• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

jana.souck

Pokročilý žák
My jsme malé společenství počtem, hrajeme aktivně tři, když hra společenství začala, měli jsme dost velkou šanci a taky jsme ji využili, dostat se dost daleko, vybrali jsme si modrou cestu a postupovali jsme docela pěkně. Jenže dneska, kdy zase hrajeme tři, protože se nám nedaří zverbovat další aktivní hráče, je modrá cesta pro nás dost těžká, jen těch 35000 svitků bude dost potíž a to netušíme, jestli je budeme moct vydat ze skladu. Pokud ne, tak to nebude jednoduché. Proč se musí kouzla vyrábět? Jedno trvá 10 hodin, ve skladech je máme. Minule jsme hru společenství nehráli, protože to nešlo, teď nám přibyl jeden, tak to zkoušíme, ale nemáme z toho moc dobrý pocit, odměna není velká.
 

DeletedUser5085

Guest
plně s tebou souhlasím pro nás menší je to nereálné je nás už 13 a i když jsou všichni zapojeni to nedáme a ty ceny za to to nestojí takže jsme to odpískali snad (abychom se ze všeho nevydali a nic jsme z toho neměli)
 

DeletedUser4169

Guest
@karhol ...malé spoločenstvá sa majú v prvom rade s rešpetkom pozerať na tie veľké a snažiť sa dopracovať na takú úroveň, aby boli schopní sa tam umiestniť aj oni.


Já to klidně okomentuji :)
iDavisi, souhlasím, ale to platí tehdy, pokud se dá dopředu dostat. A pokud to jde nějakým úsilím. To ale není, uznej sám, případ téhle hry, která není složitá a jde jen v podstatě o to, jak dlouho ji hraješ. Tady se banda lidí, co začala dnes hrát, tam, kde jsou dnes vedoucí společenství prostě nedostane. Ledaže by půlka serveru před nimi přestala hrát.
 

OrickJ

Znalec fóra
@iDavis - :D:D:D to jsi dobře napsal předsedo ... Takže dobrodružství je určeno jen pro velké společenství a skoro velké a zbytek který vynaloží aktivitu tak se smí jen dívat na vítěze a jejich odměny. Ale já musím i říct že jsem rád za tohle dobrodružství protože ti co tak nadšeně psali jaká je to zábava a stmeluje to společenství a zlepšuje komunikaci mlčí, ti co mají i aktivitu v turnajích a dobrodružstvích a dle toho hodnotí přínos hráče pro společenství tak dobrodružství bojkotují. Když už to někteří mají v pravidlech a nutí ostatní do takových akcí tak se toho mají držet!!! Dle mého je ten bojkotující postoj srabáctví a narušení stálého chodu společenství.

Zrovna u dobrodružství společenství kdy požadavky jsou stejné pro menší hráče jako pro velké hráče ale odměny už jsou rozděleny dle úrovně kapitol je to hodně nefér !!!

A dle toho co jsi napsal by se to mělo opravdu hodně překopat nebo to udělat právě jen pro ty velké a skoro velké společenství ...

Ostatně já jsem o tom něco psal viz sekce nápady a návrhy ;)

Reaguji na tvůj příspěvěk ohledně mlčení. Pořád si ten názor držím. U nás to Dobrodružstvím žije, zapojili se všichni a komunikace je 3-4x větší než jindy.
A je při tom i spousta legrace.:)
 

iDavis

Legenda
@athlan máš síce pravdu, ale v našom prípade sa nebavíme o tom, aby malé spoločenstvá časom predbehli veľké ale o tom, aby sa proste dostali na úroveň na ktorej budú schopní vyžadované náklady zaplatiť. A táto pomyselná úroveň je rovnaká či už tie väčšie spoločenstvá stále napredujú, alebo nie.
 

