• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

GorGlin

Veterán
Řešit multactvi v DSku je bezpředmětná věc.
V elvenaru multiucty nejsou zakázané, jen jednostranný přesun zdrojů.
Takže když si zalozim 25 měst a pojedu celý cech sám, pravidla neporusuji.
Nebo ano?
Myslím že hlavní je u každého počinu jeho splnitelnost a to tady je.
Kdo chce získat všechny odměny pro to musí něco udělat, ale to snad nikomu nevadi.
A v soutěžním pohledu, podmínky jsou pro všechny stejne.
Jako že cetky máme všichni stejné.
 

Slniecko

Znalec fóra
Tak pokud máš tedy pravdu a není to porušovaní pravidel, pak podle mne dobrodružství nemá smysl jako soutež mezi spolky.. Pak to je jenom fraška a vubec nejde o to dokázat, jak spolky dokážou společne fungovat a podobne.. To si na príšti dobrodružství mužu tedy založit svuj vlastní spolek s 25 hráči,abych to dobrodružství vyhrála :D Asi u toho budu šedivá, ale budu mít skvelý pocit, že jsem první :D :D :D Tak to asi fakt nehrozí.. Ja brala proste dobrodružství jako takovou výzvu jak dokážeme se spolkem spolupracovat, ale kvuli tomuto to proste strácí svoje kouzlo.. Jsme celkem souteživý, ale soutežit proti nekomu, kdo má ve meste svojich 6 účtu v nízkych kapitolách nemá smysl.. My bojujeme za každý jeden náramek a nekdo jich sebere za den i 20 jen proto, že má mesto postavené jen na dobrodružství, dál ho nerozvíjí, naco.. Proste pred začátkem dobrodružství ho odnekud vytáhne a je za frajera.. Je to smutné..

Taky bych rekla, že to nastavení napr. sberu náramku je špatné, tak jak jsem už psala výše.. V nižší kapitole vemu na jeden sber 3 náramky a ve vyšší kapitole se stejným počtem manufaktúr vemu max 1 náramek a trošičku z druhého.. Tohle by se melo asi taky nejak porešit, protože pak jsou opet zvýhodnené menší mesta a tím to víc nahráva tem spolkum, které mají ve svém meste podúčty..

Ale jenom tu vyjadruji svuj názor, je mi jasné, že když se s tímhle nic nedelalo roky, tak pochybuju, že by se tím nekdo začal zabývat práve ted.. Proč, když jsou všichni spokojení.. Byla by to jen práce navíc :D
 

luterina

Veterán
U nás ve spolku menší města obstarají více Náramků a větší města více Zbytků, Kuliček, Duchů..., tak jestli to nebyl právě ten záměr, v té vzájemné, u těch větších a menších měst, kooperaci.
 

Slniecko

Znalec fóra
Tak ja myslím, že obstáraní Zbytku nemá co delat s velikosti mesta, jde spíš o to, jestli hrajou Vež, nebo ne.. Ve veži se dá získat dostatek úlomku, urychlovaču a činidel, které pomužou pri výrobe zbytku.. Pak jde jen o to, jak je který hráč ochoten vyrábet v Akademii odpad jen kvuli tomu, aby získal zbytek..
 

GorGlin

Veterán
Multi je problém, který tahle hra neřeší, jen si hlídají aby tím lidi nepředcházeli problémy které je mají motivovat k nákupu diamantů.
A i to dost pasivně. Hráči na sebe mají donášet.
Češi v tomhle mají dost šaptnou pověst, ale jak to funguje jinde ve světe netuším.

Různá obtížnost pro města v různých kapitolách je problém, ale nechtěl bych to počítat, věřím že v tomhle bude vždycky někdo nespokojený.
Dřív byla výhoda mít cech velkých měst a hráčů kteří jsou ochotni půlku zbourat.
Ted to je mít cech s vhodným rozložením měst v různých kapitolách.
Kdo najde systém a dokáže ho využít pro svůj účel bude vždycky vpředu.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Nás hraje aktivně jen 15. Tři jsou v nejvyšších kapitolách (15-17), pět kdesi uprostřed (8-11) a zbytek je drobotina. I tak jsme si nové DS vyzkoušeli a dokázali si, že je to hratelné. Víc než soutěžení s jinými spolky má pro nás překonávaní sama sebe - stanovit si nějakou metu a o tu usilovat - protože odměny za pořadí jsou směšné. Ostatně konkurovat v 15-ti spolkům, kde hraje aktivně 25 reálně nejde, hlavní brzdou by pro nás byly právě zbytky.
Ale plné a dobře spolupracující společenství má šanci v DS uhrát 50 tisíc bodů i více.
 

ElfNostradamus

Veterán
Pravidla hry: § 7 ... Pamatujte, že je zakázáno využívat funkce „Pozvání hráče do hry“ pro pozvání sebe sama či pro pozvání hráče, který s vámi sdílí internetové připojení.¨

Takže míti v jednom spolku dva účty je de facto podvod!

