• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Změna vlastností stromečkových budov

Jste pro změnu funkcí stromečků dle návrhu?

  • Ano.

    Hlasy: 15 83,3%
  • Ne.

    Hlasy: 2 11,1%
  • Ano, ale upravil bych hodnoty bonusu.

    Hlasy: 1 5,6%

  • Celkový počet hlasujících
    18

prchlik

Znalec fóra
Vzhledem ke změnám turnaje je výrazně nižší efektivní využitelnost stromečkových budov - Osvícená střelnice a Velký magický násobitel.
Změna je dána tím, že na bojiště mohou jít všechny typy jednotek bez rozdílu typu turnaje.

Můj návrh spočívá v tom, aby se změnili jejich vlastnosti a to následujícím způsobem:
Osvícená střelnice - Přidává 50% na útok všem jednotkám, ne jen střelcům.
Velký magický násobitel - Přidává 50% na obranu všem jednotkám. (Původně 50% na útok pouze pro mágy)

Uvedená změna povede k efektivnějšímu využití stromečkových budov. Pro hráče menší zjednodušení turnajů.

Hráči budou pravděpodobně schopni nahrát o něco více provincií, ale ne nijak radikálně, spíš nahrají o něco více kol v rámci otevřené provincie. Je to dáno množstvím jednotek, které se vyskytují od 20. provincie výš.

PS: Třetí stromeček, týkající se života, jsem nezmiňoval záměrně, protože ten bych ponechal tak, jak je. Respektive jeho se můj návrh netýká.
PSS: Doplnil jsem anketu o třetí odpověď.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Co kdyby ta třetí i nadále přidávala 25% zdraví všem?

Návrh je to podle mě zajímavý, hodnotu budov by to razantně zvedlo.
Nečekal bych že to projde v tomhle znění, ale i 25% pro všechny je zajímavý bonus
 

Lovec Krys

Legenda
+1 Jen se obávám, co s tím, udělají vývojáři. Koneckonců i toto je reakcí na jejich změnu vycházející původně z našeho návrhu na redukci počtu střetů v turnaji.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Jsem pro, neb stromků v akademii je málo a teď jich bude potřeba více, než dříve.
Jediný, s čím bych nesouhlasil, je ten stromek, co by dle Tebe dával 50% k obraně. (budu mít 4x postavené, takže bych měl +200% k obraně? :) Tady by to logicky nefungovalo :cool: )
Ideálně pro mě by to bylo takto:

* 1.strom by měl bonus +50% k útoku range (lučištníci, obrnění střelci, mágové),
* 2.strom by měl bonus +50% k útoku meele (lehká a těžká pěchota)
* 3.strom by měl bonus +25% živolů všem.
 
Naposledy upraveno:

prchlik

Znalec fóra
O hodnotách se dá samozřejmě špekulovat, ale dal bych ten jeden strom na obranu a to z toho důvodu, že velmi často jde jako první chodkyně, která z jakékoliv pozice, trefí kohokoliv a jde vždy první. Neberu ohled na terén, protože to je zcela výjimečné.
4x postavenou obranu nedáš každý týden. Stromečky se v akademii ukazují dost náhodně, dost nepravidelně a relativně málo. Takže toho bych se nebál. Pokud by to byl skutečně problém a hráči byli schopni pravidelně stavět 4 stromečky na obranu každý týden, tak se stáhne jejich bonus na řekněme 25%.
 

Danber7777

Pokročilý žák
tenhle návrh se mi líbí rozhodně to stromečky chce posílit Však vidíme myslím všichni ten masakr co se ted děje a to je jen ocekovej turnaj:-(
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@prchlik no pokud bys postavil i jen 2x ten strom na -50% obrany, získal bys tím 100% obrany, tudíž by jednotky byly nesmrtelné... o_O
Na druhou stranu, pokud by ta budova šla umístit do města jen 1. (jak akademie, kasárna,..) tak by to smysl i využití mělo. Ale stejně si myslím, že budovy na životy, které se dají navíc sčítat, bohatě stačí. S ostatním souhlasím. A mlžným chodkyním se vyhneš výkupem třeba
 

