• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Šťastná ploutvička

Ludi

Veterán
Event jsem na betě prošla, líbí se mi budova co dává krmení, i když je jen dočasná. Hlavní odměna mě moc nenadchla. Ale jinak pohodový event.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Co jsem napsal do spolkového chatu:
Zítra doporučuji v ploutvičkách hned nasadit kvapík a udělat co nejvíce bodů, páč hned první denní cena je TOP TOP. Rejnok obří je z pohledu many totální jedničkou mezi všemi dosažitelnými budovami. Mně vydržel v městě od Konstruktů a snad zítra získám alespoň dva, abych je vyměnil.
Jenže hned pozítří je další TOP v semínkách (lepší než obchodník), takže kdo potřebuje semena, musí si nechat pár bodů na Žraločí párty.
Potom už jenom šetřete na konec. Tam bude číhat Krabí hotel Deluxe na ty, co mají málo nebo žádné kouzelné paneláky. To je TOP na lidičky. Hezkou zábavu.
 

hufv

Pokročilý žák
Víte někdo, co znamená věta "Vyřeš provincii"? Je to vyzkoumej, nebo dokonči střety v provincii, nebo udělej střety na mapě?
 

Lovec Krys

Legenda
@hufv Vyřes provincii znamená vyřešit všechny střety v provincii (tzn. min. 1, max. 8). Průzkum by zněl "Prozkoumej provincii".

@Marian24 Tady: (na čtvrté stránce hlavních odměn, před posledním artefaktem)
1655824344813.png
 

Radvanus

Znalec fóra
@Schoenfeld

Pozor, zřejmě si se přehlédl, Žraločí party dává 4000 semínek za 48 hodin, obchodník 1660 za 12 hodin (6640/48h), bráno pro 18 kapitolu.
 

Mescal

Znalec fóra
@Marian24 při pravidelném sbírání měny události kolem města + nakrmeném Popelákovi a zvládnutí celé úkolové řady by jsi měl tu cenu měl bez větších problémů dostat. Mám vyzkoušeno.
 

hufv

Pokročilý žák
@Lovec Krys úkol vyřeš všechny střety v provincii už jsem viděl, ale vypadá jinak. Metodou pokus-omyl - je to to, co dřív bývalo "vyřeš střety na mapě". Nevím, jestli se změnil jen překlad, nebo i popis v originále.
 

Tinuviel

Pozorovatel
Nejlepší kulturní budova na semínka je Triumf přílivu a odlivu z minulých elverianských her. Pro porovnání - v 18.kap. davá 8850 semínek/ 24h. Veškerou produkci dle jednotlivých kap. lze najít na stránkách iDavise.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
No jo. Když se holt moc spěchá, dělají se chyby, které ani nejgeniálnější procesor neopraví.
Takže z událostí je na manu podle mých propočtů na pole nejlepší Kouzelná chatrč na manu. Na semínka obchodník, protože Triumf p. a v. nelze počítat jako denní odměnu. a nejde ho jen tak namnožit.
 

Mescal

Znalec fóra
Tak jsem postavil budovu Sláva hbitosti... a dokud jsem ji nedal do města, nedokázal jsem si představit jaký to je špalek hmoty, dávejte si pozor, kam ji do města postavíte, nic za ní není vidět. Když už chce Inno hnát budovy do výšky, proč se neinspiruje něčím tenkým, špičatým... třeba věž nebo obelisk.
A pokud se mých osobních pocitů týká, moc se grafikům nevyvedla, je taková šedivá a ve spojení s modrou (barva vody)... :-|

Zatím nedokážu posoudit, jak moc bude hrát ve výnosech budovy náhoda, tedy jak moc bude co padat při rozvinutí na 10 lvl, zkusím si o tom vést nějakou dobu záznamy a uvidím, jestli ve městě zůstane a nebo se vrátí zpět do inventáře. Ve Věži jsem osobně potkal kouzelnou obytku či kouzelnou dílnu jen párkrát za celou dobu hraní, ale zde je frekvence vygenerování získání nejlepší odměny (50VB) mnohem častější, ne 1x týdně, ale 1x denně.
 
Naposledy upraveno:

Marian24

Znalec fóra
s tema zaznamama to neni špatny napad , skusim to mesic take sledovat a podle toho ji bud necham nebo inventar , pak muźeme srovnat

dokaže nekdo sem dat odkaz na neaky soubor v excelu kde by sme to zapisovali jestli bude vice takovychto šilencu ?:D:D:D
 

Mescal

Znalec fóra
@Emhyr var Emreis II celý můj problém s touto budovou není až tak ve statistice jako takové, ale v něčem jiném. Jsem ve 12. kapitole, takže se již potýkám s živoucím zbožím. A právě tato budova dává možnost náhodně získat živoucí zboží - viz screenshot.
Problém je v tom, jak jsem to napsal, dává možnost náhodně získat. Kdyby tato budova živoucí zboží produkovala tak by si hráč definované množství definovaného živoucího zboží vyzvedl a bylo by.
U této budovy hráč ví, že něco dostane a ví kolik toho něčeho dostane. A problém je, když dostane něco jiného než by nutně potřeboval či očekával. Když se jede položka ve výzkumu a je potřeba živoucí zboží. semínka, (mana) nemůžeš čekat, že když to nepadlo dnes, padne to snad zítra - přes noc se Ti nějaké procento prostě rozloží a jsi s naspořeným zbožím pro výzkum v háji.
Z tohoto pohledu je tato budova v podstatě jen na VB a prastaré vědomosti, což je součtem šance 15 %, že je dostaneš. Šance 15 %, že dostaneš něco, co se Ti přes noc částečně nerozpadne.
SP.png
 
Naposledy upraveno:
Nahoru