DeletedUser4646

Guest
@OrickJ - To ti neberu a upřímně to přeji všem co se snaží protože za ty náklady ti úspěšní dostanou nepoměrně málo. A legrace je to i pro ty nezapojené kteří dle mého jsou větší vítězi.

@iDavis - proto by měli ty menší společenství takové dobrodružství vynechat a spíše se zaměřit na eventy a nebo na turnaje které jsou na stejné úrovni odměn jako dobrodružství ale zase menší nároky. A pro menší společenství už dobrodružství nemá smysl pokud je to cílené na velké. Ale jinak je fajn vidět ten postoj kdy se nároky šijí na míru pro větší hráče ale odměny už se mohou rozlišovat. V provinciích je hodnocení obtížnosti, to samé by mělo být i u turnajů, eventů, a určitě dobrodružství kdy by systém vynechal malé společenství a zapojil jen ty co to za určitých okolností mohou zvládnout.
 

DeletedUser2933

Guest
Zdravím všechny hráče,před časem jsem psala,že se naše společenství této akce nezúčastní a raději se v klidu připraví na event.Nedalo mi to a šla se podívat na mapu ,zvědavá bába no :D a víte co ? jeden hráč ji otevřel a další se přidali a stále přidávají bez jakékoliv domluvy.Je to prosté ,prostě ho v tom nenechají samotného ,je to jen o fungujících skvělých lidech ,kteří prostě chtějí hrát i když vědí,že nebudou první,nebudou ani desátý ,možná ani padesátý,že odměny jsou o ničem,ale nenechají v tom svého kolegu a o tom to je.
 

DeletedUser4646

Guest
@santpaola44 - Jako spíš jde o to že když už mám tam ty úlohy tak je tak libovolně plním a občas tam něco hodím. A jaké to překvápko že to jde i bez komunikace. Tomu říkám opravdu fungující společenství :) možná jde jen o dobrý pocit nebýt na chvostu tabulky ale suroviny bych do toho neinvestoval teda.
 

DeletedUser5171

Guest
Ahoj všem,to co se teď stalo při novém dobrodružství společenství je nehorázné.Úkoly které máme plnit jsou čím dál těžší,hlavně pro hráče kteří začínají a odměny za toto úsilí absolutně směšné.Je mi zcela jasné,že tvůrci této hry na tom chtějí vytřískat co nejvíce peněz ale asi nastane čas kdy tuto hru bude ukončovat stále více a více hráčů.Je to výsměch nám všem.Slabší a nebo začínající společenství se nemohou rovnat těm vyspělým a dlouho zde hrajícím,měli by to tvůrci zohlednit.
 

DeletedUser2933

Guest
Nightwish89
Proč mě Tvoje reakce nepřekvapila:Dmyslet si a překrucovat můžeš cokoliv,jak je libo,ty máš svoje pocity a já mám zase svoje a chvost to rozhodně není:DPřeju Ti krásný zbytek dne a lepší hru;)
 

Lovec Krys

Legenda
No já to vidím následovně:

Doporučuji všem, kteří uvažují o účasti na dobrodružství společenství si udělat následující minikvíz:
1) Patříte mezi nejvyspělejší hráče?(tzn. jste u Elementálů, Půlčíků, příp. možná ještě Čarodějů)
2) Jste součástí TOP společenství? (tzn. je vaše společenství vysoko v žebříčku a skládá se převážně z hráčů z bodu 1)

Pokud na obě otázky odpovíte Ano, směle do toho.
Pokud na jednu otázku odpovíte Ano, na druhou Ne, je to na vaše uvážení, zda ano nebo ne.

Pokud na obě otázky odpovíte Ne, je zde doplňující otázka:
3) Jste masochisti?

