• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Zrušení poplatku za obchod

DeletedUser467

Guest
Zdravím,
zvažte prosím možnost zrušení poplatku za obchod u neobjevených hráčů nebo alespoň jeho snížení, a to z níže uvedených důvodů:
  • průzkum mapy světa není žádnou rychlou záležitostí
  • není možné ovlivnit, zda mám kolem sebe hráče, kteří jsou aktivní nebo ty, co hru nehrají
  • tržiště je celkově málo využívané a věřím, že i tohle je jeden z důvodů proč není využíváno více
  • 50% je fakt moc
  • je hezké, že tam je hodnocení, zda je nabídka férová či nikoliv, ale ten poplatek každou férovou nabídku, co tam hráči dají, strašně podkope
Děkuji.
 

DeletedUser254

Guest
Nelze než souhlasit.
Osobně to dělám tak, že se podívám co chce kdo ve společenstvu, potom překliknu na veřejný trh a posbírám co je potřeba a potom se zase vrátím do trhu společenstva a povyměňuju co kdo potřebuje, z ohledem na to co potřebuju já.

Je to sice komplikovanější ale zatím mi to šlape výborně.

Ale jinak máš ve všem pravdu. Nabídka je sice férová ale pokud je někdo dál tak ten poplatek je moc velký.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
tržiště je celkově málo využívané a věřím, že i tohle je jeden z důvodů proč není využíváno více

tohle je asi lokální problém... Já mám okolí relativně aktivní a většinou seženu co chci. Ne vždy samozřejmě, ale od toho je tu cech a chat v něm, aby sis domluvila výměnu v rámci cechu.

Já osobně bych nic neměnil jen proto, že se mi to nelíbí a protože se mi to "nehodí do krámu". Navíc, všechny ty věci, který se ti nelíbí řeší cech. Najdi si tedy aktivní cech a primárně měň suroviny v něm (jak napsal Norquis). Pomůžeš tak vlastnímu cechu. Využij chat/zprávu na domluvení obchodu. Případně, zkus se domluvit s nějakým aktivnějším sousedem. Spolupráce je základ týhle hry a když víš, že třeba soused vedle tebe vyrábí například hedvábí, domluv si s ním, aby ti nějaký nechával a ty mu za to dáš své produkované zboží. Bude to jistota pro oba, že tohle zboží budete mít. Způsobů je hodně, jen to chce snahu. Ne mít všechno naservírovaný a co možná nejjednodušší. Zrušení poplatku by dost ovlivnilo hru a cech jako takový by pak neměl smysl (obchodování bude pro jakkoliv vzdálené hráče bez poplatku a motivovat můžu sousedy - kterých nakonec je stejně víc než 25). Osobně si myslím, že ani nic takovýho vývojáři neudělají. Snížení možná, ale i to celkem pochybuji.
 

DeletedUser34

Guest
presne tak keď nechcete poplatky najdite si spolok tam poplatky niesu a da sa zohnať všetko
 

DeletedUser470

Guest
Mě teda poplatky nevadí jako takové, ale tak velký poplatek? Co takhle jet na benzinovou pumpu načepovat za 1000 a benzinka ti veme 1500? Navíc pokaždé v spolku nemusí být od každé suroviny člověk který má bonus.
Byl bych pro zmenšení třeba na 5 procent a raději vymyslet nějaké lepší využití spolku než jen obchod zdarma...
 

Galin

Guest
chce to omrknout mapu a hráček kteří nabízejí suroviny co potřebuješ a jít zkoumat jejich směrem.. nebo zkusit napsat poštu pokud tě má on objeveného tak dáš nabídku ty a oni ji veme bez poplatku :) Slova jsou mocná i na papíře :) |A tato hra je i komunikaci mezi hráči tak se zkus domluvit se sousedy, i když je jich většina neaktivních tak za zkoušku to stojí.
 

DeletedUser467

Guest
Moc nerozumím tomu, proč mi tu popisujete jakým způsobem můžu ve hře aktuálně vytradovat surky. To já přece vím, nepíši v sekci "Otázky a odpovědi"... ;)

Nejsem spokojena s funkcí tržiště. Tržiště má snad sloužit ke směně zboží mezi ostatními hráči. Jeho funkce je ale značně potopena absurdně vysokými poplatky pro obchod s neobjevenými hráči. Protože se tu nový hráči objevují pomalu a nemusíte mít kolem sebe vždy jen aktivní hráče nebo hráče ochotné měnit to, co vy potřebujete, není nijak extra využíváno a to je škoda.

Kdyby tu měla výměna surovin fungovat jen tak, jak popisujete vy, tj. že si ji musím nejprve slovně vyjednat s ostatními hráči, pak by tu to tržiště vůbec být nemuselo. Lepší by bylo zavést možnost poslání zboží k výměně konkrétnímu hráči a nemusím vychytávat, kdy kdo je online, aby jsme se tu zcukli oba naráz a domluvenou nabídku mi někdo jiný na tržišti nevyžral o_O

Chápu, že se toho bojíte, protože jedinou věcí, kterou společenství nabízí je právě možnost obchodovat bez poplatků a se zrušením poplatků by společenství pozbylo smyslu. Tady je ale problém v těch společenstvích a měly by se hledat způsoby jak je udělat atraktivnějšími. To je ale zase na jiné téma, to tu nechci rozebírat.
 

