• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Cesty vzdušných obchodníků

iDavis

Legenda
Udalosť sympatická, oceňujem túto mechaniku (v porovnaní s predchádzajúcou), aj opätovnú prítomnosť šikovnej funkcie miľníkov úloh.

Set zrejme stavať nebudem, možno len ak sa mi niekedy v budúcnosti nájde nevyužité miesto, na chvíľu ho postavím (tu kvitujem tú možnosť teleportácie, ktorá v prípade rozvinuteľných budov strašne chýba).

Z denných odmien to budú pravdepodobne jednotky, prípadne prastaré vedomosti. Nuž každou ďalšou udalosťou mám viac a viac pocit, ako veľmi medzi dennými chýbajú tie zesilovače...
 

luterina

Veterán
Vypadá to, že palivových krystalů na protáčení truhliček bude na získání všech budov ze setu dostatek. :) Ještě však nevím, jestli ten set budu stavět, uvidím jestli by se pro něj ve městě našlo místo. Jinak klasika půjdu po přivolávačích jednotek a z budov bych ráda získala tu vzducholoď co dává Orky, s jejich nedostatkem na výkup ve Věži pořád bojuji. Celkově se mi zpracování eventu moc líbí, takže se na něj těším. :)
 

voyager-1

Velmistr písma
ten set je hodně slabej, zdaleka nenavazuje na kvalitu starých setů. No zaspon ty VB jako denní odměna tam jsou a nějaký jednotky se taky hodí.
 

DeletedUser4336

Guest
luterina >> Tak proč nepostavíš hnízda orků z akademie? Počet orků na pole je defakto stejný jako ta loď. Kdyby to dávalo víc orků ta loď, tak bych o ní uvažoval, ale zakhle mě spíš trápí, že se mi docela líbí graficky, ale nevím zda se mi vyplatí, furt je to 3*4 budova.

voyager-1 >> Je třeba si asi zvyknout, kvality starých budov teď nedostahuje skoro nic, holt je na čase asi polevit, jen mi to přijde jako trochu škoda práce, když staré budovy jsou už několik nemálo událostí stále lepší jak to co je v těch nových.
 

Ludi

Veterán
Nevím, kam bych nový set umístila. Navíc se mi většina budov graficky nelíbí. Když je budova krásná, občas to u mě vítězí i nad tím, že produkce není super extra.
Např. Stonehenge se po postupném vylepšení ukázal jako celkově přínosná věc a je to moc hezké. Májový strom také zatím mám.
Nedávno jsem vymazala zimní Perníkovou chaloupku a Valentiský vůz. Produkce nebyla úplně tragická, ale graficky se mi obě budovy nelíbily a když potřebuju místo, byly jako první v pořadí na vymazání. Když byl poslední event Fénix, postavila jsem si k Ohnivákovi ještě Bouřného fénixe - produkce není nijak zázračná, ale je nádherný. To ta nová slepice, co si říká Fénix - upřímně nerada bych se na to koukala při každém otevření hry.
Město mám efektivní tak jak je a každá produkční budova je jen bonus navíc. Ale chci, aby se mi budova líbila. Občas potřebuji postavit i něco, co se mi nelíbí, ale pak musí být produkce naprostá bomba, jinak není proč to mít ve městě.
Staré sety jsou produkčně skvělé a navíc i graficky velmi vydařené. Kde ty loňské sněhy jsou ...
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Vidím to dočista stejně jako Ludi, asi máme stejný vkus a přístup. Chaloupku a "Slepici" (pomateného kohouta) jsem nezvládla vůbec, Valentýnský vůz mě znechucoval čtvrt roku, nakonec jsem ho smazala i když se mi docela vyplácel, protože už jsem se na tu ohavnost nemohla dívat. Set se mi moc nelíbí a nemám na něj místo. Zato denní odměny jsou půvabné, některé lodě prostě mít musím. Taky se mi líbí, že budeme mít většinou dvě příležitosti je získat, jenom vím předem, že mi jich bude líto, až je budu muset zakrátko smazat pro nedostatečné hodnoty. Úkoly jsou přijatelné (až na ty opary, resp. jejich kombinaci s provinciemi a výzkumem) a pokud bude dostatek krystalů - zatím jsem nepočítala - je konečně na co se těšit. Pro mě je tam příliš mnoho bonusů pro armádu, ale to si žádají jiní, takže proti tomu nic nenamítám, jenom si myslím, že studánka a pár zesilovačů by se mezi ně vlezlo. Vcelku, řekla bych, že se v INNO překonali, za což palec nahoru. Chce to ještě malinko doladit. :)
 

flego

Mistr slova
Čekám na tu orčí loď, neboť dočkat se v akademii hnízda orků je asi nad moje síly, čekám už bezmála měsíc,a dočkal jsem se asi 10x orků stratégů, další zbojnici vzhledem k místu nemá cenu stavět.Jinak krystaly s přebytkem vystačí na stavbu setu, aspoň na betě to je zatím nastaveno tak, že by v pohodě měli na něj dosáhnout všichni.
 

DeletedUser4336

Guest
Já kohouta nemám, já mám slepici, protože se mi nepodařilo Felixe dostat nad 8. úroveň.
 

