• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zprávy z Beta serveru - SPOILERY!

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 42211
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3281

Guest
No, nejlepší kulturka jak se zdá bude hned na začátku, jako ten hořící pták :D Uvidíme, čím ten event doplní, ale asi tam moc budov nebude, když člověk vezme, ze 25 - 2x sety, 3x double, 2x studna = 12 + 3 + 2 = 17 -> na další budovy zbude cca 8 dní, to bude výběr jak v Coopu.
 

Silversnake

Mistr slova
Dost dobře jsem nepochopil tu "Kupeckou základnu".... funguje 50 dní - každých 48h mi dá požehnání = celkem 25 požehnání,,,píšou že je to instant +5%, ale jak dlouho požehnání trvá? Respektive, hodím požehnání a zvedne se mi o 5% hodnota zásob co mám vyrobených na portálu? či jak?....
 

DeletedUser3281

Guest
Ano, také to takto chápu, já popravdě váhám, zda tuhle budovu chtít. Pokud si totiž vezmu, že 100% kapacity, člověk vyrábí tak týden a tahle budova mu to teoreticky dá za 40 dní, tak je celkem otázka, zda tahle budova není jen takové volání sirén na útes...

Hlavně smysl to kouzlo bude mít až v levelu 4 portálu. I tak ale furt bude plivnutím do moře.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Angedev

Velmistr písma
Vyrábíš sice týden, ale z podstatně většího množství budov. A když je postavíš na konci výzkumu, když čekáš na další kapitolu, máš půl práce hotovo :) (I když uznávám, že na konci výzkumu s dokončením kapitoly úplně nespěcháš :D) Případně kdyby ses měl ve výzkumu zaseknout kvůli nedostatku zboží osadníků, můžeš si takto vypomoct :)
 

Silversnake

Mistr slova
Pokud se v tom orientuji tak je jedno kdy tu budovu postavím. Pokud je hodnota neměnná na jakékoliv úrovni 5% tak prostě vyrábím (sbírám) požehnání do "skladu požehnání" a použiji je kdykoliv v průběhu celého vývoje....?
 

DeletedUser3281

Guest
@Angedev Tohle co píšeš je validní ale jen pokud máš budovu zdarma a máš neomezeně místa. Ale jinak z principu, budova zdarma není, musíš obětovat jinou eventovku pro získání této a místo, které pro ní použiješ, tak pokud použiješ pro budovu osadníků, získáš za stejné množství času pravděpodobně více suroviny, já si minimálně jednu asi vezmu, chci to zkusit a asi to vyřeší situaci, kdy bude chybět pár jednotek do výzkumu. Ovšem tohle je fakt pouze o pocitu, ono totiž kdybych místo toho rovnou postavil tu osadnickou budu ve stejné situaci, jen napřed.

Já u všeho kalkuluji i s místem, proto si myslím, že tohle je volání sirén. Stejně jako studny, min jednu mám ale ani u studny si nemyslím, že je reálně užitečná, je to spíše o pocitu, že má člověk zdánlivě něco zadarmo ale pragmatik jako já tomu stejně nějak nevěří, protože si spočítám, že je to vlastně k ničemu. Oni to mají v inno moc dobře spočítané, aby nám nedali něco příliš silného.

@Silversnake ano, pravděpodobně stejně jako u studny bude jedno kdy postavíš.
 

Angedev

Velmistr písma
Tak ono se o žádné budově nedá říct, jestli je dobrá nebo špatná, každý potřebuje trochu něco jiného :) Když budu mít přebytek lidí a kultury, budu v eventu hledat něco jiného, co by mi hru usnadnilo, a tohle by mohla být třeba jedna z možností :) Naopak když budu s kulturou v mínusu, půjdu po výhodné kulturce. Záleží na každém, jaké má aktuálně potřeby :) Já jsem téměř na konci výzkumu, proto počítám, že nějakou dobu budu mít místa dost, tak bych to ráda zkusila :)
 

ElfNostradamus

Veterán
Takže si mohu nastřádat 25x 5% z kapacity portálu do ,,skladu,, a použít případně v další kapitole :) tj. teoreticky pokud budu mít 20 těchto požehnání, tak 20 x 5% mi jednorázově naplní kapacitu portálu...
 

Angedev

Velmistr písma
Přesně tak to chápu :) Samozřejmě těch 25 kousků je jenom z jedné budovy, můžeš jich mít i více :) A logicky se nejvíce vyplatí použít je až v momentě, kdy máš portál na max úrovni a tím pádem největší kapacitu skladu :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
také jsem si nejdřív říkal, že 5% kapacity potrálu nic moc... ale když se nad tím člověk azmyslí a vezme si konkrétní čísla :

- v trpaslících to nemá moc smysl
- víly a dál ano - proč - protože nejen že člověk instantně doplní potrál, ale ušetří i ty sekundární suroviny, které musi vyrobit, aby vůbec mohl něco dělat do výzkumu. v čarodějích ušetřím učně, jejichž výroba si jinak než včelou zvednout nedá.

v půlčíkách mi toto požehnání dá 2x výrobu na čtyřkové farmě - od každé suroviny. což znamená dohromady 36 hodin výroby a ušetřené suroviny z polí. a co třeba 2-denní houba v orkách? dostanu jednu a něco + ještě poklad jako bonus.
 

Silversnake

Mistr slova
Tak my o vlku a Vlk mi skočil do požehnání... obdržel jsem 25% a souhlasí to. Takže to bere hodnotu (např 25%) z aktuální herní kapacity portálu. Je to tedy zajímavé. V podstatě se tedy výroba osadníků stane matematikou. Vyrobit co je potřeba v základu a zbytek si "přihodit" požehnáním.
 

ElfNostradamus

Veterán
V Amuni to ušetří spoustu many a semene ...zbude aspon mana na ty drahé cesty a vylepšení sídla...++na konci si můžeš dovolit zbourat nějaké výrobny, nechat si jen portál a ušetřit tak místo, pokud máš splněno a jistotu v dostatku těchto požehnání ve skladu :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3281

Guest
No v elementálech to dává jen jednu věc, ale pokud se to v amuni bude hodit, tak asi vezmu i dvě když to půjde :)

Jedno požehnání jsem právě dostal zdarma. Jenže to nás chtějí jen nalákat :D Ta budova bude dávat jen 5% to už takové terno nebude, je dobré ale že člověk nemusí počítat a asi uvidí přesně co dostane.
 

Přílohy

  • 2018-09-24_124447.jpg
    2018-09-24_124447.jpg
    139,9 KB · Zobrazení: 73

DeletedUser341

Guest
No, já mám celkem jasno... Amuni úplně urychlit nepotřebuju, takže postavím až dokončim amuni, to bude dost místa a nasbírám požehnání na sklad. Až přijde nová rasa - šup rychle postavit portál a jedem na plno :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru