• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Hry a hříčky

graywolff

Guest
Pojďme si trošku popovídat o hrách, které nás baví. Nemusíme (vlastně nesmímeo_O) uvádět jejich názvy (abychom nedělali reklamu), ale i obecný pohled by mohl být zajímavý.

Máte raději hry online nebo lokální? Používáte herní konzole? Hrajete i na mobilech a tabletech? Co karty, deskové hry a jiné hry mimo počítač? Jaký žánr máte rádi (např. strategie, RPG, adventury ...), jaký konkrétní směr (třeba u strategií tahové, real time, budovatelské, farmy ...)? A cokoliv co vás ještě k tomuto tématu napadne.:cool:

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-​

Tak já začnu. Mám rád hlavně online hry, nějak mě poslední dobou nebaví hrát sám proti počítači, potřebuji mít kolem sebe podobně zaměřené spoluhráče. Herní konzole neuznávám, mobil mám předpotopní, možná si někdy pořídím tablet, ale zatím to není aktuální. Takže hraji výhradně s trošku lepšího notebooku. Z karetních her jsem ovládal jen žolíky, ale nějak nemám poslední dobou s kým je hrát. Deskové hry jsem hrával v dětství poměrně dost, takové ty klasické, no a potom i "specifické" (Soudruhovi nezlob se snad už dnes reklamu nedělám;)) se sestrou a švagrem a jejich dětmi. Sportovní hry a hry v přírodě nemusím. Takže mi zůstává jen ten počítač.

Ze žánrů mám rád hlavně strategie, a to budovatelské, dopravní, ekonomické a farmy, nerad bojuji:oops:. Ale taky můžu RPG - klasické šperkování hrdiny i textové RPG (ale tam zatím nejsem moc dobrý, učím se), pokud můj hrdina má bojovat, raději ho posílám na NPC postavy, mydlit do postav skutečných lidí zrovna nemusím. Nejlepší je RPG "ze života", ale takových moc není. A když jsou, tak spíš pro holky (oblékání, šminky, společnost atp.). No a ještě si někdy rád zahraji železniční simulaci, kdysi jsem se pokoušel i létat, ale vlak je stabilnější, s letadlem jsem většinou spadl...

Elvenar by mohl být ideální hra pro mě, kdyby... No prostě jsem už vrtošivý stařík:confused: a některé hry mě brzy přestanou bavit. Čas letí jako bláznivý a člověk holt musí hledat, čemu ho věnuje...
 

DeletedUser61

Guest
Online hry mám ráda taky. Některé již nehraji, protože mě přestaly bavit, ale u některých zůstanu asi pěkně dlouho.:D Přiznám se že momentálně s Elvenarem okopávám zahrádky a zvelebuji cech Haranti ve FoE, který jsem před dvěma lety podědila a nemám to srdce se na to vykašlat.;)
Z klasických her pro pc se nejraději vracím k Children of the Nile a TTD - dopravní simulátor. Jeden čas jsem byla ulítlá na tzv. obsluhovačky.
Co se týká klasických her, nesmím zapomenout na skvělou ptákovinu Soudruhu nezlob se.:D
 

Sindri

Guest
U mě to jistí real-time strategie, a to spíše ty starší. :) Teď poslední dobou se ty novinky v tomto žánru sice začínají vracet k těm starším předchůdcům... ale jen vzhledem, rozhodně ne hratelností. :D
No, každopádně že bych byl příznivec herních konzolí, to také ne...
 

DeletedUser61

Guest
Teď jsem si vzpomněla, že mám moc oblíbenou hru, akorát jsem ji delší dobu nehrála. Znáte někdo The Settlerz?
 

DeletedUser34

Guest
jasne setlers to je klasika stratégie je to super
no moja najdlhšia a najoblúbenejšia bola a je
Herose Might and Magick III. to bola aje najlepšia ťahová stratégia v histórii
potom ešte Anno 1602 myslím to číslo si presne nepametám to bola tiež stratégia ostrovy a lode
a potom ešte Comand and Conqer - red alert to už bola stratégia vojenská stavali ste základńu a tak
 

