• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Šťastná ploutvička

Ludi

Veterán
Po dlouhé době budova, která se mi vzhledově nelíbí, produkce nic moc. Myslím, že těch 50 VB padne tak jednou za půl roku ... takže každá kulturka, co dává 3 VB denně, je daleko výhodnější.
 

Mescal

Znalec fóra
Tak jak jste dopadli? Postavil jsem Slávu hbitosti spíš ze zvědavosti a z výzkumných důvodů... chci nějakou dobu sledovat, jak mě konkrétně padaly náhodné odměny z této budovy.
A výsledek, přes všechno snažení stříbrná liga, ale mohu si za to sám, v pracovní době nemám šanci sbírat krmení pro koníka kolem města, když jsem sběr stihl 2x byl jsem rád. Nevím jak ostatní, ale všiml jsem si, že se nikdy kolem města neobjevilo víc jak 6 krmení... takže nějaké ztráta v noci a v mém případě k tomu přibyla i nějaká ztráta přes pracovní dobu.
Krmení jak jsem si všiml, nepadalo co hodinu, ale interval byl významně kratší - osobně bych si tipl co cca 45 minut.

Ještě pro zajímavost přikládám screenshot, vím, že není z úplného konce, ale kdo četl můj text pozorně, pochopí proč. :)
05_16.png
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Já dopadl jak sedláci u chlumce
chtěl jsme utratit poslední krmení těsně před koncem a zapoměl na to
takže barák mám, ale se 260hvězdicemi jsem skončil v železe
Hlavní odměnu jsem postavil a vylevloval a dneska sklidil první padesátku
statistické rozložení platí při nekonečném množství pokusů, takže uvidíme jaké budu mít stěstí
 

Mescal

Znalec fóra
@GorGlin , tak to je smutné, zapomenout utratit zbylé krmení... ale stalo se. :)
A těch 50 VB přeji, já mám budovu postavenou již několik dní, ale padá z ní zatím jen semínka a živoucí.
 
já jsem sice konec taky prošvihl, ale stálo mě to jen pár krmení a bronz bych stejně nevylepšil. Tím, že jsem před cca týdnem dohrál kapitolu, tak sláva hbitosti stojí a hned napoprvé včera padlo 50VB. Dneska na výběr čekat nebudu, tak uvidíme, co padne zítra ráno :)
 

indian068

Znalec fóra
Konec sem taky prosvihl,popelak nakrmen budovu sem nakonec postavil 10 lv,jak to tu bylo už psáno jen ze zvědavosti co bude padat,jinak ligu sem nesledoval tak ani nevím jak sem dopad
 

Mescal

Znalec fóra
Postavil jsem Slávu hbitosti spíš ze zvědavosti a z výzkumných důvodů... chci nějakou dobu sledovat, jak mě konkrétně padaly náhodné odměny z této budovy.
Od 7.7. si zapisuji odměny, které od Slávy hbitosti dostávám a mám v plánu v této činnosti pokračovat do 6.9., tedy 2 měsíce záznamů... už teď se výsledky začínají zajímavě rýsovat.
Máte zájem o průběžné výsledky po cca 2/3 výzkumu? A nebo tady mám prezentovat až finální verzi, tedy výsledky až po 6.9.?
 

Mescal

Znalec fóra
7.7. - 14.8. 202250 VB (5 %)10VB (10 %)M. kámen (20 %)Platina (20 %)Pryskyřice (20 %)Semínka (25 %)
Celkem [%]0 %5.26 %15.79 %23.68 %28.95 %26.32 %
Celkem [ks]02691110

Jak jsem již psal výše, zaznamenávám si náhodnou produkci, kterou jsem si vyzvedl ze Slávy Hbitosti v rozmezí 7.7. - 14.8. (dnes) a hodlám v tom pokračovat až do 6.9.
Vím, že statistika je ošidná věc a tak jsem chtěl náhodu omezit na minimum a zvolil jsem si trojnásobek 20. Tedy jinak řečeno, za období kdy by měla statisticky 3x padnou 5% odměna 50 VB.
To co mi zatím padlo, vidíte v tabulce, kde je pro jednoduchost uveden jak absolutní počet, tak procentuální vyjádření téhož.
Dále jsem zpracoval dva jednoduché grafy, čistě pro vizuální zobrazení pro ty, kterým nevyhovuje tabulka. Koláčový graf je jiné vyjádření tabulky a sloupcový graf ukazuje, kdy (který den) jsem tu kterou odměnu získal.

Případnou diskuzi uvítám a zrovna tak nějaké to poděkování (vpravo dole). :)

Edit: Koukám, že průsvitné pozadí obrázků není ideální - v případě stažení grafů do svého PC, by mělo být již vše bez problémů čitelné. Grafy ve finální verzi budou mít bílé neprůhledné pozadí a tak by mělo být vše již OK.
 

Přílohy

  • Výskyt jednotlivých dostupných typů odměn po dnech.png
    Výskyt jednotlivých dostupných typů odměn po dnech.png
    43,4 KB · Zobrazení: 44
  • Zisk možné produkce dle jednotlivých dostupných typů.png
    Zisk možné produkce dle jednotlivých dostupných typů.png
    28,3 KB · Zobrazení: 48
Naposledy upraveno:

Marian24

Znalec fóra
Paradne si to zoštastikoval palec nahoru davam !!!
mne padli knižky odvtedy jak sme si to povedali ,že to budeme sledovať len raz , hračom v spolku knihy padali docela dosť 2 aj 3 krat .
Ja budovu presuiem do archivu sklamanie pre mňa a štatistiky sa mi nepotvrdili .
VB som nedostal ani jednou ,stale v drtivej večšine osvicene zboži a to mi pokryje 3 hodinova vyroba .
 

Showstall

Pokročilý žák
@Mescal zajímalo mě to, protože mám rád statistiky. Jednou už mi padlo taky 50VB, ale já rozšířil event až po DS na max, takže vlastně celou dobu eventu se točilo bez možnosti 50VB a pak to padlo asi za týden, ale fakt přesně nevím. Ale co vím určitě, tak jen jednou.
 

Mescal

Znalec fóra
@Showstall Slávu hbitosti jsem postavil až po skončení DS a najednou (v jednom zátahu z 1. lvl až na 10. lvl), ale to je celkem jedno. Stavěl jsem ji čistě z výzkumných důvodů, protože v mém případě potkat ve Věži obytku (10 %) nebo dílnu (5 %) je v podstatě bez šance a tak jsem si to chtěl vyzkoušet na něčem, co by bylo rychlejší než Věž.
 

GorGlin

Veterán
Já dnes dostal druhou padesátku.
Jediný smysl takovéhle tabulky je, že víš co jsi dostal.
Pokusy minulé neovlivují pokusy budoucí.
Hodit na kostce konkrétní číslo je šance 1/6
Hodit chtěné číslo několikrát v řadě je mnohem složitější, ale to nemění nic na tom, že každý hod je stále ta samá hra s náhodou a statistické rozložení paltí při nekonečnu pokusů.
Stačí si tu přečíst co lidi dostávají z věže.
Někdo pomocí magických obytných budov a dílen z veže přestavěl celé město.
Zatímco někdo jiný jen smutně komentuje, že za tu dobu nedostat nic už je jako vyhrát ve sportce.
Kdo tu budovu má, má šanci, nic víc.
 
Nahoru