prchlik

Znalec fóra
BiggJOEcz to by bylo samozřejmě špatně, kdyby se jednotky staly nesmrtelné. Pokud by tomu tak bylo, tak pak limit jedna obranná budova na město, jak jsi psal. Většinou je koncept obrany tak, že je daný nějakým číslem a toto číslo se se daným procentem zvyšuje. A vyhodnocuje se míra útoku vůči míře obrany a i když je obrana zvednuta např. o 200% tak útočník stále způsobuje škody, i když v razantně omezené míře.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@prchlik ono asi bude na místě si určit, co je v této hře u jednotek ta "Obrana" Tady máme údaje vlastně jen pro životy, ne jak u mnoha jiných her, kde máš hodnoty jak pro životy, tak i pro obranu kde z větší obrany se odvíjí menší ztráty na životech. Tady ne. Proto by to tady nešlo a stačí stromek (zbrojíř) jen na životy.
Možná my nebylo teď od věci, kdyby u stromku přidávalo všem +50% HP, u Zbrojíře +100% HP
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
S ohledem na to, že ve hře je obrana postihována, třeba kouzly, je jistě možné mít domek na její posileni.
S ohledem na přesilu jednotek v turnaji se nesmrtelnosti fakt nebojim
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@GorGlin j této hře je "obrana" brána jako životy . Nikde nemáš údaj o hodnotě "obrany" dané jednotky. Tudíž pokud třeba Žabí princ, který má na 3** navíc schopnost Plivání kyseliny, který dává cíli -30% k "obraně" , tak ve skutečnosti bude ta zasažená jednotka dostávat přímo těch 30% poškození na životech kýmkoliv navíc. Takže místo poškození třeba za 900 životů obdrží poškození za 900 x 1,3 = 1.170 životů. Proto ta "obrana" je jen jakési vodítko, nikoliv hodnota. Takže obrana tu vlastně není. Jen životy. Takže stromky jen na životy.
 
Naposledy upraveno:

prchlik

Znalec fóra
Jak si pročítám komentáře k danému návrhu, zejména ve vztahu k obraně, tak mě napadla následující úprava mého návrhu:
Ve hře 3 stromečkové budovy.
1. Na život +25% všechny jednotky
2. Na útok +30% všechny jednotky
3. Na obranu +15% všechny jednotky
Maximum stromečkových budov by bylo 5 ve městě. Takže záleží na hráči, jestli si postaví 5x stromky na útok nebo na život nebo nakombinuje např. 2x život, 1x útok a 2x obranu. Prostě max. 5 budov ve městě. Tím by se dosáhlo toho, že obrana nebude nikdy 100%.
Limit počtu stromečkových budov se netýká trpasličího zbrojíře.
To znamená více taktiky do boje a nějaké to přemýšlení, jak se připravit na turnaj.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser5748

Guest
Trochu se ztrácím v tom o čem se mluví.
Trpasliči zbrojíř + 150% ke zdraví jednotek
Jedinečné vylepšení jednotek + 125% ke zdraví jednotek
* 1.strom by měl bonus +50% k útoku range (lučištníci, obrnění střelci, mágové),
* 2.strom by měl bonus +50% k útoku meele (lehká a těžká pěchota)
* 3.strom by měl bonus +25% živolů všem.
To chcete snížit účinek budov?

Jediný, s čím bych nesouhlasil, je ten stromek, co by dle Tebe dával -50% k obraně. (budu mít 4x postavené, takže bych měl +200% k obraně? :) Tady by to logicky nefungovalo :cool: )

Taky to tak nefunguje. Zrovna teď mám ve městě 6 JVJ což je dohromady 750% a Svatostánek + 108% tj 858% ale fakticky se příčítá ke zdraví jednotek 159%
 

prchlik

Znalec fóra
Taky to tak nefunguje. Zrovna teď mám ve městě 6 JVJ což je dohromady 750% a Svatostánek + 108% tj 858% ale fakticky se příčítá ke zdraví jednotek 159%
Ale to je dobře. 6x25 + 8 = 158. Není to 159, ale to bude dáno zaokrouhlením. Ve hře je to myšleno tak, že 125% znamená 25% navíc, ne 125%.
Takže jsme neměli a ani nemáme na mysli snížení účinků stromečkovych budov. Celou dobu se bavíme o reálným příspěvku navíc.
 
Nahoru