• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kavárna světa Arendyll

DeletedUser34

Guest
no lidi tešte se na bete prebehla aktualizace a nepoteší vás spravili jednu z največich blbosti a to že opakujúce úlohy budete môcť odmietnuť jednu raz za 24 hodín a tak dokaličili celu hru

ak to príde sem hra sa prudko spomalí a stane sa nezáživná a veľa ľudí to ukonči

nakoľko keď vám dajú 3 úlohy za sebou aby ste vyrobili celodenu výrobu nejakého tovaru tak vám zablokuje na 24 hodín všetky úlohy a tak sa to stane zdĺhavé som čakal že trocha pouvažujú ale čo už
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Ahoj, já si dovolím oponovat. Tuto změnu jsme probírali dosti dlouho, přičemž dospěli jsme k názoru, že toto je to nejlepší řešení. Proč? Protože opravdu velké množství hráčů tuto funkci velmi zásadně zneužívalo, oproti ostatním tím získávali obrovskou výhodu. Takhle dojde k vyvážení hry.
 

DeletedUser34

Guest
no ak máte na mysli že zneužitie bolo vtom že niektorí sa hre venujú dlhšie počas dňa ako iný a vedia si tak nazbierať viacej vecí a ďalší závidia nakoľko nemajú toľko času na hru tak pre tích bude toto vylepšenie
pre tích čo hre venujú 5 minút času denne
a aktívny hráči čo tu sedia dlhšie tý to radšej zabalia a pojdu inam lebo ak by mali čakať celi deň aby sa im podarilo splniť jednu úlohu za deň to bude len a len večia nuda
no nech si to vylepšenie nechajú ako zničili Forge of Empires začína sa to pekne kaziť aj tu a ako bola hra zo začiatku dobrá terz to bude extrémne zdĺhavé a nudné
a zase budú zvýhodnený platiaci hráči ale čo už ďalší krok vedľa vývojárov Inogemu gratulujem

je to môj názor úplné spomalenie už tak pomalej hry
 

Anubis

Guest
No ja to vezmu objektivne. Funkce opakujicich se uloh dela elvenar jednu z nejjednodusich webovek vubec. Vsechno se dela proto aby se vydelalo,takze chapu ze se to zrusit musi. Hned co sem to zjistil ze jdou tkahle ulohy preskakovat tak sem rikal ze tomu nedavam vic jak mesic nez to bude pryc...a ono je to akorat cca ten mesic :)
Na druhou stranu ja se za rek ze nikdy nebudu za webovou hru platit..ale v klasickych online hrach sem utratil desitky tisic.
Jedinej duvod proc bych to nerusil je ten,ze si myslim,ze elvenar trpi odlivem hracu vic nez ostatni hry minimalne od Inno, Kvuli cemu to netusim,resp me prekvapuje ze hodne hracu konci kdyz uz ma vcelku slusne rozestaveny mesto. ALespon kolem me tedy.
Ale chce to udelat nejaky kompromis,prtoze asi po zruseni se da cekat odliv hracu.
Muj navrh an upravu aby to zustalo ke spokojenosti vsech je ten :
1, Kazdou opakujici se ulohu nechat splnit alespon 3x za den..aby se hraci moc nenudili hlavne( s tim ze bude moznost si ulohu vybrat a naklikat. A ze po odmitnuti se uloha nebude pocitat do toho limitu 3x za den)
2, Procistit opakujici se ulohy tak aby bylo vyhodne tu ulohu plnit napr zrusit questy na jednodeni vyrobu surovin prtz je to zcela nevyhodne vyrabet jednodeni vyroba kusu kristalu napr jen kvuli questu a pak za to dostat par minci a prijt tak o nekolik desitek mozna stovek kristalu po 3h vyrobe
3,U ukolu vyrobit 100, 300 vojska 1000 vojska atd pocitat velikost vyrobene jednotky. Jak jiz sem nekde psal tzn 12 sermiru se do toho ukolu pocita za 12 jednotek coz je v poradku, ale vyroba lesniho ducha se pocita take uplne stejne tzn 12 lesnich duchu se pocita dol tohoto questu za 12 jednotek,coz je ale nesmyl. Prtz Takhle by se ten quest kdo vyrabi v ten moment jen lesni duchy delal snad dele nez tyden. Tzn pocitat do tohoto ukolu velikost jednotky. takze jeden lesni duch o velikosti 12 se budu pocitat za 12 jednotek
4, do kazde doby pridat quest motivacni..tzn aby to donutiulo sousedy trochu motivovat..napr namotivuj 5 sousedu v prvni dobe vyzkumu 15 ve druhe dobe 30 ve treti dobe 50 ve ctvrte dobe..a nechta tenhgle quest splnitelny jen 1x za den s rozumnou odmenou
5, vyrobu vojska bych snizil na polovicni mozna tretinovy cas... a nebo mit moznost splnit ulohy ktere dodaji vojsko..napr vyrob 500 sermiru a prida se k tve armade 50 lesnich duchu atd... (tohle by questy a celou hru podle meho udelalo mnohem zabavnejsi)