Pokud na otázku odpovíte Ano, určitě se zúčastněte! Čím menší městečko, tím lepší zážitek.
Pokud na otázku odpovíte Ne, doporučuji udělat to samé, co já a naše společenství: Ignorovat, nebudeme si přeci účastí ubližovat, ty odměny za to prostě nestojí (od začátku za to nestály a vyvíjí se to spíše špatným směrem, jenom čekám, kdy tam přidají placení manou, semínky, vnímavým zbožím).
 

karhol

Znalec fóra
@athlan máš síce pravdu, ale v našom prípade sa nebavíme o tom, aby malé spoločenstvá časom predbehli veľké ale o tom, aby sa proste dostali na úroveň na ktorej budú schopní vyžadované náklady zaplatiť. A táto pomyselná úroveň je rovnaká či už tie väčšie spoločenstvá stále napredujú, alebo nie.

Ano s tím souhlasím, že není účelem aby se malá společenství dostala před velká, ale účelem je aby se časem dostala na takovou úroveň aby byla schopná náklady zaplatit. Jenže to by taky s každým novým dobrodružstvím nesměly být náklady řádově vyšší, nežli v dobrodružství předchozí..
Zrovna u nás - při minulém dobrodružství jsme byli poměrně nové společenství a dostali jsme se na druhou truhlici. Od té doby jsme se trošku rozrostli, lépe spolupracujeme a na dobrodružství jsme se opravdu těšili, že společně dosáhneme na hlavní odměnu. Ale co se nestalo - oproti minule náklady se tolik zvýšily, že i při nejlepší vůli nejsme schopni naplnit ty nehorázné požadavky, abychom otevřeli třetí truhlici (dodávky surovin a relikvií)
Proto si trvám na názoru, že by měly být požadavky na plnění rozdílné, stejně jako u eventů.
Jako příklad spravedlnosti uvedu z tohoto dobrodružství odznak elverianské stráže - zde se jedná o rekrutaci velkého množství jednotek odpovídající velikosti třech oddílů,takže se počet jednotek liší podle stupně rozvoje a jedno jak daleko ve vývoji jsem. To samé se týká výroby jednotlivých cechů. Proti tomu nemám jako hráč menšího společenstva vůbec nic, protože např. dvoudenní výroba trvá standardně 2dny ať jsi v kapitole jedna, nebo u elementálů..

Opravdu mi zde vadí jen ty požadavky na suroviny a relikvie, které jsou pro společenství na nižších úrovních smrtelné!!
Jak by se tvářili středně velcí hráči (úroveň orků), kdyby místo 300k od každé ze tří surovin měli dodat do trasy 1,5 milionu od každé, nebo ti vrcholní, které by stejný úkol stál 2,5 milionu... Jsem přesvědčený, že nadávali stejně jako my...
A my menší bychom také nic neříkali, kdybychom místo 300K surovin měli dodat 40K surovin ve třetí části...
PS: přepočty množství surovin beru podle sebe - polovina páté kapitoly - elixíry se zvýšením výroby 510%, těch 510% počítám i pro vyšší úrovně...
 

Tanis

Znalec fóra
Nechápu stěžování si některých z vás. Hráli jste někdy online hru? Tyto hry se zakládají na tom, že hráči musejí ve hře "pracovat", aby se vyvíjeli a byli lepší než ostatní. Proto to hrajeme, nejenom kvůli komunikaci s ostatními, ale také kvůli soupeření, porovnávání. Proto je tu také žebříček. A v každé online hře je naprosto logické, že ten kdo hraje déle a více na sobě pracuje je na tom také lépe než hráči, kteří nehrají tak dlouho.
Hrál jsem spoustu her, a vždy to fungovalo tak, že ti nejlepší spolu soupeřili o nejlepší odměny, sváděli spolu souboje, vytvářeli spojenectví. A menší hráči museli nějakou dobu "pracovat", než dosáhli jim podobné úrovně, aby s nimi poté začali také soupeřit. Musíte se nejdříve vyvíjet než se zapojíte do hry tak jako ostatní co tu jsou déle.
Tak to prostě funguje, na tento princip funguje většina online her a je to podle mě naprosto logické. Kdyby mě dokázal porazit hráč, který to hraje 2 týdny, a sebral mi odměny, tak by to podle mě bylo dost špatně navržené. Přece nemůžete chtít, aby 2 týdny hrající člověk byl na tom stejně jako 2 roky hrající. To je nesmysl.
Hraji tu už řadu měsíců(let), a celé naše Společenství teď ukázalo tu nejlepší možnou spolupráci a komunikaci. Nejmenší hráči jsou u nás v kapitole víl, nejsilnější u elementálů. Jsme různorodá skupina, ale ve spolupráci jde vše lépe. A kdyby Společenství složené z hráčů do 5. kapitoly soupeřilo s naším umístěním, tak by to byla podle mě hodně špatně navržená hra a okamžitě bych přestal s jejím hraním.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Děkujeme všem za zpětnou vazbu, nesmírně si jí vážíme! Nemusíte se bát, všechny vaše názory samozřejmě předáme výše!

