• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Knihovna tajemství

DeletedUser4149

Guest
Ahoj.

Mam takový dotaz: Jaky smysl má vyvíjení divů Knihovna tajemství?
Podle Wiki jsem vypočítal, že dobytí 25 levlu divů vyžaduje investici cca 12 000 výzkumných bodů!
Na tom levlu dostanete 5 výzkumných bodu každých 24 hodiny + nějaké Zboří za průzkum.
Když vezmete do ruky kalkulačku tak lze jednoduše vypočítat, že investované body se vám vrátí za ... 6,5 roku !!!.
Vzhledem k tomu, že průzkum je prakticky jenom sem tam tak odměna není nijak atraktivní, a počítat s pomoci jiných hráčů je dost naivní (odměny za vkládáni VB do Tajemných prastarých divů jiných hráčů taky nestojí za řeč).
Do mé Knihovny Tajemství jiný hráč narval 48 VB a za to dostane 5 VB + 1 Runu!!! To má byt motivace? Nechápu.

Možná se někde pletu. Tak prosím o poučení. Zdravím :)
 

DeletedUser2739

Guest
u mě ta odměna za průzkum není tak zanedbatelná, dělám zhruba jeden průzkum za den, dva a dává mi to necelých 100k zásob, což někdy hodně dobře zalepuje díry v rozpočtu :D
Pro mě je průzkum díky knihovně taková směna peněz za zásoby :D
 

DeletedUser4149

Guest
No směna peněz a materialu ... za dobyvani provinci. To neni malo. Ale chapu, province se dobyvat musi jako tak. Ale podivej se na Wiki jak o hodně malo se zvedaji procenta ziskanych zasob. Na 25 levlu divů je to o 10% vic než na prvnim levlů. To ja pokud to nezbouram tak necham na prvnim. A VB dam na vyzkum technologii. Tak myslím.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jenže ono to leze nahoru i za vylepšení hlavního sídla, nejen divu samotného.

asi takhle... knihovnu mám zatím level 3 (jenom a pouze díky ostatním hráčům) a spolu s hlavním sídlem na lvl 15 mám za 1 průzkum provincie 35 000 zásob. jednou za den stíhám. čímž pádem nepotřebuji tolik dílen a se zásobama vystačím.

nikdo neříká, že máš levelovat prastaré divy jako smyslů zbavený. ale až se zasekneš ve výzkumu, budeš rád, že je máš.

sousedi pomůžou (ne kvůli odměnám, runy má smysl nahánět až u vyšších divů), ale prostě proto, že jsou sami zaseklí. nemají vlastní prastarý div, a co jinak s těma VB, že jo.
 

DeletedUser2739

Guest
tak tyhle sousedy bych chtěl mít :D
jinak opravdu to hodně leze tím vylepšováním sídla ;)
 

DeletedUser4149

Guest
*CorwinOfAmber - to maš pravdu pokud jsi seknuty na vyzkumu technologii, tak jo. Ja prozatim jsem ten připad neměl (par krát moc nechybělo) ale pokud se to stane tak je jasny, že to tam dam. Ale to je jedina možnost jinak nemá to cenu. A jak řikaš bonus za novou provinci zvedaš Hlavním sídlem, tak proč zvedat div samotnej. Diki hoši za komentáře :D
 

DeletedUser2739

Guest
no, protože, když mám tu knihovnu na 6. úrovni, tak dostávám 2x víc zásob, než kdybych ji měl na první. A taky už dostávám 2 VB :D
 

GorGlin

Veterán
já mám taky knihovnu a lvl 6 a dává mi 264k zásob
je pravda, že průzkum už mi zabírá víc jak dva dny, ale s tím už se naštěstí taky dá něco dělat
 

papap

Mistr slova
Já mám knihovnu na devátém levelu a dává mi za průzkum 204K kladívek,což je si myslim slušné a plus VB a body do žebříčku,tak to vůbec zanedbatelné není podle mne...:) Kladívek je pokaždé málo,kor když rekrutuji armády na vyšším rozsahu výcviku,takže pro mne každý div,co dává kladívka je jen dobře...:)
 

Saux

Znalec fóra
Ta knihovna dává kladívka za průzkum, nebo za dobytí provincie? Já jsem dneska prozkoumal dvě, a nemám pocit, že by mi na skladě něco přibylo...
 

Magni

Guest
V popisu knihovny tajemství je slovíčko průzkum. A význam slova průzkum je průzkum, nikoliv dobytí/dokončení/vybojování a další podobná slova :) Nehledej v tom žádnou složitost, je to tak jak je psáno ;) Za každý spuštění průzkumu (= spuštění průzkumníka za mince) dostaneš odměnu v podobě zásob.
 

Saux

Znalec fóra
Aháááá, tak už je mi to jasný, díky! :) Já myslel, že mi zásoby přibydou až po ukončení výzkumu...
 

DeletedUser4169

Guest
Knihovna sama o sobě ano, to nepřehlédneš. Spíš jestli ji má cenu upgradovat, protože rozdíl v množství zásob co dostaneš se stejným sídlem na lvl knihovny 1 vs. 10 bude v jednotkách procent.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

papap

Mistr slova
Tak pro mne se to vyplatí,každých pár desítek tisíc zásob navíc se vždy hodí.Na 9 levelu mi dávala 204k,teď jí mám na 16 a dává skoro 330k.Hlavní sídlo mám na posledním levelu lesních elfů,takže až ho dále budu vylepšovat,tak to ještě poroste.Ono je to vždy příjemné,když už pomalu dochází zásoby,že je máte na 300k a pak šup průzkum a je to zase lepší...:)
 

DeletedUser4169

Guest
Ano, na vyšších levelech už to roste rychleji, ale pak už je zase otázka návratnosti toho, co si do toho musela vložil. Dejte tomu ten lvl 6, kvůli 2VB, pak ti to dá 12% z kapacity skladu a ještě je to nějak nákladově schůdný.
Ve chvílích kdy už nemáš do čeho jiného VB dávat, pak je to samozřejmě jedno.
 

papap

Mistr slova
Otázku návratnosti já neřeším.Já v této hře a to nejen v ní,koukám dopředu,né dozadu... :)
 

DeletedUser4169

Guest
No, nevím jestli jsme se neztratili v analogii, neuraz se, ale návratnost neznamená "už jsem to utratila, tak mě to nezajímá". Návratnost v životě řeší právě ti, co uvažují do budoucna. Zkus postavit dům v reálu a jistě tě návratnost a ekonomická stránka řešení zajímat začnou :)
 

papap

Mistr slova
Tak já v reálu dům postavil,ale nějak nechápu tu návratnost ve spojení s domem.Jelikož dům postavíš za nějaké finance a to je vše,ale žádná návratnost z něj není.Asi jsem to špatně pochopil,nevím,ale já myslel,když do něčeho investuji,tak pak se mi to vrátí.A tak jsem to myslel.Že když investuji prostředky do divů,tak ty prostředky co se do divů vkládají,se stejně opět získají a navíc mám pak z těch vylepšených divů větší zisk.A to je podle mého hledět dopředu...:)
 
Nahoru