• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Májové slavnosti

forthefirst

Učedník
Souhlas s Luterinou - takové eventy by měly být všechny - jsi aktivní, pak můžeš mít komplet hlavní cenu, kterou můžeš, ale nemusíš stavět. A gratulace ElfNostradamovi k průběžnému 1. místu na CZ2 ;)
 

Vicky1177

Mistr slova
@luterina: já "samá pozitiva a sociální jistoty" u tohoto eventu hledala opakovaně... Bohužel, nenašla jsem . A nejsem sama...
A jak psal @iDavis, tentokrát po eventu DS asi nebude, protože se chystají oslavy 5. výročí hry.
@forthefirst: kdyby takovéto eventy měly být všechny, měním lokál. :rolleyes: A už jsem to opakovala víckrát, najděte si význam slov "odměna" a "hlavní cena"...
 

DeletedUser4336

Guest
Za mě systém ze zimní události zcela demotivující k hraní, odměny docela nepoužitelné, žádné speciální se nekonají (což jsem bral vždy jako výhradu událostí, zde byly skoro všechny zrušeny), hlavní nezajímavá, řadové jsou pouhými kopiemi trochu lepších odměn nebo receptů z akademie, denní většinou nedosahují kvalit ani budov o dvě kapitoly slabší, čímž znemožňují nahrazení a stávají se bezcenné (proto možná občas padnou), ty na fazole opět slabší odvary těch z akademie, odměny z pole díky náhodě často zcela k zahození (už mi napadalo tolik zdvojených relikvií), těch pár co za něco stojí jako VB, armáda nebo VB do divů většinou nepadne.
 

Nill

Kolemjdoucí
Já obvykle eventy ignoruju, protože se skoro nedaj hrát pokud za to nezaplatíš nebo to nehraješ v jednom kuse. Něco se tam dá získat ale obvykle ne hlavní cena
 

hrac552

Znalec fóra
Podle mne jsou Májové slavnosti nastaveny celkově pohodově. Úkoly jsou vhodné pro menší i větší města. Úkoly jsou alternativní, takže se nezasekneš. Není třeba nic extra stavět, Výroba v Akademii se dá zvládnout, pokud hraješ Věž. Úkoly jsou časově rozloženy do dlouhého období, takže se dají rozumně zvládnout - v rámci tří turnajových týdnů! Jak jsem už psal, mně osobně chybí v denních odměnách nějaká -řekněme unikátní- budova, která by se parametry vymykala průměru. Až dosud se v Událostech vždy nějaká našla a bylo to napínavé, zda ji získáš a případně i více kusů. :cool:
 
odměny jsou jedna věc. Někomu se hodí, někomu ne.
Mě nejvíc vadí ta recyklace.
Event nepřinesl vůbec nic originálního, co by stálo za řeč.
Možná se pletu.

Semínka jsem už skoro všechny utratil, šel jsem hlavně po kouzlech na vojáky, ale moc se jich v tomhle systému získat nedalo. Těch relikvií a 1VB co jsem dostal. K tomu šílenosti typu WC nebo sob atd... Zklamáním jsou i hlavní odměny, které jsou už výsměchem (mince, portálovka…)

Nicméně mám hotovo bez námahy. Takže moje hodnocení je veskrze neutrální. Jako by event nebyl, což podle mě neplní tu funkci, jakou by mělo - oživit hru.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Nill no a právě tyto Májové Slavnosti se dají úplně s přehledem odehrát bez větší námahy či plánování, pokud teda člověk není línej či znechucenej z dřívějška a ani to nezkusí. Za ty 4.roky je tento event nejlehčí, co jsme zatím hrál.
Navíc jdou získat uplně v klidu všechna rozšíření pro tu hlavní cenu.

Co se týče kvality odměn..to je jiná kapitola
 

Vicky1177

Mistr slova
@Lovec Krys: čas hrát nemá, ale čas postěžovat si vždycky... U nás v ČR bohužel typické. ;)

@hrac552 : "Úkoly jsou alternativní, takže se nezasekneš"
Nikoliv, správné znění (potvrzeno vlastní zkušeností) je: "Většina úkolů je alternativní, takže by nemělo docházet k zaseknutí."

Aktuálně u mně: "Vyřeš 10 střetů nebo 40 turnajových střetů."