Tvůrci hry vaše připomínky a nápady jistě ocení, protože stále pracujeme na optimalizaci této události. Nikde totiž není psáno, že následující kola budou mít úplně stejné nastavení a požadavky. ;)
 

karhol

Znalec fóra
Hraji tu už řadu měsíců(let), a celé naše Společenství teď ukázalo tu nejlepší možnou spolupráci a komunikaci. Nejmenší hráči jsou u nás v kapitole víl, nejsilnější u elementálů. Jsme různorodá skupina, ale ve spolupráci jde vše lépe. A kdyby Společenství složené z hráčů do 5. kapitoly soupeřilo s naším umístěním, tak by to byla podle mě hodně špatně navržená hra a okamžitě bych přestal s jejím hraním.
A to je přesně ono - to je strachu, aby náhodou někdo nevzal odměnu "patřící Vám"
Taky jsem hrál onlinovky např. divoké kmeny, kde i když jsem začal později, byla možnost jak se vypracovat, vyrovnat se nejlepším a nakonec i já jsem byl členem vítězného společenství, ale tady je to nemožné, protože čím menší hráč, tím větší nároky a horší odměny a nůžky se dále rozvírají (v tomto dobrodružství).
Jinak se mi hra líbí, vím, že se musím postupem času vypracovat,stejně jako celé společenství, ale v soutěžích bych chtěl mít stejné podmínky jako ostatní.
Hrozba okamžitého ukončení hry, když Tě někdo rozvojově do páté kapitoly, jak říkáš "obere o odměnu", když má srovnatelné podmínky k jejímu získání jako Ty je ukázka toho, že jen neumíš prohrát!!! To se Ti to potom hraje, když jsou pro Tebe podmínky splnění dobrodružství 10x snažší než pro nás. To bych taky všechno vyhrával, ale to to m to přeci není..

Tvé přirovnání mi připadá, jako kdyby Usain Bolt v běhu na 100m řekl, že nebude závodit pokud jeho startovní bloky nebudou o 50m blíže k cíli, než u ostatních závodníků !!!


Jinak odznaky do dobrodružství samozřejmě dáváme, ale jen v rámci běžného rozvoje, věci které by nás brzdili ve vývoji ignorujeme a neděláme si zálusk na odměny.



Ale končím s diskuzí, nemá to cenu, silnější vždy budou bránit své výhody proti slabším..
Karhol
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4646

Guest
Re- Tanis

Tak jak před nedávnem bylo zavedeno hodnocení obtížnosti u provincií tak tohle dobrodružství se chová tak že průzkum po hráči středně pokročilém chce třetinu mincí hráče u víl za průzkum a náročnost boje i vyjednávání je stejná pro oba hráče bez ohledu na úrovni kapitol.

