• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.65

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Ve čtvrtek 18. října proběhne aktualizace hry na verzi 1.65, která opět přinese opravy chyb a možnost v herním nastavení přepnout hru do nové verze využívající HTML5. Těšíte se? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše názory :)
 

DeletedUser3346

Guest
Zdravím, já se chci zeptat že jak to bude reálně vypadat a jak a co se tím myslí tím povzbuzováním ke sledování úkolového postupu?

Ono totiž ten konec té věty je opravdu silně zavádějící. Popravdě se dá říct že tutoriál nikdy nekončí. Myslím tím kdy se hráč dostane do druhé fáze tutoriálu kde už může umístit budovu kde chce atd. A právě tato druhá fáze tutoriálu se vleče celou hrou na věčné časy.
Příklad: Dejme tomu že budou 2 až 3 profi hráči kteří mají hru jako práci. Začnou úplně přesně hrát časově. Hráči budou hrát naplno tak aby hned jak je to možné splnili dané úkoly, Eventy atd nepočítáme. Až na možné menší časové rozdíly jsou rozdíly teda v čem?
Zatím bych popravdě upravil popisek hry Elvenar na nudné klikání dle nekončícího tutoriálu dle příběhu hry.
Ono možná by to nebylo na škodu nastavit tu prvotní fázi tutoriálu neklikneš na nic jiného než co požaduje tutoriál. Třeba z hlediska otázky hledání místa pro budovy by to byla výhoda :) takový automatický architekt by innogames.

Ono innogames má fakt problém dělat hry kde by bylo trocha kreativity podle hráčů. Třeba jak Grepolis a tá svobodná volba bohů, kdy Hera zavedená do prvotních úkolů je i oproti dalším bohům nevyváženě zvýhodněná tím že doplní všechny suroviny, další bohové jen vybrané.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Po pár měsících hry žádný tutoriál nepotřebuješ. Pokud nutně nepotřebuješ kladívka/mince (nebo cokoliv, co úkoly nabízí za odměnu), tak na úkoly můžeš kašlat.

@Embla Vzhledem ke stavu odladěnosti HTML5 ji určitě nebudu zapínat. Bude aktualizovaná i mobilní appka? Ať vím, zda mám spouštět Bluestacks, zda mi appka už pojede, a zda zase můžu motivovat denně.
 

DeletedUser6022

Guest
Ahoj zajímalo by mě kdy bude na mobilu možné navštěvovat ostatní města a posílat zprávy. Na pc vůbec nehraju a vůbec nevím že mi tam přišly nějaké osobní zprávy . Dost mi chybí i lepší komunikace a vlákna ve zprávách atd pro komunikaci pravidel a návodu v cechu . Nyní je jen chat kde absolutně nejde na mobilu nic dohledat.
 

DeletedUser341

Guest
Obávám se, že tohle by chtělo více lidí :) Ale termíny neznámé, na betě nic takového zatím není :(
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
proč se texty v manufakturách posunuly nahoru? mám to na všech.


asdf.jpg
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber wau no taky jistě oceňuješ a chválíš tu bohatou nápaditost názvů že? Navíc když to má být do těchto kolonek tak je fakt super vymyslet co možná nejdelší název. :D:D:D

Mám nápad na druhý typ vzácný druh: prastará mana nesmrtelných legendárních bohů. ;) :D
 

DeletedUser3281

Guest
Já ten tutorial na betě zažil, je to opruz dle mého názoru :D Dokud ten nesmysl neprojdete nevidíte ani event nic.
 

DeletedUser2449

Guest
A prosím pěkně kde se jako nastavuje to html 5?
Stejně pokud to bude neúměrně zvyšovat zátěž procesoru tak to na html 5 nastavovat nebudu. Jedna nejmenovaná konkurenční hra už také má možnost html 5 používat, ale nehorázně se mi zvýšila zátěž procesoru jen pro tu samotnou hru až na 80%. takže jsem musel přepnout zpět na flash. Navíc v jiných prohlížečích se mi elvenar na flashi hnusně sekal, teď jedu na Pale Moon a jsem spokojený. Flash player stabilní zátěž procesoru jen 30%.
Jestli to hodláte zmrvit tak, že se to bude sekat ještě víc plus ta brutálně vysoká zátěž procesoru, tak bohužel to budu muset přestat hrát, beztak je to každodenně stereotypní.
 

