst pravidla, neb by ses dozvěděl, že na Elvenaru neexistuje pojem ,,multiúčet" a z toho vyplývá, že zde multiúčty neřešíme. :) ;)
A dle mého názoru, nevím jestli to tak skutečně je, ale to, že se flash spouští přes vzdálený server, tak to má výhodu - nezabere Ti tolik mezipaměti mobilu/tabletu a zbytečně Ti tak požitek ze hry zbytečně nezaseká načítáním flashe z mobilu/tabletu, avšak je k tomu potřeba zase kvalitnější připojení k netu.
 

DeletedUser1198

Guest
@GoldAngelcz - děkuji za typ na web browser pro mobilní zařízení s Androidem, alespoň budu zase mít možnost zkusit něco jiného než je obvyklé, zdá se, že vše pracuje docela dobře.
 

DeletedUser1235

Guest
Za to som musel dat pochvalu, rychla odpoved ;) Priznavam sa, vinny v plnom rozsahu. Pravidla sa vacsinou v hrach opakuju a je tam +/- to iste, tak som ich nejak necital - clovek akosi by aj sam mal vediet zvacsa co smie/nesmie.
A hej, to je jeho vyhoda, nezatazuje procesor a pamat co je na ukor pripojenia, a dalsia vyhoda: nastastie bez vedlajsich hrozieb v elvenare :) Dik za upresnenie aj pokaranie ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Pravdou je, že puffin jsem nikdy jindy nepoužíval, až od doby, co jsem začal hrát Elvenar (jindy jsem flash nepotřeboval). Ale nikdy jsem s tím neměl problém. Vlastně se přiznám, že mě něco takového ani nenapadlo :D Každopádně, slabší mobily mají problém i tak. On flash sám o sobě je náročný a ty prohlížeče nejsou úplně ideální. Takže na slabších mobilech se to může znatelně posekávat. A celkově to ovládání a tak je takové kostrbaté a nepřesné... Ale to uvidíte po vyzkoušení :) Každopádně, dá se to překousnout a hrát s tím když je nejhůře nebo není po ruce PC/ntb. Ale motivovat s tím třeba okolí? To by byl očistec teda :D

Edit: Ať nepíšu další příspěvek... V nastavení puffina je možnost změnit si a zapnout si třeba takový touchpad. S tím je pohyb možná i lepší, ale jinak spíš překáží. Nicméně by to někomu mohlo přijít praktičtější. Takže kdo chce zkoumat, může to vzít hned přes nastavení. Stejně tak upravit kvalitu flashe a podobně... Na to už ale narazíte, když budete šťourat :)))
 

DeletedUser1198

Guest
Tak o tom nepochybuj, že se v něm pošťourám, třeba z něho "vymáčknu" i jiné vychytávky pro jiné účely, v každém případě dík.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1198

Guest
@dRaczek ale do budoucna, no tak třeba do 10-ti let, možná, snad, pravděpodobně. Výchozí stav prohlížeče neznamená, že si jedním klikem (nebo několika málo kliky) nepovolíš flash. A to není nikde napsáno, že se flash nezmění tak, že ho opět budou všichni chtít. A protože nebude flash zakázán, není důvod ani pro vývojáře, aby něco na rychlo předělávali do HTML5, kam to stejně půjde po úpravách "překlopit".
@GoldAngelcz s tím puffinem jsi měl pravdu a díky za tip, už si s ním chvilku hraju, odklikat se hra dá. Na mobilu sice žádné velké pohodlí, ale sebrat a rozjet produkci či podobné maličkosti jsou bez problémů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru