• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

iDavis

Legenda
Mám pocit, že toto je druhýkrát, čo dobrodružstvo vykazuje akýkoľvek potenciál. Prvýkrat to bolo v prípade úplne prvého, kedy sme sa na to všetci tešili lebo to bolo niečo nové, potom to ale stratilo šťavu a ďalšie 2 roky ma jeho výskyt nadchýnal asi tak ako 100% déšť mincí v craftingu. :rolleyes:
Škoda že to toľko trvalo, ale hlavne že zvolili spôsob, ktorý to naozaj uľahčí.
 
jen mě zajímá, jak ten sběr odznaků bude fungovat. Řekněme, že sklízím dílny a potřebuju jich 5, odznak se naplní. Ale co když sklidím 6. Bude po sběru odznaku už ten druhý načatý nebo mi ta jedna výroba propadla a další odznak se začne plnit až po vyzvednutí předchozího?
 

DeletedUser5831

Guest
@Emhyr var Emreis II když pro odznak budeš potřebovat 5 dílen a vybereš jich víc, tak o všechny další přijdeš. Nový odznak se začíná až po vyzvednutí toho předchozího.
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II
Každý odznak má jiný počet dílen, ale také jiné zadání času výroby, takže se to nemůže vzájemně narušovat. Prostě nápoje - pivo, obyčejné nástroje - duch, sada nástrojů - kovář ... atd.
Stejně tak je tomu s výrobou na manufakturách.
 

DeletedUser4336

Guest
Tady nebyla o narušování řeč, ale o tom, že když se sklidí víc než je třeba (což se při masové výrobě stává), že to propadne, ale to dělo i předtím, pokud se odznaky musí vyzvedávat zvlášť.

Deredos >> Je no, to je dobře, že to nejde, kameny jsem rozčaroval i s artefakty k nim. A třeba na kameny udělají odměny zase někdy jindy. Já mám artefakty Felixe jen na rozprášení.
 

Ludi

Veterán
@Pauleo
Dík za upřesnění, asi jsem nepozorně četla ty příspěvky.
Každopádně tohle je po dlouhé době DS, na které se docela těším. To příšerné překlikávání pořád dokola mě vadilo nejvíc ze všeho. Vše pro Řemeslnou výrobu se hodí a pár lidí ve společenství si vylepší Fénixe, takže je to moc fajn.
 

Lovec Krys

Legenda
Sběr odznaků po novu funguje následovně:
Namísto rotujících úkolů máte osobu, která vám nabízí všechny odznaky najednou a platí, že můžete vybrat více různých odznaků najednou, ale z každého druhu jen jeden.

Neboli:
Příklad 1:
Máte 5 dílen s hotovou 9 hodinovou výrobou a 5 dílen s hotovou jednodenní výrobou. Sklidíte všech 10 dílen a pak si vyberete oba odznaky (1 farmář + 1 kovář).

Příklad 2:
Máte 10 dílen s hotovou jednodenní výrobou. Sklidíte všech 10 dílen a pak si vyberete jednoho kováře (o druhého jste tímto tahem přišli, musíte sklidit 5 dílen, vybrat odznak, sklidit druhých 5 dílen a vybrat druhý odznak).
 

DeletedUser4336

Guest
Však to je stejné jako to bylo, akorát se nemusí listovat, ale je vytvořený kontejner, který se po zaplnění musí sebrat jako odznak a pak opakovat.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Nejen že se nemusí listovat, ale je možné plnit vlastně všech 16 odznaků současně a nejen vybrané 2 jako se starým systémem.
Jistá komplikace je to, že hotový odznak se musí vyzvednout a teprve potom jej lze plnit znovu. To by bylo možné změnit na automatiku - hotový se načte a počítadla pro jeho splnění se resetují, ale to už bychom toho chtěli asi naráz moc.
Jsem se systémem spokojen a do tohohle DS určitě půjdeme a naplno.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
U nás nehrajeme DS na pořadí, ale dáme v klídku 3 cesty a hotovo. Prostě ať je to zábava. Je velká pomoc, že známe dopředu trasy a úkoly, takže máme jednoduchý plán cesty a v pohodě.
Samozřejmě hodně záleží na tom, kolik je hráčů s volným placem po dokončené výrobě osadníků. Teď je to zrovna dost dobré, takže to půjde snadno.
 

DeletedUser2455

Guest
Zřejmě jsem přehlédl, ono už se ví, jaká je mapa. Myslím tím s úkoly, že se chodí po oranžové-modré a zelené jsem si všiml ;-)
 

OldMaGorr

Mistr slova
Cesty a úkoly jsou známé z beta serveru, schéma je stejné jako bylo loni v srpnu.
Podle mne je nejlehčí všude modrá, ale my chceme zkusit všechno, protože právě máme dost místa. Pomáhá nám ke koordinaci výrob sdílená tabulka, kam všichni zapisují co vyrábí a co mají skladem.
DS-D.png
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
No když je zaveden kontejner na všechny odznaky, tak je jasné, že se můžou plnit najednou. Ale dokud bude hra vyžadovat vyzvedávat odznaky nebo bude nějakým způsobem informovat o jeho vyzvedutí, a nevyzvedne ho sama nezapočne nový, tak se prostě nebudou další časti přes kapacitu započítávat jako tomu bylo doposud.
 

ElfNostradamus

Veterán
Po delší odmlce se na DS těším, na nový systém vyzvedávání a hlavně po 4. měsíční pauze od DS, kdy tento cyklus 3-4 měsíční by mohl motivovat více vyhladovělých spolků po DS. Chválím i odměny za jednotlivá kola, za to celkové zůstávají stále velmi slabé i přes o zajímavé rozšíření o úlomky kouzel až do umístění na 20.místě, což může býti částečně motivující. Necht´zvítězí ten nejlepší Elf :)))))) /Pán prstenů/ :)
 

Deleted User - 234825

Guest
už se celkem těším, překlikávat v úkolech mě štvalo ze všeho nejvíc
 
Nahoru