@Tanis - No to by bylo fakt nefér to ano. Jaký pocit z výher mají velké společenství když dobrodružství umožňuje hrát i ostatním kteří na to né že nemají ale je předem jasné že pro ně jde o podfuk protože to nemohou vyhrát. Kvůli nastaveným hodnotám požadavků na míru velkým společenstvím s hráči kteří jsou ve hře dále. Pro menší hráče jste spíše k smíchu pokud někdo jako ty napíše něco takového. Jaké to je se měřit a soupeřit s menšími hráči kteří vás nemohou ani ohrozit? Super pocit jak hrát sportovní hru třeba hokej na nejlehčí úrovni a dát 30 golů a soupeř nic ... :D:D:D
 

Tirhaz

Pokročilý žák
já jen takovou malou "věcnou"...mám zkušenosti z obou světů, že daleko více v dobrodružství nahrají střední hráči, než ti, co jsou třebas teď v elementech...důvod je prostý - není místo na to dělat výrobu dopředu, nevleze se nám tam nic navíc...ale to mluvím hlavně za ty, co nekupují za dia misto...na Arendylu už ani nemůžu rozšiřovat - mám max provincií, takže tam mi nevleze už vůbec nic...
 

Tanis

Znalec fóra
@karhol , je mi líto, že to vidíš takto. Ale hráči, kteří jsou v posledních kapitolách vždy čekají po jejím dokončení na novou kapitolu, klidně i několik měsíců. To je vždy šance pro novější hráče, aby se k nim přiblížili. Máš tady tudíž naprosto reálnou možnost dohnat starší hráče. Já jsem např. teprve u ČaD, ale neustále se přibližuji hráčům v posledních kapitolách. Stejně tak můžeš i ty.
Jestli tomu nechceš věnovat více času, tak je snad jasné, že nemůžeš mít stejné odměny jako ti co se tomu věnují více.
To přirovnání je naprostý nesmysl. Takto jsem to nenapsal, a jestli to tak vidíš, tak si to přečti znova, třeba to pak bude dávat lepší smysl.
A prohrávat umím, nemám to rád, ale zvládám to. A způsob jakým jsi to napsala se mi vůbec nelíbí. Taky jsem slušný a poprosil bych o stejné chování i ke mě.

@Nightwish89 ale já nemám v plánu soupeřit se Společenstvím tvořeným jen nižšími hráči do 5. kapitoly. To není soupeření. Srovnáváš se jen s hráči na stejné úrovni nebo vyšší. A postupem času se tato skupina lidí rozšiřuje, jak se ostatní neustále posouvají dále ve vývoji. V pozdějších kapitolách je neustále více lidí. Záleží jen na tobě za jak dlouho k nim budeš patřit.

Tato hra vám dává možnost dohnat ty, co to hrají déle než vy. Tyto hráče, co jsou dále, vývojáři neustále s něčím zdržují, abyste je právě vy mohli dohnat. Je logické, že v nižší kapitole s nimi nelze soupeřit, ale každá akce vám poskytuje odměny a výhody které vám mají pomoct se rychleji posunout dopředu a přiblížit se tak zkušenějším hráčům. Každý event, turnaj a Dobrodružství vám poskytuje výhody. Čím více jich uděláte, tím rychleji se posunete kupředu a tím dříve je doženete.
 

