• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Zimní událost 2017: Tři ledovcoví obři

DeletedUser2739

Guest
Můžu se zeptat? To je osobní pohled nebo odborná recenze? Protože způsob podání naznačuje, že jsi se snažil dát najevo své subjektivní vnímání grafiky odměn, pak ale naprosto natvrdo tvrdíš, že tvůrce na něčem jede. A to mi přijde divný:
  • buď uznávám, že je to subjektivní vnímání, pak tedy se nemám o co opřít při tvrzení, že autor je feťák,
  • anebo jsem odborník na grafiku, ale pak mi přijde divná náhoda současně být odborníkem na diagnosu drogové závislosti.
Jenom, aby mi bylo rozumět: jsem zmatený z postojového protimluvu Tvého vyjádření, to je vše. Vůbec nemám potřebu se dohadovat, zda jsou či nejsou odměny graficky, stylově či typově zdařilé... jen jsem to nepochopil.
Jo a hezké Vánoce přeji :) Všem ;)
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Jako fakt nevím ... šetřím si klíče na 24.12 v rozpisu měla být původně budova co má dobrou kulturu i obyvatelstvo a teď zjistím že vše je přeházené jinak ...

Moje otázka : opravdu se mohu spolehnout že 27.12 bude budova snowy village kultura plus obyvatelstvo?
 

iDavis

Legenda
@Nightwish89 dnešná budova dáva iba kultúru a bolo to tak uvedené aj v tabuľke. ;)

EL_-_akcia_-_zima_2017_-_d.odmeny5.png
 

Saux

Znalec fóra
Ta "iba kultůra" mě včera velmi potěšila, protože obvykle mi z truhly při "kole štěstí" vypadne něco, co v danou chvíli ani nepotřebuju :) A tý kultury dává fakt hodně...
 

DeletedUser4241

Guest
Provázané budovy - tak to vypadá, že přes roh to nejde (dotyk rohem) a řetězové spojení se také nepočítá. (jako že když jsou 3 za sebou, tak prostřední registruje 2 sousedy, ale krajní pouze jedno spojení.)
Takže jestli tomu dobře rozumím, když budu mít všechny 4 budovy, tak je nelze postavit tak, aby měly všechny 4 max bonus tří sousedů.
Je to tak??? To mne docela mrzí?
 

DeletedUser2739

Guest
ano je to tak, ale některé budovy lze mít vícekrát s tím, že se ale počítá jen jeden dotek od stejných budov...
 

DeletedUser4849

Guest
Bude vůbec možné získat 4. budovu ze setu provázaných budov, nikde jsem ji doposud neviděl?
 

DeletedUser3520

Guest
ano měla by být 2.1.2018 :)

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

ElfNostradamus

Veterán
SNOWY village bude zítra tj. 27.12. 4x4 kultura + lidi dle kategorie...já sám očekávám ještě jednu menší 3+2 kultura + lidi...co se týká setu, přijde mi nevýhodný vzhledem k velikosti setu a nepraktičnosti v propojování versus co vlastně vůbec celý komplet nabízí...spokojím se pouze s Trollem :) hezký den Elf
 

DeletedUser4720

Guest
Dobré ráno,

pokud jsem pochopil správně přepočet kultury na políčko, tak jedna z nejlepších budov je zamrzlý fialový plamen? Má smysl jich pobrat víc?

Mohli byste prosím poslat jak na tom jste? Abych měl (asi nejen já) srovnání.

Děkuji předem všem

PS: 99 úkol, 3006 klíčů, 270 korunek (troll), 4 denní odměny(domky), dvě setové budovy, lízátkový jednorožec :D
PS2: největší štěstí - chtěl jsem krabice (25VB, 200 klíčů, 200 klíčů, 140, klíčů, krabice (denní odměna)
 

DeletedUser4169

Guest
Počkej, než bude ten tvůj plamen, budou známy zbývající odměny. Jinak lepší byl strom na začátku eventu, hlavně byl větší, nepotřeboval si jich tolik.

JInak 6x zamrzlej strom, 2x strom s cingrlátkama, 8x loď a 1x vesnice. Zbývající tři zatočení nechám asi na double, sice pořád nevím jestli jí chci, ale vyšlo by to pak na třetí budovu.
 

Silversnake

Mistr slova
Mazec....12 pokusů na denní odměnu a jen jedna výhra vesnice.....to by mne Vážně ( a stejně tak i ostatní v předchozích příspěvcích) zajímalo těch 25% šance. Nesmysl....ty procenta jsou sice napsané, ale nejsou tak nastavené systémově....
 

