• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Knihovna tajemství

DeletedUser4169

Guest
No ano. Stavím dům, řeším topení. Můžu koupit buď elektrokotel, který stojí 15tis. a ročně protopím 30tis. Nebo tepelný čerpadlo, který stojí 300tis. a ročně protopím 15tis. Pak přece záleží, jestli se mi to čerpadlo dřív zaplatí, nebo prostě skončí jeho životnost. Rozhodně to neplatí tak, že pokud něco investuješ, automaticky se ti to musí vrátit. Nemusí. Proto je to téma tady založené. Pokud někdo vylepší knihovnu, bude ho to stát body, které se mu budou vracet 6,5let. A bude on to takhle dlouho, po tom vylepšení, tedy někdy ke konci hry, hrát? Většina z nás asi ne, takže se mu to nikdy nevrátí. Navíc je to spočítáno špatně, protože se neuvažuje s předpokladem, že část bodů by dostal stejně i bez vylepšení, takže reálně to je návratnost ještě delší. Vždy je to o posouzení, zda tu je nějaká návratnost, resp. zda je ekonomická. Nikdy to není tak, že když investuji, musí se mi to vrátit. To by se například naše bankovnictví, značně zjednodušilo :)
 

papap

Mistr slova
Tak to já také netvrdím,že kdy něco investuji,tak se mi to musí automaticky vrátit,jen jsem chtěl říci obecně svůj názor.Tak jasně s tím co píšeš souhlasím,ale nechtěl jsem to tu do podrobna rozebírat,tady jsme ve hře,kde je vše jiné.Vbček je ve hře dost,jen je získat a to nemyslím,podvodně.:) Každý má prostě to své a pak když se sejdou názory,to by se mohlo mluvit celé dny,ale nebudem tu spamovat...:)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@athlan : počkej ty se vážně díváš na knihovnu jako zdroj VB? knihovna je přeci proto, abys mohl měnit zlato za kladiva - protože žádná jiná věc ve hře ti zlato za kladiva nevymění. (nebo ano... ?) a ten 1- 2 VB za den by tam ani být nemusely :)
 

DeletedUser4169

Guest
No, Ano. I když spíš ji vidím jako žrouta VB :)
Hraju poměrně aktivně (tedy plním cyklicky se opakující questy) a mám fáze, kdy mi buď chybí nebo přebývá oboje. Při přestavbách a obdobích bez nich. Každopádně nemám potřebu je měnit za zlato, kdyby to šlo opačně, možná bych to využil spíše. Získat z úkolů kladiva je jednodušší než zlato. Mám v okolí i hráče, kteří mají dílny jen na lvl 1 a kladiva získávají úkoly. Počítal jsem to také, na místo by to vyšlo asi lépe, ale bylo by s tím moc práce.
Rozhodně bych přivítal možnost nákup VB za kladiva, vedle zlata a zboží.
Suma sumárum, každý hraje jinak a co Vám vyhovuje, to Vám budiž přáno.
 

GorGlin

Veterán
Já už mám za den tři body a jsou chvíle výzkumu, kdy jsem za ně moc rád.
VBčko mě stojí přes milion a jsme na konci výzkumu, takže musím odkupovat, nemám ty prachy kam dávat.
Jako zdroj zásob je to div sice mocný, ale upřednostnuji věže a hlubinu, tam už jsem ve stavu, kdy uvažuji o zbourání dílny.
 
Nahoru