Pokud by se to udelalo takhle myslim dokonce, ze hra by se stala jeste zabavnejsi. (mysleno ze pujdou ukoly splnit alespon 3x za den a procisti se od tech "nesmyslu" surovinovych hlavne) Nebude takova nuda ve hre nez pokud by se to udelalo jen 1x za den a nepomuzeto zase tolik aby si lidi nemuseli koupit diamanty. Akazdy si prijde na sve,jak Inno tka aktivni hraci kteri si kupuji a i nekupuji diamanty. Pro neplatice by to zustalo stale hratelne v rozumne mire.
Rozhodne by to chtelo alespon vyzkouset nez prejit na to posledni reseni.Jeste k tomu kdyz je zmena mozna vzdy a po mesici by se to vyhodnotilo zda to ponechat a nebo zrusit a zavets pouze jednodeni moznost plneni questu.


Jeste mam jeden navrch ale uz se mi nechce vypisovat :D ,ale v priapde zajmu muzu nastinit,jednalo by se o moznost plnit 3 ulohy soucasne (ted jdou dve) Ale tohle by asi bylo zdlouuhavejsi reseni .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
Zdravím Vás,
dovolím si napsat svůj názor ohledně nové aktualizace ,která nás čeká.
Omezení ohledně opakovacích úkolů se mi nelíbí a nesouhlasím s názorem,že hráči někteří měli výhodu.
Opakovací úkoly byli pro všechny stejné. Záleželo pouze na tom kolik času je hráč ochotný věnovat hře.
Pokud hráč byl dost aktivní, samozřejmě získal více ,než hráč co zde pouze stráví čas pár minut.
Takže budou bytí hráči co hru hrají aktivně.
Nehledě na to,že mi to přijde z mé strany jako dost velké omezení ve hře volby výběru ohledně opakovacích úkolů co chci splnit a co ne.
Některé úkoly opakovací jsou totiž nesmyslné.
Hra sama o sobě je dosti nudná a stavět pouze na grafice ,která se okouká ,no nevím.
Army je dost nevyvážená takže mě třeba nezbývá nic jiného než vyjednávat za suroviny ,které jsou drahé.
Opakovací úkoly využívám získání mincí a kladiv ,za které pořizuji suroviny abych vůbec dobyla sektor ohledně rozšíření.
Do hry jsem dala z mé vlastní vůle dost peněz ohledně diamantů a hrát v tomhle případě jen za diamanty nechci.
Abych měla zábavu. Protože pouze 24.hodin jen vybírat a čekat na další úkol mi zábavné rozhodně nepřipadá.
Mohla by se rozšířit linie úkolů co se neopakují,těch je poměrně daleko méně než úkolů opakujících.
A pokud nesplníte úkoly v této řadě neposunete se dál.
Celé to na mne působí tak,pokud přeskočím opakovací úkol,který je pro mne nevýhodný budu za to potrestána 24.hodinovou výlukou ve splňování opakovacích úkolů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Percival

Guest
Ahoj, já si dovolím oponovat. Tuto změnu jsme probírali dosti dlouho, přičemž dospěli jsme k názoru, že toto je to nejlepší řešení. Proč? Protože opravdu velké množství hráčů tuto funkci velmi zásadně zneužívalo, oproti ostatním tím získávali obrovskou výhodu. Takhle dojde k vyvážení hry.

Zneužívalo oproti ostatním? Jak už tady bylo řečeno, tahle možnost tady byla pro všechny, všichni mohli odmítat úkoly a bylo individuálně na každém, jak se k tomu postavil, já kupříkladu patřím k těm, kteří se snaží úkoly moc neodmítat, až včera mi došla trpělivost, prpotože jsem paběrkoval na kladivech, tak jsem zrušil úkol, který mi tam visel 3 dny.
Pokud půjdou vývojáři touhle cestou, tak se můžeme dočkat brzo omezeného limitu, kolik tu můžou hráči trávit času, protože to je přece taky nefér, když tu někdo sedí celý den, kliká, křečkuje suroviny, staví jak divoky, zatímco jiný chudák k tomu sedne 5 minut ráno 5 minut večer a tím to pro něj hasne.

Hra se stane pro mnohé neskutečně nudnou a pomalou (bez použití diamantů) což povede k tomu, že s tím mnozí seknou a tak nastane klasický nešvar innogames, že vytvoří dobrou hru, nalákají tam hodně hráčů , jenže následnými změnami/chování/zpoplatněním důležitých funkcí nastane odliv hráčů.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Jelikož někteří špatně pochopili moji zprávu, rád bych uvedl věci na pravou míru.