DeletedUser2739

Guest
těch 25 % je prostě 25 %. Znamená to, že pokud za ten den např. 2000 hráčů otevře celkem 10 000 truhel, tak počet denních odměn bude okolo 2500 a tady těch 25 % končí, není to žádná záruka, je to jen šance. Někdo bude mít 4 z 5, někdo 1 z 8.
Jinak v programování to fungovalo zhruba takto:
všechny možné odměny si rozdělí čísla od 1 do 100, denní odměna bude mít třeba 1 - 25, VB 26 - 35, 200 klíčů 36 - 42, atd. až do 100. Ty si pak hodíš virtuální kostkou (vygeneruje se náhodné číslo) a co Ti padne, to máš. Ehm, je to trochu zjednodušené, ale princip je takový.
Hráli jste někdy člověče nezlob se? Někdy hodíš 6 dvakrát, třikrát za sebou a jindy čekáš třeba 20 hodů a nic. Takže člověče/elfe nezlob se...
Ale jako chápu, když jsem házel lodě, tak taky někdy dvě za sebou, ale pak taky jednou až na 13. otevření -_-
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Mazec....12 pokusů na denní odměnu a jen jedna výhra vesnice.....to by mne Vážně ( a stejně tak i ostatní v předchozích příspěvcích) zajímalo těch 25% šance. Nesmysl....ty procenta jsou sice napsané, ale nejsou tak nastavené systémově....
Ahoj, velmi nás mrzí, že jsi měl při otevírání beden takovou smůlu! Každopádně to určitě není důvod, abys zde mystifikoval ostatní hráče. Máš snad nějaký hmatatelný důkaz, že jsou ta procenta nastavena nějak jinak? ;)

Dovolím si zopakovat to, co jsem uváděl už při předcházejících událostech: Pokud chci získat předmět, u kterého je pravděpodobnost 25 %, neznamená to, že jej získám právě jedním ze čtyř pokusů. Je to jako kostka, která má čtyři stěny. Když si s ní 100x hodím, tak dojdu k tomu, že mně každá stěna padne přibližně 25x. Pokud si s ní hodím ale jen 4x, neznamená to, že mně každá stěna padne právě jednou! Ty sis s pomyslnou kostkou hodil jen 12x, což je ovšem strašně málo, abys z toho mohl vyvozovat nějaké objektivní závěry.

Ano, z diskuze se dá vyvodit, že všichni mají při otevírání beden neuvěřitelnou smůlu. Každopádně pokud se nad tím zamyslíme, tak má hráč, který z bedny získal to, co si přál, nějaký důvod si zde stěžovat? Ne. Stěžovat si vždy budou jen ti, což to štěstí neměli. Lze tak jednoduše nabýt mylného dojmu, že štěstí stojí záměrně proti všem. Což ale samozřejmě není pravda.

Proto pokud vám nepadají takové odměny, jaké byste si přáli, nesmutněte! Jedná se pouze o krátkodobou smůlu, štěstí se brzy obrátí ve váš prospěch, čísla se nedají oklamat! :)
 

DeletedUser2333

Guest
Ano, z diskuze se dá vyvodit, že všichni mají při otevírání beden neuvěřitelnou smůlu. Každopádně pokud se nad tím zamyslíme, tak má hráč, který z bedny získal to, co si přál, nějaký důvod si zde stěžovat? Ne. Stěžovat si vždy budou jen ti, což to štěstí neměli. Lze tak jednoduše nabýt mylného dojmu, že štěstí stojí záměrně proti všem. Což ale samozřejmě není pravda

Tak jako promiň, ale čekáte, že si lidi nebudou stěžovat, když na určitou odměnu šetří jak kopyta a pak na tom utratí například 1600 klíčů, které nasbírali za dejme tomu 14 dní (dle individuální přípravy se doba může lišit) a nepadne jim ani jedna budova? Nevím, chyba asi nebude mezi židlí a klávesnici :rolleyes::D
 

Silversnake

Mistr slova
@Forseti...budova je 25% z 12 pokusů jen jedna....33% zásob je 12% pravděpodobnost a získal jsem 3, pak ještě 3x 12% = déšť mincí a zbytek knihy a runy.... ve 14:05h jsem učinil dalších 5 pokusů a zase nula budov.... takže mám asi hold smůlu....souhrn je tedy 17 pokusů a jedna budova....= 2380 klíčů, to je dražší jak palác Kinských...

V neděli jdu do kostela zapálit svíci...protože na poslední "setovou" budovu mi zbude ca 10 pokusů
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no a právě tady ta čistá matematická pravděpodobnost by tu být neměla :) protože je to tak, můžu otevřít 1000 truhel a nedostat denní odměnu. (i když šance je malá, stát se to prostě může). mohlo by to být třeba nějak takto : otevřu-li 4 zlaté truhly a nedostanu denní odměnu, v páté už ji mám garantovanou. nebo klidně v šesté. tak, abych i při největší smůle vesmíru tu budovu prostě získal. třeba by se do toho nepočítalo, když otevřu další klíče. a pro stříbrnou a bronzovou truhlu zase jiné hodnoty.

a pak se můžeme bavit o štěstí, budu-li mít na 4 truhly 2 budovy a o smůle, když získám budovu třeba až v 8. truhle. no ale získám. lidi pak můžou počítat s fixním množstvím klíčů např. na kompletaci setu, a tak si prostě na 2. ledna schovám 700 a vím, že set bezpečně dokončím :)
 

DeletedUser3343

Guest
Veškeré budovy co mám, mám z nejmenších truhlic. Střední nebo velkou jsem otevřela jen když jsem dostala klíče z malé.
Obrovu ruku ze setu jsem dostala třikrát během pěti otevření. Je to prostě o štěstí. Když potřebuji třeba urychlovač, dostanu vše možné včetně denních budov ale urychlovač ne.;)
 
Nahoru