• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Jedlo dobroty

DeletedUser34

Guest
Niečo na horúce dni STUDENÁ POLIEVKA

http://varecha.pravda.sk/recepty/gazpacho-andaluz-spanielska-studena-zeleninov/8215-recept.html

velky-studena-polievka-6.jpg
 

Sindri

Guest
Nechcete někdo zase přihodit recept na něco, co doma obvykle děláte? :rolleyes: Nějakou rodinou specialitku?
 

DeletedUser180

Guest

Piškotový puding s ovocem a šlehačkou

image.php
image.php




Suroviny:

balíček pudinku
60 g cukru
lžíce ovocného sirupu
0,5 balíčku dětských piškotů
ovoce

Postup přípravy receptu
Ve studeném mléce rozmícháme puding s cukrem a vaříme do zhoustnutí (podle návodu). Když je puding uvařený, nalijeme ho do studenou vodou vypláchnutých misek a vložíme do něj piškoty, které jsme pokapali ovocným sirupem. Necháme vychladnout a vyklopíme na talířky. Můžeme ještě dozdobit ovocem a šlehačkou.



Jednoduché, rychlé, dobré.
 

DeletedUser495

Guest
hmm, taky jsou skvělý.... vždycky je vidím, jen když je ve městě nějaká akce :), a pak jsem ulepená jak - teď teda nevím jako co, ale hrozně :D :D ...
 

Frigg

Guest
Pečete vánoční perníčky? Děláte perníkové chaloupky? Pochlubte se :)
 

CherryFlower

Guest
Letos je pečení cukroví na cácorkách, protože já mám zákaz všeho. Tak aspoň jednu starší chaloupku
 

CherryFlower

Guest
Jj já, letos na to ale nevidím. Dávali jsme vždycky podkovičky se čtyřlístkem jako PF, ale letos holt nebudou. Snad zase napřesrok.
Tak ještě nějaké hvězdičkové variace :)
 

Silwen

Guest
Můžete mi sem hodit jak děláte takovou krásnou bílou polevu? Mě se nikdy nepovede a perníčky pak vypadají jak od pětiletých děcek :) (O svém tvůrčím umu k tomu ještě raději pomlčím:) ).
 

CherryFlower

Guest
Nic nevážím, rozšlehám bílek na pěnu a vmíchávám přesetý moučkový cukr tak dlouho, dokud to nemá tu správnou konzistenci... aby to na lžíci udělalo rampouch :) Aby to líp chytalo na perníčky, je dobré přidat trochu citrónové šťávy.
Někdo přidává i trochu rozpuštěné želatiny, někdo trochu solamylu...
 
Nahoru