karhol

Znalec fóra
@Tanis:
Omlouvám se Ti, jestli jsem se Tě nějak dotknul.
Já ale vůbec nezpochybňuju férovost hry jako celek, je mi jasný, že po cca. 4měsích nemůžu být mezi elitou a vím, že časem a to právě z důvodu který jsi zde uvedl je možnost vyrovnat se hráčům, kteří hrají již dlouho. Dokonce ani nezpochybňuji smysl a férovost dobrodružství včetně rozdílnosti úrovni odměny.
Co jsem tady zpochybnil, jsou jen ty požadavky na stejné množství dodání surovin,relikvií a bojových jednotek (proč nemůžou být sekerníci, kteří jsou k dispozici od začátku?) - a sám musíš uznat, že hráč v páté kapitole i v případě že bude u Elvenaru sedět 24hodin denně nemůže nikdy získat tolik surovin,jako hráč který je u ČaD, který se tu ukáže jednou za den a o tom to celé je, alespoň z mé strany, protože dobrodružství společenství by podle mně měla být soutěž mezi společenstvi bez ohledu na stupeň vývoje.
Proto bych apeloval na všechny, aby nás podpořili a vývojáře aby příště zadali poměrově stejné podmínky pro všechny, vlastně by stačilo z plnění vypustit dodávky surovin a relikvií a bylo by to OK, stejně jako při posledním dobrodružství, kde úspěch opravdu závisel na spolupráci a aktivitě bez ohledu na stupeň rozvoje.
Víš ono je strašně demotivující, když hned na začátku zjistíš, že nejenom není možnost umístit se v žebříčku (to by se dalo akceptovat), ale mnohem horší je vědět, že i když vynaložíš veškeré úsilí a zabrzdíš vývoj celého společenství, stejně nemůžeš dosáhnout třetí truhly - jednoduchý počet - stačí vydělit počet požadovaných surovin počtem vyrobených surovin za den a zjistíš, že to nejde. Nebo součet relikvií, kterou jsou potřeba a počet, které vlastní celé společenství..(možná u nás by to teoreticky šlo (realita je ale vždy trochu odlišnější), ale jsou i rozvojově nižší, kde to prostě nejde ani teoreticky)

Tak asi tak Karhol.
 
Naposledy upraveno:

Tanis

Znalec fóra
Omlouvám se, že jsme si takto nerozuměli.
Počet potřebných surovin a relikvií k dokončení Dobrodružství je opravdu ohromný, s tím souhlasím. Neuškodilo by, kdyby to pro příště snížili. Stejně tak se dá souhlasit i s tím, že u Orků není každý, i když se té cestě dá vyhnout, tak to znamená o pár bodů méně.
Ale myslím si, že vývojáři si představují, že ve Společenství bude určitý počet zkušenějších hráčů, třeba od 7. kapitoly, a pak novější hráči, kterým by měli pomáhat. Ve společenství by se tak měli objevit hráči z různých kapitol. Kdyby to tak opravdu bylo, a pár takových společenství je, tak by pak suroviny, relikvie a orky dodali ti starší, které by to tolik nestálo, a na zbytek odznaků by spolupracovali všichni. Ale bohužel takhle nefungují všechny společenství, ale jen několik. Spousta společenství nechce brát novější hráče, protože většina z nich brzy skončí. A dopředu nejde poznat, jestli ten nový hráč bude aktivnější nebo ne. A větší společenství to nechtějí už ani riskovat.
Museli by vytvořit jinou variantu Dobrodružství, schopné měnit úkoly a to podle toho, jaké Společenství by to hrálo. Hra by musela poznat, že jsou všichni ve společenství třeba max v 6. kapitole a podle toho přizpůsobit úkoly, aby množství surovin a relikvií odpovídalo jejich potřebám. Neumím si moc dobře představit jak by to fungovalo. Ale stálo by to za to to promyslet. Stejně tak by mohli vytvořit 2 žebříčky Dobrodružství. Jedny pro hráče od kapitoly 6 a více, a druhý pro hráče z nižších kapitol. Pak by menší společenství mohli získat lepší odměny ve svém žebříčku. A teoreticky by to bylo spravedlivější.
Ale jak jsem psal, podle mě tohle není úmysl vývojářů, aby byli celá Společenství, kde jsou všichni hráči noví a bez zkušeností a druhá společenství plná lidí z top 50. Ale takhle to tu bohužel funguje. Uvidíme s čím dalším přijdou v budoucnu. Popravdě Dobrodružství je opravdu stále v rané fázi. Vždyť je to teprve snad 5. dobrodružství a pokaždé je jiné. Neříkám že k lepšímu, ale třeba příště už to tak bude :)
 
Nahoru