DeletedUser4169

Guest
Nesejčkujte, nebo nám ty starý budovy (sety) zase "narovnají" na úroveň těch současnejch zmetků.
Event je pozitivní v tom, že se tamn alespoň vrátili VB.. i když samozřejmě v menší hodnotě.
 

iDavis

Legenda
@Lovec Krys koniec koncov to asi nebude zámer pre staré sety, ale všeobecne vlastnosť ambasád. Podobne ako pri 15. kapitole sa výrazne zvýšila produkcia zásob (či už v dielňach alebo budovách z udalostí), v tejto sa zase znížilo navýšenie produkcie rôzneho zboží.
 

luterina

Veterán
Co jsem přišla do hry, měla jsem jen k dispozici 20VB denně + když jsem si něco získala za vyjednávání ve světě a budovy byly jen základní co se muselo čekat než se vylepší, jinak nic. Dnes mám výjimečné sety, co se daly na začátku, k tomu málu co bylo, získat, tak mám jako starší hráč oproti těm mladším výhodu, ale pro všechny přibyly turnaje a v nich knížky a mnoho dalších hodnotných odměn, a přibyla Věž kde se dají získat časovače a opět další hodnotné odměny jako třeba požehnání a diamanty, přibyla Akademie a v ní recepty na další požehnání, budovy a odměny z tajemného objektu, přibyly hybridní rostoucí budovy, které ušetří pole, než když bych měla mít místo nich rozdrobené eventové budovy jako knihovničku, budovy na PV, na manu, na semínka, na mince, na populaci, na kulturu, na vojáky, a hra se vyvinula do stádia, kdy malá města díky tomuto nastavení ve hře mají velmi rychlý postup ve výzkumu a v prosperitě a růstu města, že mohou snadněji (a co že já musím jet trošku pomaleji, i když i tak toho mám od měst malých pořád víc než ony - včetně těch kvant odměn co teď celá hra nabízí) jet v pokroku mnohem rychleji, a nás starší hráče dřive dohnat, když je to nejen pro ně, ale i pro náš spolek velká výhoda. Tedy jak jsou nastavené eventy dnes, včetně toho co se z nich dá získat, vidím jako k tomu co už všechno se dá získat přímo ze hry, jako něco na přilepšenou (a ne jako věc hlavní, co bývala dříve), zvláště, když teď jsou eventy i tak jednoduché, že se plní samy jen samotným běžným hraním, tudíž nemusím mít z eventů to co jsem potřebovala dříve, a já tedy na všech těch odměnách co v eventu jsou teď, nic špatného neshledávám, spíše naopak to vidím, jako perfektní - co do odměn a možnosti vyrovnání síly mladších/starších měst, balanc a ještě jednoduše, co v odměnách v eventu ubylo, jen se přemístilo z velké části do běžného hraní, tedy podle mě, není pravda, že by to bylo horší než dřív, naopak, já vidím ve městě a ve městech ve společenství velké zlepšení.

>> Tak proč nepostavíš hnízda orků z akademie? Počet orků na pole je defakto stejný jako ta loď. Kdyby to dávalo víc orků ta loď, tak bych o ní uvažoval, ale zakhle mě spíš trápí, že se mi docela líbí graficky, ale nevím zda se mi vyplatí, furt je to 3*4 budova.

@Pauleo , hnízda všechna co jsem měla z Akademie možnost získat postavená mám, na W - 6 x a na A - 3x, na W tam i se 4 zbrojnicemi (mám zbrojnic v obou městech stejně) mám Orků celkem dostatek, ale na A mi stačí akorát tak tip ťop na Věž a teď zrovna jsem přešla do Amuni a vylepšuji dílny, kde to chce další orčí hlavy, proto se mi ta možnost na A z eventu získat tu Orčí vzducholoď (kéž by jich bylo i víc, zvláště jsou li tak vydatné jako ta hnízda) náramně hodí. :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Tak jsem si dneska na betě nevyměnil manové budovy - Jak Hořící vejce, tak Žhavé jezírko (obě z kapitoly Elvenarů) mají lepší produkci many než Lidská loď (kapitola Ambasád). Jak jsou na tom nižší kapitoly nevím.

Hlavní setovou "odměnu" už jsem dával do spojlerů z bety, nemá smysl se opakovat - každý si tu produkci může porovnat s produkcí jedné manufaktury a udělat si závěr sám.

Alespoň že si můžeme nahrabat pár VB. Pamatuji samozřejmě doby, kdy tam místo 20 bylo 30 (jen čekám, kdy to sníží na 15,10,5 a nakonec 1).

ps: Uvedené platí pro kapitolu Ambasád. Evidentně se někdo rozhodl, že hráče je potřeba pořádně potrestat za to, že do ní vstoupili.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Velkolepý začátek: na první dva pokusy 30VB a denní odměna, takže momentálně brumlám spokojeností. Hlavní dok je na svitky, ale obchodní bude na hedvábí ... se mi ulevilo. Snad to bude i vyvážené :).
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 584607

Guest
No, já ze dvou truhel 2x denní cenu - loď. Všechny odměny uvnitř truhly se mi hodily víc. Takže smůla.

PS: třetí truhla - třetí loď víl, to si může INNO strčit do špic.
PS2: čtvrtá truhla - čtvrtá loď, naštěstí z těch menších truhel padlo pár čet vojáčků.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ludi

Veterán
Jednu výhodu event má: opět to hraju lážo-plážo, nehoním se. Sem tam padnou VB, možná nějakou kulturku použiju, ještě uvidím. Sklad mám plný nevyužitých kulturek z minulého eventu.
Řekněme, že Inno ví, že my na staré sety nedáme dopustit, takže nic nového stejně nepotřebujeme ;)
 

Deleted User - 584607

Guest
Hlavní dok mám na svitky (mám je bonusové) a obchodní dok je na hedvábí (ale nic moc množství).
 
Nahoru