§ 8 Fair-play
Očekává se, že každý hráč se chová k ostatním hráčům i k týmu hry Elvenar s úctou. To znamená, že každý dodržuje veškerá pravidla hry, a pomáhá tak tvořit zábavné a spravedlivé herní prostředí.
§ 9 Nahlášení porušení pravidel hry
Pokud podezříváte někoho z porušení pravidel hry, můžete se obrátit na herní podporu a daného hráče nahlásit.
 
Naposledy upraveno:

Green Jane

Šéfkuchař
Jenom menší poznámka : tohle nové DS se mi hraje dobře, i když vím , že do konce nedojedu , protože nemám dost času na sedění
u počítače. S vyjímkou náramku to změnili slušně a doufám, že budou dál makat na vylepšování všeho ostatního. K čemuž jim přeju
hodně fantazie . :cool:
 

ElfNostradamus

Veterán
možná to tu padlo, ví někdo přesný chtíč nové jámy? :) děkuji ...tj vše po 5kusech od všeh odznaků? v jaké kombinaci?
děkuji Joí...:)
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
1. - Pivo + Tesař + Farmář
2. - Kovář + Náramek + Náhrdelník
3. - Socha + Klobouk + Druidí hůl
4. - Odznak společenství divů + Odznak Elvarianské stráže
5. - Pytel mincí + Tajuplné zbytky + Elementálové kuličky
6. - Očarovaná korunka + Duch v lahvi
 

prchlik

Znalec fóra
tohle DS má určitě lepé postavené předměty než předchozí. Z tohoto pohledu mi to přišlo i o něco zábavnější.
Mluví se hodně o dvou kritických předmětech. Náramek a zbytky. V současné podobě jsou za mě OK. Sice uděláme tak 2 náramky za den, ale při 15 lidech to je 30 za den, takže z hlediska průchodu všech tří map, brnkačka.
Osobně vidím problém ve strážích, které i když jsou 3x násobek velikosti Vašich jednotek, aspoň tuším, tak jich mám přehršel, že bych s nimi mohl dláždit.
A nyní kacířskou myšlenku. Udělal bych DS ještě těžší, ale s lepší odměnou.
Z druhé mapy bych udělal 1., z třetí mapy bych udělal mapu 2. a novou mapu číslo 3 s požadavky o cca 50-80% vyššími oproti původní mapě 3.
Odměny přizpůsobit:
1.mapa - artefakt dle akce + knihovna + čas nebo VB,
2.mapa - ruské kolo + artefakt dle akce + čas nebo VB,
3.mapa - výběr libovolné budovy z poslední akce + libovolný výběr artefaktu ze všech předchozích akcí + plánek nebo 10-15ks KR.

Co vy na to, mám to hodit do námětů?....;)
 
@prchlik nevím, jestlis viděl můj návrh na předělání DSka. Nicméně kousek si z něj půjčím a k tomu tovjemu. taky bych to klidně ztížil, nechál jen jedno kolo (proč 3?) s tím, že odměny by byl třeba na křižovatkách a ta hlavní na konci...
 

prchlik

Znalec fóra
Lovec Krys no vidíš to mi nedošlo, že to je INNO.

Emhyr var Emreis II to jsem přehlédl. Koukl jsem na to a pochopil jsem to tak, že by jsi celou celou mapu strčil do tří cest, pak jeden uzel, kde se vyzvedne odměna, atp. No, to mi v principu přijde prašť jako uhoď, jestli to bude rozdělené do tří map a nebo do tří uzlů na jedné mapě.
 

Danber7777

Pokročilý žák
Tvůj nápad se mi líbi Za mne hodně dobré,ale zas ty napíšeš 50-80procent a vsadím se,že tam Inno příště střelí těch tvých 80procent a odměny nechá stále bídné Přeci jen pořád nezapomínej na to,že to oproti betě dělali lehčí:)
 

OldMaGorr

Mistr slova
Čím déle toto DS hrajeme, tak se nám víc líbí. Začíná to prostě být alespoň trochu zábava - nové odznaky hru nebrzdí, ale naopak nutí hrát aktivněji a využívat všechny její aspekty: turnaje, věž, v Akademii výrobu kouzel i řemesla, výrobu alespoň T1 zboží. Už to zdaleka není o pomocných budovách první úrovně a pro ty kdo hrají o pořadí to smysl vše má až do poslední minuty. Přitom to taky není šité na elitní spolky složené z hráčů vysokých kapitol (tam jsou brzdou náramky) nebo naopak na relativní začátečníky (tam jsou brzdou výroby v Akademii). A navíc je to výzva pro zapojení co nejvíc hráčů - při malém počtu budu problémy se strážemi (vojskem) i pytlemi (penězi).
Za mne pochvala.
Co by to ještě chtělo? POŘÁDNÉ ODMÉNY. Asi něco jako zde výše psal @prchlik .
 
Nahoru