Takže 10 střetů - namátkou jedno zadání z mých nedokončených provincií:
Střední/ protivník 8383+2095/ vyjednávání 15K mramor, 29K kříšťál, 7300 elixírů, 200 orků

A to celé krát 10 vyměnit za směšných 10 semínek? Takže jsem zaseknutá od včerejšího odpoledne až do začátku turnaje. Už podruhé během té slavné události.

@Forseti: pane komunitní manažére, už jsem sem před nějakou dobou dala zpětnou vazbu. Stále čekám alespoň na pár slov odpovědi, když údajně "nasloucháte a předáváte dál". Děkuji mnohokrát.
 

Lovec Krys

Legenda
@Vicky1177 S Forsetim problém není, ten určitě naši zpětnou vazbu dál předává. Problém je v tom článku za ním, tedy ve vývojovém týmu - resp. v zodpovědných vedoucích nebo dozorcích nad vývojovým týmem, kteří mají rozhodovací pravomoc - ti naši zpětnou vazbu většinově ignorují.
 

Deleted User - 623824

Guest
Ahoj, chci se sepat jak dosáhnu bonusové vyroby u toho majovýho stromu?
 

aikomi

Mistr slova
@Fenx Májový strom musíš postavit a pomocí artefatků vylepšit na maximum co jen Ti půjde. Podle toho kolik jich získáš... Eventová budova musí být napojená na cestu... Sběr bonusové výroby této budovy je 1x/24h.... Takže až Ti doběhne čas, tak se Ti nad budovou objeví hotová výroba, na kterou klikneš a tím to sklidíš.
 

DeletedUser4336

Guest
Emhyr >> Souhlas, i když já na to právě dívám i z druhé strany, když už nepřinést nic systémově, ani jinak nového, tak aby to hráče aspoň buď bavilo, nebo z toho měli něco co jim ve hře/městě pomůže, popř. z čeho budou mít radost. A když už se snaží hráče mermomocí brzdit tím, že zruší studny, popř. urychlovače, tak to ztížili i sami sobě, že by měli něco jako náhradu/vyplnění vymyslet, a ono nějak nic.

Vicky >> Možná je tohle právě ona menšina nealternativních :). Ale ono to není až tak překvapující, v minulosti se 3 dny na turnaj čekalo při několika sériích s relikviemi denně běžně, vždy jsem čekal že se něco změní, a nezměnilo.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
@Forseti: pane komunitní manažére, už jsem sem před nějakou dobou dala zpětnou vazbu. Stále čekám alespoň na pár slov odpovědi, když údajně "nasloucháte a předáváte dál". Děkuji mnohokrát.
Veškerou konstruktivní zpětnou vazbu, která se zde objeví, následně (s pomocí celého českého Elvenar týmu) předávám přímo tvůrcům hry v Německu. To, jestli se navrhovaná změna/novinka následně objeví ve hře, už bohužel ovlivnit ale nedokážeme, zavedení jakékoliv změny/novinky závisí totiž na velkém množství faktorů. Každopádně to nic nemění na tom, že jsme rádi za vaše příspěvky (ať už pozitivní či negativní), vše se ve finále vždy dostane rovnou až k samotným tvůrcům hry.
 

luterina

Veterán
Pokud se nezaměřím jen na sebe, co se týká toho: "super event / event na nic", ale na nás, jako na všechny hráče, tak z hlediska nastavení tohoto typu eventu, je asi nejspravedlivější ze všech, co se týká systému jak úkolů, tak i odměn, a to u nejširšího spektra hráčů, ale spíše bych řekla, že lehce nahrává městům v těch nižších kapitolách, což však nevidím negativně, ba naopak, část našich členů ve spolku mají ta menší města a jen u nich vidím, že jim tento event vyloženě v jejich růstu prospívá, z čehož nemít radost, že se náš spolek takto v celku lepší, snad ani nejde. :)

Jinak za mě, je tento event spíše čas odpočinku s tím, že ještě získám nějaké odměny (a každou beru, jako něco ke hře samotné, za dárek na přilepšenou) a rostoucí budovu na lvl 10 k tomu, což jako aktivní hráč, na kterého je těch akcí v krátkém časovém rozmezí někdy až moc, vlastně velice oceňuju.

