• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Mapa světa bez okrajů

Aliiice

Kolemjdoucí
Zdravím,
už tu na toto téma proběhla krátká diskuze cca před třemi lety (to jsem akorát začala hrát), ale nic moc se nezměnilo, tak ho nadhazuji znovu.

Opravdu by nešlo z herního světa vytvořit reálnou zeměkouli bez okrajů? Dostala jsem se postupným rozšířením na okraj, který mám na cca čtvrtině hranice mého objeveného světa, kde je tedy mrtvo a o to více lituji ty začínající chudáčky, kteří jsou hned na začátku hozeni právě sem. Ti musí mít hodně mizernou motivaci hrát. Dle mého jsou aktivní sousedé ve hře podstatní. Já mám takových kolem sebe tak maximálně pětinu, ostatní jsou mrtvá města, která tu visí měsíce, ne-li roky. Což tedy navazuji na další téma, které se tu také objevuje a opravdu by mě zajímalo, jaká se váží pravidla k neaktivitě.

Díky za nějakou zpětnou vazbu či diskuzi!
 

Naviron

Učedník
K těm mrtvým městům se tu čas od času objeví diskuze. Po 30 dnech úplné neaktivity systém město vymaže, pokud hráč nedosáhl 3 kapitoly nebo rovnou nekoupil diamanty. Problém spíš nastává když neaktivní město vlastní hráč, který ho jen používá na VB a dotuje tím jiné (což je proti pravidlům).
Zrovna v tomto týdnu jsem zjistil, že my z mapy zmizelo dost mrtvých měst. Některá tam visela i roky. Mám z toho opravdu radost, protože se vytváří místo pro nové hráče. S tou kulatou mapou by byl stále stejný problém. Vždy bude herní plocha obsahovat část neaktivních hráčů a nováček se objeví na prvním volné místě, třeba i mezi víceméně mrtvými městy.
 
Naposledy upraveno:
hele upřímně, já jsem taky těsně u kraje a jsem rád, že těch už více, než 100 prázdných políček můžu jednoduše odklikat a 10M mincí získám lusknutím prsty. K obchodování stačí fungující spolek... ale nepopírám, mám tu i pár aktivních sousedů na mapě
 

Ryny

Pokročilý žák
@Naviron také jsem v poslední době postřehl, že se města v mém okolí hezky probrala. Ale pořád je iritující, když vidím ty nadpisy měst jako cit.: "Skončil jsem" nebo "Nehraju" :). Takovým bych nechal vytvořit B mapu (nebo ostrov), když už nejdou odstranit :).
 

Hexik

Znalec fóra
taky celkem cekam na zmenu mista na bete na jednu stranu mam hrace a na druhou jak se mi postupne rozsiruje mapa tak i vice prazdnych mest jsem tam ted na trpaslikach a prazdnych mest mam asi 16 mozna to neni tak hrozne nevim ale mam i pomerne dost aktivnich co davaj souseda i obchoduji jinak na presun cekam uz par mesicu presunuli me hned druhy den co jsem tam zacala a od te doby nic tak snad casem se dockam
a jak pise ryny vedlejsacka ci odpocinkova mapa taky by nebyla spatna ale ne kazdy hrac kdyz konci tohle resi a sel by tam dobrovolne a elvenar sam o sobe te nepresune kdyz nebudes hrat
je to takovy paradox co dela z tehle hry dobrou je to ze kdyz nemas trebas na hru cas nevadi az budes mit oprasis mesto a zase se do toho vrhnes ale to je prave co komplikuje aktivnim hru
 

Aliiice

Kolemjdoucí
Ahojte,
děkuju za komenty!
No, když to vztáhnu na sebe, tak jsem velice ráda za každého aktivního souseda, který mi oplácí sousedskou pomoc. Nevím jak vy, ale ještě se mi za 3 roky hraní nestalo, abych měla nedostatek mincí. Naopak kladívek mám téměř permanentní nedostatek, i přes skvělé společenství, to mi ale jaksi nestačí. :)
No, a když si to vezmu z pozice začínajícího hráče, který je hozen na takový okraj, který mám já, tak tam by mě to asi fakt nebavilo.
Aktivní hráči kolem jsou super i z toho pohledu, že pokud ve společenství někdo vypadne, tak můžu oslovit lidi kolem, o jejichž způsobu hry mám dobrý přehled.
 

