• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát Zobrazení města

DeletedUser2815

Guest
Nešlo by během přesunu budov vypnout grafiku budov, budovy nahradit jen čtvercovými poli a budovy odlišit jen barvou s přidáním centrálního znaku o jakou budovu jde. Je pak možno přehledněji vidět jednotlivé velikosti budov a lépe si je rozmístit po ploše. Resp. tuto možnost bych přivítal jako možné zobrazení hrací plochy. Mám pomalý internet a když navštěvuji spoluhráče čekám i minutu než se mi zobrazí budovy.

A vůbec, proč nejdou budovy otáčet?

Jarda
 

DeletedUser2097

Guest
Možnost přepnout si pouze zastoupení budov v podobě čtverečku při pomalejším internetu bych pro své kolegy spoluhráče taky ocenil.

Otáčení budov tu bylo probírano několikrát, je to kvůli strategii a aby si měl možnost každý promyslet svůj budovatelký um. Z programátorského/ vývojářského pohledu by zprvu triviální otáčení znamenalo nekolik, troufnu si říct desítek hodin, programovaní každé budovy po grafické a animované části při otočení, jelikož se ti pak mění vše od stínů, barev a dalších aspektů každé unikátní budovy, které s otáčením souvisí, rozhodně to není žádná sranda. Navíc je to pořád FTP hra, takže takovou investici, jak po stránce časové, tak finanční od tvůrců, do hry bych být tebou nečekal. Je to fakt se kterým se prostě smiřme. Otáčení budov prostě nebylo v plánu této hry.
 

DeletedUser2129

Guest
Ahoj, přimlouvám se za sebe a to nemám jako počítač žádné ořezávátko. Ale občas, když je vyšší traffic na netu, tak se to načítá šíleně dlouho na dnešní poměry (třeba 10 sekund) a trhá se to i při posouvání. Navíc přes mobil to neuvěřitelně žere data.

Chci tlačítko na tohle zobrazení. Něco jako "stavitelské zobrazení". Nic se v něm nebude hýbat, jen takhle:
- barevné odlišení dle kategorií (obytné a dílny, kultura, manufaktury, vojenské, divy)
- vybarvená plocha, na ní symbol toho, co je to zač (zlato, kladívka, zboží, aj.)

To chci zapínatelné a funkční. Doma si klidně užiju hru i s mlhou, vločkama a já nevím čím, ale v mobilu nebo při vyšším zatížení internetu je listování městem utrpení a sousedská výpomoc ještě 25x víc
 

iDavis

Legenda
Osobne by mi len nejaké štvorce a obdĺžniky so symbolmi nestačili, bolo by to pre mňa neprehľadné a obávam sa, že by som sa v tom rýchlo stratil a musel pravidelne prepínať do normálneho režimu aby som zistil, s čím manipulujem. Ak by to ale dokázali spraviť graficky dobre a prehľadne, nevidím v podanom návrhu problém. Napriek tomu si nemyslím, že nad takouto zmenou budú vývojári uvažovať.
 

DeletedUser2129

Guest
Já třeba mám problém, že ve špičkách (večery, rána) se i přes rychlý internet mám problém proklikat jednou stránkou výpomoci pod 5 minut, což je dost problém. A jako taková mě potom hra moc nebaví, protože přesouvat neustále se hýbající budovy, které se navíc v x případech neustále překrývají a není tak přes ně vidět dozadu, je něco, co je hloupé a nedomyšlené. Takže buď umožnit nějakou very-low verzi grafické úpravy, nebo vytvořit takovéto zjednodušení. Protože v tom určitě nejsem sám.

A to, že to žere data na mobilu jako blázen díky všem těm efektům, je prostě pravda...
 

Iefyr

Guest
Vono hra není dělaná na to, abys ji hrál na mobilu... to je prostě pravda ;) takže buď to vydrž až na počítač, nebo si nestěžuj
tady bude problém jinde, nějaká vypnutá grafika během přesouvání budov to stěží vyřeší, kort když se grafika jako taková leckdy ukládá do mezipaměti prohlížeče pro budoucí použití :)

a slova "otáčet", "otočení", "otočit" bych na tomhle fóru normálně zakázal, fakt že jo
 

DeletedUser2129

Guest
Ten popisovaný problém JE na notebooku, aspoň co se pohybů týká. Vysbírat produkci a listovat městem znamená velké sekání od aktualizace co byla koncem ledna. A tak bych zjednodušení uvítal. Zároveň by se tím snížil přenos dat při fungování přes mobil, to je celé :)
 
Nahoru