• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvenarský matematik

DeletedUser2818

Guest
Nechci šťourat, ale doba trvání soutěže je uvedena od 5.9. do 19.6. Nějak mi to nesedí. :rolleyes:
 

DeletedUser2716

Guest
Ano, chybu jsme opravili. Omylem jsem se překlikla. Omlouváme se.
 

DeletedUser2917

Guest
Mám dotaz k wiki - k první otázce.... Na stránce wiki o Rozšíření je v odstavci Požadavky uvedeno, že máme k dispozici 25 prémiových rozšíření (za diamanty)... A úplně dole v přehledu je pak uvedeno 27. Tož teda která ta číslice je platná??
 

DeletedUser1656

Guest
ahoj, super soutěž! :p ale mám dotaz, nějak se nemůžu dopočítat ke 2... nebo spíš můžu, ale nevychází mi žádné pěkné číslo, tak se chci zeptat, zda tam nemá být druhá odmocnina místo třetí? a nebo dělám někde tu samou chybu.. :)
díky, who96
 

DeletedUser1413

Guest
Do háje, já si spletl mocninu s odmocninou... :) A úpravy se nepočítají :(
 

DeletedUser2716

Guest
Mám dotaz k wiki - k první otázce.... Na stránce wiki o Rozšíření je v odstavci Požadavky uvedeno, že máme k dispozici 25 prémiových rozšíření (za diamanty)... A úplně dole v přehledu je pak uvedeno 27. Tož teda která ta číslice je platná??
Platná je číslice 27.

ahoj, super soutěž! :p ale mám dotaz, nějak se nemůžu dopočítat ke 2... nebo spíš můžu, ale nevychází mi žádné pěkné číslo, tak se chci zeptat, zda tam nemá být druhá odmocnina místo třetí? a nebo dělám někde tu samou chybu.. :)
díky, who96

Pro jistotu jsme to zkontrolovali a potvrzujeme původní text, opravdu tam má být třetí odmocnina...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1656

Guest
ok, díky, tak to jdu hledat, kde jsem udělala chybu :p beztak bude nějaká záhadná budova, kterou jsem nepřipočetla :))
 

DeletedUser1413

Guest
Taky mám otázku - platí co je na wiki nebo ve hře? (Setkal jsem se s jinými údaji)

Edit: Ještě nejsem v části hry kde jsou dělostřelci II, ale tak vezmu příklad Dělostřelci I = v provincii, kde s nima budu bojovat, jsou 4 a mají u kolonky Běžné poškození 109-227 poškození. Na wiki je, že jeden dělostřelec I má poškození 27-57. Takže 27*x4=108 poškození oproti 109. A 57x4=228 poškození oproti 227. Když bych dal za příklad 6 Dělostřelců I, tak jsou rozdíli ještě vyšší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2716

Guest
Danielis001: Zřejmě tam bude pracovat nějaká zaokrouhlení, na wiki jsou uvedená celá čísla, je možné, že to ve skutečnosti je něco ve stylu 27.3.
V tomto případě tedy doporučujeme počítat s údaji z wiki. Tak jako tak, s určitou odchylkou k zaokrouhlení se počítá.
 

DeletedUser1413

Guest
Takže mám věřit s údaji na wiki, ne s údaji ve hře?

Zaokrouhlení je možné, jenže v těch vyšších počtech, jak jsem psal, jsou rozdíli i víc než 4 poškození (př. 268 wiki, 272 hra) tam to zaokrouhlení asi nebude.
 

DeletedUser2716

Guest
Danielis001: V jakých vyšších počtech? Podle toho, co jste psal, je rozdíl vždy o jeden bod (228 / 229)...

Pokud jde o tento konkrétní příklad, můžeme doporučit spíše tedy údaje z wiki. V ostatních příkladech by na tom nemělo záležet.
 

DeletedUser1413

Guest
Psal jsem o 4 Dělostřelcech I. Teď budu psát o 6 Dělostřelcech I v provincii. Běžný útok - údaje ve hře - 6 Dělostřelců I má poškození 164 - 340. Běžný útok - údaje na wiki - 1 dělostřelec I má poškození 27-57, 27x6=162 poškození oproti 164!, 57x6=342 poškození oproti 340!. Rozdíl 2 body
 

DeletedUser2716

Guest
Stále může jít o zaokrouhlení. Je možné, že přesná hodnota útoku může být ne 27.0, ale třeba 27.4... Při vynásobení šesti dostanete 164,4, opět po zaokrouhlení 164.
Bohužel, pokud se jedná o tento problém, omlouváme se, nevěděli jsme o tom. Každopádně, nic to nemění na naší odpovědi: Pro tento příklad použijte údaje z wikipedie. Popravdě jsme nepočítali s tím, že by někdo hodnotu útoku jednotek přepočítával z hodnot uvedených v provincii.
 

DeletedUser1413

Guest
Jenom jsem si to chtěl ověřit :) Děkuji za vysvětlení.

A ještě jeden dotaz :) Průměrným poškozením myslíte průměrné poškození z vypočítaného běžného poškození? :D

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2716

Guest
Pokud dobře rozumíme otázce, tak ano. Pro jistotu příklad:

Měla-li by jednotka útok 100-200, průměrné poškození by bylo 150.
 

DeletedUser1413

Guest
Nevím, jestli neumím normálně myslet, ale nikde jsem nezjistil, podle jakých pravidel se zvětšuje velikost oddílu. Na wiki je text: Zvýšení velikost oddílů: Skrze výzkum si můžete odemknout několik technologií nazvaných: „Zvýšení velikosti oddílu“, čímž docílíte zvýšení velikosti oddílu na trojnásobek za každou vyzkoumanou technologii.
Na trojnásobek - nechápu jak se to myslí. Zvětší se třeba na trojnásobek z velikosti 24 na 72? Dnes jsem právě vyzkoumal vylepšení a zvětšila se velikost z 24 na 36. Takže jako by se zvětšila velikost o polovinu z předchozí velikosti... Jsem se do toho nějak zamotal :oops:
 
Nahoru