Reyahana

Učedník
Já jsem byla přesunutá poprvé a jsem ráda, výpomoc je lepší, i když vezmu-li v potaz rozsah své mapy?...tak by jich mohlo oplácet teda mnohem víc. Na Arendyll to nemá, tam mám 3/4 aktivních sousedů a to je úplně jiný level. Vzhledem k tomu, že nejedu na kulturu, tak zírám, že se mi zvyšuje kulturní bonus až na 170 % a nemusím okouzlovat své dílny. Mincí mám nadbytek, kladiv dostatek. A každopádně se mi zlepšil trh - mám přístup k elixíru a svitkům (svitkaři se budou divit, ale náš spolek jich má nejmíň :D , takže mi knihovny nestačí - tedy na W) .
Začínala jsem na okraji mapy, kde opravdu oplácelo sousedskou maximum 4-5 hráčů. Zvykla jsem si už mapu ani nepackovat, jen v případě, že jsem potřebovala mince a nechtěla jsem plácat požehnání. Malým jsem se snažila brát jejich nabídky 10 něčeho za 10 něčeho, aby mohli a chtěli hrát, ale bylo tam mnohem víc hráčů, kteří měli město pokročilejší, ale měsíce ho nenavštívili. :( Kdybych něměla v mém začátku spoluhráčku, co mi brala moje nabídky 50 mramoru za 50 dřeva, oceli, tak bych asi taky dál nehrála. Ty T1 suroviny v počátku hodně brzdí rozvoj města. Nakonec mě vzala do spolku, kde jsem, zadotovali mě, abych mohla vyrůst a být soběstačná a jsem spokojená. S posunem na mapě to dostalo trochu nový rozměr :cool:, potřebuji teprve poznat sousedy - kdo packuje a kdo má jaké suroviny.
Ale bylo by fajn, jak navrhuje @Ryny, aby pokročilejší hráči, co nejdou smazat byli odsunuti někam jinam - třeba na ostrov vyvrhelů, odkud se mohou vrátit do mapy, pokud svou aktivitu obnoví. Otázkou zůstává, jestli by nám nakonec nezůstala poloprázdná mapa a přeplněný ostrov. :(
 

GorGlin

Veterán
@Aliiice Jak by podle tebe měl svět bez okrajů vypadat?
Koule která se postupně zaplňuje, nebo něco rostoucího co je stále plné?
 

Mescal

Mistr slova
Jako nováček jsem začínal někde uprostřed světa plného neaktivních hráčů a začátky byly tenkrát dost šílené. Pak mě systém někdy v průběhu 3. kapitoly hodil na kraj mapy, kde jsem až dosud - konkrétně jsem 2. od kraje a nestěžuji si. Být na kraji není neštěstí, naopak neštěstí je být v nefungujícím společenství a to není naštěstí můj případ - prošel jsem 3 společenství a teprve to třetí je dle mého názoru to ideální.

Co mě naopak zaráží, když sousedi (a nejen úplní nováčci (5. nebo 6. kap.)) nabízí na tržišti neadekvátní nabídky např. 10 nabídek kdy nabízí 100 mramuru a chtějí 100 elixírů. Nechápu to a nemyslím si, že se jedná o předem dohodnutý nevýhodný obchod, protože by ad1 rychle zmizel a ad2 by se jednalo o 1 nabídku na větší množství zboží než na 10 malých nabídek.
 