graywolff

Guest
sonea: TTD to byla vlastně moje první pořádná hra, co jsem na počítači hrál - tedy když nepočítám Přistání na Měsíci na EC 1021 (kde jsem vždycky vyrobil dostatečně hluboký kráter) a spoustu hříček na Sinclair ZX Spectrum. Tycoona jsme hrávali v práci, někdy i se šéfem proti sobě. Teď jsem se k němu pokusil po letech vrátit, byla to nějaká hodně vylepšená fanouškovská verze, ale zjistil jsem, že mi ta grafika úplně rve oči. No jo no, dnešní monitory jsou už prostě někde jinde a zvykli jsme si na grafiku pěkně ostrou, vyhlazenou, rychlou... Settlery jsem nikdy nehrál, až teď nedávno online verzi, ale moc mě to nenadchlo, už ani nevím proč, nějak jsem se nebyl schopen srovnat s těmi všemi stavbami různě pohozenými po krajině či co. Jo a hlavně s tím, že se doly strašně rychle vyčerpávaly a pořád se musely zkoumat nové, načež je geolog našel na stejném místě jako ty původní a bylo potřeba je znova stavět - prostě vopruz...

protokol: Anno jsem v klasice nehrál, až teď nedávno v online verzi, ale štvalo mě, jak jsem pořád musel kvůli lepším domům stavět i ty horší, až jsem celý hlavní ostrov zaplácal, že vypadal jako Manhattan.
 

DeletedUser76

Guest
:D - já vůbec nevím o čem je řeč. Připadám si jak cizinec na Marsu. Jediné hry ,které jsem hrála ,vlastně hraji je FofE a teď Elvenar.
A samozřejmě bojuji s myšlenkou( která se mi honí hlavou co bych vše mohla vidět,či podniknout atd...), že to zabalím, protože je to vážně neskutečný žrout času. Zatím vždy mě teda porazí,ale jednoho dne to prostě vypnu.
Jiné hry nehraji i když můj syn vlastní herní konzoli.
Co se týče dětství jsem nejraději jezdila na kole a hrála kuličky ,byla jsem přímo přebornice ve cvrnkání. A ty duhovky a skleněnky to se dnes už nevidí. Taky cínové,ale z těch bolel palec:D.
S dětmi jsem nejvíce hrála člověče nezlob se,Černého Petra a Pexeso.
Z karetních her mám ráda Sedmu a prší. Ze žoliků, kanastu,vykládačku,žolíky,barvu.
Ale už jsem dlouho nehrála.
Co jsem hodně hrála tak kostky,ty se vejdou do kapsy a může se hrát všude ,nejvíce jsme toho nahráli po hospůdkách :)
Pokud jde o sport, tak zřejmě jsem si to vybrala v mládí, to jsem byla samá medaile a diplom , dokonce jsem byla vybraná do sportovní soutěže abych reprezentovala naší školu. Teď jsem spíše na delší procházky při kterých se kochám přírodou pozorujíce lidstvo,ptactvo a havěť.
Letos jsem se opět cca po deseti letech vrátila ke kolu, takže dělám decentní projížďky po Praze atd.
No kolo, zakoupila jsem starou herku za 1000 KČ ,ze které postupně vytvořím své osobité kolo :).
 

DeletedUser180

Guest
Dalo by se říct že na poli ON-LINE her jsem nováček i když už jsem pár her hrál.
Mám doma počítač / internet teprve 2 roky ( a to je mi 38 let ) takže moje začátky byly spíše takové ty tetrisy a podobně.
Pak mi kamarád řekl o nejslavnější hře na světě ( WoW ) která mě teda moc nechytla, abych se potom přemístil na už neexistující stavební hru, která mě sice bavila ale hrál jsem ji jen chvíly než byla zrušena.

Momentálně hraju jen 2 online hry. Ani v jedné se nebojuje proti sobě a ani jedna není nijak náročná na čas.
Elvenar jsem oběvil náhodou, a zatím si jen tak hraju aniž bych se rozhodl jestli zůstanu nebo ne. Trochu mi vadí pár věcí ale není to až tak hrozné abych to zabalil hned.

A co se her týká jako celku, tak už několik let - hlavně na bratrově PC - hraju HoM&M IV. To je zábava na několik let, která mě ještě neomrzela.
 

DeletedUser34

Guest
A co se her týká jako celku, tak už několik let - hlavně na bratrově PC - hraju HoM&M IV. To je zábava na několik let, která mě ještě neomrzela.
to teda je ja s bratrancami sme hrávali troj hru na jednom pc
to bola sranda a aj teraz ju mam doma nainštalovanú
ale win8 nejak moc nechce spolupracovať
ale ja hrávam Heroes III. ta je stečh všetkých najviac populárna tie novšie už moc nie ešte IV ale ostatne už nie tie sa my už nepáčia
je to presne štíl boja ako tu na elvenar ťahová strategie
 

Frigg

Guest
Trochu nám tahle zajímavá diskuze zapadla. Jak je to vůbec se stolními hrami? Hraje je ještě někdo?