DeletedUser3346

Guest
Než nahlásím chybu zeptám se. To co zase zkoušíte? Je fakt že jsem si toho všiml až teď ale já jako velitel nemohu zasílat pozvánky do společenství? Navíc na to reágoval v chatu zástupce velitele že před časem to musel řešit zprávou. To jako že se pravomoc pozvánek přesunula pouze na velvyslance? A nebo nastavení povolit všem zasílat pozvánky zase degraduji velvyslance. Nechápu proč se zrovna do tohoto tak rýpe? Proč to není že pozvánky řeší velitel nebo zástupce velitele a velvyslanec? Možná co bych upravil je přijímání uchazečů bych nechal pro funkce velitele a zástupce velitele.

Jo a další otázka je také kde najdu to nastavení na html5? Hledal jsem v prohlížeči, pak ve hře, pak jsem to zadal na google v 5ti různých otázkách jak nastavit html5 a ani google to nenašel. :(

Takže je po aktualizaci a zatím odpovím na úvodní dotaz že teda Ano i po proběhlé aktualizaci se stále jen těšíme na html5 :D:D:D
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Zdravím,
jak je psáno v changelogu, tak možnost přepnutí na HTML5 bude přidána až později, odděleně od standardní aktualizace:
Po spuštění aktualizace může chvíli trvat než bude tato funkce dostupná, jelikož bude aktivována odděleně od samotné aktualizace.

@katrms - HTML5 je možné si již nějaký ten pátek lze odzkoušet na betě. Osobně jsem nepoznal rozdíl v zátěži, respektive že by se neúměrně zvyšovala zátěž procesoru. Řekl bych, že to mělo spíše opačný efekt.

@Turunen - doporučuji se zkusit podívat do nastavení společenství, zda nemáš pozvánky vypnuté, tedy jestli můžou hráče pozvat i ostatní. Dle všeho to máš vypnuté.
 

DeletedUser3346

Guest
@Ódin Ano mám ale když to zapnu tak to bude platit pro všechny členy společenství ne? A tím zákonitě degraduji funkce velvyslance které budou mít stejné práva jako pozice člena ne? Nebo po zapnutí to bude fungovat Veliteli, zástupci velitele a velvyslanci a členům ne? Pokud ano tak jaký smysl má pozice velvyslance?
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
@Turunen Já bych ti doporučovala projít si naší Wiki. Otázky, na které se ptáš se tam dají najít. ;)
Tady máš sepsaná práva velitele, zástupce i velvyslance. :rolleyes: Je tedy jasné, že velvyslanec nemá stejná práva jako člen. :)
  • Velitel - je vůdcem společenství a jako takový má všechna práva ostatních členů. Jako vůdce nemůže opustit společenství, dokud nepovýší jiného člena na velitele. Tímto krokem se automaticky stane zástupcem a může tak odejít. A naopak je jediným členem s právy na rozpuštění společenství.
  • Zástupce velitele - má ve společenství většinu práv. Navíc krom těchto obyčejných práv může upravovat profil společenství a měnit jeho možnosti, dále měnit tituly členů nebo je dokonce vyloučit.
  • Velvyslanec - je obyčejný člen, který má právo pozvat další hráče. Může také schválit, či zamítnout žádosti a odstraňovat předchozí pozvánky.
  • Člen - každý člen společenství může používat chat společenství, obchodovat bez poplatku, dávat a dostávat sousedskou výpomoc a posílat oběžníkové zprávy ostatním členům.
 

DeletedUser3346

Guest
@Embla No dobře něco teď řešit fakt nebudu. Ale v té možnosti je psáno: povolit členům posílat pozvánky. Kde se dovím že nezaškrtnutím tím omezím pravomoc pozvánek všem i veliteli?

A vůbec nechápu smysl té možnosti když ty pozvánky už jsou řešené v souladu pravomocí funkcí? Pokud nebudu chtít aby někdo zval a nebo přijímal členy tak prostě nebude ani velvyslanec.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2988

Guest
Na mobilni verzi se aplikace zasekava jeste vice... jakmile jdu na mapu sveta a pouze hledam, kterou provincii zkoumat, tak je to opravdu o nervy, jak se to hryze.... :(

nahrala jsem jako ukazku toho v ze se snazim posouvat mapu (bila tecka je dotek prstu) a nic se nedeje a seka se.... za chvili bude elvenar nehratelny i na mobilu, na pc uz ho ani nezapinam, protoze nam odpalil kompletne pc...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Aplikace ještě nebyla aktualizována na nejnovější verzi, stane se tak až v průběhu příštího týdne, prosíme tedy o trpělivost! ;)
 

DeletedUser3346

Guest
Stejná otázka podruhé :)

Takže co to má znamenat a jak to bude vypadat?? když se píše:

  • Nově registrovaní hráči budou nyní pomocí milníků více povzbuzováni ke sledování úkolového postupu, a to po dokončení po tutoriálu.
 
Nahoru