CherryFlower

Guest
Já si myslím, že těch 50% není zase až tak moc, když se to srovná s cenami u obchodníka. Je to zkrátka další úroveň obchodu a každý si vybere, co se mu v tu chvíli zdá výhodnější. Někdo radši nakoupí za zásoby nebo mince, i když jsou to šílené ceny, někdo akceptuje poplatek a jiný se radši poptá po okolí anebo si najde společenstvo, kde zboží může vyměnit. Je to zkrátka logistika a o tom tahle hra je. Když dobře funguje společenství, dají se sehnat i suroviny, které ve společenstvu moc nejsou. A když je nouze třeba kvůli výzkumu, najde se vždy někdo, kdo vypomůže.
A chápu, že poplatek je i proto, aby pobízel hráče k dobývání dalších provincií, aby se neobjevený soused stal sousedem objeveným :)
To je stejné, jako kdyby v Člověče nezlob se chtěli všichni hned nasadit všechny figurky...
 

DeletedUser76

Guest
Neřekla bych ,že tržiště je nevyužívané ,frčí v plném proudu . Jak psal Angel trocha snahy a máš vše. Nestalo se mi abych neměla co potřebuji.
Neaktivních hráčů sousedů mám kolem dost. Ve spolku se najde vždycky někdo, kdo v danou chvíli surovinu nepotřebuje a rád vymění. Některé zboží mnou vyrobené co se mi nahromadí ,dokonce dávám na trh velmi výhodně a to je pak šrumec,že nestihnu ani měnit opakovací úkol . Byla doba, kdy hráči u nás neměli ještě vyzkoumanou surovinu co jsem potřebovala , tak jsem měnila s jiným cechem . V pohodě a bez poplatku. Hráč od nás našel souseda od nich . Vše jde když se chce . Přeci jen nehrajeme člověče nezlob se . Takže občasná obtížnost či překážka je v pořádku. Kdyby vše bylo pod nosem ,hra by byla dosti nudná :)
 

DeletedUser470

Guest
Jenže kdo vezme malé lvl do funkčního společenství? Když ty funkční mají 25 hráčů a nikoho nevezmou. V tom případě zrušit maximální počet hráčů ve společenství...
Já spolek mám, hráči hrají, ale prostě zlepšujeme věci, nikdo nic nemá a když něco málo je, tak měníme a co z toho? Věčně sedím několik dní na tom, že to nikdo nechce měnit. Takže to že ti co sem píší mají štěstí na místo na mapě kde se krásně mění a jsou právě v tom společenství které je plné a od každé suroviny tam máte hráče neznamená, že to tak mají všichni. Hra je i tak dosti nudná, když čekáte několik dní na něco co prostě nepřijde kolikrát vůbec a musím to vyrábět po pár kusech za den. Tržiště tím pádem zrušte úplně a dejte to jako výhradní právo Společenství.
 

CherryFlower

Guest
Společenství je takové jaké si ho hráči udělají... my jsme se Santerr začínaly dvě a byla jsem ráda, když mi vypomohla sedmi prkny... Teď už máme plný stav, ale vždy je koho vyměnit za někoho aktivnějšího. Jsou hráči, kteří zkrátka skončí a ani nedají vědět... nebo jedou na svoje triko a jen využívají výhod společenství a neoplatí ani motivaci.

Ve společenství jsme se Santerr na předních místech, takže defacto táhneme produkci nové suroviny nějakou dobu samy než ostatní dorostou a nemám pocit, že by nás to nějak omezovalo. Mám momentálně jako jediná elixír, tak jsem omezila jiné suroviny a dostavuji další manufakturu, aby bylo dost pro všechny. Je to zkrátka o domluvě a ochotě. Další zase obhlížejí trh a když vidí něco u sousedů, co nemáme, nakoupí a předají dál.... a těm, co začínají, poradíme a pomůžeme. Podstatné je, aby ve společenstvu komunikovali a pak je možné cokoliv.