Pamatuji si, jak jsme na horách domalovávali k člověče nezlob se další domeček a kus trasy, abychom mohli hrát všichni a jak jsme se u toho náramně bavili. Na vodě jsme zase hráli "zlodějnu" s dvěma paklíky žolíků, to byla hra, kterou zvládli i ti nejmenší vodáci, a opět jsme se u toho neskutečně nasmáli :D
Dokážou se ještě dneska takhle mladí bavit nebo skončí v nějakém koutku každý se svým mobilem?
 

DeletedUser418

Guest
My hrajeme stolní hry rádi. Vždy se u toho dobře bavíme a jsme všichni spolu.
bfd734c9a26b61de.jpg

Nejraději hrajeme kostky, dále scrabble, karetní hru žolíky či sedmu, člověče nezlob se.
Nedávno jsme s mladším synem (bude mu za pár dní 17 let) hráli v Ikea jejich dětské dřevěné pexeso, které jsme uviděli ležet nachystané na stole v oddělení kuchyní.
Chtěli jsme si ho koupit domů, ale nikde jsme ho neobjevili.
A ještě si občas zahrajeme deskovou hru loupežníci a občas si s mým tatínkem dáme logika.
Jsme hravá rodina a vyblbnem se i při hraní her na kinect xbox, kde máme zároveň i pohyb.
Pokud hrajeme na xboxu celá rodina (já, manžel a synové), tak si dáme turnaj v bowlingu nebo jiné sportovní hry.
Například já a mladší syn hrajeme nejčastěji Rabbids - což jsou sice roztomilí králíčci, ale také umí být pěkně poťouchlí a zákeřní.
67a0e20e078cbdc8.jpg

 

Deleted User - 42211

Guest
My strávili silvestrovský večer u deskovek s kamarádama a bylo to bezvadný :) Jsou to teda všechno novodobé hry založené na rpg, ale bylo to bezvadný. A nově jsem si oblíbila hru malý princ, znáte?
 

Fulla

Guest
Také jsem Silvestr trávila u deskovek. Respektive spíše až na Nový rok :) Hráli jsme Activity a strávili jsme u toho 3 hodiny :D Jinak se mi z deskovek líbí Doba kamenná a Dostihy a sázky.
 

Ethariel

Guest
Já jsem už naneštěstí dlouho žádnou nehrál. Není s kým :) Ale mezí mé oblíbené patří Uno, hry se sedmovými kartami, s canastovými kartami, Investor, Dostihy a Sázky a Člověče nezlob se.
 

Sindri

Guest
Nehrál jsem nic snad 3 roky, a to jen Prší. :D Kdybych měl započítat, kdy naposledy nějakou deskovku, tak dobrých 9 let nazpátek. :) Ale v tom Prší jsem byl fakt přeborník. :D
 

Deleted User - 42211

Guest
a umí ještě někdo Mariáš? taková typická hospodská hra a já nemůžu, krom své rodiny, najít někoho, kdo by to uměl :D
 

Ethariel

Guest
Každý koho jsem se zeptal jestli mě to naučí mi vyhýbavě odpověděl :D Prý je moc složitá a musím se ji naučit za pochodu a na dotaz "zahrajem si tedy?" mi bylo odpověděno "promiň, ale teď ne" :D
 

Deleted User - 42211

Guest
tak první problém je, když nenajdeš tři hráče, ve dvou se dá zahrát jen lízaný a ten mě tak nebaví. a pak vysvětlovat tolik pravidel je náročný :D ale dobrá hra před mariášem je šestašedesát a to je taky supr :p
 

Ethariel

Guest
Tu taky neznám :D Svět karet se už nezdá tak malý jak kdysi. Otevíráš mi nové obzory :p
 

Deleted User - 42211

Guest
vidíš to, a přitom se jedná o hry, které hrával ještě můj děda naprosto běžně ;) Ale jak zjišťuju, tak v hromadě rodin se raději věnují počítačům a hrám na nich. Když už začnou hrát něco, tak novodobé hry a na ty staré a nejlepší se zapomíná, což je škoda. jak ráda bych si zahrála karetní hry, ale mám smůlu :D
Jediným tarokám jsem moc nepřišla na chuť, ty jsou už moc složitý a chce to hrát, hrát, hrát, aby si člověk všechno osvojil a zjistil správnou taktiku :D
 
Nahoru