Rozhodně nechceme omezovat ty, kteří tráví u hry více času. Tato změní cílí na ty hráče, kteří jen proklikávají odmítnutelné úkoly a čekají až objeví nějaký, který již bude automaticky splněný. Jde totiž o úkol, má jít tedy o výzvu, pro jeho splnění máte vynaložit nějaké úsilí. A navíc má jít o něco, co vám pomůže při postupu ve hře, nikoliv něco, na čem zcela významně stojí ekonomika vašeho města. Pokud nějaký úkol odmítnete, dostanete další, nicméně tento

Na druhou stranu rozhodně neodmítáme to, že některé úkoly (či odměny za ně) jsou mnohdy doslova postavené na hlavu. To s vámi musíme souhlasit. Nicméně od toho tu máme sekci Návrhy a nápady, pokud se vám některé úkoly zdají nesmyslné, stačí se podělit o váš návrh na zlepšení, my jej určitě přepošleme do tvůrcům hry. Do této chvíle jsme přeposlali již několik desítek nápadů, z nichž některé už do hry byly zavedeny, viz naše Databáze nápadů.
 

Percival

Guest
V tom případě to šlo udělat ale jinak a lépe. Třeba Možnost odmítnout úkol v určitém kratším časovém intervalu. Já nevím třeba 4-8 hodin.
 

DeletedUser34

Guest
ale ako my pomôže že budem celí den robyt jednu úlohu to my stači ju zadat ráno vipnut hru a prist na druhy den a tich úloh čo je na velmy dlhý čas je hromadu
a ako som už písal je to zvíhodnenie hráčov čo nakupujú diamanty tý si môžu úlohu uríchlit zaplatením diamantmy a už tak majú výhodu že majú lepšie kultúrne budovy ako neplatiaci hold je to hra zadarmo ako je v reklame opisované a teraz ďalšia výhoda pre nich a ak mám trčať v hre kde sa dá splniť jedna úloha za deň alebo 2 tak tá hra sa stáva nezaujímavou a žiadne slova typu zneuźívanie to nenapravia bolo to pre všetkých rovnako každý jeden to mohol použiť ale len preto že niekomu vadilo že druhý majú viac času venovať sa hre a oni venujú hre 5 minut tak je to zrazu zneužitie

toto čo spravil Ino stým obmedzením je podvod na hráčoch čo sa hre venujú
nenamietal som keď sa zdvihla latka v úlohe kde odmena bola 10 k zásob a mali sa nazbierať z 50 na 150 k minci je to vcelku dobré ale toto čo sa práve chystá je úplne špatné a totálne to zničí hru ale o to asi Ino ide aby tu mal len platiacich hráčov a ľudí čo sa tu hre venujú 5 minút

môj názor a je my fakt ľúto že to tvorcovia viac neprehodnotili mali radšej tie úlohy upraviť nech niesu také ľahké a nie totálne to skaziť
z 25 opakujúcich úloh sú ľahko splnitelné len 7 na ostatné treba minymálne aspoň 3 hodiny času a na niektoré až 8 hodín a viac času a potom sú tam ešte také kde to trvá celí deň alebo ešte dlhšie aj viac dní a tak nemyslím že je rieśenie už aj tak pomalej hry spomaliť ju ešte viac tak to je
 

Percival

Guest
ale ako my pomôže že budem celí den robyt jednu úlohu to my stači ju zadat ráno vipnut hru a prist na druhy den a tich úloh čo je na velmy dlhý čas je hromadu
a ako som už písal je to zvíhodnenie hráčov čo nakupujú diamanty tý si môžu úlohu uríchlit zaplatením diamantmy a už tak majú výhodu že majú lepšie kultúrne budovy ako neplatiaci hold je to hra zadarmo ako je v reklame opisované a teraz ďalšia výhoda pre nich a ak mám trčať v hre kde sa dá splniť jedna úloha za deň alebo 2 tak tá hra sa stáva nezaujímavou a žiadne slova typu zneuźívanie to nenapravia bolo to pre všetkých rovnako každý jeden to mohol použiť ale len preto že niekomu vadilo že druhý majú viac času venovať sa hre a oni venujú hre 5 minut tak je to zrazu zneužitie

Obávám se, že o tohle tady jde... donutit lidi kupovat diamanty... přecijen Inno je firma, která profituje z toho, že si hráči kupují rozšířené služby v jejich hrách. Tak přišli na to, jak to hráčům znesnadnit... po aktualizaci očekávám akorát vhodné připomenutí, že to všechno jde rychleji a lépe s diamanty.
 

