• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

koho zajímají věci nevšední a skušenosti s tím

Petula1

Guest
Brenus hezky napsáno. a musím potvrdit i moje duše je hodně stará a kolikátej žiju život i to vím ale ventilovat to tu nebudu jen přibližně povím že je to přes 1 tisíc
 

Ethariel

Guest
Ahoj


Na začátek bych rád řekl že jsem pragmatik, realista a vyznavač logického myšlení. Ale ani logika nevyvrací, ni věda nedokáže vyvrátit existenci nadpřirozena a já bych se tady rád podělil o svůj názor na tohle, pro někoho ano, pro jiné ne, kontroverzní téma.

Jak už tady bylo řečeno, tyhle věci se zkrátka dějí a budou dít i kdyby se věda s logikou postavili na hlavu a začali dělat trojité axly a salta mortale. A to je podle mě špatný přistup protože když se na věc podíváme z vědeckého (nejsem vědec takže čtěte "laického") pohledu mozkové buňky (neurony) mezi sebou komunikují elektrickými impulzy což je forma energie. A podle jistých fyzikální zákonů se energie neztrácí, jen se přeměňuje. Co tím chci říci? Že není nemožné aby lidi se super-senzorickými schopnostmi žili mezi námi už jenom na základě fyzikálních zákonů a byli tak schopni vnímat, anebo bylo jejich vnímání posunuto na takovou úroveň, že jsou schopni cítit a rozeznat různé druhy energie a jejich proměny. Schopnosti lidského mozku jsou dosud neznámou i když už o něm víme mnohé. Také by to mohlo vysvětlovat výše zmíněnou "duchařinu". Podle zákonu nezničitelnosti energie se tedy ptám sám sebe, kam jde anebo v co se stane s energii našeho těla, mozku, když přestaneme existovat. Přemění se anebo zůstane? Podle mě je možné obojí. Vím že teď už zacházím do spekulací a většina lidí by hlasovala za první možnost (přeměnu), ale jak říkám, o mozku ještě pořád nevíme všechno a pokud je naše ego součástí energie, tak by bylo teoreticky možné aby po skončení existence dokázalo na sebe vzít podobu, které my říkáme duch. Na podobném principu bych založil i schopnost levitace objektů vlastní myslí a jiné schopnosti spadající do kategorie ESP (Extra-Sensory Perception)

Na konec bych rád poděkoval těm co si můj příspěvek o velikosti malé povídky přečetly a doufám, že jsem tím nikoho neurazil anebo nepopudil. Tohle je prostě můj názor na věc a jelikož jsme na veřejném fóru a podobné téma vyvstalo, tak jsem se k tomu chtěl vyjádřit podle mého nejlepšího vědomí a svědomí.

Děkuji
 

Petula1

Guest
Ethariel zajímavé psaní. a co se týče toho jestli jsi někoho neurazil nevidím žádný důvod proč by jsi měl. Vždyt každý má svůj názor a nikdo nemá právo mu jej brát a zlobit se to je podle mě blbost ne . jinak do roku 2016 všem jen to nej nej :)
 

Sheila7

Guest
Zdravím všechny tady zúčastněné a jsem ráda,že jsem tady něco takového našla. Mnozí si ze mě dělají srandu,že prý jsem čarodka.Hodně se mi stává,že se mi zdá sen který se dřív nebo později stane skutečností.Nejsou to všechny moje sny ,ale jen část z nich.Pak se mi stává,že mám sny o číslech...2 až 3 dny za sebou....ale to je tak 2x až 3x do roka.Čísla jsem vsázela a vždy vyjdou...bohužel já je vždy tak zkombinuji že je rozházím a vyhraji houby.Ale čísla vychází..Jen je vhodně zkombinovat k sobě :D Nevím jestly co to napíšu je spíše dobrá intuice a nebo něco jiného,ale když se setkám a promluvím s člověkem kterého vůbec neznám...hned vím co má za povahu.Tváří se na mě skvěle..je příjemný a vypadá jako slušný...Jenže ve mě hrkne a vím,že je to opak a že do budoucna se ukáže v jiném světle..Lidi mě za todle moc rádi nemají.Když ostatní upozorním na oného člověka tak říkají ty jsi zasedlá a tak..ale časem najednou zjistí že jsem měla pravdu a při tom jsem toho člověka ani neznala. To je tak asi příběh ode mě ;)
 

Ethariel

Guest
Sny typu deja-vu jsem měl asi 2-3 krát. Zdálo se mi o nějaké události která se nakonec stala. Třeba se mi zdálo že se sejdu s kamarády na jednom místě a o pár týdnů později jsme se ,bez předchozí domluvy, na tom místě sešli a přesně ti o kterých se mi zdálo.
Když si tak načala ty čísla, když budeš mít další takový sen, dej vědět :D Vsadím si s tebou jen jinou kombinaci :)
 

Zharthuru

Mistr slova
Vnímavost může být taky pěkná mrcha , svoje jsem si užil na základce . Nyní trpí spíše moje okolí , když jdu někam do společnosti . Pro ty kdo trpí příliš mnoho a nechtějí existuje odborná pomoc . Boží existenci jsem nevyloučil , ale přijde mi že o lidstvo moc nestojí .
 

Petula1

Guest
omlouvám se že sem déle nic nepsala ,ale jaksi toho mám až moc a nevím co dřív. sem ted nějak trochu mimo
 
Nahoru