• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Obchodování Zrušení systému hvězd při obchodování na trhu

Souhlasíte s tím, že systém hodnocení nabídek na tržišti pomocí tří hvězdiček je již překonaný ?


  • Celkový počet hlasujících
    28

Semtexx72

Znalec fóra
Máme návrh, aby Inno zrušilo na tržišti ten přežitý systém tří hvězdiček, odstraňte ten zbytečný sloupec. Dělá to jen zbytečné třenice.
Pokud někdo má nadbytek T3 surovin a potřebuje nutně T1, nebo T2, tak klidně dá i nabídku 1:1.
Kde je psáno, že by měl mít nárok na poměr 1:16 ? (Nebo poměr 1:4 při směně T3/T2, nebo T2/T1).
Toto "hodnocení" zavedlo kdysi Inno, ale dnešní realita na trhu je odlišná.
Není přece pravda, že by vyrobení 1000 ks suroviny T3 bylo 16x náročnější na čas, prostor, obyvatele, kulturu, oproti vyrobení 1000 ks T1 suroviny.

Hvězdičky dát pryč, ať si dává do nabídek každý kurz jaký jej napadne - a je jen na jeho vstřícnosti či naopak "hladovosti" zda mu jeho nabídku někdo dříve či později vůbec vezme.
 

Semtexx72

Znalec fóra
Hmm, tak zatím vidím, že dvě třetiny lidí jsou pro zachování současného stavu, jen třetina sdílí můj názor, že by se to hodnocení na tržišti mělo změnit. Děkuji všem co si příspěvek přečetli, a v anketě hlasovali. Pokud k tomu máte co napsat, tak pište, rád si poslechnu vaše názory, váš pohled na věc.
 

DeletedUser3281

Guest
To totiž jen odráží situaci na trhu, kdy je tam hromada lidí, co prostě těch hvězd zneužívá a kdyby je tam neměli, přijdou o laciný zdroj :)

Hvězdy mi nevadí, stačilo aby se přestali zobrazovat tři u mezigenerační výměny. Která je zpravidla pro příjemce nabídky vždy (časově) nevýhodná i když má dvě či tři hvězdy.
 

DeletedUser2988

Guest
ja bych spis dala celkove nejake omezeni, co se tyce veci na trhu... co si budeme, 60 nabidek je az moc a momentalne mam trh tak zasekany, ze nemuzu ani obchodovat, ne kvuli tomu, ze bych musela dlouho rolovat, to mi az tak nevadi, ale s prehlcenim trhu jaksi aplikace nepocita, takze mi nejde uz otevrit... ted jako zazrakem po 10. restartovnani sla, ale je to na houby...
 

DeletedUser3346

Guest
Hlasuji sice pro souhlas s nápadem, ovšem nějaký limit by měl existovat. Osobně jsem spíše pro úpravu. Systém 1:1 není fér ani náhodou jak si většina myslí a popravdě je to lež a nesmysl v jednom a velký. Už se to někde řešilo a někdo napsal že nechápe proč by jeho hodnoty zboží jsou něco víc než ostatní? Představte si obchod mezi hráčem s top 10 a hráčem uprostřed všech kapitol. Je jasné že hráč top10 musí pro hráče2 trošku hodně poupravit nabídky. No ale to co zase nechápu já že nechápete to že pro každého hráče mají i nabídky 1:1 rozdílnou hodnotu. Každý z Vás máte jinou hodnotu produkce plus bonusová výroba. A právě to je základní stavební faktor stanovení cen. Takže systém hodnocení hvězd je aktuálně hloupý a nehodnotí hodnoty výroby včetně bonusek. Jen příklad plný počet hvězd by měla být nabídka pro hráče který hodnotově vyrobí útratu za 3 hod či den. A menší počet hvězd pro hráče který si to doplní za týden. Pokud si třeba někdo udělá nabídky dražší mělo by to být pro hráče s bonusovou výrobou požadovaného zboží. Ono tá bonusová výroba zajímal by mě smysl ... pokud se nad tím někdo zamyslí tak zjistí že akorát hráči může šetřit místo jinak je to při nabídkách 1:1 jako by měl i ostatní manufaktory.
 
Nahoru