DeletedUser34

Guest
je to celé zle proste takto mal každý jeden hráč rovnaké možnosti každý jeden teraz to bude o vyvolených
Percival máš úplnú pravdu prachy sú dôležitejšie ako hráči kto platí ten jede
že vraj hra zadarmo hmmm môžu to premenovať
 

Percival

Guest
A to ro ještě není až takový extrém, jako v jiných hrách od inna... Takovédivokékmeny... to byl panečku rozdíl mezi těma, co si platili prémiový účet a náma co jsme to šolichali všechno poamlu a ručně.
Hrá je v podstatě stále zadarmo, ale budou ti argumentovat, že aby sis užil plný zážitek ze hry, tak si budeš muset připlatit. Tohle je prověřená strategie... nejprve nalákat na to, že to je zadarmo.... počáteční fáze ani ty diamanty nepotřebuje.... čím postupuješ dál, tím se intervaly prodlužujou a diamanty se távají stále víc potřebné
 

Caligulla

Znalec fóra
Tak pokud dojde k blokování úkolů, tak asi končím. pro mně je to hra a chci se bavit a úkoly chci plnit ty který mi v daný chvíli vyhovují a né ty co si myslí programátor, že mi vyhovovat budou.. jsou 2 úkolové řady 1 poviná a 1 volitelná a argumenty typu zneužívání volitelné úkolové řady mně fakt rozesmály .. od toho je volitelná abych si zvolil úkol, který chci plnit a přeskočil ten který zrovna plnit nechci. nebudu poslouchat řeči, že se obohacuji zlatem a kladívky na úkor méně aktivních a neplatících hráčů. za dia hraju, ale to neznamená, že za tuto hru hodlám zaplatit luxusní vilou s pozemkem a zařízením s autem v garáži. vše má svý meze. taky odmítám někde soustavně psát a řešit chyby a radit jak by vlastně měla hra vypadat aby bavila atd. od toho jsou snad vývojaři? tak ať tu hru hrají a budou hned vědět kde co zlepšit a jak pokračovat dál.. nikomu nepadají peníze samy do kapsy, ale musí si je umět vydělat. takže tato hra by měla lidi přitahovat, bavit a udržet si je. pokud to tak není tak kde je chyba? u těch lidí a nebo u InnoGames? jistě ti lidi nekončí proto, že já plním úkoly které mi vyhovují v daný čas a tím se nedovoleně obohacuji zlatem a kladívky na úkor volitelné úkolové řady a ostatních hráčů co nehrajou, protože je to nebaví a kdyby programátoři tuto hru hráli, tak by i věděli proč je nebaví a nevymýšleli by pitomosti typu tzv. zneužívání volitelné úkolové řady.. hra je nevyvážená, ale to není chyba hráčů a ani úkolových řad :))
 

DeletedUser34

Guest
Caligullla plne súhlasím stebou proste máme tu dyktovanie ako a čo máme robiť nie čo chceme robiť
moje mesto je plne sebestačné čo sa kladív a mincí týka ale chcem sa slobodne rozhodovať čo chcem plniť za úlohu a nie aby to rozhodol niekto za mňa úlohy sú spestrenie hry a ak ich obmedzia tak hru si môžu strčiť do šuplíka a zamknúť

lebo to už bude úplná strata času
 

Iefyr

Guest
Řešení, které vývojáři navrhli a chtějí implementovat, se mi zdá jako... jako taková vynucená záplata. Vyřešit to tím prvním, co nás napadne... byť to do hry úplně nezapadá. Teda podle mě to tam prostě nezapadá. Samotnej koncept hry hráčům moc svobody nedává (ale s tím se toho moc udělat nedá... tenhle typ her moc možností na svobodná rozhodnutí neposkytuje)... natož toto, aaach.

Já nevím, nebylo by jednodušší výzvu stupňovat? Tzn. dát určitý soubor úkolů na každou epochu... po každém jeho opakování by se nároky na splnění navýšily... dejme tomu teď plácnu o 50%. Nebo např. první dvě opakování beze změny na výzvě a od třetího už výzva o (zase plácnu) 100% vyšší. Samozřejmě po dokončení všech výzkumů v dané epoše by automaticky další úkol byl z toho dalšího souboru pro danou epochu. Pokud by někdo zneužíval funkci úkoly přeskakovat, tak by ho po 3+ projitích další přeskakování vyléčilo...

Nebo druhá možnost... zamítnutí úkolu zpoplatnit. Zanalyzovat úkoly, kvůli kterým hráči pravděpodobně přeskakují a z nich vyvodit nějakou základní cenu v mincích a kladivech, kterou by dotyčný za zrušení musel zaplatit... opět by se to stupňovalo.

Stačí si jen určit, kolikrát je projití opakovatelné úkolové řady ještě OK...
Každopádně dát pryč ty úkoly na 24h výrobu zboží... jsou nesmysl.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Percival

Guest
Oni je nechtějí rušit oni je právě chtějí zachovat a chtějí si došlápnout na to, abys je skutečně plnila.
 
Nahoru