• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Mapa světa bez okrajů

Mescal

Mistr slova
Ona matice rozmístění provincií ve vztahu k městům má svůj systém, já mám např. přesně na sever nad svým městem provincii s mramorem a z toho vyplývá, že mohu být přesunut pouze na pozici města, která má nad sebou mramorovou provincii, což činní přesuny trochu obtížnější - teoreticky se mohu posunout vždy o každou 9. pozici města v řadě.
---
Osobně nechápu v čem by byla země koule lepší než stávající stav země placka. Všechny neduhy, které má placka, by na kouli byly také. Když už bych chtěl něco na mapě světa upravit, tak např. zoomování, možnost zjistit, jak jsem od jiného konkrétního hráče daleko... a v neposlední řadě vylepšit sousedskou výpomoc (packování) na úroveň mobilu.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Placka jak ti roste, tak je její okraj stále větší a větší
Jestliže jsem správně pochopil, koule žádný okraj nemá a tedy není nikdy nikdo na okraji
Jak by to mělo prakticky fungovat netuším.
 

Mescal

Mistr slova
@GorGlin když mapu Elvenaru vztáhnu na na Zemi (planetu), tak každý kontinent má svůj okraj, ať již Amerika nebo Euroasie, Afrika či Austrálie.

Nelze argumentovat tím, že jak bude přibývat počet hráčů, že se bude koule zvětšovat, protože z logiky mapy to nebude čistě lineární zvětšení (přibude 1 hráč, objeví se 1 volné pole), ale bude vždy skokové. A čím větší koule, tím bude větší skokové zvětšení.
 

Hexik

Znalec fóra
no s tim presouvanim je to docela v pytli mam 3 mesta a presunuta jsem byla pouze 2x s prvym mestem kde jsem ted spokojena sice tam jsou mrtvaci teda mesta nehracjicich ale spousta hracu co hraje
pak jedno mesto s tu a tam dirou kde bych lepsi misto uvitala
a na bete me sice presunuli hned druhy den hrani ale da se rict na okraj mapy uz mam pomalu 20 prazdnych sousedu ale sranda je ze kdyz klikam na ty mince herni ukoly to pocitaji jako sousedskou vypomoc ...

presto v zadnem meste si nemohu stezovat ze bych si nemela s kym pomoct a nebo s kym obchodovat

kulata mapa asi zni dobre, ale pocet mest se neustale meni mesta zanikaji a vznikaji akorad skoda ze nejak neresi dlouhodobe nehrajici hrace proste je nekam soupnout do kouta a pokud by zacali hrat byli by na okraji mapy vzhledem jak elvenar funguje klidne bych dala lhutu i pul roku mam sousedy ktere nehraji rok mohla bych mit nove co hraji ..
 

GorGlin

Veterán
Kontinenty jsou stále vlastně placky.
On je to pro provedení opravdu oříšek a nevím jak přesně si to autor predstavuje.
Ale já z toho mám dojem jakési bubliny kde je klastr provincii přepočítán na kouli tak, aby okraj byl přepočítán na kouli v odpovídajícím počtem sousedních provincii.
Já chápu tu myšlenku, ale nevím jestli je to možné.
 
Nahoru