• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Město Viditelnější dělnická chatrč

Matesov

Znalec fóra
[Shrnutí] – lepší viditelnost - zviditelnění dělnické chatrče pro motivace
[Podrobnosti] - Bylo by žádoucí zviditelnit dělnickou chatrč pro motivace a to ideálně viditelnou vlajkou - stožárem s vlajkou (výrazné barvy), třeba se symbolem krumpáče, lopaty nebo jejich kombinací nebo podobným způsobem, aby byla dělnická chatrč lépe vidět pro ostatní hráče a nemuseli jí při motivacích urputně hledat v zastaveném městě.
[Důvody]
- Značná část hráčů upřednostňuje při motivacích stavitelé, ať je mezi hráči nepsané pravidlo dát stavitelé co nejblíže k hlavnímu sídlu, přesto ostatní hráči jí musejí při motivacích v přecpaném městě hledat !!!
Dělnická chatrč je malá budova nevýrazných barev a jak hráč postupuje ve hře, ostatní budovy rostou, jsou barevně výraznější, město je tím přecpané budovami a dělnickou chatrč překrývají tak, že není vlastně vidět.
Po přechodu do doby Půlčíci jsem musel dělnickou chatrč přemisťovat za pomocí spoluhráčů tak dlouho, dokud nebyla pro ně jasně viditelná.
Spousta hráčů, než aby trávili minuty hledáním stavitelů při motivacích, kliknou raději na něco jiného.
[Dopad na jiné herní prvky] - motivace dle požadavků hráče by byla pro ostatní snazší, přehlednější a rychlejší !
 

Moni Arda

Znalec fóra
Musím říct, že nápad stožáru s vlajkou se mi hodně líbí. Mám jednoho hráče, u kterého hledám dělnickou chatrč poměrně často, neboť ji v důsledku přestavby města, případně Událostí apod.. přemisťuje. Někdy se dá mé hledání skutečně počítač na desítky vteřin. Za mne určitě palec nahoru :)
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Nevím teda jak hráči kteří jsou už od orků výše ale mohl by mi někdo dát příklad nebo screen běžného času a času s podporou dělnické chatrče? Ono já zatím možná nesprávně si říkám zda má smysl vůbec existence podpory dělnické chatrče význam oproti urychlovačům.
Co jsem viděl již hráče v pokročilém levelu tak je častá priorita ztratka k-m-s a nebo m-k-s což znamená že S - stavitelé jsou opravdu žádání :D. Navíc to ztrácí smysl v případě že hráč zrovna nemá na hru čas a stavitel svou práci dokončí ihned ale až po přihlášení hráče do města.
 

Prealiena

Velmistr písma
Mohu potvrdit, že hledání chatrče u hráčů, kteří ji chtějí prioritně, je někdy opravdu zkouška nervů. Chce to motivovat pravidelně, aby si člověk zvykl, kde ji kdo má. A pak jí přesunou :)

Sama jsem dospěla do bodu, že mám chatrč na prvním místě před kulturou a snažím se ji držet strategicky u hlavního sídla.
Vlajka na stožáru je výborný nápad. Nebude nikde zaclánět výhled na město. Preferovala bych, když bude viditelná pouze pro ostatní hráče a ne pro majitele města. Takže za mě přímluva.
 

papap

Mistr slova
Jj skvělý nápad,Kolikrát je problém najít u pokročilejšího hráče stavitele,když nenajdu tak ač nerad,dávám další výpomoc v pořadí.Tohle by bylo super a i pěkné pro město.:)
 

DeletedUser4336

Guest
Ale jistě, věčně hledaná chajda. Jeden z problémů je, že základní chatrč je velmi nevýrazná budova (i když její vzhled je velmi uvěřitelný, vypadá prostě jako dělnická chatrč). Druhý problém je, že hráč vlastně vůbec neví co má hledat, když nejeden hráč má posílenou pracovní šichtu (když půlka dělňasů už padla, nebo vyspává skrytě po flámu) a chatrč nahodí jiné mimikry. Nápad s vlajkou se tu asi všem líbí, mě teda k chatči moc nepasuje (navíc by vlajka musela vyloženě svítit, aby to ve změti města u mnohých něčemu pomohlo), vlajku si spojuji spíš s něčím jiným, podle mě by bohatě stačilo, aby nad tlačítka výpomoci, zeměgule a domů přibyla tlačítka hlavního sídla a dělnické chatrče (podobně jako je to u rozevření světa s průzkumníky a do města), a po stlačení by se jednodušše obrazovka rozjela na centr budovy. Tohle má ovšem jeden háček, budovy u kraje města nejdou vycentrovat, veliká škoda, takže nic, až autoři doplní blízké okolí, vystihnou všechnu tu krásnou přírodu a přirozenost, rozšíří obzory našich krásnosvětů, určitě možná půjde nápad takto realizovat, zatím se lze spokojit jen s navrhovaným řešením. Každopádně to že se chatrče z měst ztrácí, s tím naprosto souhlasím ;-), zatím jsem to dával za vinu tomu, že si je dělníci maskují, aby mohli déle vyspávat.