Reyahana

Učedník
@Mescal Máš pravdu, dobrý spolek je štěstí. :)
Ten trh je někdy dost zvláštní. Spíš se setkávám s opačnou nabídkou ... převážně většina hráčů nabízí T3 za ostatní suroviny T2 a T1. Nechápu, proč staví tolik manufaktur na T3? Většina hráčů má právě kvůli tomu nadbytek magického zboží a pak se směňuje mezidruhově. Jestli myslí, že když je to označeno jako magické, že je vzácnější než ostatní???
Já mám jen dvě manufaktury na bonusový drahokam. Občas jsem měla pocit, že nutně musím postavit ještě třetí, ale ono se to pokaždé nějak stabilizovalo. Nemám nedostatek, ale ani nadbytek.
 
to není tolik manufaktur. Ono prostě strašně dlouho trvá, než hra po hráčích T3 ve větším množství bude požadovat. Já jsem taky dlouho bojoval s přebytkem T3 a nedostatkem ostatního. Se to srovnalo snad až někde v mázích nebo možná i později... (to jsem ještě vyráběl rovnoměrně)
 

luterina

Veterán
převážně většina hráčů nabízí T3 za ostatní suroviny T2 a T1. Nechápu, proč staví tolik manufaktur na T3?

tak třeba já mám teď enormní přebytky T1 ne že bych neuměla vyvážit výrobu, ale že jsem na DS vyráběla Náramky, tedy se mi T1 nahromadilo jako toho vedlejší efekt, předpokládám, že takových nás bude víc
 
Naposledy upraveno:

Reyahana

Učedník
@luterina ale tohle na trhu téměř není, že by někdo dával T1 za T2, T3... spíš je to obráceně.
Oni si pak hráči stěžují, že trh nejde, ale když tam nejsou vhodné (nemyslím výhodné) nabídky, tak se nedivím.
Ale přiznám se, že jsem jako mrně taky dávala mezidruh, protože až do lesních elfů ta T1 byla nedostatková, tak jsem všechno sháněla přes křišťál.
 

luterina

Veterán
@GorGlin převážně jen T1

@Reyahana tady asi opravdu záleží na skladbě hráčů v obchodu, pokud jsou neatraktivní sousedé, ještě může zboží poskytnout aktivní a plodný spolek, nás bylo na DS víc, co vyráběli náramky ve velkém, tak máme i nabídky a poptávku po výměně T1 za T2 a T3, jinak ta spotřeba T1 je opravdu z počátku kapitol vyšší, neboť se váže i na výzkum, kde T2 a T3 jsou žádané posloupně s pokročilostí výzkumu a kapitol, tedy souhlas.
 

Aliiice

Kolemjdoucí
@Aliiice Jak by podle tebe měl svět bez okrajů vypadat?
Koule která se postupně zaplňuje, nebo něco rostoucího co je stále plné?
Děkuju za věcný dotaz! Tohle je určitě oříšek, jak to provést. Dokážu si představit teď, když už svět (jsem v Arendellu) je zavedený několik let a dá se říci, že už neroste, tak pak by se okraje mohly uzavřít a prohazovat nové účty s neaktivními.
U nového rozrůstajícího světa je to určitě složitější. S rostoucí koulí by se neustále měnili sousedé, což určitě není dobré. U hotové koule od začátku by zase trvalo, než by se nějací sousedé vůbec objevili, což je taky na houby. Leda vymyslet nějaký algoritmus, třeba něco mezi - rostoucí koule, která by ale držela stabilní hráče pohromadě. Alespoň do nějaké míry. Nebo držet vedle skupiny hráčů volný pás, za kterým budou další hráči, ale ne takto hranice, za kterou není vůbec nic..
 

12alfa

Pokročilý žák
Docela bych ráda vrátila tohle téma do diskuze, myslím "bytí na okraji mapy a co s tím". Možná by bylo nejjednodušší nabídnout hráčům možnost přesunu na mapě, pokud se jim tam, co jsou, nelíbí. Něco na principu funkce: Přesunout město. Možná, že automatické přesuny, které nevím podle čeho vybírají přesouvané, mají nějaká pravidla i podle posílené výroby, aby na mapě nebyli samí mramoráři apod...
 
Nahoru