Hledám li negativa, tak mi v tomto eventu schází, jak již zde někteří zmínili, nějaké to "oživení" např. možnost si "vypěstovat z květiny" jako dárek, nějakou opravdu zajímavou cenu, např. mně by se líbila budova čistě jen na populaci, s ale opravdu exkluzivní hodnotou.
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
@luterina -nějaké to "oživení" např. možnost si "vypěstovat z květiny" jako dárek, nějakou opravdu zajímavou cenu... třeba studnu :)
Jelikož jsem asi tak půl roku negativní k hodnocení posledních eventů , nechtěl jsem se už vyjadřovat,ale nedá mi to. Event určitě není nejspravedlivější,ale možná tak nejsolidárnější,a možná to bylo cílem,pokud se to nějak nezvrhlo. Nebo,jak si mám jinak vysvětlit, že hráč na konci výzkumu dostane jako odměnu jednu relikvii, kterých má na skladě stovky. I blbé člověče nezlob se má v sobě daleko větší náboj, než takovýto event,kde bez námahy hlavní cenu dostane každý,co po dobu eventu denně navštíví město.Jak budou vypadat naše města za nějaký čas.. všechna stejně ?,k tomu spějeme ?,žádná odlišnost se nepřipouští ?
Ale takhle se ELVENAR dostane do dlouhého zástupu her,kde se nakonec taky ztratí... :(. A při tom stačí tak málo.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
luterina >> No když bych se na to díval jako hráč začátečník, tak z žádné z předchozích událostí bych nepřišel s prádzdnou, to jsem občas dostal i nějakou budovu čistě na kulturu jako ohradu u modrého stromu, a byl jsem za ní rád. Že by mi takováto událost nějak kdovíjak přispěla tím, že mě bude zásobovat hromadou relikvií a občas dá kouzlo, no možná, ale stejně už i hráč v nižší kapitole ví, že na tohle jsou nejlepší turnaje. Co se týče denních odměn, když budovami nenahradím ani budovy o dvě kapitoly nižší, tak to stejné bude platit, i když budu v nižších kapitolách.
 

Lovec Krys

Legenda
Hledám li negativa, tak mi v tomto eventu schází
Tebe baví se půl hodiny koukat na tu zbytečnou příšernou animaci stromu a té létající obludnosti při vyklikávání odměn, která by po 5 minutách přestala bavit i dvouleté dítě?
Tobě se líbí, že máš mezi odměnami 1VB a zejména několik instancí 1 relikvie - jupí, dostal jsem dvojnásobek - 2 relikvie místo 1 (což nejsou odměny, ale urážka hráčů - jen tak mimochodem, v zimě nám je po zpětné vazbě nahradili něčím hodnotnějším, teď už zpětnou vazbu ignorovali zcela)?
Tebe baví systém hazardního automatu, kde nemáš žádnou možnost, jak ovlivnit výsledek, jen tupě čekáš a sleduješ spoustu zbytečných animací zatímco zbytečně neustále na něco klikáš?
Hlavní odměna něco přinese hráčům v nižších kapitolách, ve vyšších kapitolách může někoho zajímat akorát ta produkce VB (pokud je někdo ochoten obětovat 16 polí kvůli 3VB denně, zbytek parametrů je pro vysoké kapitoly naprostý odpad (např. produkce T5 ve výši max. 6h produkce).
Já mám teda úplně jinou představu o eventu bez negativ.
 

DeletedUser4336

Guest
Lovec Krys >> Já teď dostal tři relikvie po jedné v řadě, odkryl jsem jen tři pole, a předtím mi hru přerušilo míchání, takže vážně super zážitek z události.
 

forthefirst

Učedník
No hoši já nevím, taky nejsem bůhví jak nadšený z některých těch odměn- líbí se mi snad jen VB a vojáčci, ale užívám si tu loterii. Je legrace, když vám padne ten pluk vojáků napoprvé a pak chcete míchadlo a musíte vybrat všechny květy neb míchadlo padne až jako poslední:). No ale kdyby žádný event nebyl, tak byste taky remcali, zase že nic není. Potom je jediná rada, když se mi ty eventy nelíbí, tak jeprostě nehraju. Pro mě je to mnohem zábavnější než třeba DS.
 
Nahoru