Nightwish89 >> Tak srovnávat se zesíkem netřeba, kolik takových zesilovačů je běžně k dispozici, popř. ještě aby pasovali na náš požadavek a zbytečně nebyla půlka času promarněna (na to jak se nesnadno získávají). Jak je to u orků nevím, ale daleko a daleko dřív je každá půlhodina dobrá, mnohdy to ovlivní to, zda stihneš zadat další stavbu, která se mezitím co spíš nebo seš v práci stihne postavit. S narůstajícími nároky už se může jednat i běžně o hodinu a nemálo víc, 10% není zase tak málo. Nakonec i u budov, které trvají běžně 2-5h to může znamenat, že stihneš víc vylepšení za den. Ono asi záleží co a kdy stavíš, někdy se to nevyplatí, jindy to pomůže velmi. Ony ty ostatní výpomoci taky nejsou nějak extra převratné, záleží co zrovna nejvíc potřebuješ.
 

Saux

Znalec fóra
Zcela jistě tento nápad podporuji. Jednomu hráči z našeho společenství jsem musel dokonce napsat, aby mi prozradil, kde tu chatrč ve městě vlastně má :)
 
Naposledy upraveno:

Fionella

Znalec fóra
Připojuji se k návrhu, zvlášť v lidských městech se dělnická chatrč mezi ostatními budovami docela ztrácí. Nemusí jít zrovna o vlajku stejnou službu by udělalo třeba cosi jako větrná korouhvička nebo cechovní znamení, prostě cokoli dostatečně výrazné a vysoké.
 

DeletedUser467

Guest
Asi bych se nechtěla čučet na nějakou vlajku na stožáru vedle chatrče. Bojujme spíše za to, aby zavedli systém motivací z mobilní aplikace i do PC verze. Pak nám veškeré bloudění po mapě a hledání stavitelů nebo nejvýhodnější kultury totálně odpadne a žádné zviditelňování nebude třeba :)
 

papap

Mistr slova
Spousta hráčů na mobilu nehraje,já také,takže neví co tam je za systém.Ať už vlajka nebo něco jiného,to je jedno,ale chatrč by to nějakým způsobem zviditelnit chtělo...
 

DeletedUser467

Guest
Sousedská výpomoc v mobilní appce probíhá následovně. Klikneš na packu a vyskočí na tebe níže uvedená tabulka. Vybereš co chceš, klikneš na "pomoc" a motivace je hotová :) Nahoře vidíš název města hráče, tedy i to co chce namotivovat (pokud si to tam ovšem hráč uvede). Kulturní budovu ti to tam automaticky nabídne tu nejvýhodnější. Do jeho města tě to vůbec nehodí. Žádné načítání měst, žádné hledání budov :)
upload_2018-1-17_19-51-28.png
 

papap

Mistr slova
No tak to by bylo hodně fajn,kdyby tohle hodili do hry.To nechápu,proč tenhle vylepšovák nemají jako prioritní,tím by se vyřešilo spoustu problémů,hra by se hodně zlepšila,zrychlila a věřím,že i hráči by více motivovali.Takovými věcmi by se měli zabývat.Díky za info...:)
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Já myslím že se zase na problém opozorňuje oklikou. Problém definovaný že dělnická chatrč je natolik nevýrazná že ji hráči hledají a řešením je nějaká vlajka. Ok zavede se vlajka ale problém s hledáním se nějak zvlášť nevyřeší. Mimochodem u každé budovy možné podpory je označení. Řešení dle mobilní aplikace je sice super ale zase co občas když se normálně dostanou poklady? V mobilní verzi to jaksi nefunguje. Není lepší problém definovat jako spíše že vadí grafické vyobrazení dělnické chatrče? :oops:
 

papap

Mistr slova
Jo v mobilní verzi poklady nefungují,ale v pc verzi ano.Sice nejsem programátor,ale myslím,že by to šlo dohromady udělat...
 

GorGlin

Veterán
nejen že v apce truhly nefungují, ale autoři na ně navázali maják a ted i další div od elementálů
takže kdo nechce mít ty baráky jen pro okrasu, není pro něj mobil možnost
S ohledem na skoro nevyčerpatelnost motivace na chatrči oproti omezenemu počtu urychlovačů
které si rači nechám na průzkum
bych rád tento návrh podpořil
 

DeletedUser4336

Guest
Tak mobilní aplikace se stále vyvíjí, tipuji, že časem bude umět všechno, ale zatím lze dělat jen základní věci. Jak hodlají řešit poklady bez načítání cizích měst netuším. Mohly by je třeba dávat do překliknutí jinam do našeho města, stejně se tomu, pokud chtějí kompletně zprovoznit události (jak plánovali, rudofous už snad běží), nevyhnou s udalostníma surovinama jako klíče nebo cukříky.
 

GorGlin

Veterán
Ano, časem snad ano, ale to může být taky za rok, tak bych ocenil, kdyby se zatím počítalo že to nefunguje.
 

DeletedUser4336

Guest
Ale jistě, tak se to brát musí. Na druhou stranu, kdyby to vývojáři zakomponovali i na PC verzi, třeba by je to povzbudilo s tím něco udělat a nějak vymysleli. A nakonec i kdyby ne, tak bych při obcházení třeba prvních pár lidí řešil klasicky, a když bych vybral truhličky, které padnou velmi brzo, a věděl, že nemůže žádná padnout, tak by ke slovu mohl přijít systém seznamu. Bylo by to jen nouzové řešení, nemám rád nedodělky, ale řadě lidem by to zatím stačilo.
 
Nahoru