• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Hry a hříčky

Ethariel

Guest
Taroky se u mě spojují s okultizmem, takže jsem jim nikdy nepřišel na chuť :) To radši pexeso :p
 

Deleted User - 42211

Guest
ha, pexeso jsme teď taky hráli na silvestra :D S okultizmem? to je tím slovem, taroky a taroty :D já zas nikdy nemyslela na vykládání osudu, ale hned mě napadla ta hra a hledala jsem 3 další hráče :D
 

Ethariel

Guest
Aaaah dostala si mě :D Nevím jaký je rozdíl mezi tarotovými a tarokovými kartami. Můžeš prosím vysvětlit?
 

Deleted User - 42211

Guest
Taroky jsou speciální karty využívající se v karetní hře pro 4 hráče, v níž hrají vždy 3 hráči proti jednomu. Jsou to vylepšené mariášové karty s pár postavama navíc.
Taroty jsou vykladačské karty, které máš rozdávat vždy levou rukou (od srdce) a mají ti napovědět, co tě v životě čeká. Aspoň doufám, že to správně vysvětluju :D
 

Ethariel

Guest
Potřeboval jsem spíš výklad tarokových, ale pro srovnání bylo dobře, že jsi rozepsala obě. Co se člověk nedozví :)
 

Deleted User - 42211

Guest
To je ale smutný, jakto, že v dnešní době takový základní karetní hry zná tak málo lidí? Jsem ráda, že vás tu všechny vzdělávám :D :D
 

Ethariel

Guest
Sice těch karetních her znám pěknou řádku, přeci jen mi pár uniká. Takový bridge anebo bakarat. Neznám nikoho kdo by je hrál. To si normálně říká o založení Karetního klubu pro zachování karetních her :)
 

Deleted User - 42211

Guest
Ty hry znám, ale neumím je hrát :D a pro karetní klub jsem, musíme ho zřídit! :D
 

Ethariel

Guest
Dobře, myslím že už máme vedení. Teď ještě pokladníka, nástěnkáře a provianťáka :D
 

DeletedUser34

Guest
no my sme hrali osadnici s Katanu tiez zaujimava hra strategia
 

luterina

Veterán
dcera dostala od Ježíška Quoridor, takže kromě těch klasických karetních a deskových nám přibyla další skvělá nová, pravidla jednoduchá, ale vyžaduje zapojit mozek a dokonce se při ní i zasmějeme:) z těch PC her nám celé rodině jako nej vydržela RCT 3 včetně rozšíření - stavba zábavního parku se všemi možnými atrakcemi na kterých se lze i z pohledu účastníka projet - dětské, extrémní, vodní, zoo....a úprava prostředí, vodní plochy, vodopády...atd. a z těch online teď hraji a baví mě jen Elvenar :p:D
 
Naposledy upraveno:

Zharthuru

Mistr slova
Z deskových her můžu šachy . Chci si koupit nějaké hezky skleněné až budu přestěhován do Prahy .
 

Ethariel

Guest
Zkusil jsi někdy alkoholový šach? Taky má skleněné "panáčky". Ale pozor, málokdo ho dohraje do konce. Je to těžká hra :p :)
 

DeletedUser34

Guest
veru je hlavne ked pesiaci su vyhadzany a tvoje tahy figurkamy nasledne maju uplne nove pohyby :)
 

Ethariel

Guest
Ze střelce se stával zkušený raketometčík a věž dostala kola a beranidlo :)
 
Nahoru