Když nebudeš koukat po těch nejvyšších příčkách, tak vhodné spolupracující určitě najdeš, tak malé městečko už zase nemáš. Můžeš se podívat i tady na fóru na nabídky a někde se pozeptat. Držím palce, abys našla vhodné spoluháče a hra tě bavila :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
každý raz začínal nemal nič len chuť do hry
ja keď som začínal neboli společenstvá len veliká chuť do hry a postupom času som si nastaval bonusove manufakturi a pomali som menil na trhu ked som niečo potreboval dal som ponuku výhodnú pre kupujúceho stratil som mozno 2 alebo 3 suroviny ale moju ponuku zobrali skrej ako ostatných je to aj o tom ako obchodujete a teras je to pre začínajucich hráčov oveľa lahšie maju na výber nespočet spoločenstiev
a ak je hráč šikovný a snaží sa časom si najde spločenstvo ktoré je pre neho ideálne
jedna otázka keby bol trh prístupný pre všetkých hráčov viete kolko strán a koľko ponú by tam zrazu bolo šialene veľa tak ako je trh teras je to dobré
 

DeletedUser470

Guest
Tak jinak, padl tu návrh na zrušení, mě by stačilo i snížení poplatku na tržišti. To jak společenství funguje nebo jak vyměnit u někoho snad ví každý. Tady jde o návrh o poplatku. Takže jsem už pochopil, že se vám velikost poplatku líbí a jste ochotní vyhodit obrovské množství surovin za výměnu. Díky, víc už to rozebírat nebudu=)
 

DeletedUser312

Guest
Já si myslím, že těch 50% není zase až tak moc
tobě bych chtěl půjčit prachy na barák :-D

ať se na to díváte jak chcete je to lichva a ještě ke všemu vám to nedovolí obchodovat s celou mapou... tzn dost často se stane že to prostě nekoupíte ani kdyby jste si v pr... prst zlámali....
zrušení poplatku by asi nebylo motivující pro další hru... ale pomocí výzkumu poplatek snižovat by už průskočný být mohlo.... 40% .... 30%.... 20%.... 10%... to už by podle mě bylo únosný.... nemluvě o tom že by bylo dobrý rozšířit pole působnosti tržiště na daleko širší okolí... nejlíp na celou mapu....
 

CherryFlower

Guest
tobě bych chtěl půjčit prachy na barák :-D
Dík, já už barák mám :-D

Když to srovnáš s cenami u vydřiducha, tak to fakt není tak hrozný. Ale proti snížení nejsem :) Na druhou stranu, čím dál jsi, tím máš větší záběr potencionálních trhovců, takže tě to netrápí až tak... pokud kolem tebe není zrovna pustina.
 

DeletedUser312

Guest
máš pravdu s tím počtem trhovců... ale jen částečně.... nesmíš být na okraji mapy aby se ti ten záběr zvětšoval tak jak říkáš.... nemluvě o tom že třeba kolem mě je to samej mrtvej účet....
 

DeletedUser34

Guest
no skusil som si aj rolu noveho hraca v uz rozbehnutom serveri a je t pravda bez moznosti sa dostat do skveleho spolku hráč uz po tyzdni hrania je v koncoch trhovisko ho položi a proste a chce hrat tak len preživa medzi mrtvimy učtamy
a kto na to nema nervi ten proste vypne tuto hru po tyzdni a viac sa sem nevrati to je poznanie ked hrate v uz rozbhnutom servri ako novači
 

CherryFlower

Guest
ráč uz po tyzdni hrania je v koncoch trhovisko ho položi a proste a chce hrat tak len preživa medzi mrtvimy učtamy
Takže problém není až tak v poplatku jako v tom, že na začátku hry není dostatek aktivních sousedů, se kterými by vůbec bylo možno obchodovat...
 

DeletedUser467

Guest
Protokole díky za tvůj pohled na věc z postu nováčka v rozjetém serveru. Teď, jak už mám rozběhlou vesničku, tak nemám takový problém se zbožím, protože mám většinou už něco naškudleno, měním věci pravidelně a dopředu, i když to není potřeba, a nevadí mi tak čekat než se něco/někdo na trhu objeví. Navíc jsem našla funkční společenství, kde se suroviny hned lépe mění. Ale jako nováček to byl pro mě docela boj. Rozjíždíš se, sousedé neaktivní, ne vždy se podaří na hned najít funkční společenství a setkala jsem se i s tím, že si nováčci mysleli, že vadí vzdálenost od společenství a hledali jen ty kolem sebe, které nemusí být vždy aktivní. Pro nováčky je ten poplatek 50% fakt tvrdý.
Btw nemyslím si, že by jim pomohlo vyzkoumat si postupně slevu, jak navrhuje Raduzz.
 

DeletedUser312

Guest
kto na to nema nervi ten proste vypne tuto hru po tyzdni a viac sa sem nevrati
pravdu má předseda..... rady typu ... najdi si fungující spolek jsou stejný jako když radíš mrtvýmu koupit si zimák :-D ........

jinak ten výzkum má svůj smysl... jednak to zapadá do toho jak se tu zvedají bonusy a podobný kraviny ... a druhak... na jiným vlákně tady na fóru jsem kromě výzkumu taky navrhoval to že by nováček měl první dva nebo tři tejdny nulovej poplatek.... každopádně.... pokud nebudu mít možnost obchodovat s celou mapou... může být poplatek nulovej klidně půl roku a stejně mě to prd pomůže pokud budu na okraji mapy tak to do dvou týdnů zabalím... pokud nejsem magor do klikání čehokoliv jen ať klikám :-D
 
Nahoru