• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výzkum velikosti vylepšení oddílu

Magni

Guest
Ano, velikosti oddílů v turnaji se vážou jen a pouze na výzkumy oddílů ve stromu výzkumu. A to jak na straně hráče, tak společně s tím i na straně protivníka. Počty vojáků v oddílech hráče jsou nějakým způsobe dány pevně - hodnota je vypočítána na základě počtu výzkumů oddílů. Od toho se odvíjí počet jednotek protivníka, který je dán poměrem z počtu jednotek hráče, viz poměry zde, konkrétně ve spoileru v části "změny v nastavení". Jednoduše řečeno, výzkumem oddílů si hráč vlastně nepomůže v turnaji skoro vůbec, protože vždy bude čelit protivníkovi, který je vždy dán poměrem. Jediné co se změní budou počty, které budou větší. Na druhou stranu, není zrovna dvakrát rozumné je nezkoumat, jelikož velikost oddílu je potřeba jak na boje v provinciích (tam totiž není žádný poměr a je potřebný co největší oddíl k úspěchu) tak i na zvýšení některých bonusů prastarých divů :) Konkrétně třeba u těch, které vytváří jednotky.
 

papap

Mistr slova
Magni,děkuji moc za vyčerpávající a jasnou odpověď.To jsem vůbec nevěděl,že záleží i na těchto výzkumech pro lepší bonusy u divů. :)
 

Magni

Guest
Není vůbec zač :) Dříve nezáleželo, všechny bonusy divů byly totiž pevně dané. Od změny bonusů v divech se hodně vlastností upravilo tak, že jsou na něčem závislé, aby hráči mohli zvyšovat bonusy i jinou cestou, než pouze vylepšováním konkrétního divu. A to například právě velikostí oddílu, počtem kompletních provincií nebo dokonce i velikostí hlavního sídla (velikost skladu zásob/mincí) a podobně...
 

papap

Mistr slova
Teď jsem vyzkoumal jedno vylepšení velikosti oddílu a na svatyni houbiček se zvýšilo rekrutování střelců z 640 na 694,paráda. :)
 

GorGlin

Veterán
poměr sil je pevně daný
je to nějakých 1:0,85 v prvním kole a 1:1,6 v posledním, ale to je jen orieltační

velikost tvého oddílu je nějaký díl bojového oddílu který zkoumáš
takže každý výzkum ti zvedně ztráty v turnaji

tedy pokud bojuješ v turnaji, ale vykupuješ provincie mělo by být nezkoumání výhodou.
 

DeletedUser3899

Guest
Jak poznám, jestli je výzkum povinný? Vzhledem k tomu, že výzkum vylepšení oddílu je úplně naprd, tak by mě to zajímalo.
 

DeletedUser467

Guest
Pokud vede z jedné technologie cesta do další technologie, pak ji musíš odemknout, jinak tě to nepustí dál. Z některých technologií ale cesta dál nevede.Tyto technologie pak odemykat nemusíš.
 

DeletedUser2739

Guest
pokud nebojuji v provinciích a nepotřebuji si vylepšovat zisky jednotek z divů pomocí počtu vyzkoumaných rozšíření oddílů, tak pro boje v turnaji je lepší nezkoumat nepovinné, je to tak? Tedy ne pro boje, ale ztráty (max počet nasazovaných jednotek) jsou v absolutních číslech menší. (Čímž se celkem pěkně vykompenzuje menší počet získaných jednotek z divů.) Ono vůbec, celkem by mě zajímaly všechny matematické výpočty v nastavení elvenaru (např. min kultura pro bonusy a podobně). Líbí se mi, že je jasné, jak pracují divy, ale líbilo by se mi, kdyby toho bylo známo více, třeba na wiki ;)
 
Nahoru